[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
@Szittya mitől függ, hogy valaki tartalékosként milyen rendfokozatot kap?

(Tudom, abszolút nem vág a témába, de már egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy milyen alapon osztják ki.)
az hogy valaki altiszt vagy legénységi állomány lessz iskolai végzettség alapján dől el. ha van érettségi altiszt ha nincs legénységi. az altiszteknek egyenlőre még meg van előlegezve a rendfokozat. (de tartalékos alap altiszti vízsgát kell letennie kb 3 hónap alapkiképzésen fellül) amire épül egy szak altiszti(1-3 hónap változó beosztástól függ inkább (lövész felderítő műszaki jelenleg más nemigen van) ez a jövőben előfordulhat hogy változni fog és lehet hogy mindenki legénységiként fog kezdeni ezt még nemtudni hogy lessz.) Zászlósi tiszti beosztást nemigen osztogatnak az inkább beosztás mellé jár ha valakinek szakmába vágó egyetemi végzettsége van általába megkapja (de tartalékos tiszti tanfolyamot neki is el kell végeznie utólag) Tartalékos főtiszt nemigen van akad de nekik mind katonai végzettségük van vagy nagyon speciális végzettségel rendellkezik vagy nagyon nagy szüksége van a seregnek rá.

eggyenlőre legénységi és altiszti állományba a legmagasabba kezd alapkiképzés után. szakaszvezető/főtörzs. de örvezető/örmesteri fizetést kap.

ez a jövőben változni fog és örvezetőként/örmesterként fog mindenki kezdeni alapkiképzés után. így a hosszabb ideje bentlevők megtarthatják a magasabb rendfokozatukat mind tapasztaltak és különválaszthatóak az újak akik lentről kezdenek... De nállunk a rendfokozatok annyira nem lényegesek a beosztás fontosabb és rövid idő alatt kialakúlelterjed megtudható hogy ki milyen múltal rendelkezik. nállunk simán előfordúlhat hogy egy egy műveletbe pl szakaszvezető a pkja egy fötörzsnek (ezzel nincs mit kezdeni lehet a szakszi 10 évet vólt aktív és 1 éve szerelt át tartalékosnak míg a főtörzs full civíl volt korábban de van érettségije ) egyértelmű hogy a rátermettebbnek kell a pk nak lennie. (tudom az aktívak most huzzgálják a szemöldöküket de ez van)

kiegészítés. azért nem egyből osztják az altiszti beosztást azt a 3-4-6 hónapot ki szokták vele várni alapkiképzés után amikor kiderül hogy mennyire hajlandó bejönni az illető mennyire is rátermett hasonló (van aki 2 évig is legénységibe marad miközbe van érettségije)
 
  • Tetszik
Reactions: Tyrbak and Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
kiegészítés. azért nem egyből osztják az altiszti beosztást azt a 3-4-6 hónapot ki szokták vele várni alapkiképzés után amikor kiderül hogy mennyire hajlandó bejönni az illető mennyire is rátermett hasonló (van aki 2 évig is legénységibe marad miközbe van érettségije) persze aki alapkiképzésen nagyon jól teljesít és van érettségije megkaphatja egyből az altisztit. nem kell kivárnia. (és persze neki is kell késöbb alap tartalékos altisztit tennie) az alap altisztit nem kell egybe lenyomni. modulozható.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
az hogy valaki altiszt vagy legénységi állomány lessz iskolai végzettség alapján dől el. ha van érettségi altiszt ha nincs legénységi. az altiszteknek egyenlőre még meg van előlegezve a rendfokozat. (de tartalékos alap altiszti vízsgát kell letennie kb 3 hónap alapkiképzésen fellül) amire épül egy szak altiszti(1-3 hónap változó beosztástól függ inkább (lövész felderítő műszaki jelenleg más nemigen van) ez a jövőben előfordulhat hogy változni fog és lehet hogy mindenki legénységiként fog kezdeni ezt még nemtudni hogy lessz.) Zászlósi tiszti beosztást nemigen osztogatnak az inkább beosztás mellé jár ha valakinek szakmába vágó egyetemi végzettsége van általába megkapja (de tartalékos tiszti tanfolyamot neki is el kell végeznie utólag) Tartalékos főtiszt nemigen van akad de nekik mind katonai végzettségük van vagy nagyon speciális végzettségel rendellkezik vagy nagyon nagy szüksége van a seregnek rá.

eggyenlőre legénységi és altiszti állományba a legmagasabba kezd alapkiképzés után. szakaszvezető/főtörzs. de örvezető/örmesteri fizetést kap.

ez a jövőben változni fog és örvezetőként/örmesterként fog mindenki kezdeni alapkiképzés után. így a hosszabb ideje bentlevők megtarthatják a magasabb rendfokozatukat mind tapasztaltak és különválaszthatóak az újak akik lentről kezdenek... De nállunk a rendfokozatok annyira nem lényegesek a beosztás fontosabb és rövid idő alatt kialakúlelterjed megtudható hogy ki milyen múltal rendelkezik. nállunk simán előfordúlhat hogy egy egy műveletbe pl szakaszvezető a pkja egy fötörzsnek (ezzel nincs mit kezdeni lehet a szakszi 10 évet vólt aktív és 1 éve szerelt át tartalékosnak míg a főtörzs full civíl volt korábban de van érettségije ) egyértelmű hogy a rátermettebbnek kell a pk nak lennie. (tudom az aktívak most huzzgálják a szemöldöküket de ez van)

kiegészítés. azért nem egyből osztják az altiszti beosztást azt a 3-4-6 hónapot ki szokták vele várni alapkiképzés után amikor kiderül hogy mennyire hajlandó bejönni az illető mennyire is rátermett hasonló (van aki 2 évig is legénységibe marad miközbe van érettségije)
Ha már ilyen szabad kérdések félóráját tartunk én is csatlakoznék. :)
Engem két dolog tart vissza
1., Mire elhatároznám magam mindig előkerül egy acélsisakos tártáskás kép. Ugyan érdekes lenne megnézni azt kaptam e mint apám de.....
2., Tartok attól ,hogy elhangzanának ilyenek: Fundi honvéd maga ne mászkáljon ott a bokorban a századosúr irodájában nem ég a villany, utánna menjen nézze meg a mikrót a kantinban. Mondja a Kávéfőzőkhöz ért ?.....
Félreértés ne essék szívesen megcsinálom mindhármat ,de utána számláznék :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
Ha már ilyen szabad kérdések félóráját tartunk én is csatlakoznék. :)
Engem két dolog tart vissza
1., Mire elhatároznám magam mindig előkerül egy acélsisakos tártáskás kép. Ugyan érdekes lenne megnézni azt kaptam e mint apám de.....
2., Tartok attól ,hogy elhangzanának ilyenek: Fundi honvéd maga ne mászkáljon ott a bokorban a századosúr irodájában nem ég a villany, utánna menjen nézze meg a mikrót a kantinban. Mondja a Kávéfőzőkhöz ért ?.....
Félreértés ne essék szívesen megcsinálom mindhármat ,de utána számláznék :oops:
ött seknél nincs acélsiak ha csak nem aktív alakulathoz kerülnek kiegészítésnek (mert az aktív alakulat szokott acélbilit lőcsölni az ött sekre) angol kevlár van nekik de terjed a Horvát sisak is az új mint amit a képeken látsz.) az ÖMT sek általába acélbilit kapnak hazavitelre de kiképzésen ahol terepen kell mozogni kiszoktak osztani kevlárt (kisebb mozzanatokra egy lövészet vagy 1 napos valami vagy 2-3 napos határfelkészítés acélbili van mert hazaviteles és ezért általába nem osztanak kevlárt (de ha több gyakorlaton részt szokott venni valaki arról nem szokták levenni a kevlárt.) Tártáska detto ÖTT nél terjed a kiképzési mellény ez lessz nekik az alap nem rossz mellény nem a különlegeseknek való de nem is a különlegeseknek készült és nem is egy a melo.) meg ugye van össze vissza beszerzett mellény amit a zászlóaljak vettel maguknak a kiképzési mellény elött)
Tártáska természetesen jelen van mert a fegyverfelvételkor úgy a legegyszerübb kiadni az 5 tárat (majd onnan megy mellénybe) akinek van. ha kevesebb tár van felvéve akkor nem szokott a tártáska kiosztásra kerülni mindenkinek csak pár db fel van véve és a tárak szét vannak dobva. feladatvégrehajtásnál minimum a BW heveder ami kiosztásra kerül. persze előfordúl még ott is a tártáska. nekem különösebb bajom nincs vele egyébként ha úgy van 1 tár a fegyverbe 2 zsebbe a maradék tártáskástól a zsákba ha nincs mellény. (nem fényezni akarom magam de nekem megy mellényel tártáskával mellény tártáska nélkül.) különösebben nem érdekel amég nincs harcászkodás. (de nekem vannak tártartó zsebeim is ha nagyon szükséges amit feldobok a hevederövre aztán csokolom de általába nem szokott előkerülni.

KV t főzetni mikorót nézetni villanyt kapcsoltatni nem szoktak általába a tartalékosokkal akik alkalmi behívásosok. egyszerűen nincs rá idő aki alkalmi behívásos azért kerül behívásra 1 mert melo van 2 mert kiképzés van akkor meg vagy meló van vagy kiképzés van. persze előfordulhat hogy valaki hirtelen munkanélküli lett és segítséget kér hogy párhétre hónapra had vonuljon be ameddig mást nem talál annak előfordulhat hogy ilyen R1 melokat adnak pango időszakba (vagy fessétek le a fegyverkonténer vagy a garázskapukat takaritsatok ki valami használaton kívüi helyiséget hasonlók) de ezekbe az esetekbe a delikvens kéri hogy hívják be és addig azt talállnak neki ami épp van (vagy pakolásszon a raktárba segítsen az ellátosnak vagy a garázsba a teknikusnak ) hasonlók... de mégegyszer leírom az ilyen esetekbe ők kérik a melot. Persze van hogy az alkalmi behívottaknak is kell hasonlókat csinálni lőteret berendezni gyakteret berendezni de ezt maguknak csinálják hogy másnap lőhessenek vagy harcázkodhassanak...

egyébként a határon is lehet kevlárt felvenni csak az emberek 99% leszarja hogy acél vagy kevlár. (meg a kocsiba ott a testpáncél részeként a plexis kevlár) én se bvettem fel egyszer sem minek a macera? sorba állni felvenni ellenőrizni leadásnál ugyan ez fejre igazítani stb az acél bilit rakosgatni a körletbe....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
csipi csupi melók meg sok őrszolgálat épületügyelet inkább azoknak szokott lenni akik aktív alakulathoz kerülnek behívásra szolgálatteljesítésre. (érdekes hogy általába az aktívak szólják le a tartalékosokat de nálluk kapnak a legalacsonyabb színtű felkészítést a tartalékosok sok esetbe (kivételek persze vannak) egyszerűen nem fordítanak rájuk időt mert hhogy tartalékos és nincs gazdájuk a laktanyaüti mellé jók lessznek címszóval.) TVZ knél pl színte csak kiképzésre és feladatvégrehajtásra van behívva valaki (ha csak nem kéri a delikvens külön ) persze vannak 1-2 napos hadisírgondozás díszelgés cívil kapcsolatok erősítése (valami rendezvényem megjelenés (nem csak bemutatósok) hanem mondjuk feegyversatand lufik hasonlók.) de ez önként jelentkezett/vállalt melo (sokan szeretik egyébként nem rossz eggyik sem egy évbe pár alkalom kifejezetten érdekes és élmény hogy ilyen is vólt)
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
az hogy valaki altiszt vagy legénységi állomány lessz iskolai végzettség alapján dől el. ha van érettségi altiszt ha nincs legénységi. az altiszteknek egyenlőre még meg van előlegezve a rendfokozat. (de tartalékos alap altiszti vízsgát kell letennie kb 3 hónap alapkiképzésen fellül) amire épül egy szak altiszti(1-3 hónap változó beosztástól függ inkább (lövész felderítő műszaki jelenleg más nemigen van) ez a jövőben előfordulhat hogy változni fog és lehet hogy mindenki legénységiként fog kezdeni ezt még nemtudni hogy lessz.) Zászlósi tiszti beosztást nemigen osztogatnak az inkább beosztás mellé jár ha valakinek szakmába vágó egyetemi végzettsége van általába megkapja (de tartalékos tiszti tanfolyamot neki is el kell végeznie utólag) Tartalékos főtiszt nemigen van akad de nekik mind katonai végzettségük van vagy nagyon speciális végzettségel rendellkezik vagy nagyon nagy szüksége van a seregnek rá.

eggyenlőre legénységi és altiszti állományba a legmagasabba kezd alapkiképzés után. szakaszvezető/főtörzs. de örvezető/örmesteri fizetést kap.

ez a jövőben változni fog és örvezetőként/örmesterként fog mindenki kezdeni alapkiképzés után. így a hosszabb ideje bentlevők megtarthatják a magasabb rendfokozatukat mind tapasztaltak és különválaszthatóak az újak akik lentről kezdenek... De nállunk a rendfokozatok annyira nem lényegesek a beosztás fontosabb és rövid idő alatt kialakúlelterjed megtudható hogy ki milyen múltal rendelkezik. nállunk simán előfordúlhat hogy egy egy műveletbe pl szakaszvezető a pkja egy fötörzsnek (ezzel nincs mit kezdeni lehet a szakszi 10 évet vólt aktív és 1 éve szerelt át tartalékosnak míg a főtörzs full civíl volt korábban de van érettségije ) egyértelmű hogy a rátermettebbnek kell a pk nak lennie. (tudom az aktívak most huzzgálják a szemöldöküket de ez van)

kiegészítés. azért nem egyből osztják az altiszti beosztást azt a 3-4-6 hónapot ki szokták vele várni alapkiképzés után amikor kiderül hogy mennyire hajlandó bejönni az illető mennyire is rátermett hasonló (van aki 2 évig is legénységibe marad miközbe van érettségije)

kiegészítés. azért nem egyből osztják az altiszti beosztást azt a 3-4-6 hónapot ki szokták vele várni alapkiképzés után amikor kiderül hogy mennyire hajlandó bejönni az illető mennyire is rátermett hasonló (van aki 2 évig is legénységibe marad miközbe van érettségije) persze aki alapkiképzésen nagyon jól teljesít és van érettségije megkaphatja egyből az altisztit. nem kell kivárnia. (és persze neki is kell késöbb alap tartalékos altisztit tennie) az alap altisztit nem kell egybe lenyomni. modulozható.
Értem, köszönöm!

Azért is kérdeztem, mert régebben sok olyan ÖTT-s képet láttam, ahol a csapat fele-harmada hadnagy-főhadnagy-százados volt. Akkoriban a diplomásoknak egyből tiszti rendfokozatot adtak? Most ez hogy van? (Kíváncsi vagyok, hogy két diplomával - biomérnök BSc és MSc - mit ajánlanának nekem. :D)
Hogy állnak most a tartalékos tisztképzéssel?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
Értem, köszönöm!

Azért is kérdeztem, mert régebben sok olyan ÖTT-s képet láttam, ahol a csapat fele-harmada hadnagy-főhadnagy-százados volt. Akkoriban a diplomásoknak egyből tiszti rendfokozatot adtak? Most ez hogy van? (Kíváncsi vagyok, hogy két diplomával - biomérnök BSc és MSc - mit ajánlanának nekem. :D)
Hogy állnak most a tartalékos tisztképzéssel?
az inkább ÖMT vólt és korkedvezményesekre vólt jellemző leszolgálták az X évüket és hamarabb nyúgdíjba mehettek. ezért időközönként vissza vóltak rántva. (aki főhadnagy az elötte lehet ezredes vólt pl.) akármit is ajánlhatnak legvalószínűbb hogy az aktív beosztás fele tolnának... deakármit is adnának tanfolyamo azért neked is kellene végezni mégha modulszerűen is. ha van szabad beosztás valószínűleg tiszt/főtisztként kezdhetnél. ha nincs altisztként majd tolnának felfele hozzállásod fügvényébe.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
@Blitz97 én azt csinálnám.3 variáció.
1. van szabad beosztás . akkor a szabad beosztáshoz szükséges rendfokozat megelőlegezve majd tanfolyam.
2. nincs szabad beo. altisztnek benyomni alapkik után (persze informálva a jövőbeni tervekről) elvégeztetni az alap altisztit majd a szakaltisztit. majd felnyomni tisztnek elvégeztetni az alap tisztit szaktisztit. majd felnyomno főtisztnek elvégeztetni az alap főtisztit és a szakfőtisztit. ha időközben szabadúl fel beosztás akkor odatenni és az ahhoz szükséges tanfolyamot elvégeztetni. ha nem szabadúl fel hely mire végigzongorázod csináltatni helyet neked amit meg is nyitnának neked ennyi tanulás kiképzés után.
3. ha csak hébehóba értsz rá benyomni tisztire elvégeztetni az alap tisztit majd a szak tisztit idő fügvényébe ahogy haladsz ahogy ráérsz és időközönként ahogy be tudsz jönni (ha ritkán tudsz bejárni) lepasszolnálak az erre alaklmas helyre Vegyvédelmisek pl. (ABV) vagy megkérnélek hogy kisebb előadásokat tartsál a témába a helyi állománynak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
van egy 4. varició. amikor kitudja miért jött az illető és ő sem tudja igazán mit is akar és komunikálni sem igazán komunikál a vezetéssel. akkor marad könnyűlövész karabélyos ami kb az általános kategoria dobálható ahova kell
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 977
113
Tiszt persze csak diplomaval lehet a tartalékos is, mint ahogy altiszt is csak érettségivel.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
Attól, hogy kinek a kije. Ha senkinek senkije, akkor meg szerencse dolga.
persze ilyen is van de ez főleg a szabad beosztásokra (állandó beosztásokra igaz) ha valaki senkinek senkije és állandóbeosztást akar mindenáron egy TVZ nél mondjuk és senkinek senkije (rendszer van jelen adott helyen) akkor átmegy szerződéses/hivatásos állományba kb és kap valami beosztást. mert muszály adni adott tvz nél ha adott tvz nél vólt valaki tartalékos x ideig.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 185
33 568
113
Vannak többen is akik kifejezetten azért mert valakinek a valakije nem kap magasabb beosztást amég ki nem érdemli (direkt szülői kérésre ;) újságírók /haditudósító fia (megjegyzem hogy igazából jó irányba halad néha alább hagy a lendület és sok az elmélet :D de figyelek ám rá de ez gondolom az illetékeshez már eljutott ennyi határ után biztos hogy említett otthon.) csak még az irány a kérdés mert egyszerűen túl szerteágazó az érdeklődése ami alapvetően nem lenne gond csak a fő csapásírány még nincs meg.) a másik egy főtiszt lánya jó pl. ővele nem mertem komolyabban foglalkozni nehogy félreértse de vele sincsen baj egy jó barátnős társasággal nagyon jól tud teljesíteni annak hiányába valóban önfejű és makacs...) ott véleményem szerint egy társaság kellene akikkel a megfelelő irányba tud haladni lehet benne srác is ha nem macsó janó a delikvens nem fog problémát okozni.)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
az inkább ÖMT vólt és korkedvezményesekre vólt jellemző leszolgálták az X évüket és hamarabb nyúgdíjba mehettek. ezért időközönként vissza vóltak rántva. (aki főhadnagy az elötte lehet ezredes vólt pl.) akármit is ajánlhatnak legvalószínűbb hogy az aktív beosztás fele tolnának... deakármit is adnának tanfolyamo azért neked is kellene végezni mégha modulszerűen is. ha van szabad beosztás valószínűleg tiszt/főtisztként kezdhetnél. ha nincs altisztként majd tolnának felfele hozzállásod fügvényébe.

@Blitz97 én azt csinálnám.3 variáció.
1. van szabad beosztás . akkor a szabad beosztáshoz szükséges rendfokozat megelőlegezve majd tanfolyam.
2. nincs szabad beo. altisztnek benyomni alapkik után (persze informálva a jövőbeni tervekről) elvégeztetni az alap altisztit majd a szakaltisztit. majd felnyomni tisztnek elvégeztetni az alap tisztit szaktisztit. majd felnyomno főtisztnek elvégeztetni az alap főtisztit és a szakfőtisztit. ha időközben szabadúl fel beosztás akkor odatenni és az ahhoz szükséges tanfolyamot elvégeztetni. ha nem szabadúl fel hely mire végigzongorázod csináltatni helyet neked amit meg is nyitnának neked ennyi tanulás kiképzés után.
3. ha csak hébehóba értsz rá benyomni tisztire elvégeztetni az alap tisztit majd a szak tisztit idő fügvényébe ahogy haladsz ahogy ráérsz és időközönként ahogy be tudsz jönni (ha ritkán tudsz bejárni) lepasszolnálak az erre alaklmas helyre Vegyvédelmisek pl. (ABV) vagy megkérnélek hogy kisebb előadásokat tartsál a témába a helyi állománynak.

van egy 4. varició. amikor kitudja miért jött az illető és ő sem tudja igazán mit is akar és komunikálni sem igazán komunikál a vezetéssel. akkor marad könnyűlövész karabélyos ami kb az általános kategoria dobálható ahova kell

Attól, hogy kinek a kije. Ha senkinek senkije, akkor meg szerencse dolga.

Tiszt persze csak diplomaval lehet a tartalékos is, mint ahogy altiszt is csak érettségivel.
Értem, köszönöm a segítséget!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha már ilyen szabad kérdések félóráját tartunk én is csatlakoznék. :)
Engem két dolog tart vissza
1., Mire elhatároznám magam mindig előkerül egy acélsisakos tártáskás kép. Ugyan érdekes lenne megnézni azt kaptam e mint apám de.....
2., Tartok attól ,hogy elhangzanának ilyenek: Fundi honvéd maga ne mászkáljon ott a bokorban a századosúr irodájában nem ég a villany, utánna menjen nézze meg a mikrót a kantinban. Mondja a Kávéfőzőkhöz ért ?.....
Félreértés ne essék szívesen megcsinálom mindhármat ,de utána számláznék :oops:
Ismerős mostanában végezte a tartalékos kiképzést.
Valóban volt néhány acélsisak, de nem ez volt a jellemző. De ez leginkább a sisakra volt igaz, amúgy leginkább elég normális (15M és angol) cuccokat kaptak, arra jó volt, amire kellett.
A hangulat jó volt, nem volt ilyen szívatásos dolog. Teljesen pozitívan élte meg, meg persze nem is olyanok voltak, hogy a fő cél a feladatok ellógása lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 977
113
Ismerős mostanában végezte a tartalékos kiképzést.
Valóban volt néhány acélsisak, de nem ez volt a jellemző. De ez leginkább a sisakra volt igaz, amúgy leginkább elég normális (15M és angol) cuccokat kaptak, arra jó volt, amire kellett.
A hangulat jó volt, nem volt ilyen szívatásos dolog. Teljesen pozitívan élte meg, meg persze nem is olyanok voltak, hogy a fő cél a feladatok ellógása lenne.
Ez a legfontosabb egy katonai kiképzésen, érezze jól magát az állomány...A vidámparkban majd kimozdula komfortzónájából...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ez a legfontosabb egy katonai kiképzésen, érezze jól magát az állomány...A vidámparkban majd kimozdula komfortzónájából...
Te vélted csak úgy, hogy a legfontosabb. Nem írt senki ilyet. De ugye korábban erről volt kérdés, nem arról, hogy hány km volt a menetgyakorlat, vagy teszem azt hány lövészet volt.

Nem, nem ez a legfontosabb. De elég fontos, hogy a feladatokat, a rendszert, a közösséget miként éli meg. Szívatásként, felesleges baszogatásként, vagy pozitívan. A további sorsának sem mindegy, hogy letudja a hónapot, elmegy a kedve és szarik az egészre, vagy esetleg nagyobb kedvet kap és elmegy a szerződéses, hivatásos irányba; vagy nem, de több feladatot vállal, pl.: határt.
Nem arról volt szó, hogy ne lennének a kiadott elméleti, fizikális feladatok megoldva, tengés-lengés lenne és nincs kimozdulás a komfortzónából. Meg egyáltalán, kinek-kinek hol kezdődik ez. Lehet, hogy valakinek már az, hogy használt bakancsot kell hordani, másnak meg sokkal távolabb van.
Persze, biztos vannak, akik azt szeretik, ha fáj és őket azzal lehet bevonzani a rendszerbe, de talán a többség nem ilyen. Az ÖTT egyik feladata meg talán épp az -is- lenne, hogy hidat képezzen a civil és katona között és bevonza az olyanokat, akik nem biztos, hogy vakon beleugranának szerződésesnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 977
113
Te vélted csak úgy, hogy a legfontosabb. Nem írt senki ilyet. De ugye korábban erről volt kérdés, nem arról, hogy hány km volt a menetgyakorlat, vagy teszem azt hány lövészet volt.

Nem, nem ez a legfontosabb. De elég fontos, hogy a feladatokat, a rendszert, a közösséget miként éli meg. Szívatásként, felesleges baszogatásként, vagy pozitívan. A további sorsának sem mindegy, hogy letudja a hónapot, elmegy a kedve és szarik az egészre, vagy esetleg nagyobb kedvet kap és elmegy a szerződéses, hivatásos irányba; vagy nem, de több feladatot vállal, pl.: határt.
Nem arról volt szó, hogy ne lennének a kiadott elméleti, fizikális feladatok megoldva, tengés-lengés lenne és nincs kimozdulás a komfortzónából. Meg egyáltalán, kinek-kinek hol kezdődik ez. Lehet, hogy valakinek már az, hogy használt bakancsot kell hordani, másnak meg sokkal távolabb van.
Persze, biztos vannak, akik azt szeretik, ha fáj és őket azzal lehet bevonzani a rendszerbe, de talán a többség nem ilyen. Az ÖTT egyik feladata meg talán épp az -is- lenne, hogy hidat képezzen a civil és katona között és bevonza az olyanokat, akik nem biztos, hogy vakon beleugranának szerződésesnek.
Jól érzni magad a komfortzónádban szoktad. A katonai kiképzésnek pedig a komfortzónádon kívül kell lennie. Az, hogy ezt pozitívan éld meg nagyon fontos, de ha jól érzed megad közben az nem jó.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Jól érzni magad a komfortzónádban szoktad. A katonai kiképzésnek pedig a komfortzónádon kívül kell lennie. Az, hogy ezt pozitívan éld meg nagyon fontos, de ha jól érzed megad közben az nem jó.
Teljesen igazad van és egyet értek Veled. Bár én nem is írtam, hogy jól érezte magát (vagy sem) közben. Ezt a kifejezést Te használtad.
Hogy miként élte meg ismerősöm a menetgyakorlatot a 40+ fokban azt részletesen nem tudom (annyiban igen, hogy nagyon meleg volt :) ), vagy a fekvőtámaszok közben; mivel nem én voltam ott -csak elmesélte; én az összbenyomásról írtam, lehet, hogy nem pontosan, aláírom, hogy nem katonásan sarkosan-precízen, gondolatokat haptákba állítva fogalmazva, de nem is szántam nagyobb gondolatmenetet a témának és nem is ez volt a kérdés.
Jó, akkor amit írtam:
hangulat jó volt - bajtársias
nem volt szívatás -mint a sorkatonai sztorikban sokan megélték azt
pozitívan élte meg - azt kapta, amire várt

De egyébként az érdekel, hogy miként lehet megoldani egy vegyes társaságnál, hogy a 20-on éves sportos testalkatú, a 10-en évet honvédségnél leszolgáló, meg esetleg a 30 éves hölgy is túlessen a komfortzónán de még teljesíteni tudja. Mert ugye itt -gondolom- nem cél az, hogy aki gyengébb az automatikusan kiessen a rendszerből és attól, hogy a bemeneti minimumot teljesíti valaki, még nincsenek egy szinten.
 

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Ma voltam egy meg nem nevezett településen kikép. folytatáson (ÖTT). Meglepve konstatáltam, hogy az egy éven keresztüli folyamatos kifogások mondogatása után, hogy miért nincs kiképzés meg semmi, láttam az állományunk egyes női tagjai valami okból kifolyólag mind szkv-ből őrmesterek lettek. Mindegy hogy 8 osztályt végeztél vagy 10 éve munkanélküli vagy, én meg egy hajszálnyira a diplomától meg nézek hogy ez így mi.
Több megfigyelés alapján, az az altiszt, aki az előléptetéseket intézi, annak szokott adni, aki vele jóban van vagy esetleg egy településen laknak vele stb.
Kicsit kurvára morálrombóló az ilyen. Csak legalább próbálnának néha komolyan viselkedni az ÖTT.-ben. Borzasztó mik mennek ott néha. Tapasztalat.