[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye

Megkezdődött a szerződéses határvadászok toborzása.

A jelentkezési feltételekről, a felvételi eljárásról, és a várható szolgálati feladatellátásról is beszámoltak a sajtótájékoztatón a rendőrségi vezetők.

Dr. Tarcsa Csaba rendőr vezérőrnagy, műveleti országos rendőrfőkapitány-helyettes, a Készenléti Rendőrség parancsnoka, valamint dr. Pozsgai Zsolt rendőr vezérőrnagy, személyügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes ismertette a Készenléti Rendőrség Határvadász Ezred szervezeti felépítését, tevékenységi körét, a szolgálatellátás helyszíneit, illetve a szerződéses határvadászok toborzásával kapcsolatos tudnivalókat 2022. július 15-én, a Rendőrségi Igazgatási Központ sajtótermében.

A Rendőrség várja azoknak a 18 évet betöltött, de az 55. életévet be nem töltött, büntetlen előéletű, legalább alapfokú iskolai végzettségről (8 évfolyam sikeres elvégzéséről) kiállított bizonyítvánnyal és magyar állampolgársággal rendelkező személyek jelentkezését a szerződéses határvadász képzésre, akik elhivatottak Magyarország államhatárának őrzése és a jogellenes migráció megakadályozása iránt.

Magyarország schengeni külső határszakaszán – elsősorban szerb-magyar viszonylatban, illetve a magyar–szerb–román hármashatár térségében – 2021. év elejétől folyamatosan emelkedik a jogellenesen belépők vagy azt megkísérlők száma, amelyet intenzív embercsempész tevékenység támogat.

A Kormány 2022. július 8-án döntött a szerződéses határvadász jogviszony létrehozásáról és a Rendőrség Határvadász Ezredének felállításáról. Első ütemben összesen 2200 fő szerződéses határvadász felvétele, képzése és szolgálatba állítása szükséges a Bács-Kiskun Megyei, a Csongrád-Csanád Megyei, a Békés Megyei, a Hajdú-Bihar Megyei és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei határvadász századok állományába.

Az országos toborzás keretében Toborzási Koordinációs Központot állítottunk fel, valamint a Készenléti Rendőrségen belül működő Központi Határvadász Toborzó Iroda mellett a határvadász századok objektumaiban öt helyszínen (Kiskunhalason, Szegeden, Orosházán, Debrecenben és Nyírbátorban) toborzó irodákat hoztunk létre. A toborzásra kijelölt munkatársaink az általános felvilágosítás mellett, közvetlenül keresik meg és személyesen fogadják az érdeklődőket.

A Legyél Te is rendőr Facebook oldalon, valamint a rendőség további social media felületein, a
police. hu hivatalos weboldalán folyamatosan frissülő tartalmakkal segítjük a tájékozódást. Emellett több, ingyenesen hívható zöld szám (06-80-310-100, 06-80-203-983), messenger, email küldési lehetőség is a jelentkezők rendelkezésére áll.

A jelentkező már a képzés megkezdésekor alapilletményre jogosult. A szerződéses határvadász illetményén felül szolgálati, idegennyelv-tudási, éjszakai, valamint készenléti pótlékokra és cafeteria-juttatásra is jogosult lesz.

A jogviszony határozott idejű szerződéssel jön létre 3 év időtartamra, amely további három évre egy alkalommal meghosszabbítható. A felvételi eljárás első szakaszában a fizikai, pszichikai és egészségi vizsgálatok zajlanak majd. A folyamat a Nemzeti Védelmi Szolgálat életvitel ellenőrzésével zárul.
Folyamatosan lehet jelentkezni a 160 órás szerződéses határvadász-képzésre amely a jelentkezők számához igazodóan gördülő rendszerben, ütemezetten indul elsősorban a Készenléti Rendőrség schengeni külső határszakasz mentén található határvadász objektumaiban: Kiskunhalason, Szegeden, Orosházán, Debrecenben és Nyírbátorban.

A leendő határvadászok a határrendészeti kirendeltségek illetékességi területén járőrszolgálatot látnak majd el, alapfeladatuk az államhatáron történő illegális belépési kísérletek megakadályozása, továbbá az illegálisan belépett személyek feltartóztatása és az ideiglenes biztonsági határzáron történő átkísérése lesz.

 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
@Green Leader
Ha igazi újságíró vagy jelentkezel, és megírod az első pár hét történetét.
Pulitzergyanus. :D
Remek ötlet :)

Amúgy még lehet, meg is csinálnám, ha lenne rá 1-2 szabad hetem + olyan szolgálati forma, ami csak erre az időre szól :D

8-10 kilométereket szoktam futni, csak sikerül az 1500 méter is.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
Én a BV-s felvételit csináltam. Akkor még komolyabban vették. Ámbátor tényleg kelleni fog az erő mert nem csak a 2 kerítés között kell futkosni, de még mélységben is. Mondjuk sokat segít, hogy ha helybeli az illető és nem téved el a rengetegben. Mélységben most is sokat elkapnak.
Ezt a mélységest imádom, amikor északi megyéből odaraknak aztán azt se tudod merre mész. Helyiek meg nem azt rádiózzák, hogy nyugat vagy észak hanem a Jani-kút meg a Józsi-domb fele futnak vagy a 350-nél befele az erdőbe. Na találd ki merre van a 350 a bozótosban.
Múltkor kaptunk egy friss hadnagy gyereket, elneveztem Sobel századosnak az Elit alakulatból, azt se tudta hányan vagyunk rendőrök a szektorában, mondjuk nem is bántam, hogy nem tudott rólunk.
El akart küldeni minket valahova, de aztán megmagyaráztuk neki, hogy nem is ott vagyunk ahol hiszi. Ki kellett volna vele engedni a teheneket.
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Ezt a mélységest imádom, amikor északi megyéből odaraknak aztán azt se tudod merre mész. Helyiek meg nem azt rádiózzák, hogy nyugat vagy észak hanem a Jani-kút meg a Józsi-domb fele futnak vagy a 350-nél befele az erdőbe. Na találd ki merre van a 350 a bozótosban.
Múltkor kaptunk egy friss hadnagy gyereket, elneveztem Sobel századosnak az Elit alakulatból, azt se tudta hányan vagyunk rendőrök a szektorában, mondjuk nem is bántam, hogy nem tudott rólunk.
El akart küldeni minket valahova, de aztán megmagyaráztuk neki, hogy nem is ott vagyunk ahol hiszi. Ki kellett volna vele engedni a teheneket.
Kedvenceim voltak ezek. Mentek az úton a harmadiknál jobbra ott menjetek egy nagy diófáig majd a piros traktor után forduljatok le :D Nézek. És ha nem áll ott a traktor? Az ott fog állni nyugi. Valóban ott állt :D
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
158
160
43
Ezt a mélységest imádom, amikor északi megyéből odaraknak aztán azt se tudod merre mész. Helyiek meg nem azt rádiózzák, hogy nyugat vagy észak hanem a Jani-kút meg a Józsi-domb fele futnak vagy a 350-nél befele az erdőbe. Na találd ki merre van a 350 a bozótosban.
Múltkor kaptunk egy friss hadnagy gyereket, elneveztem Sobel századosnak az Elit alakulatból, azt se tudta hányan vagyunk rendőrök a szektorában, mondjuk nem is bántam, hogy nem tudott rólunk.
El akart küldeni minket valahova, de aztán megmagyaráztuk neki, hogy nem is ott vagyunk ahol hiszi. Ki kellett volna vele engedni a teheneket.
Az a jó, hogy most már az északi megyéből nem kell lemenned, hogy migrivel találkozz, hiszen helybe megy mindenkihez.... Nógrád, Heves, Borsod, Dunántúlon Komárom-Esztergom elfelejtett határrendészeti szakterülete mind-mind szembesül a déli határ"zár" hatékonyságával.
Mondjuk a mostani elhelyezése a kollégáknak Bács-Kiskun megyében kritikán aluli.. és felháborító. Az erők alkalmazása is hagy némi kívánni valót maga után sajnos....
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 002
113
Ezt a mélységest imádom, amikor északi megyéből odaraknak aztán azt se tudod merre mész. Helyiek meg nem azt rádiózzák, hogy nyugat vagy észak hanem a Jani-kút meg a Józsi-domb fele futnak vagy a 350-nél befele az erdőbe. Na találd ki merre van a 350 a bozótosban.
Múltkor kaptunk egy friss hadnagy gyereket, elneveztem Sobel századosnak az Elit alakulatból, azt se tudta hányan vagyunk rendőrök a szektorában, mondjuk nem is bántam, hogy nem tudott rólunk.
El akart küldeni minket valahova, de aztán megmagyaráztuk neki, hogy nem is ott vagyunk ahol hiszi. Ki kellett volna vele engedni a teheneket.
Pontosan így van. Keresem XY helyet....Jaaaa, a Sanyinál kell jobbra fordulni, utána 200 méter Jóska komáig, na ott nem kell fordulni, hanem egyenesen a Juliska nénje tanyájáig, na most ottan vigyázni kell a kutyával, de utána azonnal balra, nem az aszfaltozsa, a földesre, a dűlő után kicsit vissza kell jönni, de utána nemsoká ott lesznek.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Bakancsban, gyakorlóban ? Mert anno nekünk még abban kellet Néphadsereges időkben. 13 perc volt a norma, 3000 méteren.
Figyi, energiaszinttől függően 50-60 perc alatt futom le a 10 kilométert. Ha kicsit rágyúrok, talán menne a 3000 méter / 13 perc is, de nem akarok olyan dologgal villogni, amit még életemben nem próbáltam, úgyhogy kapsz tőlem egy határozott "nem tudom"-ot ;)

65M surranóm, meg gyakorlóm nincs, MH bociban meg 10M surranóban meg nem mennék ki az utcára; jó lesz Vemont bakancsban meg Gen3 combat szettben? Lehet megpróbálom legközelebb :D

(Amúgy kétlem, hogy a határvadászoknál most ilyen szigorúak a követelmények, 1500 métert szerintem sprintben is letolok).
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
ne legyen vonzó a 10 év koszt-kvártély
Én szeretném, ha megismernék Közép-Európa vendégszeretetét, ezért a következőt javaslom erre:
Reggelire jó féle szalonnás, disznókolbászos parasztreggelinek becézett finomság, hozzá egy kupica a legjobb szatmáriból.
Az ebéd lehetne bográcsgulyás, vagy sztrapacska, természetesen szalonnával, hozzá finom, cseh, vagy szlovák sörök.
Vacsorára pedig jó féle disznótoros, borovicskával.
De mert mi igazán rendesek vagyunk, napközben jár tízórainak egy adag utoplenec, zsírosdeszkával és uzsonnának némi hetmelin.
A napi vízszükségletet, meg a legfinomabb fröccsök támogatják.