[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Ráditávírász voltam, a tábori nehézvezetékes Uralnak 100lityi/100 km terepen volt, még kérdés?-:)XDDDDDDDDD


Valami 7.7l V8 karbis benzin motor volt benne,locsolókocsi verzióját ismerem látásból,gyök kettővel haladva vizet locsolva,alapjáraton volt valami 50l/h a normálya,mondjuk olyan hangja volt, mint egy Shelby Cobrának.:rolleyes:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Úgy érzem félre tetszik érteni a Nemzeti Park fogalmát. Most képzeld magad elé azt, hogy a Yellowstone NP. bármelyik részéből lőteret csinálna az USA.
Csak azért, mert egyesek számára kevésbé látványos a hazai táj, ettől a funkció azonos. Ennél nem is tudom milyenebb ötletet keveset hallottam.
A lőterek kvázi védett területek. Évi néhány hét felfordulásért cserébe ott full nyugi van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Látom nem érted. A nemzeti parkok azok látogatható területek. Lehet túrázni, stb.
Egy lőtéren ez hol lehetséges?

Ez pont olyan eszement ötlet, mint a tiszás ökörséged volt.

Szinte az összes lő és gyakorló terünk NATUR 2000-es terület és egy jó részükre be is lehet menni,csak akkor vannak lezárva ha ott gyakorlat vagy lövészet van.
Bár ettől még nem nemzeti parkok(csak tájvédelmi körzetek) amik ugye kiemelt turisztikai helyek.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Szinte az összes lő és gyakorló terünk NATUR 2000-es terület és egy jó részükre be is lehet menni,csak akkor vannak lezárva ha ott gyakorlat vagy lövészet van.
Bár ettől még nem nemzeti parkok(csak tájvédelmi körzetek) amik ugye kiemelt turisztikai helyek.
A Natura 2000 besorolás tudtommal teljesen mást jelent. Már amennyire kapcsolatba kerültem ezzel érintőlegesen engedélyezés kapcsán.
Azzal kapcsolatban erős kétségeim vannak, hogy olyan területre bárkit beengednek, ahol mondjuk ágyúkkal lövöldözgetnek. Oszt, ha nem találnak meg befulladt gránátokat és valaki felrobban, akkor IJ...?
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 347
113
Dudinak annyiban van igaza, hogy a Natura2000 területek intenzív mezőgazadasági termelésbe be nem vonható területek és a lőterek, gyakorlóterek is ilyenek. A hasonlóság annyiban áll meg, mint hogy a traktor is meg a katicabogár is piros.

(mellesleg mindkét területen legeltetnek - sokszor feketén - pl esetleg agrár környezetgazdálkodást [AKG] folytatnak, viszont a Natura2000 területeken az AKG intenzitásának alacsony szintje miatt kiegészítő EU támogatás jár)

Szóval lehet, hogy van lőtér Natura2000 területen, de nem tudom milyen intenzitású rombolás megengedett.
Lehet, hogy 7.62-vel telelőheted a domboldalt, de 155mm-el már nem engedik mindenhol, mert szétkapná az élőhelyeket meg az élővilágban nagy pusztítást végezne.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Azzal kapcsolatban erős kétségeim vannak, hogy olyan területre bárkit beengednek, ahol mondjuk ágyúkkal lövöldözgetnek. Oszt, ha nem találnak meg befulladt gránátokat és valaki felrobban, akkor IJ...?
A Várpalota - Bakonykúti gyakorló és lőteret sok civil használja. A jobb földutakon civil autók jönnek mennek. Azonkívül motorosok, drón reptetők, túrázók. Még egy kilátó is van a közelben.
Csak éles lövészet esetén zárják le . Még gyakorlatok esetén is be szoktak jönni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A Natura 2000 besorolás tudtommal teljesen mást jelent. Már amennyire kapcsolatba kerültem ezzel érintőlegesen engedélyezés kapcsán.
Azzal kapcsolatban erős kétségeim vannak, hogy olyan területre bárkit beengednek, ahol mondjuk ágyúkkal lövöldözgetnek. Oszt, ha nem találnak meg befulladt gránátokat és valaki felrobban, akkor IJ...?

Ennél sokkal szigorúbbak a lőtér biztonsági rendszabályai.Minden lövészeten ahol valami robbanhat(tehát már akkor is ha gránátot dobnak)kötelező a tűzszerész biztosítás akik addig el sem mennek amíg nem hatástalanítanak minden fel nem robbant eszközt.Szóval ha van egy tüzérségi gránát ami nem robbant fel azt megkeresik és felrobbantják.Nem egyszer állt már lövészet azért mert a tűzszerészek fel nem robbantPG-7 gránátot kerestek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Dudinak annyiban van igaza, hogy a Natura2000 területek intenzív mezőgazadasági termelésbe be nem vonható területek és a lőterek, gyakorlóterek is ilyenek. A hasonlóság annyiban áll meg, mint hogy a traktor is meg a katicabogár is piros.

(mellesleg mindkét területen legeltetnek - sokszor feketén - pl esetleg agrár környezetgazdálkodást [AKG] folytatnak, viszont a Natura2000 területeken az AKG intenzitásának alacsony szintje miatt kiegészítő EU támogatás jár)

Szóval lehet, hogy van lőtér Natura2000 területen, de nem tudom milyen intenzitású rombolás megengedett.
Lehet, hogy 7.62-vel telelőheted a domboldalt, de 155mm-el már nem engedik mindenhol, mert szétkapná az élőhelyeket meg az élővilágban nagy pusztítást végezne.

Bármilyen szintű megengedett nincs korlátozás.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Valami 7.7l V8 karbis benzin motor volt benne,locsolókocsi verzióját ismerem látásból,gyök kettővel haladva vizet locsolva,alapjáraton volt valami 50l/h a normálya,mondjuk olyan hangja volt, mint egy Shelby Cobrának.:rolleyes:
R142 kezelő voltam, a GAZ66 is benyelte a 25-öt aszfalton, az UAZ is a 20-at, a történelem ismétli önmagát szert tettem egy kínai robogóra, amiben elektromos volt a szivató, ami hő hatására elzárta a fuvókát, ebben az esetben nem-:)XD UAZ színtjén volt a fogyasztás, inkább elajándékoztam a katonatársamnak, boldogítsa őt-:)XD
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azt kell megérteni, hogy az élővilág szempontjából a katonai tevékenység olyan mint az extrém időjárás. Egészen rövid időtávban okozhat kisebb károkat, de hosszú távon mintha nem is létezne, mert annyira időszakos volt még a néphadsereg csúcsán is a legtöbb ilyen helyen. Pontosan azért lehettek az egykori hatalmas szovjet és magyar lőterekből részben nemzeti parkok, szinte teljesen a Natura hálózat részei, mert a katonai tevékenység helyreállította ezeknek a területeknek a természetes állapotát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Azt kell megérteni, hogy az élővilág szempontjából a katonai tevékenység olyan mint az extrém időjárás. Egészen rövid időtávban okozhat kisebb károkat, de hosszú távon mintha nem is létezne, mert annyira időszakos volt még a néphadsereg csúcsán is a legtöbb ilyen helyen. Pontosan azért lehettek az egykori hatalmas szovjet és magyar lőterekből részben nemzeti parkok, szinte teljesen a Natura hálózat részei, mert a katonai tevékenység helyreállította ezeknek a területeknek a természetes állapotát.

Így van,ezek a területek a katonaságnak köszönhetik,hogy még léteznek abban a formában amiben vannak.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 347
113
Ájjájáj, de fordítva tetszünk ücsörögni a paripán....
Ezek a területek eredendően alacsony aranykorona értékű területek voltak, ezért maradt a művelési águk gyep legelő. Az intenzív mezőgazdasági termelésre eredendően sem alkalmas területeket jelölték ki már a KuK időktől kezdve katonai gyakorló területeknek, lőtereknek. És valóban a lőtér funkció sokat dobott azon, hogy nem nagyon háborgatta intenzíven senki a talajt és a növénytakarót, de a fauna biodiverzitására azért én rámérnék, egy hasonlóan nem háborgatott, de nem is lőtt területtel szemben.


Ha csak azon a héten tartok lőgyakorlatot, amikor a szivárványos hortobágyi bálna költési időszaka van, akkor egy-két napra elijesztve azokat, a fészkeket sem kell eltalálnom, elég ha kihűlnek a tojások, máris kinyírtam az az évi szaporulatot. Ha minden évben csinálom, akkor az egész állományt egy idő után. Úgy, hogy egy lényt sem találtam el.
Nem vagyok megazöld, de az igazsághoz ez is hozzá tartozik. Ha a faj az országban csak ott van jelen akkor ez nem túl szerencsés, ha mindenütt hemzsegnek, akkor meg hadd szóljon, majd lesz máshol másik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ájjájáj, de fordítva tetszünk ücsörögni a paripán....
Ezek a területek eredendően alacsony aranykorona értékű területek voltak, ezért maradt a művelési águk gyep legelő. Az intenzív mezőgazdasági termelésre eredendően sem alkalmas területeket jelölték ki már a KuK időktől kezdve katonai gyakorló területeknek, lőtereknek. És valóban a lőtér funkció sokat dobott azon, hogy nem nagyon háborgatta intenzíven senki a talajt és a növénytakarót, de a fauna biodiverzitására azért én rámérnék, egy hasonlóan nem háborgatott, de nem is lőtt területtel szemben.


Ha csak azon a héten tartok lőgyakorlatot, amikor a szivárványos hortobágyi bálna költési időszaka van, akkor egy-két napra elijesztve azokat, a fészkeket sem kell eltalálnom, elég ha kihűlnek a tojások, máris kinyírtam az az évi szaporulatot. Ha minden évben csinálom, akkor az egész állományt egy idő után. Úgy, hogy egy lényt sem találtam el.
Nem vagyok megazöld, de az igazsághoz ez is hozzá tartozik. Ha a faj az országban csak ott van jelen akkor ez nem túl szerencsés, ha mindenütt hemzsegnek, akkor meg hadd szóljon, majd lesz máshol másik.

Ezek a területek olyannak maradtak meg mint amilyenek voltak a katonai használatbavétel előtt(Táborfalva vagy 150 éve katonai gyakorló és lőtér).Ez a nagy dolog nem pedig a föld termőérteke.Nem azért értékesek mert jó minőségűek hanem azért mert háborítatlanok már nagyon régóta.