[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Az azért megkérdezném, hogy miért kell, hogy 25 tonna legyen a szimulátor súlya.
Feltételezem, hogy az is a 14.5 mm elleni páncélzatot kapta - egy gyakorlóteremben? o_O
A lövegcsövet sem lehetett volna valamilyen olcsóbb, vékonyabb anyagból készíteni?
És klimatizâlt terem kell neki? ( ha jól olvastam...)
Különben örülök minden cuccnak. Csak az az érzésem, hogy patikában áruljâk ezeket, meg minden mâst is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Az a helyzet, ezek kb koordinátákra , pontcélokra lőnek, míg az oroszok négyszer annyi rakétával egy X km-szer X km-es területtüzet adnak le. Nem biztos hogy a mennyiség és nem a minőség a hatékony.
Hát erre most kapod meg a választ Ukrajnâban. Az a jó, amiböl sok is van.
Legyen az 155ös löszer, himars rakéta stb. Sok kell. Emberböl is. Kivéve kecskepâsztorok ellen.
Paradigma vâltâst lâtunk. Lesz mèg sorkatonaság is.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Hát erre most kapod meg a választ Ukrajnâban. Az a jó, amiböl sok is van.
Legyen az 155ös löszer, himars rakéta stb. Sok kell. Emberböl is. Kivéve kecskepâsztorok ellen.
Paradigma vâltâst lâtunk. Lesz mèg sorkatonaság is.
És mire fogod ültetni őket?! Arra a 24 db-ra?! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Képzelj el egy gyakorlást. A löveg megáll, beállítják az irányzékot, töltenek. Elsütik az ágyút és betöltik a következőt. Ez az éles lövegen csak úgy tudják rendesen gyakorolni, ha éles lőszerrel lőnek. (Pár ezer USD / lövés.) Különben az első "bumm" után vége a gyakorlásnak, és ki kell szedni a lövedéket a csőből. A szimulátor meg valahogy "eltünteti" a lövedéket, és mehet a következő lövés. Szimulátorral minden nap tudsz élethűen gyakorolni.
Ó dehogy. Egy sima HE lőszer párszáz USD. Inkább a cső kopása az ami költséges. De ezek a gyakorló lőszerrel igencsak kedvezőbbé tehetők.
A tűzszakasz szimuláció másról szól.
Ott az a lényeg, hogy mivel a PZH maga is szakasz FDC-ként működik, így a szakasz tűzcéljai a szakasz pk. járművébe érkezik (a 2 jármű egyike) majd az fogja kiszolgálni a többi löveget adatokkal. A szakasz nem 2 jármű, de egy pk.-i, és egy beosztott löveggel már szimulálható.
Ugyanakkor nekem ez azért így is úri huncutságnak tűnik. Hacsak nem szerelhető fel alvázra, és nem válik belőle mobil szimulációs gép.
Értsd a pápamobil módjára csak toronyszimulátorként.
Nekem azért volt furcsa ez a szám, mert 24 lövegnél azt feltételeztem, hogy a raj szintű (értsd löveg szintű) feladatokat fogjuk majd csak szimulálni. A szakasz meg afeletti dolgokat csak "szárazon", vagy élesben terepen fogják gyakorolni.
Bár nem tudom az ilyen magas szintű szimulátorok árát, de úgy vagyok vele, mint a klasszikus könyvelős geg a Jurassic Parkból:
"Nehéz? Ted le mert akkor biztos drága volt!"

És itt kanyarodnék vissza a "gyanús" kifejezésemhez:
Az ilyen magas szintű szimulációs környezet remélem azt jelenti, hogy megpróbalják majd csökkenteni az egy lövegre eső költségeit. Értsd: Utánrendelnek! :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Ó dehogy. Egy sima HE lőszer párszáz USD. Inkább a cső kopása az ami költséges. De ezek a gyakorló lőszerrel igencsak kedvezőbbé tehetők.
A tűzszakasz szimuláció másról szól.
Ott az a lényeg, hogy mivel a PZH maga is szakasz FDC-ként működik, így a szakasz tűzcéljai a szakasz pk. járművébe érkezik (a 2 jármű egyike) majd az fogja kiszolgálni a többi löveget adatokkal. A szakasz nem 2 jármű, de egy pk.-i, és egy beosztott löveggel már szimulálható.
Ugyanakkor nekem ez azért így is úri huncutságnak tűnik. Hacsak nem szerelhető fel alvázra, és nem válik belőle mobil szimulációs gép.
Értsd a pápamobil módjára csak toronyszimulátorként.
Nekem azért volt furcsa ez a szám, mert 24 lövegnél azt feltételeztem, hogy a raj szintű (értsd löveg szintű) feladatokat fogjuk majd csak szimulálni. A szakasz meg afeletti dolgokat csak "szárazon", vagy élesben terepen fogják gyakorolni.
Bár nem tudom az ilyen magas szintű szimulátorok árát, de úgy vagyok vele, mint a klasszikus könyvelős geg a Jurassic Parkból:
"Nehéz? Ted le mert akkor biztos drága volt!"

És itt kanyarodnék vissza a "gyanús" kifejezésemhez:
Az ilyen magas szintű szimulációs környezet remélem azt jelenti, hogy megpróbalják majd csökkenteni az egy lövegre eső költségeit. Értsd: Utánrendelnek! :rolleyes:
A HX3-nál nem hasznosíthatóak ezek a szimulátorok? Mármint oké, hogy pzh szimulátor, de magát az elvét?! Így lehet nem utánrendelek, hanem a kerekes önjáró beszerzésnél is hasznosítható tudást ad!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Hát erre most kapod meg a választ Ukrajnâban. Az a jó, amiböl sok is van.
Legyen az 155ös löszer, himars rakéta stb. Sok kell. Emberböl is. Kivéve kecskepâsztorok ellen.
Paradigma vâltâst lâtunk. Lesz mèg sorkatonaság is.
Egyelőre azt látjuk biztosan, hogy az oroszok megtanultak rendezettebben visszavonulni. Harkovnál még nem ment, volt egy kis káosz, futás, de Herszonnál már tényleg ügyesen vonultak vissza. :cool:
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 980
113
Ó dehogy. Egy sima HE lőszer párszáz USD. Inkább a cső kopása az ami költséges. De ezek a gyakorló lőszerrel igencsak kedvezőbbé tehetők.
A tűzszakasz szimuláció másról szól.
Ott az a lényeg, hogy mivel a PZH maga is szakasz FDC-ként működik, így a szakasz tűzcéljai a szakasz pk. járművébe érkezik (a 2 jármű egyike) majd az fogja kiszolgálni a többi löveget adatokkal. A szakasz nem 2 jármű, de egy pk.-i, és egy beosztott löveggel már szimulálható.
Ugyanakkor nekem ez azért így is úri huncutságnak tűnik. Hacsak nem szerelhető fel alvázra, és nem válik belőle mobil szimulációs gép.
Értsd a pápamobil módjára csak toronyszimulátorként.
Nekem azért volt furcsa ez a szám, mert 24 lövegnél azt feltételeztem, hogy a raj szintű (értsd löveg szintű) feladatokat fogjuk majd csak szimulálni. A szakasz meg afeletti dolgokat csak "szárazon", vagy élesben terepen fogják gyakorolni.
Bár nem tudom az ilyen magas szintű szimulátorok árát, de úgy vagyok vele, mint a klasszikus könyvelős geg a Jurassic Parkból:
"Nehéz? Ted le mert akkor biztos drága volt!"

És itt kanyarodnék vissza a "gyanús" kifejezésemhez:
Az ilyen magas szintű szimulációs környezet remélem azt jelenti, hogy megpróbalják majd csökkenteni az egy lövegre eső költségeit. Értsd: Utánrendelnek! :rolleyes:
Szerintem le vagy maradva az árakkal. Mostanában háborús infláció van. :( De bármennyibe is kerül, valódi lövést csak lőtéren lehet gyakorolni, oda kell vinni a gépeket stb. tehát van költsége. A töltésen / lövésen kívül a többi dolgot szerintem lehet a harci gépekkel is rendesen gyakorolni, ehhez nem kell szimulátor.

A 24 db meg szerintem is kevés, rendeljünk még ! :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Szerintem le vagy maradva az árakkal. Mostanában háborús infláció van. :( De bármennyibe is kerül, valódi lövést csak lőtéren lehet gyakorolni, oda kell vinni a gépeket stb. tehát van költsége. A töltésen / lövésen kívül a többi dolgot szerintem lehet a harci gépekkel is rendesen gyakorolni, ehhez nem kell szimulátor.

A 24 db meg szerintem is kevés, rendeljünk még ! :D

Na jó de el is kell jutni addig, hogy kimehess a lőtérre.
Esetleg ne csukd oda a kezed betöltésnél, ne tölts rá, meg hasonlók.
Autószerelőt sem úgy képeznek, hogy berakják valami műhelyhez, aztán majd belejön.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ez komplett szimulátor amit a driver trainer szimulátorral össze lehet kötni és minden működést és hatást (hang visszarúgás füst stb) képes szimulálni.
Úhhh, ezekből a szimulátorokból milyen tuti kis játéktermet lehetne összedobni. :p:rolleyes:
Gondoljatok bele, a jegybevételből lehetne venni @krisss-nek sok-sok gatyát :):D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Ez komplett szimulátor amit a driver trainer szimulátorral össze lehet kötni és minden működést és hatást (hang visszarúgás füst stb) képes szimulálni.

És ennek a költsége töredéke annak, amikor a rendes gépet hajtanád.
Pápamobilból csak egyet vettünk, nem?
Annak az alja az egy rendes PZH alváz nem?
A szimulátor tornyok - ezek szerint - a rendes PZH-kra is átszerelhetőek? Csak mert akkor értem a 2 szimu tornyot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Az azért megkérdezném, hogy miért kell, hogy 25 tonna legyen a szimulátor súlya.
Feltételezem, hogy az is a 14.5 mm elleni páncélzatot kapta - egy gyakorlóteremben? o_O
A lövegcsövet sem lehetett volna valamilyen olcsóbb, vékonyabb anyagból készíteni?
Tudtommal a PZH szimulátor nem rendelkezik teljes méretű csővel.
Legalábbis a horvátokén nem volt.
Csak egy csőnek a csonkja van rajta. (Minek is kellene rá?)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány