[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A terkepeszek eleg felkeszultek ilyen teren. Tudom nem ok hatarozzak meg egy egy hid utszakasz terhelhetoseget de ok jelolik es rendwlnek melle tulajdonsagokat. /ebbol kiindulva gondolom a muszakiaknak eleg jo infoik lehetnek./ katonai felmeres mostanaba nem volt ahol atozig mindent de folyamatos van es a civil adatok is rendelkezesre allnak.
Nem tudom, hogy mennyire naprakész, de -amit a Beszélgetőbe is linkeltem- Egységes Hídnyilvántartási Rendszerben még kisebb hidakról is igen részletes információ érhető el mindenki számára.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 320
113
Az biztos, hogy nem 3 Leguannak kell lennie a célszámnak a haderőfejlesztés befejezésére, ugyanakkor az is igaz, hogy talán a 3 Leguan + 5 Wisent 2 + 9 Büffel elegendő lehet a nehézdandár műszaki és műszaki-mentő kiszolgálására. + Ezen kívül kerekes műszaki és műszaki-mentő járművek is fognak érkezni. Mind a KMW mind a RM üzlet kapcsán.
Fontos, hogy ezen üzletek kapcsán nem ismerjük az összes műszaki, és logisztikai járművet. DE csak jelzem, hogy a Leguan rendszer nem csak Leo2-re került fel, Hanem MAN 8x8-ra is:
Leguan-KMW-3.jpg
A 300 millió eurós megállapodás része 13 darab HX és TGS logisztikai jármű is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
A legkemenyebb, hogy a pali gatlastalanul egy-az-egyben atmasolja a cikkeket a sajat oldalara, majd neha egymondatos idiota kommenteket ir alajuk.
Ez egyaltalan legalis? Erosen ketlem, mert kulfoldon ket perc alatt perelknek ki a szart is belole, siman pofatlan IP lopas.
Múltkor egy komplett cikket copypasta-zott.. màr megsem jegyeztem neki. Belefáradtam... :confused:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 830
113
Azt persze nem bánom,hogy A7 lett az A6 helyett.Még akkor is,ha én úgy gondolom,hogy az A7 az már túl sok a Leopard-nak.
Mindig vissza-visszajön, de nem tudom, hogy honnan veszitek ezt a zöldséget, hogy a közúti hidak nem bírnak el 70 tonnát sem. Lehet, hogy egy falusi gyalogoshíd nem bírja el, de hogy valamennyi nagyobb közúti Duna és Tisza-híd terhelhetősége a sokszorosa az teljesen biztos. Pl. naponta átmegyek a Rákóczi-hídon amely 4 közúti sávon és 2 villamossávon folyik a forgalom, mikor beáll a forgalom akkor vagy 200 tgk-k, szgk. nem beszélve az 54 m hosszú villamosokról állnak a hídon a legnagyobb nyugalomban. Most megnéztem a wikin a próbaterhelés során 1000 tonna súly volt rajta. És akkor még a vasúti hidakról nem is beszéltünk ahol teljesen átlagos a 2000 tonnás tehervonat. Lehet, hogy nem vagyok tüzér, de szerintem az összes beszerzett haditechnikai eszköz közül a legnagyobb szükség a Pzh-ra volt. Ha van hibája akkor legfeljebb az, hogy borzalmasan kevés lesz belőle. A budaörsi honvédelmi napon mondtam a KMW-s fickónak, hogy ebből még biztos fogunk venni, csak bólogatott vigyorogva. Szerintem ő is így gondolta.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 866
113
Mindig vissza-visszajön, de nem tudom, hogy honnan veszitek ezt a zöldséget, hogy a közúti hidak nem bírnak el 70 tonnát sem. Lehet, hogy egy falusi gyalogoshíd nem bírja el, de hogy valamennyi nagyobb közúti Duna és Tisza-híd terhelhetősége a sokszorosa az teljesen biztos. Pl. naponta átmegyek a Rákóczi-hídon amely 4 közúti sávon és 2 villamossávon folyik a forgalom, mikor beáll a forgalom akkor vagy 200 tgk-k, szgk. nem beszélve az 54 m hosszú villamosokról állnak a hídon a legnagyobb nyugalomban. Most megnéztem a wikin a próbaterhelés során 1000 tonna súly volt rajta. És akkor még a vasúti hidakról nem is beszéltünk ahol teljesen átlagos a 2000 tonnás tehervonat. Lehet, hogy nem vagyok tüzér, de szerintem az összes beszerzett haditechnikai eszköz közül a legnagyobb szükség a Pzh-ra volt. Ha van hibája akkor legfeljebb az, hogy borzalmasan kevés lesz belőle. A budaörsi honvédelmi napon mondtam a KMW-s fickónak, hogy ebből még biztos fogunk venni, csak bólogatott vigyorogva. Szerintem ő is így gondolta.
A Leopard teknőjének meg váltójának sok az A7 nem az utaknak.Egy szót nem írtam az utakról.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 830
113
A Leopard teknőjének meg váltójának sok az A7 nem az utaknak.Egy szót nem írtam az utakról.
Utakról én sem írtam egy szót sem. Akkor félreértettem, mert nekem az jött le, hogy megint "Nem bírja el a híd a Leót, Pzh-t" című számot hallgattuk meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Mindig vissza-visszajön, de nem tudom, hogy honnan veszitek ezt a zöldséget, hogy a közúti hidak nem bírnak el 70 tonnát sem. Lehet, hogy egy falusi gyalogoshíd nem bírja el, de hogy valamennyi nagyobb közúti Duna és Tisza-híd terhelhetősége a sokszorosa az teljesen biztos. Pl. naponta átmegyek a Rákóczi-hídon amely 4 közúti sávon és 2 villamossávon folyik a forgalom, mikor beáll a forgalom akkor vagy 200 tgk-k, szgk. nem beszélve az 54 m hosszú villamosokról állnak a hídon a legnagyobb nyugalomban. Most megnéztem a wikin a próbaterhelés során 1000 tonna súly volt rajta. És akkor még a vasúti hidakról nem is beszéltünk ahol teljesen átlagos a 2000 tonnás tehervonat. Lehet, hogy nem vagyok tüzér, de szerintem az összes beszerzett haditechnikai eszköz közül a legnagyobb szükség a Pzh-ra volt. Ha van hibája akkor legfeljebb az, hogy borzalmasan kevés lesz belőle. A budaörsi honvédelmi napon mondtam a KMW-s fickónak, hogy ebből még biztos fogunk venni, csak bólogatott vigyorogva. Szerintem ő is így gondolta.
Ha vennenk megegy zl nyi mennyiseget a nemet mennyiseg kozel felevel rendelkeznenk. ;) /amugy nem lenne rossz./ a pzh 2000 egy tenyleg brutalis eszkoz ezert igazabol nem is erdemes mashoz hasonlitani... Felszoktak hozni ezt meg azt hogy helyette stb... De nem egesszen. A pzh 2000 es egy olyan eszkoz ami onalloan is kepes tuzcsapast merni viszonylag nagy hatekonysaggal. Tehat minden eggyes eszkoz egy osztalyba onalloan mas mas celra dolgozhat. Nem tuzszakasz a legkisebb egysege ami erre kepes. Ez hatalmas elony. Mas eszkozoknek is vannak hasonlo kepessegei de ennyire eggyik sem onallo. Ez tenyleg a csucs.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 830
113
Ha vennenk megegy zl nyi mennyiseget a nemet mennyiseg kozel felevel rendelkeznenk. ;) /amugy nem lenne rossz./ a pzh 2000 egy tenyleg brutalis eszkoz ezert igazabol nem is erdemes mashoz hasonlitani... Felszoktak hozni ezt meg azt hogy helyette stb... De nem egesszen. A pzh 2000 es egy olyan eszkoz ami onalloan is kepes tuzcsapast merni viszonylag nagy hatekonysaggal. Tehat minden eggyes eszkoz egy osztalyba onalloan mas mas celra dolgozhat. Nem tuzszakasz a legkisebb egysege ami erre kepes. Ez hatalmas elony. Mas eszkozoknek is vannak hasonlo kepessegei de ennyire eggyik sem onallo. Ez tenyleg a csucs.
Mikor kitört a világbéke a németek is leépítették a tüzérséget. Osztogatták boldog-boldogtalannak az eszközeiket. (Pl. a tankok/hk-k számát az 1990-es 4000-ről "sikeresen" leküzdötték 300-ra). A múltkor volt itt egy német tanulmány a tüzérség fejlesztéséről, hogy jelentősen növelik mind az alegységek mind a rendelkezésre álló technika darabszámát. A Pzh minden szempontból tökéletes választás: bevált, megbízható csúcstechnika amelyhez folyamatosan fejlesztik (leginkább a nálunk is megjelent RM) a különféle gránátokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Mikor kitört a világbéke a németek is leépítették a tüzérséget. Osztogatták boldog-boldogtalannak az eszközeiket. (Pl. a tankok/hk-k számát az 1990-es 4000-ről "sikeresen" leküzdötték 300-ra). A múltkor volt itt egy német tanulmány a tüzérség fejlesztéséről, hogy jelentősen növelik mind az alegységek mind a rendelkezésre álló technika darabszámát. A Pzh minden szempontból tökéletes választás: bevált, megbízható csúcstechnika amelyhez folyamatosan fejlesztik (leginkább a nálunk is megjelent RM) a különféle gránátokat.
Persze en sem zarkoznak el tolle :p ha jonne megegy osztaly. /a kesobbiekben egy csomag hk val szukseg is lessz ra./ de nem olcso mulatsag. En egyenlore egy osztaly "olcso" noraval is kiegyezznek /meginkabb alexanderel./ vagy kesobb 2 osztaly lynxre integralt 155 ossel. De a lenyeg amire celozni akartam hogy a pzh 2000 egy nagyon potens eszkoz. Persze dd tuzerseg.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 830
113
Persze en sem zarkoznak el tolle :p ha jonne megegy osztaly. /a kesobbiekben egy csomag hk val szukseg is lessz ra./ de nem olcso mulatsag. En egyenlore egy osztaly "olcso" noraval is kiegyezznek /meginkabb alexanderel./ vagy kesobb 2 osztaly lynxre integralt 155 ossel. De a lenyeg amire celozni akartam hogy a pzh 2000 egy nagyon potens eszkoz. Persze dd tuzerseg.
Szerbektől nem fogunk venni semmit. Biztos, hogy jön még önjáró tarack csak kerekes. Volt már itt is, hogy ha van esélye a Rábának bekapcsolódni a hadiipari gyártásba akkor itt a legsanszosabb. Meglátjuk, idén ki fog derülni mi lesz a Rábával.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Szerbektől nem fogunk venni semmit. Biztos, hogy jön még önjáró tarack csak kerekes. Volt már itt is, hogy ha van esélye a Rábának bekapcsolódni a hadiipari gyártásba akkor itt a legsanszosabb. Meglátjuk, idén ki fog derülni mi lesz a Rábával.
Ha a csehek nem lynxet vessznek abba az esetbe en csak azert is beszereznek a szerbektol a konkurencia jarmuvukbol. Ezt finoman a csehek tudtara is adnam hogy pakliba van a noraalexander :) rm el ugyan ugy boltolhato lenne. De hazai osszeszereles szinten ha az rm nem venne konceptcioba is eshetne le neki /tuzvezeto rendszer hirado keszulekek egyeb elektronika./ man alapplatform mind a tuzeszkoznek mind a loszerszallito es egyeb platformnak.../de ez esetben minimum a 2 osztaly :p az mar az rm nek is lehajolando osszeg./
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány