[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A TEK-nél sokkal jobban működő megyei és fővárosi bevetési egységeink voltak előtte. Ezeket reszben szétverték a csókos fontoskodó debil maganhadseregenek létrehozása céljából, ami jelenleg az agy nélküli neandervölgyiek szinonimajaként közröhej tárgya a nép körében.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Érdekes, Eltorrohoz hasonlóan én sem hallottam még, hogy a TEK-en röhögjenek.
A TEK annyiban különbözik -szerintem- az elődszervezeteitől, hogy sokkal jobban központosított, ami a mai kor kihívásainak talán jobban megfelel és úgy tűnik, hogy anyagilag is jobban meg van támogatva, ami meg megint csak nem hátrány.

Hogy mennyire párthadsereg? Az elmúlt 6 év alatt hány embert vittek be, akinek csak az volt a bűne, hogy a fideszt kritizálta, vagy hány ellenzéki politikus csücsül a TEK "titkos pincebörtöneiben"? Így működik egy párthadsereg, nem úgy mint a TEK.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Én sem tudom hol hallottad, se Budapesten se vidéken nem hallottam még.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Van egy mondás:
"Zuhanó repülőn, nincs ateista"
Ez a TEK-re:
"Amikor nagyforgalmú közterületen, álláhxarbározva, lövik a sorozatokat, a sok magát összexaró-hugyozó ember közt nincs aki ne a TEK-ért imádkozna.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...

Mert mi az átlag -szerinted? Vagy mi a mérvadó átlag?

(De úgy általában, bárkitől kérdem, hogy ma mi/ki az átlag magyar? Ki számít átlagnak? -Lehet, hogy nem bitpol. irányú téma, de most kezdi fúrni az oldalam, hogy ha sem a vasutas(?), sem a katona, sem a pedagógus nem átlag emberek között mozog, akkor ki?

___
Azt nem mondtam, hogy minden szép és jó, de egyrészt nem úgy tűnik, mint egy párthadsereg (vagy ha az, akkor vagy nagyon jól vagy nagyon rosszul csinálják); és nem közbeszéd/közröhej tárgya a TEK működése.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Én a Készenléti Rendőrökért fogok imádkozni, mert tőlük nem félek. A TEK-et ön és közveszélyesnek tartom a tökéletesen szakmaiatlan politikai haverságon alapuló léte miatt. A készenlétiek mégiscsak rendőrök, de a TEK esetében abban se lennék biztos, hogy egy ilyen szituációban kire lőnének, képesek lennének e egyáltalán szervezett erőként fellépni, vagy teljes katasztrófába torkollana a megjelenésük!

Isten mentsen a TEK-től! Nagyjából így tudom összefoglalni azt, amit gondolok róluk az alapján, amit az elmúlt években produkáltak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
A TEK-nél sokkal jobban működő megyei és fővárosi bevetési egységeink voltak előtte. Ezeket reszben szétverték a csókos fontoskodó debil maganhadseregenek létrehozása céljából, ami jelenleg az agy nélküli neandervölgyiek szinonimajaként közröhej tárgya a nép körében.

Igen, olyan belga àllapotok voltak. Egyeseknek az tetszene. A te " többséged" pedig valahogy nem jött össze eddig, amikor vàlasztani lehetett. Ahogy nézem, egyenlöre nem is fog.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Igen, olyan belga àllapotok voltak. Egyeseknek az tetszene. A te " többséged" pedig valahogy nem jött össze eddig, amikor vàlasztani lehetett. Ahogy nézem, egyenlöre nem is fog.

Éppenhogy most uralkodnak, azazhogy dehogy is, mert a belga rendőrség minden hibája ellenére sokmindent jól csinál, amíg a TEK semmit. Csak azt tudjuk a TEK-ről, amit látunk a médiában, ami az ő produktumuk. Az pedig így néz ki:

- Van egy ezerkétszáz fős szervezet munka nélkül, mert terror az nincs. Mi több a szervezett bűnözés sem erőszakos a rendőrséggel szemben. A TEK az ezerkétszáz munkanélkülit jelent. Létük oka, hogy a vezetőjük Orbán testőre volt és mint Orbán minden haverja, üzletfele, rokona, ő is megkapta a maga kis feudumát, ahol azt csinálhat amit akar. Ő terrorelhárítósdit játszik egy békés országban, ahol a legsúlyosabb felmerülő feladatokra is túlméretezett volt már a TEK előtti infrastruktúra is.
- Ebből adódóan ez az ember minden lehetséges módon bizonyítani akarja, hogy a feudumának létjogosultsága van. Olyan ügyekben járnak el, amiket olykor posztos rendőröknek kellene megoldaniuk egy normális országban, mi több, korábban azok is oldották meg, de most kell az állandó médiajelenlét, ezért a TEK gyakran éppen csak nem bolti tolvajokon üt rajta. Ezt a viselkedést elősegíti a vezető jelentékeny nárcizmusa is.
- Nincs ebben az ezerkétszáz fős szervezetben senki, aki a szakmaiság talaján közbe tudna szólni, amikor bármilyen hülyeséget csinál a főnök, aki viszont vak dacból minden hülyeséget totálisan túltol. Ezért nem zavarja röhögve világgá a TEK a lekapcsolt Luke-ot amint nyilvánvalóvá válik, hogy ártalmatlan, ezért csinálnak hatalmas haccacáréval "nemzetközi terrorizmust" néhány szlovákiai magyar háborús relikviagyűjtőből, ezért nem tudjuk máig, hogy Orbánt megmerényelni akaró két öreg vajon tényleg azt akarta, vagy csak a kocsmába indult e, stb. Azt tudjuk csak, hogy nincs terrorfenyegetés, de a TEK csinál és nincs semmilyen szakmai kontroll a szervezeten belül, ami a hülyeségnek gátat vetne, magyarán terrorelhárítás mint olyan nem létezik az országban, csak ezerkétszáz engedelmes hülye, aki azt sem tudja, mit csinál, de azt lelkesen!
- Az ismert strukturális problémáról (a felderítés / végrehajtás arányairól és lehetőségeiről) már volt szó feljebb, de ez csak részben magyarázza azt a példátlan hülyeséggyűjteményt, amit a TEK eddig produkált.

Éppen ezért mondom, hogy a TEK nagyon veszélyes, mert illúziót kelt, azt az illúziót, hogy adott esetben itt létezik egy terrorelhárítás, ami majd teszi a dolgát. Csakhogy nem, nagyon úgy néz ki, hogy isten mentsen attól, hogy itt igazi terror legyen, mert abból katasztrófa lesz a TEK teljes alkalmatlansága miatt.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
<blockquote rel="blogen">Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Érdekes, Eltorrohoz hasonlóan én sem hallottam még, hogy a TEK-en röhögjenek.
A TEK annyiban különbözik -szerintem- az elődszervezeteitől, hogy sokkal jobban központosított, ami a mai kor kihívásainak talán jobban megfelel és úgy tűnik, hogy anyagilag is jobban meg van támogatva, ami meg megint csak nem hátrány.

Hogy mennyire párthadsereg? Az elmúlt 6 év alatt hány embert vittek be, akinek csak az volt a bűne, hogy a fideszt kritizálta, vagy hány ellenzéki politikus csücsül a TEK "titkos pincebörtöneiben"? Így működik egy párthadsereg, nem úgy mint a TEK. </blockquote>
Amiről nem tudsz, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, ugye?

Érdekes, hogy mennyire kevered a rendőrség és a TEK feladatát. Olyan szinten építették le a yard megtehetőségi jogait, és adták át a TEK-nek, hogy lassan a rendőr csak a gyorshajtást meg a kukázást bírságolhatja meg, de egy bűnöző elfogását már nem teheti meg, mert az csak a TEK joga megtenni. Egy drogdílerre is a TEK száll ki, holott az rendőrségi jogkör kéne legyen. Vagy tévedek?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
<i>"Csak azt tudjuk a TEK-ről, amit látunk a médiában"</i>

Ne haragudj, de erről csak az "Azt írja az újság" című kabaré jut eszembe.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...
Nem, kérlek alássan, ők élik az átlagemberek életét, mert bezárkóztak szűk köreikbe, és nem figyelnek egyébként másra, csak akkor, ha az a viselkedés felkavarja azt a kis légterét. A konfliktuskerülés azt jelenti, hogy ne érdekeljen a körülötted történés, mert akkor konfliktusba keveredhetsz, így inkább, eleve ne vegyél róla tudomást, ne figyeld a történéseket. Azaz, így valósul meg az a nézet, hogy amiről nem tudsz, az nem is létezik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="blogen">Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Érdekes, Eltorrohoz hasonlóan én sem hallottam még, hogy a TEK-en röhögjenek.
A TEK annyiban különbözik -szerintem- az elődszervezeteitől, hogy sokkal jobban központosított, ami a mai kor kihívásainak talán jobban megfelel és úgy tűnik, hogy anyagilag is jobban meg van támogatva, ami meg megint csak nem hátrány.

Hogy mennyire párthadsereg? Az elmúlt 6 év alatt hány embert vittek be, akinek csak az volt a bűne, hogy a fideszt kritizálta, vagy hány ellenzéki politikus csücsül a TEK "titkos pincebörtöneiben"? Így működik egy párthadsereg, nem úgy mint a TEK. </blockquote>
Amiről nem tudsz, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, ugye?

Érdekes, hogy mennyire kevered a rendőrség és a TEK feladatát. Olyan szinten építették le a yard megtehetőségi jogait, és adták át a TEK-nek, hogy lassan a rendőr csak a gyorshajtást meg a kukázást bírságolhatja meg, de egy bűnöző elfogását már nem teheti meg, mert az csak a TEK joga megtenni. Egy drogdílerre is a TEK száll ki, holott az rendőrségi jogkör kéne legyen. Vagy tévedek?

</blockquote>

Te most miről is beszélsz? Hol olvastad tőlem, hogy a jogkörökről beszéltem volna?
A szakmai vita egy dolog, mint írtam, az kell. Más kérdés, hogy úgy beállítani, hogy általános téma a TEK működése, az azért erős túlzás.
Kritizálni egy szervezet működését pusztán a média megjelenésekből meg megint csak ingoványos talaj.

Egyébként ha már jogkör, ugyan az megvan, hogy a rendőrségnek nem mindenhol /és Mo.-n sem mindig volt így/ ekkora a jogköre. Miért ne lehetne azt megváltoztatni? Nincs kőbe vésve.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
<blockquote rel="blogen">Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...

Mert mi az átlag -szerinted? Vagy mi a mérvadó átlag?

(De úgy általában, bárkitől kérdem, hogy ma mi/ki az átlag magyar? Ki számít átlagnak? -Lehet, hogy nem bitpol. irányú téma, de most kezdi fúrni az oldalam, hogy ha sem a vasutas(?), sem a katona, sem a pedagógus nem átlag emberek között mozog, akkor ki?

___
Azt nem mondtam, hogy minden szép és jó, de egyrészt nem úgy tűnik, mint egy párthadsereg (vagy ha az, akkor vagy nagyon jól vagy nagyon rosszul csinálják); és nem közbeszéd/közröhej tárgya a TEK működése.


</blockquote>

Mi az átlag? Egy adott létszám viselkedéséből levont konzekvencia után, azt nevezzük átlagnak, ami így a többségre érvényes.

Régen nagyon sokat és nagyon sok mindenről beszélgettek el az emberek. Erre nagyon jó hely volt a gyárak öltözői, zuhanyzói, a talponállók vagy kisebb kocsmák/borozók/sörözők, a nők esetében a Gedeon bácsik, akik nem csak hallgatták, hanem tovább is mondták a dolgokat. Meg a baráti társaságok, amik akkor nem a munkatársakból álltak nagyrészt, mint ma. Ott tartunk, hogy az emberek többsége már azt sem tudja, ki lakik a szomszédban, és az mit is csinál, mivel foglalkozik, mert érdekből meg érdekeltségből indított az ismeretség, és nem érdekel-ből.
A politika is magánügy lett a személyes kontaktusnál. Ha ez így jó, miként lehet megosztani a tapasztalatokat, a nézeteket, és így a kölcsönös tudáscsere történik meg, ami látásnézetet is hozhat magával, ami azt jelenti, hogy valamelyik tábor létszáma nőtt általa? Épp azért tették ezt meg a hatalomban levők, hogy így tudják egymástól elszigetelni az embereket, így az összefogás lehetetlenné is vált általa, mert azt sem tudja az egyik, ki is az a másik, aki épp mellette áll. Jó ez így???

Hol is osztunk meg nagyrészt véleményeket mára? Hát, az ilyen arctalan területeken, ahol fingunk nincs, és nem is lehet, ki az, akivel épp trécselünk, mivel azt mond mindenki magáról, amit csak akar, hiszen egy színház színpadán vagyunk, ahol mindenki a magának elképzelt szerepét játssza el a magára öltött kis kisemlátszikjelmezében.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Én a Készenléti Rendőrökért fogok imádkozni, mert tőlük nem félek. A TEK-et ön és közveszélyesnek tartom a tökéletesen szakmaiatlan politikai haverságon alapuló léte miatt. A készenlétiek mégiscsak rendőrök, de a TEK esetében abban se lennék biztos, hogy egy ilyen szituációban kire lőnének, képesek lennének e egyáltalán szervezett erőként fellépni, vagy teljes katasztrófába torkollana a megjelenésük!

Isten mentsen a TEK-től! Nagyjából így tudom összefoglalni azt, amit gondolok róluk az alapján, amit az elmúlt években produkáltak.

Látom a médiából tájékozódsz, a TEK nem olyan rossz ahogy a sajtó beállitja. Az ilyen szervezetek sikereit a jótékony homály fedi a kudarcait meg fényesen beragyogja a nap. Az biztos hogy a kommunikációjuk nagyon béna :)
A rendőröknek azért van rossz véleménye róluk, mert bármilyen technikai eszközt megkapnak, néha indokolatlanul drága marhaságokat és a fizetésük magasan átlag feletti.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Látom a médiából tájékozódsz, a TEK nem olyan rossz ahogy a sajtó beállitja. Az ilyen szervezetek sikereit a jótékony homály fedi a kudarcait meg fényesen beragyogja a nap. Az biztos hogy a kommunikációjuk nagyon béna :)
A rendőröknek azért van rossz véleménye róluk, mert bármilyen technikai eszközt megkapnak, néha indokolatlanul drága marhaságokat és a fizetésük magasan átlag feletti.

A nyilvánosság az, ahol nyilvánosságra jut mindaz ami nyilvános. Minden az, aminek látszik, különben baszhatod az orientációt és fogódzó hijján egy véleményalkotásra képtelen posztmodern figura leszel!