[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem van, de nem mindegy, hogy hol. Én kizárólag a könnyű lövész vagy területvédelmi alegységeknél tudom elképzelni, viszont ott nélkülözhetetlen (század szinten a tűztámogató szakaszban), főleg a mi ÖTT szervezeteinknél. Komoly tűzerő növekedés lenne ez a századoknak, kiegészítve pár 60 mm-es aknavetővel.
Gyorsan le és felszerelhetőnek kell lennie a terepjáróra, mivel ezekben a kötelékekben a lesállás, rajtaütés, biztosítások gyakoribb feladat, mint a klasszikus támadás/védelem.
Egyébként meg a hatásos max. 1300 m lőtávolság feletti közvetlen tűzkiváltásra a mi terepviszonyaink között ritkán kerül sor.



Már bocsi a hozzászólásért, de én az egész tartalékos mizériát nagy marhaságnak és újabb kapitális pénzkidobásnak tartom, nulla harcértékkel. Az egész az egykori munkásőrsgre hajaz. Voltak egyenruháik, " voltak könnyű támogató fegyvereik, jól néztek ki", de mégis csak egy pártkatonaság volz. Aki belépett, a rendszr támasza lett, ezt tudták róla, és lajstromba vették, gyorsabban haladhatott a szamárlétrán. A többség ilyen érdekekbők lépett be, biztos volt néhány elvakult, aki csekistást szeretett volna játszani ebben a szervezetben. A tartalékos seregbe még a BTR-t adni is felesleges lenne, legalább lehetne a csajoknak mutogatni a nyuszibuszos katonás, sikkes fotókat. Harcászkodni velük, az nem hiszem, hogy kézifegyvereken kívül értelmes dolog lenne, Bármilyen éles helyzetben előbb megfutnának, mint a jobban felszerelt régebbi sorozottak. Ez a szervezet is ugyanarra lesz jó, mint a munkásőrség. A tartalékos elavult elvek szerin ellövöldözik mnt egy lövészklubban, de a kiképzésétől még nem lesz regy RAMBO... Az emberek számára itt is a mellékes előnyők lesznek az első: pénz, főleg a szegényebb régiókban élőknek... Másrészt a lojalitás megmutatása, ami egy előmenetelnél jól mutathat, ha polkorrekten megbízható csávóra van szükség... Ha tehetném, feloszlatnám az agészet, mert max. karhatalmi célra lennének jók...Arra meg van már szervezet.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem van, de nem mindegy, hogy hol. Én kizárólag a könnyű lövész vagy területvédelmi alegységeknél tudom elképzelni, viszont ott nélkülözhetetlen (század szinten a tűztámogató szakaszban), főleg a mi ÖTT szervezeteinknél. Komoly tűzerő növekedés lenne ez a századoknak, kiegészítve pár 60 mm-es aknavetővel.
Gyorsan le és felszerelhetőnek kell lennie a terepjáróra, mivel ezekben a kötelékekben a lesállás, rajtaütés, biztosítások gyakoribb feladat, mint a klasszikus támadás/védelem.
Egyébként meg a hatásos max. 1300 m lőtávolság feletti közvetlen tűzkiváltásra a mi terepviszonyaink között ritkán kerül sor.


Mondjuk én a tartalékosi rendszerben akkor látnék fantáziát, ha a tartalékos a tudását egy reguláris alegységnél tartaná karban. Azt hiszem Izraelben így működik, de SHARID max, bőven bemutatja az ottani rendszert...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Mondjuk én a tartalékosi rendszerben akkor látnék fantáziát, ha a tartalékos a tudását egy reguláris alegységnél tartaná karban. Azt hiszem Izraelben így működik, de SHARID max, bőven bemutatja az ottani rendszert...
ÖMT - nek hívják.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Már bocsi a hozzászólásért, de én az egész tartalékos mizériát nagy marhaságnak és újabb kapitális pénzkidobásnak tartom, nulla harcértékkel. Az egész az egykori munkásőrsgre hajaz. Voltak egyenruháik, " voltak könnyű támogató fegyvereik, jól néztek ki", de mégis csak egy pártkatonaság volz. Aki belépett, a rendszr támasza lett, ezt tudták róla, és lajstromba vették, gyorsabban haladhatott a szamárlétrán. A többség ilyen érdekekbők lépett be, biztos volt néhány elvakult, aki csekistást szeretett volna játszani ebben a szervezetben. A tartalékos seregbe még a BTR-t adni is felesleges lenne, legalább lehetne a csajoknak mutogatni a nyuszibuszos katonás, sikkes fotókat. Harcászkodni velük, az nem hiszem, hogy kézifegyvereken kívül értelmes dolog lenne, Bármilyen éles helyzetben előbb megfutnának, mint a jobban felszerelt régebbi sorozottak. Ez a szervezet is ugyanarra lesz jó, mint a munkásőrség. A tartalékos elavult elvek szerin ellövöldözik mnt egy lövészklubban, de a kiképzésétől még nem lesz regy RAMBO... Az emberek számára itt is a mellékes előnyők lesznek az első: pénz, főleg a szegényebb régiókban élőknek... Másrészt a lojalitás megmutatása, ami egy előmenetelnél jól mutathat, ha polkorrekten megbízható csávóra van szükség... Ha tehetném, feloszlatnám az agészet, mert max. karhatalmi célra lennének jók...Arra meg van már szervezet.
Persze, a kiválasztásnál elsődleges szempont volt a párthűség és a Viktorra kellett felesküdni.
Én is ezért jelentkeztem. Híres vagyok a párt iránti loyalitásomról.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Már bocsi a hozzászólásért, de én az egész tartalékos mizériát nagy marhaságnak és újabb kapitális pénzkidobásnak tartom, nulla harcértékkel. Az egész az egykori munkásőrsgre hajaz. Voltak egyenruháik, " voltak könnyű támogató fegyvereik, jól néztek ki", de mégis csak egy pártkatonaság volz. Aki belépett, a rendszr támasza lett, ezt tudták róla, és lajstromba vették, gyorsabban haladhatott a szamárlétrán. A többség ilyen érdekekbők lépett be, biztos volt néhány elvakult, aki csekistást szeretett volna játszani ebben a szervezetben. A tartalékos seregbe még a BTR-t adni is felesleges lenne, legalább lehetne a csajoknak mutogatni a nyuszibuszos katonás, sikkes fotókat. Harcászkodni velük, az nem hiszem, hogy kézifegyvereken kívül értelmes dolog lenne, Bármilyen éles helyzetben előbb megfutnának, mint a jobban felszerelt régebbi sorozottak. Ez a szervezet is ugyanarra lesz jó, mint a munkásőrség. A tartalékos elavult elvek szerin ellövöldözik mnt egy lövészklubban, de a kiképzésétől még nem lesz regy RAMBO... Az emberek számára itt is a mellékes előnyők lesznek az első: pénz, főleg a szegényebb régiókban élőknek... Másrészt a lojalitás megmutatása, ami egy előmenetelnél jól mutathat, ha polkorrekten megbízható csávóra van szükség... Ha tehetném, feloszlatnám az agészet, mert max. karhatalmi célra lennének jók...Arra meg van már szervezet.
Na ezen egy jót röhögök.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Persze, a kiválasztásnál elsődleges szempont volt a párthűség és a Viktorra kellett felesküdni.
Én is ezért jelentkeztem. Híres vagyok a párt iránti loyalitásomról.


Ezt nem állítottam, csak azt, hogy az a bohócsereg mit ér. (De beismerem a párhuzam nem volt véletlen. ) Nem emlékszem mire esküdött fel a munkásőr, de minimum a népre... De nem az esküd a lényeg, a harcban, hanem a harcértéked... Mielőtt lelőnek nem fogják úgyse megkérdezni, mire esküdtél...Katonásdit játszol némi pénzért, lehet hazafiúi indíttatásból. De ettől még nem leszel korszerúen kiképzett katona. Nézd meg Szíriában hogy futnak a második vonalas egységeik. Mert Ti is miniműm ezt csinálnátok.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Persze, a kiválasztásnál elsődleges szempont volt a párthűség és a Viktorra kellett felesküdni.
Én is ezért jelentkeztem. Híres vagyok a párt iránti loyalitásomról.
OFF: Nálunk a cégnél már pár fiatalabb is fontolgatja hogy jelentkezik. Igaz olyanok akik sose voltak katonák,de szeretnének valamit kipróbálni egy kicsit komolyabban mint a paintball vagy airsoft. Hülyén hangzik. Kérdezzük meg őket. Ők nem így gondolják hogy a csajok felé mutogatás. Ha így tennénk fel a kérdést nekik biztosan elküldenének a ............... Pontosan tisztában vannak vele hogy ez nem arról szó hogy nagyobb legyen az a bizonyos. Egyébként az ÖMT ben gondolkodtak. De mivel meloznak így marad az ÖTT. Még jó hogy nálunk azért a munkahely így vagy úgy még meg tudja oldani az elengedést arra a pár napra.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ezt nem állítottam, csak azt, hogy az a bohócsereg mit ér. (De beismerem a párhuzam nem volt véletlen. ) Nem emlékszem mire esküdött fel a munkásőr, de minimum a népre... De nem az esküd a lényeg, a harcban, hanem a harcértéked... Mielőtt lelőnek nem fogják úgyse megkérdezni, mire esküdtél...Katonásdit játszol némi pénzért, lehet hazafiúi indíttatásból. De ettől még nem leszel korszerúen kiképzett katona. Nézd meg Szíriában hogy futnak a második vonalas egységeik. Mert Ti is miniműm ezt csinálnátok.
Más az arab IQ és más egy még létező magyar IQ vagy mentalitás. Most kell megfogni mert később sajnos ugyan úgy fogunk járni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Nem röhögnöd kellene, hanem érvelned ellene és átgondolni az egészet....
Jó akkor érvelek.
Toborozzál 15-20 ezer embert. Az átlagbér brutto 350-450 ezer ft. Mert a tisztekét is bele kellene számolni. Adj nekik normális lakhatási támogatást. Cafatériát évi brutto 350 ezer ft ot minimum. Nem beszélve a kiképzésről és a magasabb felszerelésről.
Szerinted a mai demográfiai való világban ez lehetséges? Főként Borsodból vagy Dél Baranyából? Én sem és aki jelentkezik ők se Viktorunk két szép szemérért meg párthűségből jelentkezik.
A való világ nagyjából 7-10 ezer fő amit a tisztelt kormányunk el tud tartani és képes lesz ha képes lesz felszerelni. A többi mint írták tartalékos lesz. Igen nem hinném hogy azokat a lőtereket is csak építsünk egyet oszt jól van a zseb alapon csinálják. Lehet számolni hogy 7 ezer főből milyen dandárt tudnak kihozni és abból a 10-(20) ezer fő tartalékosból mit tudnak majd kihozni leendő dandár szinten meg területvédelem alapon..
Off.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Tudod, a magyar ember akkor a leghü..lyébb, amikor a magyarságára hivatkozva lesajnálja már nemzetek fiait. Egyébiránt a leirt szituban a szíreknél még van pár éves harci tapasztalat, amit meg előadtál az egy igen nagy, csak tartalom nélküli mellény...Mi lennél, az új Rózsa Sándor. A munkatársaid addig nagy legények, amíg nem lőnek rájuk. Aztán alábbhagy a lelkesedés és beszalad a végtermék a gatyába...Attól, hogy valaki kívánncsi és kipróbál ezt meg azt, az nem jelenti azt, hogy eredményes is vagyok egy hadszervezetben. Én pld. tudok síelni, de biztosan még a közelében sem lennék egy profinak, akinek fénényévnyi előnye lenne hozzám képest. Mert mire lennétek jó? Kb. belső karhatalomnak. A tartalékos rendszer egy számháború része. Elmondható, hogy a létszáma mondjuk 200 fő, növeltük a honvédelem képességeinket (ami szerintem nem igaz!) Én inkább a hivatásosokra költeném a pénzt és az egész tartalékosságnak úgy találnám értelmét, ahogy azt a hsz-om alján leírta. Persze várnám a KRISS és DUDI urak, meg persze a többiek véleményét is pro és kontra. Mit érhetnek harcban a tartalékosain.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra and Sharid

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Persze, a kiválasztásnál elsődleges szempont volt a párthűség és a Viktorra kellett felesküdni.
Én is ezért jelentkeztem. Híres vagyok a párt iránti loyalitásomról.

A PÉNZT, MINT MOTÍVÁCIÓT ÉN IS LEÍRTAM. De kíváncsi vagyok a hivatásossok magánvéleményére.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 003
113
Tudod, a magyar ember akkor a leghü..lyébb, amikor a magyarságára hivatkozva lesajnálja már nemzetek fiait. Egyébiránt a leirt szituban a szíreknél még van pár éves harci tapasztalat, amit meg előadtál az egy igen nagy, csak tartalom nélküli mellény...Mi lennél, az új Rózsa Sándor. A munkatársaid addig nagy legények, amíg nem lőnek rájuk. Aztán alábbhagy a lelkesedés és beszalad a végtermék a gatyába...Attól, hogy valaki kívánncsi és kipróbál ezt meg azt, az nem jelenti azt, hogy eredményes is vagyok egy hadszervezetben. Én pld. tudok síelni, de biztosan még a közelében sem lennék egy profinak, akinek fénényévnyi előnye lenne hozzám képest. Mert mire lennétek jó? Kb. belső karhatalomnak. A tartalékos rendszer egy számháború része. Elmondható, hogy a létszáma mondjuk 200 fő, növeltük a honvédelem képességeinket (ami szerintem nem igaz!) Én inkább a hivatásosokra költeném a pénzt és az egész tartalékosságnak úgy találnám értelmét, ahogy azt a hsz-om alján leírta. Persze várnám a KRISS és DUDI urak, meg persze a többiek véleményét is pro és kontra. Mit érhetnek harcban a tartalékosain.

Amíg nincs normális hivatásos/szerződéses hadsereg addig mibden a tartalékosra költött pénz csak rombolja a tényleges honvédelmi képességet.
A tartalékos rendszer ma nem más mint létszámot generálni minél olcsóbban azért,hogy legyen aki kerítést őriz vagy zsákot pakol.

A kormány nem akar költeni a Honvédségre de a kialakult helyzet miatt kell és tökéletesen megtalálták a módját annak,hogy hogyan tudják ezt a legolcsóbban megtenni.

Képeztem ki tartalékosokat(igaz csak ÖMT)
de az ÖTT kiképzési terve sem sokkal különb.Azzal a "tudással"csak meghalni lehet...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 233
119 909
113
Amíg nincs normális hivatásos/szerződéses hadsereg addig mibden a tartalékosra költött pénz csak rombolja a tényleges honvédelmi képességet.
A tartalékos rendszer ma nem más mint létszámot generálni minél olcsóbban azért,hogy legyen aki kerítést őriz vagy zsákot pakol.

A kormány nem akar költeni a Honvédségre de a kialakult helyzet miatt kell és tökéletesen megtalálták a módját annak,hogy hogyan tudják ezt a legolcsóbban megtenni.

Képeztem ki tartalékosokat(igaz csak ÖMT)
de az ÖTT kiképzési terve sem sokkal különb.Azzal a "tudással"csak meghalni lehet...
Osztom Dudi véleményét.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amíg nincs normális hivatásos/szerződéses hadsereg addig mibden a tartalékosra költött pénz csak rombolja a tényleges honvédelmi képességet.
A tartalékos rendszer ma nem más mint létszámot generálni minél olcsóbban azért,hogy legyen aki kerítést őriz vagy zsákot pakol.

A kormány nem akar költeni a Honvédségre de a kialakult helyzet miatt kell és tökéletesen megtalálták a módját annak,hogy hogyan tudják ezt a legolcsóbban megtenni.

Képeztem ki tartalékosokat(igaz csak ÖMT)
de az ÖTT kiképzési terve sem sokkal különb.Azzal a "tudással"csak meghalni lehet...


Köszi, de ezek szerint Ti sem látjátok máshogy a kérdést, mint Én, bár a halni vágyó hazafiak az előbb igen legorombítottak...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 233
119 909
113
Amíg nincs normális hivatásos/szerződéses hadsereg addig mibden a tartalékosra költött pénz csak rombolja a tényleges honvédelmi képességet.
A tartalékos rendszer ma nem más mint létszámot generálni minél olcsóbban azért,hogy legyen aki kerítést őriz vagy zsákot pakol.

A kormány nem akar költeni a Honvédségre de a kialakult helyzet miatt kell és tökéletesen megtalálták a módját annak,hogy hogyan tudják ezt a legolcsóbban megtenni.

Képeztem ki tartalékosokat(igaz csak ÖMT)
de az ÖTT kiképzési terve sem sokkal különb.Azzal a "tudással"csak meghalni lehet...
Azzal a felkészítéssel, kb mint a magyar alapkiképzéssel semmi versenyképes tudást nem fog kapni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 003
113
Modern eszközök,modern kiképzési anyag (bár ez a legkevesebb mert ami a 70-es évek szabályzataiban le van írva az használható) nélkül már alapból extrém nehéz.De ha ehez hozzávesszük a minimális követelményeket amit a jelentkezők elé állítanak a nevetségesen kevés kiképzési idővel és anyagi készlettel akkor kirajzolódik egy igen gyengén felszerelt és kiképzett csürhe képe.

A kiképzettség és felszerelés hiányát pótolja a győzelembe vetett töretlen hit!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 233
119 909
113
Modern eszközök,modern kiképzési anyag (bár ez a legkevesebb mert ami a 70-es évek szabályzataiban le van írva az használható) nélkül már alapból extrém nehéz.De ha ehez hozzávesszük a minimális követelményeket amit a jelentkezők elé állítanak a nevetségesen kevés kiképzési idővel és anyagi készlettel akkor kirajzolódik egy igen gyengén felszerelt és kiképzett csürhe képe.

A kiképzettség és felszerelés hiányát pótolja a győzelembe vetett töretlen hit!
A magyar virtust kihagytad :hadonaszos:
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Azzal a felkészítéssel, kb mint a magyar alapkiképzéssel semmi versenyképes tudást nem fog kapni.


Ja az egy rosszabb helyzet lenne, mint a VSZ idején. Ott a tartalékosok egy hadrendileg létező alakulat egyes, de nem feltöltött alegységet adták és szolgálatuk alatt együtt működtek a sorállományű alegységekkel a kiképzésben és a gyakorlatokon. Pld. volt Nagyatádon 2SZ1 osztály, de csak 2 db üteg szintjén feltöltve. A tarcsisok behívása után ők adták a 3. üteg kezelőít...
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 003
113
Lehetne ezt jól csinálni,ki tudja lehet,hogy van is rá valós szándék kormányzati részről csak én vagyok túl szkeptikus de ennyi pézből ezt lehetetlen jól csinálni.Márpedig több pénz nem lesz.