[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Semmi jövője sincs a típusnak (A Mi-17-essel egyetemben) a MH-ban, '23 után. Ráadásul - emlékeim szerint - a H225-ösök viszonylag sűrűn fognak érkezni.
A hazai SAR feladatokat végre átveszi a H145M.
Katasztrófa helyzetben a maradék 5db Mi-17 is jól fog esni, de alapvetően nagyjából a H145M is alkalmas lehet a segítségre. Tűzoltás, homokzsák hordás, evakuálás.
Az egyetlen dolog ahol jól jön a nagy tehertér, az a csapatszállítás. De 23-ig már nagyon kevés idő van hátra.
Szóval én már nagyon elkezdeném beizzítani a nigériai kapcsolatokat, hogy villámsebességgel amennyit csak lehet lepasszoljunk belőlük. Már akár a 2025-ös üzemidő lejárta előtt, jóval.
Ha lejár az üzemidejük, akkor már semmit sem érnek.

Erre kiválóan alkalmas lehet egy már régen lejárt és teljességgel használhatatlan darab is, amit összelegóznak annyira, hogy kiállítási darabnak elmenjen.
Van belőle - lennie kellene - egy halommal!
Az An-26-ra értettem! :D Minyó már van ott,az bőven elég is... :D
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát.
A jelek szerint nem vagy repülős, úgyhogy ezt nem értheted (ott az ilyen szentimentális dolgokból több van, mint gondolnád). :)
Értelem szerűen utolsó felszállás csak egy volt. Az azt megelőzőek az „utolsók egyike” megjelölést kapták általában( illetve aki fent volt a listán annak az utolsó volt...).
Az évek során kialakul egyfajta kötődés és jól esik így búcsút venni tőle :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
A jelek szerint nem vagy repülős, úgyhogy ezt nem értheted (ott az ilyen szentimentális dolgokból több van, mint gondolnád). :)
Értelem szerűen utolsó felszállás csak egy volt. Az azt megelőzőek az „utolsók egyike” megjelölést kapták általában( illetve aki fent volt a listán annak az utolsó volt...).
Az évek során kialakul egyfajta kötődés és jól esik így búcsút venni tőle :)
Ha már itt tartunk, te tudsz valamit a fenti gépek bármelyikének (An-26, Mi-8) későbbi hasznosításáról?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 697
113
Semmi jövője sincs a típusnak (A Mi-17-essel egyetemben) a MH-ban, '23 után. Ráadásul - emlékeim szerint - a H225-ösök viszonylag sűrűn fognak érkezni.
A hazai SAR feladatokat végre átveszi a H145M.
Katasztrófa helyzetben a maradék 5db Mi-17 is jól fog esni, de alapvetően nagyjából a H145M is alkalmas lehet a segítségre. Tűzoltás, homokzsák hordás, evakuálás.
Az egyetlen dolog ahol jól jön a nagy tehertér, az a csapatszállítás. De 23-ig már nagyon kevés idő van hátra.
Szóval én már nagyon elkezdeném beizzítani a nigériai kapcsolatokat, hogy villámsebességgel amennyit csak lehet lepasszoljunk belőlük. Már akár a 2025-ös üzemidő lejárta előtt, jóval.
Ha lejár az üzemidejük, akkor már semmit sem érnek.

Erre kiválóan alkalmas lehet egy már régen lejárt és teljességgel használhatatlan darab is, amit összelegóznak annyira, hogy kiállítási darabnak elmenjen.
Van belőle - lennie kellene - egy halommal!

Az An-26-ra értettem! :D Minyó már van ott,az bőven elég is... :D

Mi-17 viszont nincs. És egy zavarót meg egy simát azért illene félretenni.
Nigéria mihez kezdene 2 év múlva lejáró papírú helikopterekkel? Értem én, hogy négerek, de na...
Viszont Ausztria nemsokára leállítja az Alouettejeit, valahonnan talán egy Pumát is lehetne akasztani Mi-17-ért.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Mi-17 viszont nincs. És egy zavarót meg egy simát azért illene félretenni.
Nigéria mihez kezdene 2 év múlva lejáró papírú helikopterekkel? Értem én, hogy négerek, de na...
Viszont Ausztria nemsokára leállítja az Alouettejeit, valahonnan talán egy Pumát is lehetne akasztani Mi-17-ért.
Nyilván,túlzottan nem vagyok szentimentális,de egy-egy példányt azért úgy gondolom "illik" megőrizni. Ilyen csere-berére a minyókat,meg majd a 17-eseket jó lenne felhasználni,amelyik múzeum vagy tárlat akarja az vigye,aztán hátha sikerül egy-két érdekesebb cuccot leakasztani cserébe. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Nyilván,túlzottan nem vagyok szentimentális,de egy-egy példányt azért úgy gondolom "illik" megőrizni. Ilyen csere-berére a minyókat,meg majd a 17-eseket jó lenne felhasználni,amelyik múzeum vagy tárlat akarja az vigye,aztán hátha sikerül egy-két érdekesebb cuccot leakasztani cserébe. :D
Én Ghánával bizniszelnék tőlük könnyen lehetne világszínvonalú haditechnikát szerezni:)

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Már az ezredik ejtőernyős ugrásán is túl van Korán György főtörzsőrmester, az MH Pápa Bázisrepülőtér kutató-mentő beosztott altisztje...


606430afe0723872208208.JPG

606430acc078e489661492.JPG

x606430abea46a492313721.JPG.pagespeed.ic.bNZfhg7vK6.webp
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 565
113
Mi-17 viszont nincs. És egy zavarót meg egy simát azért illene félretenni.
Nigéria mihez kezdene 2 év múlva lejáró papírú helikopterekkel? Értem én, hogy négerek, de na...
Viszont Ausztria nemsokára leállítja az Alouettejeit, valahonnan talán egy Pumát is lehetne akasztani Mi-17-ért.
Én inkább adnék 10 H225M-et 20 Mi-171E-ért. A maradék 6 SOF-verziót csak a nagyobb hatótávolság és az utántöltés lehetősége miatt tartanám meg. Ki tudja, mikor lesz rá szükség.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Ejtőernyős alapképzést tartanak Szolnokon

x60f530645581e402419438.JPG.pagespeed.ic.qmmFDypAiJ.webp


(Egyrészt az An-2-est biztos hogy olcsóbb reptetni, mint a Mi-17-est, másrészt valószínűleg megy már a sakkozás a két karbantartás közötti repidőkkel, tekintettel arra hogy a karbantartó kapacitás a szűk keresztmetszet, hogy az augusztus 20-i bemutatókra és az augusztus végi repülőnapra történő felkészülésre és a bemutatókra egyszerre legyen elég rendelkezésre álló helikopter.)
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Ejtőernyős alapképzést tartanak Szolnokon

x60f530645581e402419438.JPG.pagespeed.ic.qmmFDypAiJ.webp


(Egyrészt az An-2-est biztos hogy olcsóbb reptetni, mint a Mi-17-est, másrészt valószínűleg megy már a sakkozás a két karbantartás közötti repidőkkel, tekintettel arra hogy a karbantartó kapacitás a szűk keresztmetszet, hogy az augusztus 20-i bemutatókra és az augusztus végi repülőnapra történő felkészülésre és a bemutatókra egyszerre legyen elég rendelkezésre álló helikopter.)
Gondolom bérelt AN-2, bár a festésével beleillik a légierőbe. Amúgy kizárólag ejtőernyős-kiképzésre nem is lenne ördögtől való egyet üzemeltetni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel