[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
2018 Szeptember 7. - Magashegyi helikopteres kiképzésen a szolnoki katonák (fotó: Tószegi Zoltán őrnagy)

nap0907.jpg



Forrás: https://honvedelem.hu/galeria/nap_kepe/1
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
A2880/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 13 AUG 04:00 2018 UNTIL 21 AUG
20:00 2018. CREATED: 12 AUG 09:29 2018


Elvileg van 8 helikopterünk (3 Mi-8, 5 Mi-17), gyakorlatilag meg megint nem jut két gép a kutató-mentő feladatok ellátására....
Persze a katonai ejtőernyős vb leköti a gépek egy részét, de akkor is.... már megint itt tartunk?!? :(


Előkerültek végre az egyik Mi-8-as....

Most vasárnap Börgöndön volt a 3304-es. Előző héten pedig Budaörsön.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
A3326/18 - SAR HELICOPTER IN EAST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING.
WEST SECTOR SAR AT LHPA IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 13 1600-2300, 14 1400-2300,
13 SEP 16:00 2018 UNTIL 14 SEP 23:00 2018. CREATED: 12 SEP 14:57 2018


Mi lehet az oka? Létszámhiány?

Gondolom a személyzet egy része már a H-145M-et tanulja, a másik része meg vissza lesz ültetve Mi-24-re.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Egy kis zoom-os hangulatkeltés...

https://zoom.hu/hir/2018/09/12/draga-lett-a-honvedsegi-helikopterek-felujitasa/

És a lényeg:

"honvédség utólag rendelte meg 353 millió forintért a már nagyjavított gépek korszerű navigációs és éjjellátó rendszerekkel való felszerelést egy hazai közbeszerzés keretében."


https://zoom.hu/hir/2018/09/06/szaz...rdokert-nagyjavittatott-szovjet-helikopterei/


(Vagy ez már volt téma, csak az én figyelmemet kerülte el?)

Volt már aha a 7+3 készlet kiírás, (Zord blogon biztos, de sztem itt is) de a nyertes cég az új infó
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Hogy elromlott. :)
(Amúgy kivizsgálás alatt mivel nincs látható oka/nyoma a dolognak)

Na akkor most elmesélek egy történetet.
Egyik haverom ment a robogóval egyszercsak döcögött és megállt.Otthagyta egy parkolóban mert sietett de visszament érte nézegette,hogy mi a baja és valamiért belenézett a tankba...Csont száraz volt de a mérőóra félig jelezte.Ugye nem ez történt?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and honved

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
UH-60 is szállt már le hamar gyorsan akaratlanul ha jól tudom kétszer is kis hazánkban az utóbbi 15 évben. Az egyik ilyenhez ki is parancsoltak anno. Pedig az az isteni fejlett nyugat nagyon drága és nagyon szuper gépe. Ahhoz képest hogy azok mennyit repkednek erre és a mi gépeink mennyit vannak az égen hát nem tudom melyik gyakoribb eset. Előfordul ilyen eset is.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
Na akkor most elmesélek egy történetet.
Egyik haverom ment a robogóval egyszercsak döcögött és megállt.Otthagyta egy parkolóban mert sietett de visszament érte nézegette,hogy mi a baja és valamiért belenézett a tankba...Csont száraz volt de a mérőóra félig jelezte.Ugye nem ez történt?

Á dehogy, itt Natasha mindig beleüvölti a füledbe az ilyen dolgokat! :)
(Mindenféle figyelmeztetést.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and dudi

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
https://honvedelem.hu/cikk/112417_riasztottak_a_honvedseg_legi_kutato_mento_szolgalatat

"Az Országos Mentőszolgálat munkatársai értesítették a Magyar Honvédség légi kutató-mentő központját, mivel 2018. szeptember 17-én a kora délutáni órákban Csákberény és Csókakő között egy siklóernyős balesetet szenvedett. Az OMSZ munkatársai egy sziklaperemen találták meg az ott fennakadt ernyőt, azonban mivel nem rendelkeztek a mentéshez szükséges eszközökkel, így a katonai légi kutató-mentők segítségét kérték. Pápa Bázisrepülőtérről érkezett a helyszínre a Magyar Honvédség légi kutató-mentő szolgálatának helikoptere...."

Még jó, hogy épp volt SAR készültség...


M0528/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:43 2018


A3440/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:51 2018


Jól értem, hogy 09.20-án nincs SAR készültség az országban?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
https://honvedelem.hu/cikk/112417_riasztottak_a_honvedseg_legi_kutato_mento_szolgalatat

"Az Országos Mentőszolgálat munkatársai értesítették a Magyar Honvédség légi kutató-mentő központját, mivel 2018. szeptember 17-én a kora délutáni órákban Csákberény és Csókakő között egy siklóernyős balesetet szenvedett. Az OMSZ munkatársai egy sziklaperemen találták meg az ott fennakadt ernyőt, azonban mivel nem rendelkeztek a mentéshez szükséges eszközökkel, így a katonai légi kutató-mentők segítségét kérték. Pápa Bázisrepülőtérről érkezett a helyszínre a Magyar Honvédség légi kutató-mentő szolgálatának helikoptere...."

Még jó, hogy épp volt SAR készültség...


M0528/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:43 2018


A3440/18 - SAR HELICOPTER IN THE WEST SECTOR IS NOT AVBL FOR ALERTING. EAST
SECTOR SAR AT LHSN IS RESPONSIBLE IN LHCC FIR. 20 SEP 04:00 2018 UNTIL 20 SEP
16:00 2018. CREATED: 18 SEP 13:51 2018


Jól értem, hogy 09.20-án nincs SAR készültség az országban?

Nem ugyan az van kétszer leírva? LHCC az mi? B.örs?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113

volt egy éles mentésük

Ma túrázgattam magamban a Pilisben, mikor visszajöttömben Pilisborosjenőre látom, hogy a mentők EC-135-öse köröz a Nagy-Kevély felett, majd leszáll a hegy lábához a fák mögé.
Mindefele siklóernyősök köröztek. Megfotóztam mindent és mindenkit, majd beültem a kocsimba és elhajtottam.
Kiderült, hogy ha várok még kb negyed órát, láthatom, ahogy a honvédségi Minyó megjön, hogy lecsörlőzze a hegyről a bordatöréses siklóernyőst.
De ez ma volt, nem (csak) 17-én...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
UH-60 is szállt már le hamar gyorsan akaratlanul ha jól tudom kétszer is kis hazánkban az utóbbi 15 évben. Az egyik ilyenhez ki is parancsoltak anno. Pedig az az isteni fejlett nyugat nagyon drága és nagyon szuper gépe. Ahhoz képest hogy azok mennyit repkednek erre és a mi gépeink mennyit vannak az égen hát nem tudom melyik gyakoribb eset. Előfordul ilyen eset is.

Volt egy olyan is még a taszári időkben, hogy télen a sűrű köd miatt Kaposvár egy külső részén szálltak le Blackhawk-kal, valami nagyobb hétvégi telken, ahol éppen disznótor volt.
Nézték a rokonok, mi ez helikopter a a kert végében, de nem illetődtek meg, jó magyar szokás szerint egy kis hp-vel eloszlatták az aggodalmakat a személyzettel. :D
Hp után jött a hunpol és a milpol.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Volt egy olyan is még a taszári időkben, hogy télen a sűrű köd miatt Kaposvár egy külső részén szálltak le Blackhawk-kal, valami nagyobb hétvégi telken, ahol éppen disznótor volt.
Nézték a rokonok, mi ez helikopter a a kert végében, de nem illetődtek meg, jó magyar szokás szerint egy kis hp-vel eloszlatták az aggodalmakat a személyzettel. :D
Hp után jött a hunpol és a milpol.

Vagy pl a majdnem Herky leszállás éjszaka Taszár főutcájára... :D