• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 572
16 148
113
Olyan édes, amikor a fizikával vitatkoznak egyesek úgy, hogy a másik oldal felvillantja a forrásokat arra, hogy a lézer mit nem tud és arra, hogy az AHEAD lőszer mit tud ma.

Ilyen kis vackokra lőnek tökéletes időben...

Amik kompozitok és a hővezető képessége 0.
Egy vadászgép fém borítása, a levegő hűtése akkora, hogy ez a lézer sanszosan még kárt se tette benne. És olyan sebességű, hogy néhány sec-nél tovább megvilágítani se tudná. Ennél a másodiknál is a gép legsérülékenyebb részére tudtak célozni, mert közel volt és csigalassú.

Senkit nem érdekel, hogy egy kis ponton hány fok. Tudod a termodinamika első órán esik arról szó, hogy a dT és a hőmennyiség azok nem azonos fogalmak. Az "előrehajtó erő" és az energiamennyiség nem azonos. dt = 2000 fok esetén is lehet átadott energia picsányi, ha a hőáram kicsi. De egy 200 MW-os hőcserélőben is lehet dT = 5 fok.

Agyrém.
Fuh :) Neked biztosan mérnöki diplomád van? Mondjuk impakt pontod sem hiszem, h nullánál több :) A hővezető képességnek fémmegmunkálásnál van jelentősége, de ott is csak azért, mert a kiáramló technológiai gáz, visszahűti az olvadékot (2-25 bar nyomással). A repülőd, akár jegesedhet is, nem tud akkor hőimpulzussal mit kezdeni (avagy számold ki ha akarod, h néhány ms alatt mennyi hőt tudsz elvonni...még ha 0 kelvines is lenne teoretikusan a környező gáz...ami, mint tudjuk nem fordul itt elő).
A lézernek egyébként pont kedvez, ha szerény a hővezetés (oxidációs vágásnál is a cél az elégetés, elpárologtatás). De te nyilván mindent (is) tudsz...csak rosszul :) Kétségtelen, h szórakoztatsz; viszont mégiscsak karácsony van. Így áldott karácsonyt kívánok neked is!
 
M

molnibalage

Guest
Fuh :) Neked biztosan mérnöki diplomád van? Mondjuk impakt pontod sem hiszem, h nullánál több :) A hővezető képességnek fémmegmunkálásnál van jelentősége, de ott is csak azért, mert a kiáramló technológiai gáz, visszahűti az olvadékot (2-25 bar nyomással). A repülőd, akár jegesedhet is, nem tud akkor hőimpulzussal mit kezdeni (avagy számold ki ha akarod, h néhány ms alatt mennyi hőt tudsz elvonni...még ha 0 kelvines is lenne teoretikusan a környező gáz...ami, mint tudjuk nem fordul itt elő).
A lézernek egyébként pont kedvez, ha szerény a hővezetés (oxidációs vágásnál is a cél az elégetés, elpárologtatás). De te nyilván mindent (is) tudsz...csak rosszul :) Kétségtelen, h szórakoztatsz; viszont mégiscsak karácsony van. Így áldott karácsonyt kívánok neked is!

Pont erről beszélek te zseni...
Mivel a repülőgépek többségének még a BORÍTÁSA is fém, nemhogy a szerkezete...
A személyeskedést meg kéretik befejezni vagy kivágatlak innen a francba.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Tényleg,komolyan. Ezért hagytam abba a parttalan " eszmecerét " is,mert kezdett eldurvulni.
DE!!!!
" kivágatlak innen a francba "
Erre a szintre ne süllyedjünk már!
Kezd olyan érzésem lenni hogy elérjük a Fa.......book,és a Twitter szintjét,amikor is offolják a nekik nem tetsző véleményeket. Mint vissza olvastam az egész topikot,több hozzászólásom is nyomtalanul eltűnt,gondolom nem a jézuska vitte el. Ezzel csak az a baj,hogy aki átolvassa,egy torz tükröt fog látni,és hibás következtetést is fog levonni. Ez a cenzúra lényege. Ezt azért NEM kéne.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Pont erről beszélek te zseni...
Mivel a repülőgépek többségének még a BORÍTÁSA is fém, nemhogy a szerkezete...
A személyeskedést meg kéretik befejezni vagy kivágatlak innen a francba.
14 éve figyellek ezen a fórumon, és meg kell, hogy jegyezzem, te személyeskedsz a legtöbbet. A szakmai hozzáértésed elismerendő, de ez nem hatalmaz fel arra, hogy okádék stílusban ugass le mindenkit!
 
M

molnibalage

Guest
14 éve figyellek ezen a fórumon, és meg kell, hogy jegyezzem, te személyeskedsz a legtöbbet. A szakmai hozzáértésed elismerendő, de ez nem hatalmaz fel arra, hogy okádék stílusban ugass le mindenkit!
Aham...
Kezdődik a szokásos...
Megint csak nekem lehet stílusom...

Neked biztosan mérnöki diplomád van? Mondjuk impakt pontod sem hiszem, h nullánál több
Ez szerinted micsoda?
De furcsa módon megint nekem címzed ezt. Neki nem...

giphy.webp


Azzal nyitott, hogy nincs diplomám, majd az impact faktor.
Tekintve, hogy csak egyszer publikáltam társ szerzőként egyetemen, amit nem is én írtam csak mértem hozzá honnan lenne nekem.
De neki van? Van relevanciája? Ja, nem mutatta és amúgy nincs.

Ja, hogy köszönjük barmossággal vitte el az egész beszélgetést úgy, hogy a saját kérdésére adtam választ, amit még meg sem értett.
Ő említett repülőgépet. Mire közöltem, hogy a szolgálatban álló gépek nagy részének a borítása is fém, nemhogy ami alatta van.

Elnézést, de türelmem véges.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Aham...
Kezdődik a szokásos...
Megint csak nekem lehet stílusom...


Ez szerinted micsoda?
De furcsa módon megint nekem címzed ezt. Neki nem...

giphy.webp


Azzal nyitott, hogy nincs diplomám, majd az impact faktor.
Tekintve, hogy csak egyszer publikáltam társ szerzőként egyetemen, amit nem is én írtam csak mértem hozzá honnan lenne nekem.
De neki van? Van relevanciája? Ja, nem mutatta és amúgy nincs.

Ja, hogy köszönjük barmossággal vitte el az egész beszélgetést úgy, hogy a saját kérdésére adtam választ, amit még meg sem értett.
Ő említett repülőgépet. Mire közöltem, hogy a szolgálatban álló gépek nagy részének a borítása is fém, nemhogy ami alatta van.

Elnézést, de türelmem véges.
Teljesen igazad van, hogy ő kezdte, csak azt kéred számon amit te magad is rendre gyakorolsz!!! Én általános stílusgyakorlatról beszéltem, bocsánat, hogy nem fogalmaztam egyértelműen!
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
753
2 025
93
Teljesen igazad van, hogy ő kezdte, csak azt kéred számon amit te magad is rendre gyakorolsz!!! Én általános stílusgyakorlatról beszéltem, bocsánat, hogy nem fogalmaztam egyértelműen!
Egyszer nekem is elborult az agyam itt. Töröltettem a hozzászólásom és azóta vagyok új profillal, a Crusaderrel. A hibámat felismertem, és próbáltam orvosolni. Nem biztos, hogy erre a legjobb módszer az új profil volt mondjuk... Modorosan, intelligensen küldd el a francba!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szerintem nem ez lesz. Ezt fejtegettem néhány napja. És ezek után nagyon erős a gyanúm hogy befog jönni a tippem. Megvesszük a Terrex 3 alvázát ahogy van,mint platformot és mi itthon " felokosítjuk " az RM-el karöltve. Pont úgy ahogy most a Gidránt. Minden adott ehhez,és így jön képbe a Rába is majd,a futóművekkel.
Nagyon nem kellene!Ha megnézed, lehet hogy úszik a Terrex de egy játék autó a Boxer-hez képest!A Boxer egy sláger termék viszik mint a cukrot, nagy hiba lenne nem azt tovább fejleszteni!A Jodaa-as videóban látszik hogy a vezető pozitcióján változtattak ill. hány képernyő előtt ül, és a sajtótájákztatón is ott volt kiállítva...!Szerintem egy A7+ egy Lynx után egy terrex (fejlesztés) nagy visszalépés lenne!Legyen csak Boxer...!
 
T

Törölt tag 467

Guest
A Terrex nem boxer, viszont ha már a dél-afrikai termékről (aminek a nevét se írom le) gyakorló katona mondta azt, hogy hiperugrás a BTR-hez képest, akkor a Terrex meg egyenesen lyukat vág a téridőbe. Eleve networking környezetre felkészített cucc. Nem lenne az akkora baj.
Most attól függetlenül, hogy ja, én is jobban örülnék egy Patria/Boxer választásnak.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A Terrex nem boxer, viszont ha már a dél-afrikai termékről (aminek a nevét se írom le) gyakorló katona mondta azt, hogy hiperugrás a BTR-hez képest, akkor a Terrex meg egyenesen lyukat vág a téridőbe. Eleve networking környezetre felkészített cucc. Nem lenne az akkora baj.
Most attól függetlenül, hogy ja, én is jobban örülnék egy Patria/Boxer választásnak.
Persze nyilván nagy ugrás a Terrex a Btr-hez képest!Csak inkább olyan terméket kellene továbbfejleszteni amit tényleg el lehet adni!Nem hinném hogy a Rheinmetall inkább a Terrexet fejleszgetné tovább velünk és nem a Boxer-ét!Szerencsére!Sokat elmond a Boxerről hogy a Britek is megvették!:)Egyébként meg szerintem inkább agyon legyen páncélozva valami mint ússzon!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Persze nyilván nagy ugrás a Terrex a Btr-hez képest!Csak inkább olyan terméket kellene továbbfejleszteni amit tényleg el lehet adni!Nem hinném hogy a Rheinmetall inkább a Terrexet fejleszgetné tovább velünk és nem a Boxer-ét!Szerencsére!Sokat elmond a Boxerről hogy a Britek is megvették!:)Egyébként meg szerintem inkább agyon legyen páncélozva valami mint ússzon!
Persze ha megy a kettő együtt is az a legjobb!
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Nagyon nem kellene!Ha megnézed, lehet hogy úszik a Terrex de egy játék autó a Boxer-hez képest!A Boxer egy sláger termék viszik mint a cukrot, nagy hiba lenne nem azt tovább fejleszteni!A Jodaa-as videóban látszik hogy a vezető pozitcióján változtattak ill. hány képernyő előtt ül, és a sajtótájákztatón is ott volt kiállítva...!Szerintem egy A7+ egy Lynx után egy terrex (fejlesztés) nagy visszalépés lenne!Legyen csak Boxer...!
Véleményem szerint nem lenne visszalépés a Terrex 3. Majd meglátjuk... Mint korábban írtam,nekem Pöpec a Boxer is,csak nem erre haladnak a dolgok....
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
A Terrex nem boxer, viszont ha már a dél-afrikai termékről (aminek a nevét se írom le) gyakorló katona mondta azt, hogy hiperugrás a BTR-hez képest, akkor a Terrex meg egyenesen lyukat vág a téridőbe. Eleve networking környezetre felkészített cucc. Nem lenne az akkora baj.
Most attól függetlenül, hogy ja, én is jobban örülnék egy Patria/Boxer választásnak.
Van esetleg infód arról, hogy a HM akar-e új úszóképes cuccot is?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Véleményem szerint nem lenne visszalépés a Terrex 3. Majd meglátjuk... Mint korábban írtam,nekem Pöpec a Boxer is,csak nem erre haladnak a dolgok....
Szarintem meg pont hogy a Boxer felé mennek a dolgok!A prezin is a Jodaa volt véletlenűl...! Én a Terrex visszalépésként csak úgy értettem hogy nem éri el az A7+ meg a Lynx szinvonalát...!:)
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Szarintem meg pont hogy a Boxer felé mennek a dolgok!A prezin is a Jodaa volt véletlenűl...! Én a Terrex visszalépésként csak úgy értettem hogy nem éri el az A7+ meg a Lynx szinvonalát...!:)
A Terrex-ben csak egy ráció van ha a Rheinmetall is akar valamit fejleszteni ami úszik...!
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Most amit írok,az igazából a fejlesztési irányokba is mehetne,mert mind a két helyen aktuális.
És kapcsolatban van a pár nappal ezelőtti " csatározásokkal " is.
A mostani írásommal nem az a célom hogy vitát gerjesszek,csupán arra kérlek benneteket hogy mint kívül álló ha ennyi dolog egy irányba mutat,ti mit gondolnátok!? Ennyi információ összefésülése után!
Tehát kronológiailag időrendi sorrendben mi történt :
1 : Az egész fejlesztésekért felelős garnitúra ki megy az RM-központba,és ott egy powerpoint-os kiselőadás keretében több oldalon taglalják nekik a HEL (High-Energy Laser) programot is. ( Többek között ) Ez a bejátszott vidiből is látszik...!
2 : Aztán Maróth és Palkovics aláír a helyszínen egy kutatási fejlesztési megállapodást.
3 : Maróth Gáspár az aláírást követően elmondta: a Rheinmetall legújabb, forradalmian új technológiákra épülő, gumikerekes harcjárművének tervei készülhetnek el Magyarországon. ( Ezért gondolom azt többek között,más fejleményeket is figyelembe véve, miért nem a Boxer jön,mert azt már nem kell tervezgetni,az már egy kész konstrukció )
4 : Hétfőn meg Papperger és egy egyész RM kompánia Szegedre utazik a lézerközpontba... No komment.
Az én véleményem az,hogy tetszik vagy nem,meg kell barátkozni azzal a gondolattal,hogy minimum SHORAD verzióban,de rendszeresítve lesz néhány éven belül legkevesebb egy verzíóban lézer fegyver.
Egész egyszerűen azért mert ez a jövő. Most ért el a világ arra a technológiai színvonalra,mikor ez már megvalósítható. Úgy mikroelektronikai,mint optikai szinten stb stb.
Messzemenőkig a legköltséghatékonyabb már rövid távon is,ha már rendszerben van. Erre már végeztek számításokat!
Szóval arra szeretnélek kérni benneteket,hogy a kérdéseiteket ne nekem tegyétek fel,mert én is csak csöndes szemlélője vagyok a történéseknek.
Csak gondolat ébresztőnek szántam ezt.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Most amit írok,az igazából a fejlesztési irányokba is mehetne,mert mind a két helyen aktuális.
És kapcsolatban van a pár nappal ezelőtti " csatározásokkal " is.
A mostani írásommal nem az a célom hogy vitát gerjesszek,csupán arra kérlek benneteket hogy mint kívül álló ha ennyi dolog egy irányba mutat,ti mit gondolnátok!? Ennyi információ összefésülése után!
Tehát kronológiailag időrendi sorrendben mi történt :
1 : Az egész fejlesztésekért felelős garnitúra ki megy az RM-központba,és ott egy powerpoint-os kiselőadás keretében több oldalon taglalják nekik a HEL (High-Energy Laser) programot is. ( Többek között ) Ez a bejátszott vidiből is látszik...!
2 : Aztán Maróth és Palkovics aláír a helyszínen egy kutatási fejlesztési megállapodást.
3 : Maróth Gáspár az aláírást követően elmondta: a Rheinmetall legújabb, forradalmian új technológiákra épülő, gumikerekes harcjárművének tervei készülhetnek el Magyarországon. ( Ezért gondolom azt többek között,más fejleményeket is figyelembe véve, miért nem a Boxer jön,mert azt már nem kell tervezgetni,az már egy kész konstrukció )
4 : Hétfőn meg Papperger és egy egyész RM kompánia Szegedre utazik a lézerközpontba... No komment.
Az én véleményem az,hogy tetszik vagy nem,meg kell barátkozni azzal a gondolattal,hogy minimum SHORAD verzióban,de rendszeresítve lesz néhány éven belül legkevesebb egy verzíóban lézer fegyver.
Egész egyszerűen azért mert ez a jövő. Most ért el a világ arra a technológiai színvonalra,mikor ez már megvalósítható. Úgy mikroelektronikai,mint optikai szinten stb stb.
Messzemenőkig a legköltséghatékonyabb már rövid távon is,ha már rendszerben van. Erre már végeztek számításokat!De nem zárható ki a Terrex sem!
Szóval arra szeretnélek kérni benneteket,hogy a kérdéseiteket ne nekem tegyétek fel,mert én is csak csöndes szemlélője vagyok a történéseknek.
Csak gondolat ébresztőnek szántam ezt.
A Lézer fejlesztés egyértelmű itt csak az a kérdés mire akarják rárakni!Mire értette Maróth hogy forradalmian új a felépítmény (fegyver) az vagy az alapjármű is!?Tulajdonképpen a Jodaa is csak felépítményében új az alapjármű sima Boxer!Az hogy hidrogén motor lesz benne az szinte biztos és szerintem ezt a Boxerbe akarja a Rheinmetall rakni!