[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 089
113
Hát, jól értelmezed. A Berlini fal is egy olyan határt megjelölő építmény volt, mit például Mexikó és az Egyesült Államok között megépített, szintén városon belüli határt jelző építmény.
fal.jpg

Volt határt jelző építmény például Németország és Svájc, vagy Franciaország és Németország, vagy Csehszlovákia és Magyarország között, amit mára már szintén lebontottak, felszámoltak? Vagy szabadon, mindenféle korlátozás nélkül közlekedhettek ott az emberek ide meg oda, annak idején is, ahogy azt most megtehetik? Vagy CSAK a kijelölt átengedőkön lehetett átmenni az egyik országból a másikba?
Az osztrákok azért állítottak vissza a határainkra akadályt, hogy a magyarok ne szökhessenek át hozzájuk, hiszen a logikád szerint, ezért építettek mára vissza ilyeneket? De több országra is rákérdezhettem volna, hogy vajon, miért is jelezték áthaladási akadályt biztosító tereptárgyakkal az országuk határát, és csak az áthaladásra konkrétan megépítetteken lehetett ide-oda mozognia az embereknek?
Eszméletlen, hogy mekkora tinót csináltál magadból ezzel a mondatoddal: "elárulom neked, hogy nem épp a határ védelme, hanem sokkal inkább a nyugatra szökni kívánók megállítása volt." Tanulnod kéne megtanulni, nem magolni, vagy csak beszopni gondolkodás nélkül a feléd tolt szavakat, mondatokat. Tanulással tudást, míg magolással csak tartalmat viszel be magadba. A tudás egy használható szerszám számodra, míg a tartalom egy hasznavehetetlen valami addig, míg azzal nem vagy képes értelmesen bánni. Tudod, a nyelv is egy szerszám, mégpedig a kommunikálásra kifejlesztett eszköz. Ezzel is meg KELL tanulni bánni, mint a fegyverrel vagy az esztergagéppel, ha azt úgy és arra szeretnéd tökéletesen használni, amire épp szándékod van megtenni vele. Ellenkező esetben, selejtet gyártasz a beszédeddel is, ha nem jól forgatod, használod fel a szavakat, mert magával a szavak értelmével nem vagy tisztában, pláne, ha azokat a szókörnyezete alapján kell értelmezni, és nem csak gyöngytyúk módjára bukni rá.


Valakik vagy valamik meggátolják azt, hogy ezeken a vonalakon bárki szabadon átmehessen? NEM!!! Akadálymentesítve lettek ezek a határrészek, így csak akkor bukik le valaki engedély nélküliséggel, ha véletlenül egy igazoltatással kerül szembe. Frankón hülyére vették ezzel a Schengenezéssel az átlagon aluli felfogással élő embereket!!! Az számodra is lényeges, hogy a szomszédodtól, aki szintén magyar, fal válassza el a lakásodat, kerítés a telkedet. Az lényegtelen, hogy a szomszédos NÉP országától, valami is elválassza a saját országodat. Normális gondolkodás ez? NEM!!! Gyökértelenné teszi az így gondolkodót, és ez által lesz identitászavaros!!!
De, hiába is próbálok meg bármit is magyarázni neked erről, hiszen világosan látható, hogy az alapokkal sem vagy tisztában, annak léte is hiánylistán szerepel nálad is. Tudod, van AZ a bizonyos réteg, ahol a magadfajtákat a hasznos idióták -mármint, a számukra hasznos!!- listáján szerepeltetik. Tanulnod KELL még, és nagyon az elején KELL elkezd ahhoz, hogy egy ilyen témában, amiről írok, egyenlő rangú beszélgető partner lehess.

Tudod, egy pap ezt mondja: Porból lettél, porrá leszel. Egy evolúciókutató meg ezt, így fogalmazza meg: Majomból lettél, majommá válsz!
Ha nem érted, inkább kérdezz vissza, mint a saját értetlenségedből fakadóan adjál rá valami tartalmat.

Na akkor csak röviden és tömören.
1, Semmi sem változott fizikailag 2000 és 2016 közt kint a természetben a zöldhatáron két régi átkelő közt. Mondjuk Bucsu-Bozsok viszonylatban... Maximum a fák nőttek nagyobbra. Nem bontottak el ott semmit, csupán az átkelők egy részén az útlevél kezelő bódékat hogy zavartalanabb legyen a forgalom, bár nem tudom kit zavar a 30-50km/órás sebességnél. És hidd el hogy ez így van, mert ha nem hajnali 2 óra lenne és kiállnék a teraszra rálátnék a MK államhatárára.

2, Soha nem volt a teljes magyar államhatár körbekerítve műtárgyakkal,dróttal vagy akármivel. Talán még az Árpád kor elején a gyepű rendszer idejében vagy 8-900 éve. Tudom hogy ezt most nehéz elképzelned de az átkosban csak a nyugati határon volt kerítés és ott sem az egész 40 év alatt. Először aknazár volt, majd később több fázisban épült ki az S100 a 70-es években. Az S100 nagyon jól működött, a célja az országból nyugatra való távozás megakadályozása volt. Osztrák oldalon pl semmi sem volt csak néha megjelent a VW bogárhátúval a csendőr (gendarmerine). Olvass róla és gyere át ide nyugatra ha meg kívánod nézni mert néhol még van kiállítva belőle kis részlet. Terepen el is tudom mutatni merre mi volt anno. Mélységben már figyelték a vonatokat utakat mert voltak mélységi laktanyák pl Csorna. Itt ha a kerítésen átmásztál az bejelzett szakasz az őrsére pl Und. Onnét azonnal megindult a zárás és lerakták a tényleges határvonalra a határőröket abban a szektorban ahol a mozgás történt. Volt üldöző csoport akik a nyomon indultak az illető után, a tornyokból amik a határvonal és az S100 között voltak pedig figyelték a mozgást.
A szlovák vagy román határon nem volt más csak határkövek. A volt Jugoszláv határon még az 50-es években építgettek bunkereket,lőállásokat de aztán magára hagyták őket,az enyészetnek mert csökkent egy jugó-magyar háború esélye a VSZ miatt.

3, most a déli határon van építve kerítés , máshol nincs.

Így néz ki egy határkő ami az államhatárt jelöli. Amint látod nincsen se piros csík , se zöld vonal, se sárga , se semmi.

79796022.jpg


Vagy akkor szerinted erre lehet menni vagy nem ha a bokros rész a határvonal?

DSCF4808-02.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tettre...KÉSZ

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 089
113
Ja és még valami, mielőtt elkezdték bontani állítólag az osztrákok gondolkodtak rajt hogy átvennék fenntartásba az S100 rendszert mert ők már akkor levágták hogy bizony megindul a migráció és ezzel megállíthatnák Ausztria előtt még őket, és nem rólunk volt szó hanem a román, ex Szu stb népekről. Gyakorlatilag kifelé fogtuk meg még mi is a gibbonokat a 2000-es években. Nehogy Ausztriába menjenek Magyarországról. Szóval állítólag gondolkodtak rajt a sógorok, de a nemzetközi politika és a mi romboljunk le mindent hozzáállásunk győzött.
 
2016. szeptember 6.
58
0
6
Na akkor csak röviden és tömören.
1, Semmi sem változott fizikailag 2000 és 2016 közt kint a természetben a zöldhatáron két régi átkelő közt.
CSAK fizikailag nem, de értelmezés terén, hatalmasat változott ott a zöld határon minden!!
Igen, így zöld határon, a két szót különírva!! Ez a megnevezése a határnak a tereptárgy miatt. Azaz, növények alkotják. Ha egybeírod, zöldhatár, az a szabad áthaladást jelenti!!! Miért? Ezért:
ad1: zöld lámpa jelentése: maga a lámpatest színe zöld.
ad2: zöldlámpa: az égő színe zöld, vagyis zölden világít a lámpa.
Példa erre:
a.: A piroslámpás ház: A kupleráj, az örömtanya
b.: A piros lámpás ház: piros színű a lámpatest, ami a házra van felszerelve, így különböztetve el a többitől, és ez lett így az ismertetőjele.


Mint látható a helyesírások ellenőrzésénél is, mindkét értelmezést, ugyan arra az írásmódra tekinti helyesnek, vagyis a zöld lámpa írásmódot.. Olyan nincs a normális értelmezhetőségnél, hogy két ekkora eltérést, megegyező szóval lehessen kifejezni. Tudatos nyelvhamisítás ez is, nem más. Ahogy a még egyszer jelentése utoljára, addig a mégegyszer jelentése ismétlés!! Ugye, így is mondjuk ki, ahogy le van írva?!?!

Azzal, hogy kivonták a forgalomból az egybeírásukat, kettős-beszél, duplagondol lett belőle, és az erőszakolással, a félre-értelmezést sikerült a köztudatba helyesnek tartatni! Orwell: 1984!!

3, most a déli határon van építve kerítés , máshol nincs. .
Viszont, se aknazár, se határőrség nincs már, így az átjárás szabaddá lett téve!!
Hogy azt sulykolták, hogy ne szökjünk Nyugatra, az természetes, hiszen így nem tudta a Nyugat a magyarokat magához csábítani, amivel a magyar nép létszámát csökkentette volna, így meglehet, hogy veszélyes lélekszámba sodorta volna, ahogy az mára a szabad elvándorlás miatt, abba került!! Nagy ráhatása lett ez arra, hogy elöregedő felé tendál a társadalmunk összetétele! Ezt megfejeli még az Aranyborjú imádata ideológia beinjekciózása is!! Már a szocban volt az a duma, hogy: Kocsi vagy kicsi? Kemény téma, sok mindent el kell olvasni hozzá, és nem rövid időszak eltelte alatt, hogy kicsit is értse az ember a dolgokat és azok történéseit, akár magára, akár egy társadalomra tekintve. Hidd el, én sem tegnap előtt kezdtem ezzel foglalkozni, és így is nagyon gyatra a tudásom a témából, mert nem érdekel tudományos szinten, csak hobbiból, amit az ember mindig komolyabban végez, mint a munkáját, amiből pénzt keres.


.
Vagy akkor szerinted erre lehet menni vagy nem ha a bokros rész a határvonal?

DSCF4808-02.jpg
Miért ne lehetne, hiszen már senki nem felügyeli azt, ki és merre megy át rajta!! Mint írtam fentebb, ha megértitek a különírt és egybeírt változat értelmezési különbségét, akkor megértitek majd azt, amiről mindeddig írtam. Addig nem!!
Ahogy az Egyesült Államokban is el lehet lenni lejárt papírral, akár egy életen keresztül, így ezen a vonalon, mikortól zöldhatárrá tették, simán bejöttek, akárt rengetegen is, csak nem egyszerre, és élnek, mint Marci Hevesen, mert nem akadtak bele egy ellenőrzésbe sem. Engem eddig, az elmúlt 50 év alatt, kétszer igazoltattak, és akkor is kocsival voltam. Gyalogosan még ilyen nem történt meg velem, és számos más családtagommal sem, és ismerősömmel sem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Srácok,tényleg,én nagyon elfogadó vagyok,meg minden,egyikőtökkel sincs bajom,csak lassan elég lesz a zöldhatárból,vagy nyomjátok privátban,és kaptok tőlem egy lájkot,na?:)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
2016. szeptember 6.
58
0
6
+ az előzőhöz:
De, akár egy szokványos ellenőrzésen is simán túljuthattak, ha nem követtek el semmit, hiszen nem tudható, nem megállapítható az, hogy a papírjuk eredeti-e, vagy hamis! Azt csak akkor vizsgálják meg tüzetesen, ha letartóztatják az illetőt. A járőrök ilyet nem is néznek, hiszen nem egykönnyen ellenőrizhető, pláne a mai technológiákat is figyelembe véve.
 
2016. szeptember 6.
58
0
6
Srácok,tényleg,én nagyon elfogadó vagyok,meg minden,egyikőtökkel sincs bajom,csak lassan elég lesz a zöldhatárból,vagy nyomjátok privátban,és kaptok tőlem egy lájkot,na?:)
Már elnézést, de miért is akarod -hiába fogalmaztad ezt így meg, akkor is akarat van a mondatodban felénk sugallva!- meghatározni azt, hogy milyen tartalom legyen itt beírva, ami igenis idevaló? Vagy ami neked nem tetszik, nem a te nézeteidet tartalmazza, azt privátban beszéljék meg a tagok egymással?
Mellesleg, nem ártana megírd, hogy a taglalással, mi is a problémád, hogy így viszonyulsz a témához. Van egy olyan sejtésem, hogy nem is akarsz, így tanulni sem akarsz belőle, vagy helyreigazítani másokat, ha úgy véled, a te igazad a helyes.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Már elnézést, de miért is akarod -hiába fogalmaztad ezt így meg, akkor is akarat van a mondatodban felénk sugallva!- meghatározni azt, hogy milyen tartalom legyen itt beírva, ami igenis idevaló? Vagy ami neked nem tetszik, nem a te nézeteidet tartalmazza, azt privátban beszéljék meg a tagok egymással?
Mellesleg, nem ártana megírd, hogy a taglalással, mi is a problémád, hogy így viszonyulsz a témához. Van egy olyan sejtésem, hogy nem is akarsz, így tanulni sem akarsz belőle, vagy helyreigazítani másokat, ha úgy véled, a te igazad a helyes.


Hmm,nem kapsz lájkot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 264
13 645
113
Rendben, ám legyen ahogy akarjátok. A ma estét a zöldhatárnak szentelhetitek. Ameddig nem torkollik személyeskedésbe, felőlem teljes mélységeiben kiaknázhatjátok a zöldhatár fogalmának lebmélyebb bugyrait.
 
2016. szeptember 6.
58
0
6
Rendben, ám legyen ahogy akarjátok. A ma estét a zöldhatárnak szentelhetitek. Ameddig nem torkollik személyeskedésbe, felőlem teljes mélységeiben kiaknázhatjátok a zöldhatár fogalmának lebmélyebb bugyrait.
Már elnézést, de ez a ma este, egy durva korlátozás, mikor topiktéma, és nem is akármilyen, nem OFF. Ha ma nem beszéljük ki magunkat antigonosszal, aki ráadásul nincs is most itt, az azt jelenti, hogy Ő holnap már nem is válaszolhat rá, vagyis, tiltott lesz a téma folytatása. Ez meg így nem más, mint tudatos berekesztése a beszélgetésünknek.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
...hát nem tudom gyerekek...átolvastam az elmúlt három napi termést, de csak fújtatni tudok, mint amikor túl sokat ettem a töltött káposztából...

Ui: A "gyerekek" szóhasználattal senkit nem akartam megbántani!
 
2016. szeptember 6.
58
0
6
Igazad van, lehet a holnap este is.
Tudom, de legalább most leírtad :)

De azt kihagytad, hogy miért van ez az időkorlátozás erre, valamint, a beírható téma tartalmának meghatározása nem csak a Te részedről.
Fölöttébb érdekes számomra, hogy páran a nem tetszésüket fejezik ki a tartalmakat illetően, és valahogy az Ő irányukba billen az elbírálás mérlegnyelve. Ha nem tetszik, megírom, hogy az a nézet, nekem miért nem jön be. Ezt nevezik beszélgetésnek, mi felénk. Nem azt, ami több helyen is megy, hogy beírja a véleményét mindenki, és annyi. Ez így nem beszélgetés, hanem egymás felé közlés. ha nem érdekel, továbbtekerek, és annyi, de nincs jogom meghatározni, ki és mit írhat egy ilyen felületen, ami nem szeg meg semmilyen szabályzatban tiltottat.

u.i.: Még tartozol egy válasszal :)

Nem tudom, hogy mi tart ilyen sokáig, hiszen csak 1 szót lehet leírni a válaszban: Sehogy!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 777
65 089
113
Már elnézést, de ez a ma este, egy durva korlátozás, mikor topiktéma, és nem is akármilyen, nem OFF. Ha ma nem beszéljük ki magunkat antigonosszal, aki ráadásul nincs is most itt, az azt jelenti, hogy Ő holnap már nem is válaszolhat rá, vagyis, tiltott lesz a téma folytatása. Ez meg így nem más, mint tudatos berekesztése a beszélgetésünknek.


Á, én feladom, nekem mindegy mi zöld vagy nem zöld.