[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Az uvalde-i lövöldözésről némi anyag, az iskola saját kamerarendszeréből (nincs lelőtt gyerek a képen, igazából csak a rendőrök teljes inkompetenciáját mutatja be):
Fura miből fakadhat az ilyen balfaszkodás?
A francia raid-os felvételnél is hasonló benazasok vannak.
Mintha nem lenne parancsnok. Meg az egyéni teljesítmények is érdekesek.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
"Hangsúlyozták: néhány óra múlva a rendőrök kiszorították őket a hídról, hogy a közlekedés helyreálljon, és eközben történt egy összetűzés, amiről helyszíni tudósítójuk azt írta korábban: a híd közepén dulakodás tört ki egy tüntető és a rendőrök között, és közben kiesett a tár az egyik rendőr pisztolyából. A dulakodó férfi felkapta és arrébb dobta, mire több rendőr a földre teperte, majd rendőrautóban elszállították.

Ezzel kapcsolatban a Telex kérdéseket küldött a rendőrségnek, ahonnan a következő választ kapták:
„a Készenléti Rendőrség munkatársai 2022. július 12-én 20 óra körül a Margit hídon intézkedtek egy férfivel szemben, aki az egyik rendőrt két alkalommal fejen rúgta, egy másiknak az egyenruháját rángatta, és őt is megpróbálta megrúgni.
Közben belekapaszkodott a rendőr póttárat tartó tokjába, majd a kieső tárat felvette és arrébb dobta.
A férfival szemben testi kényszert és bilincset alkalmaztak, majd előállították a BRFK II. Kerületi Rendőrkapitányságra. Hivatalos személy elleni erőszak miatt feljelentést tettek ellene az ügyészségen.”
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Mondjuk engem nem zavarna. Legalább elment dolgozni. Neki is meg lehet találni a testhez álló feladatot, ahol tud helyettesíteni olyan embert, aki tud a dzsungelharcosok után szaladgálni. Meg ha nincs jelentkező, akkor ez van, nem tudsz miből válogatni.

Egyébként én nem értem, hogy a nyugdíjasok felé miért nem nyit a határvadász mizéria? Kiraknának egy padot, ott simán elücsörögnének egy műszakot, közben megfigyelve a terepet; ha meg akció van, akkor meg rámozdulnának, mint a lidl-es akcióra.
angry-senior-woman-protecting-her-cat-gun-165391253.jpg
A cirmi pedig kiképzett ninja harcos. Engem mondjuk zavarna, hogy töltött fegyverrel lenne a hátam mögött, főleg, ha akció lenne. Vagy eldobná és szaladna, vagy vaktában lövöldözni kezd. Dolgoztam velük.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Az uvalde-i lövöldözésről némi anyag, az iskola saját kamerarendszeréből (nincs lelőtt gyerek a képen, igazából csak a rendőrök teljes inkompetenciáját mutatja be):
Hát igen, ez nem egy film, itt nincsenek Rambók. Mindenki félti az életét.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
A cégnél ahol dolgozom azt pletykálják, hogy 30%-os leépítés lesz. Ebben én is benne leszek. Így hát "célpont" leszek mint újdonsült határvadász.
A határ mellett élsz? Voltál katona? Fogtál fegyvert és tudod kezelni? Nincs jelenleg munkád? Vár a határ...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Fasza.
1500m. :D :D :D :rolleyes:
De végülis lehet az kemény. Ha 6 perc a szintidő.

Igen lessz ember. Aki nem alkalmas biztonságiőrnek a Dm-be.:oops:
Na ezt meg gyors elmeselem mig szarad a glett:

Mikor egy emberoltovel ezelott hatarornek jelentkeztem levittek a fittsegi ponthatart 40 pontra mert olyan kevesen jelentkeztek. Aztan kesobb persze egy evvel mar 50 kellet minimalisan a 100-bol.
Hatarvadaszoknak 60.
Hamar gyorsan 5-10 eve nem futott emberektol hirtelen nem lehet csodat varni, agyilag legyen ott aztan majd ugyis belejonnek mindenbe
Mindenki tudja korra, nemre, haveri viszonyra van elosztva es potvizsgazhatsz is ugye.
Szerintem oly kevesen mennek ennyi penzert hogy orulnek van valaki es meg is marad legalabb 2-3evig.
Sima FBO ott nyilvan a ket kerites kozott. Bejon, elkapod, leadod.
Ott nagyon masra nincs is szukseg, tiszta sor.
Regebben nekunk mas volt, par honapos suli, tiszthelyetteskepzo idovel, folyamatos kepzesek.
Kinn az erdoszelen vagy az uton megfogni, osszeszedni oket ejjel a tarsaddal mikor akkor is voltak neha egy tucatnyian, kozben meg legyel is jogszerű... hát megoldottuk mindig nah...
Epp a hetfon lattam 3-at, 21-22 eves paki/afgan forma fekete ruhas hatizsakos migranst itt ugy 2km-re a hatartol. Nezik a kerekparut melletti terkepet erosen.
Na jo, mondom felhivom a kmb-st.
Mondom neki mi van, kellenek-e, osszeszedi-e oket, vagy beultessem hatra a puttonyba aztan elvigyem oket hozza?
Azt mondja jah, mar oda is ertek? A kollegaknak jelentettem egy oraja, nem mentek ki? Szabadnapos vagyok, nem dolgozok. Ne hozd ide oket!
Na jo, akkor hadd menjenek, majd osszeszedi az osztrak, vagy nem...
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113
Na ezt meg gyors elmeselem mig szarad a glett:

Mikor egy emberoltovel ezelott hatarornek jelentkeztem levittek a fittsegi ponthatart 40 pontra mert olyan kevesen jelentkeztek. Aztan kesobb persze egy evvel mar 50 kellet minimalisan a 100-bol.
Hatarvadaszoknak 60.
Hamar gyorsan 5-10 eve nem futott emberektol hirtelen nem lehet csodat varni, agyilag legyen ott aztan majd ugyis belejonnek mindenbe
Mindenki tudja korra, nemre, haveri viszonyra van elosztva es potvizsgazhatsz is ugye.
Szerintem oly kevesen mennek ennyi penzert hogy orulnek van valaki es meg is marad legalabb 2-3evig.
Sima FBO ott nyilvan a ket kerites kozott. Bejon, elkapod, leadod.
Ott nagyon masra nincs is szukseg, tiszta sor.
Regebben nekunk mas volt, par honapos suli, tiszthelyetteskepzo idovel, folyamatos kepzesek.
Kinn az erdoszelen vagy az uton megfogni, osszeszedni oket ejjel a tarsaddal mikor akkor is voltak neha egy tucatnyian, kozben meg legyel is jogszerű... hát megoldottuk mindig nah...
Epp a hetfon lattam 3-at, 21-22 eves paki/afgan forma fekete ruhas hatizsakos migranst itt ugy 2km-re a hatartol. Nezik a kerekparut melletti terkepet erosen.
Na jo, mondom felhivom a kmb-st.
Mondom neki mi van, kellenek-e, osszeszedi-e oket, vagy beultessem hatra a puttonyba aztan elvigyem oket hozza?
Azt mondja jah, mar oda is ertek? A kollegaknak jelentettem egy oraja, nem mentek ki? Szabadnapos vagyok, nem dolgozok. Ne hozd ide oket!
Na jo, akkor hadd menjenek, majd osszeszedi az osztrak, vagy nem...
Én a BV-s felvételit csináltam. Akkor még komolyabban vették. Ámbátor tényleg kelleni fog az erő mert nem csak a 2 kerítés között kell futkosni, de még mélységben is. Mondjuk sokat segít, hogy ha helybeli az illető és nem téved el a rengetegben. Mélységben most is sokat elkapnak.