• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Palkovics már masodszor mondja, hogy évi 100 Lynxet fog tudni fénykorában a gyár.

a Lynx-gyár esetében kiindultunk, az az
volt, hogy az a mennyiség, amelyet évente Európában - több helyen gyártanak ilyen
járművet - gyártani tudunk és értékesíteni, az nagyjából 100 darab jármű. Ebben a 100
darab járműben persze benne van a magyar hadsereg által rendelt 256 jármű,
amelynek a lehívása ütemezetten történik. Erre a 100 darab járműre építettük a gyárat,
tehát ez a gyár, amely épül, a tesztelőberendezéssel, egyéb mással, ez évente 100 ilyen

járművet tud gyártani, és tud bizonyos számú járművet egyébként majd a
későbbiekben szervizelni, és ezek különböző típusok lehetnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
Az az irány, amelyet egyébként ezzel a stratégiával, illetve
az első lépéseivel tettünk, az a helyes irány. Ez abból látszott, hogy amikor tavaly
december 15-én Zalaegerszegen letettük az alapkövét a gyárnak, és bejelentettük a
következő együttműködéseinket, a lőszer-, illetve robbanóanyag-gyártást, akkor a
Rheinmetall vezetője Zalaegerszegről Szeged érintésével megnézte az új
lézerközpontot, és definiálta a feladatokat, majd Prágába repült, és Babiš elnök úrral
találkozott, aki nem megerősített információk szerint erőteljesen le akarta beszélni
erről, és hogy ezt az együttműködést ne a magyarokkal hozza létre, hanem a csehekkel.

Ebből én azt szűrtem le, hogy valami komoly dolgot csinálunk, de most ez a sajátos
válasz a kérdésre.
Megnéztük azt, hogy amit a stratégiában leírtunk, illetve vannak olyan elemek,
amelyek itt még nem jelentek meg, és ezek hamarosan nyilvánossá is válnak
. Azt
gondolom, tíz éven belül a cseh jelenlegi színvonalat, ami utána, azt gondolom, nem
növekedni fog, inkább csökkenni, ezt mindenképpen el fogjuk érni, de lehet, hogy akár
gyorsabban is. Tehát valóban pariban leszünk. Ami azért szép teljesítmény, mert
valóban, Csehország megvédte a hadiiparát, a magyar kormányok meg nem tették meg
ezt, hanem úgy gondoltuk, hogy kitört a világbéke, nem kell nekünk ilyenfajta eszköz.

Ezzel nemcsak a védelmi lehetőségtől zártuk el magunkat, tegyük hozzá, hanem egy
olyan technológiának a megjelenésétől is, ami azért jóval a járműipar fölött van.
Ráadásul az nem jó, ha egy gazdaság csak néhány lábon áll, tehát a hadiipar nagyon
komoly lába lehet ennek. Úgyhogy azt gondolom, tíz év múlva a cseh hadiipar szintjét
mindenképpen elérjük.
De mint mondtam, lehet, hogy korábban is; vannak terveink,
csak ezekről most nem beszélhetek még.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 845
12 343
113
Babiš elnök úrral találkozott, aki nem megerősített információk szerint erőteljesen le akarta beszélni
erről, és hogy ezt az együttműködést ne a magyarokkal hozza létre, hanem a csehekkel
Úgyhogy azt gondolom, tíz év múlva a cseh hadiipar szintjét mindenképpen elérjük.
El. Csak remelhetoleg nem a csehekkel. :D A CZ jo dontes volt, a repulot hagynam a fenebe.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 917
7 617
113
Palkovics már masodszor mondja, hogy évi 100 Lynxet fog tudni fénykorában a gyár.

a Lynx-gyár esetében kiindultunk, az az
volt, hogy az a mennyiség, amelyet évente Európában - több helyen gyártanak ilyen
járművet - gyártani tudunk és értékesíteni, az nagyjából 100 darab jármű. Ebben a 100
darab járműben persze benne van a magyar hadsereg által rendelt 256 jármű,
amelynek a lehívása ütemezetten történik. Erre a 100 darab járműre építettük a gyárat,
tehát ez a gyár, amely épül, a tesztelőberendezéssel, egyéb mással, ez évente 100 ilyen

járművet tud gyártani, és tud bizonyos számú járművet egyébként majd a
későbbiekben szervizelni, és ezek különböző típusok lehetnek.

Ebből az szűrödik le hogy ilyen általános harcjármű összeszerelő üzemlesz , gondolom lynxek után ugyan ebben a gyárban készülnek majd a 8x8/6x6 os újfelesztésű közös rheinmetal járgányok is
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ebből az szűrödik le hogy ilyen általános harcjármű összeszerelő üzemlesz , gondolom lynxek után ugyan ebben a gyárban készülnek majd a 8x8/6x6 os újfelesztésű közös rheinmetal járgányok is

A kerekesek nem, ahogy Krisss is írta. De a Leopárdok lehetőségeit nekem nagyon homályosan hagyta. Az egész műhely kialakítását arra tervezték, hogy befogadni tudja. A kutatásnál is az EW K+F-nél a hk-ra méretezték. Most már kezd érdekelni, hogy a régi cuccok modernizációjára képesek csak vagy újak gyártására is? (Elméleti feltevésként. Mert alkatrészeket összeszerelni meg cserélni egy modernizáció esetén nem kisebb feladat, mint import anyagból egy újat összerakni. És a beszámolóban elhangzott, hogy a magyar cégek nagyon lelkesek a páncél gyártást illetően is, ami kell a Lynxhez.)
Jó páran nagyon szkeptikusak voltak, elhangzottak olyanok is, hogy ez a gyár csak összeszerelő üzem lesz és Lynxen kívül hogy is képzeljük azt, hogy mást fog tudni gyártani!? Meg legyártja a mi rendelésünket és utána bezár.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
691
1 717
93
image.jpg


Németek intézik a termékeket , mi meg fegyvernepperkedünk nekik


Majd hadihajókkal lesz érdekes , németek dunán leúsztatják , mi pesten belerakunk bőr üléseket meg egy magyar zászlós matricát oldalára és eladjuk Erdogannak mint echte magyar hadihajó német alkatrészekkel :cool::cool:
Valaki tegye rá Palko képét:D
 
K

kamm

Guest
Palkovics már masodszor mondja, hogy évi 100 Lynxet fog tudni fénykorában a gyár.

a Lynx-gyár esetében kiindultunk, az az
volt, hogy az a mennyiség, amelyet évente Európában - több helyen gyártanak ilyen
járművet - gyártani tudunk és értékesíteni, az nagyjából 100 darab jármű. Ebben a 100
darab járműben persze benne van a magyar hadsereg által rendelt 256 jármű,
amelynek a lehívása ütemezetten történik. Erre a 100 darab járműre építettük a gyárat,
tehát ez a gyár, amely épül, a tesztelőberendezéssel, egyéb mással, ez évente 100 ilyen

járművet tud gyártani, és tud bizonyos számú járművet egyébként majd a
későbbiekben szervizelni, és ezek különböző típusok lehetnek.
Az az irány, amelyet egyébként ezzel a stratégiával, illetve
az első lépéseivel tettünk, az a helyes irány. Ez abból látszott, hogy amikor tavaly
december 15-én Zalaegerszegen letettük az alapkövét a gyárnak, és bejelentettük a
következő együttműködéseinket, a lőszer-, illetve robbanóanyag-gyártást, akkor a
Rheinmetall vezetője Zalaegerszegről Szeged érintésével megnézte az új
lézerközpontot, és definiálta a feladatokat, majd Prágába repült, és Babiš elnök úrral
találkozott, aki nem megerősített információk szerint erőteljesen le akarta beszélni
erről, és hogy ezt az együttműködést ne a magyarokkal hozza létre, hanem a csehekkel.

Ebből én azt szűrtem le, hogy valami komoly dolgot csinálunk, de most ez a sajátos
válasz a kérdésre.
Megnéztük azt, hogy amit a stratégiában leírtunk, illetve vannak olyan elemek,
amelyek itt még nem jelentek meg, és ezek hamarosan nyilvánossá is válnak
. Azt
gondolom, tíz éven belül a cseh jelenlegi színvonalat, ami utána, azt gondolom, nem
növekedni fog, inkább csökkenni, ezt mindenképpen el fogjuk érni, de lehet, hogy akár
gyorsabban is. Tehát valóban pariban leszünk. Ami azért szép teljesítmény, mert
valóban, Csehország megvédte a hadiiparát, a magyar kormányok meg nem tették meg
ezt, hanem úgy gondoltuk, hogy kitört a világbéke, nem kell nekünk ilyenfajta eszköz.

Ezzel nemcsak a védelmi lehetőségtől zártuk el magunkat, tegyük hozzá, hanem egy
olyan technológiának a megjelenésétől is, ami azért jóval a járműipar fölött van.
Ráadásul az nem jó, ha egy gazdaság csak néhány lábon áll, tehát a hadiipar nagyon
komoly lába lehet ennek. Úgyhogy azt gondolom, tíz év múlva a cseh hadiipar szintjét
mindenképpen elérjük.
De mint mondtam, lehet, hogy korábban is; vannak terveink,
csak ezekről most nem beszélhetek még.
Rettenetes. Ez a Palkovics fogyatékos?

Nem, az Kaposvár. Ugyan ebben említi, hogy a leopardok szervizközpontja is itt lesz.
Igen, az érdemi új infó. Vajon mit jelent?

A kerekesek nem, ahogy Krisss is írta. De a Leopárdok lehetőségeit nekem nagyon homályosan hagyta. Az egész műhely kialakítását arra tervezték, hogy befogadni tudja. A kutatásnál is az EW K+F-nél a hk-ra méretezték. Most már kezd érdekelni, hogy a régi cuccok modernizációjára képesek csak vagy újak gyártására is? (Elméleti feltevésként. Mert alkatrészeket összeszerelni meg cserélni egy modernizáció esetén nem kisebb feladat, mint import anyagból egy újat összerakni. És a beszámolóban elhangzott, hogy a magyar cégek nagyon lelkesek a páncél gyártást illetően is, ami kell a Lynxhez.)
Jó páran nagyon szkeptikusak voltak, elhangzottak olyanok is, hogy ez a gyár csak összeszerelő üzem lesz és Lynxen kívül hogy is képzeljük azt, hogy mást fog tudni gyártani!? Meg legyártja a mi rendelésünket és utána bezár.
Nincsen armor technológiank, de nagyszerű lenne, ha odavinnek a nemetek...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 807
113
A kerekesek nem, ahogy Krisss is írta. De a Leopárdok lehetőségeit nekem nagyon homályosan hagyta. Az egész műhely kialakítását arra tervezték, hogy befogadni tudja. A kutatásnál is az EW K+F-nél a hk-ra méretezték. Most már kezd érdekelni, hogy a régi cuccok modernizációjára képesek csak vagy újak gyártására is? (Elméleti feltevésként. Mert alkatrészeket összeszerelni meg cserélni egy modernizáció esetén nem kisebb feladat, mint import anyagból egy újat összerakni. És a beszámolóban elhangzott, hogy a magyar cégek nagyon lelkesek a páncél gyártást illetően is, ami kell a Lynxhez.)
Jó páran nagyon szkeptikusak voltak, elhangzottak olyanok is, hogy ez a gyár csak összeszerelő üzem lesz és Lynxen kívül hogy is képzeljük azt, hogy mást fog tudni gyártani!? Meg legyártja a mi rendelésünket és utána bezár.
Van egy olyan érzésem,hogy rám célzol.....
Ez egy összeszereló üzem.Pont.Ha a gyártási program lefut,és nem kap újabb megrendelést,akkor mint gyártó üzem,nem múködik tovább.Mint ipari nagyjavitó bázis,azonban igen.Valószinűleg az összes láncos nehéztechnikának ez az üzem lesz utána az ipari karbantartó bázisa.Anno a Gödölői Gépgyár,a mostani káros zrt volt ilyen ipari nagyjavitó bázis-különben jó lépés,hogy nem azt a lezüllött gányt jelölték ki annak.Igy viszont Gödöllö válik feleslegessé.
Ha a Lynx program lefutása után,mint gyártó üzemet akarod fenttartani,akkor valamit gyártani (összeszerelni) kell benne.Ha nincs mit,akkor mint gyártóüzem,nem müködik tovább.
Lynxnek,mint exportterméknek való gyártására én sok sanszot nem látok.Ma már ott tartunk,hogy Algéria és Jordánia is úgy vesz járgányt magának,hogy otthon rakják össze-akárcsak mi.Akinek meg még összeszerelésre sincs ipari kapacitási lehetősége,az meg 99%,hogy megvenni se nagyon tud egy Lynx kategóriájú harcjárművet.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Ocses and kamm

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nincsen armor technológiank, de nagyszerű lenne, ha odavinnek a nemetek...

A jegyzőkönyv alapján én is úgy értelmeztem. Egészen pontosan úgy, hogy jelenleg nincs, de rá lett kérdezve cégeknél és "számára is meglepő módon lelkesedtek" az előállítási háttér fejlesztésének ötletéért. Vagyis 90% esélyt látok arra, hogy legalább egy cégnél megindult tervezés szintjén, hogy mennyibe kerülne nekik. (Ez persze nem garancia arra, hogy az értékelésben az lenne benne, hogy nekik megéri belevágni vagy nem, de azért hasznos infó, hogy volt ilyenről is szó.)
Abban meg igazad van szintén, hogy ehhez azért német akarat is kellene. Viszont ha valóban Győrben akarják a Lynx alvázat gyártani aknavédettségestől, akkor ott meg kell ismerkedni a páncél igényeivel és hogy milyen technikákkal lehet alakítani megmunkálás közben.
Szerszámgyártás terén már így is dolgoznak magyar cégek a szerkezeti acélnál jóval keményebb ötvözetekkel. Bilivasból nem lehet fúrófejet készíteni csak max fához és más puha anyagokhoz. Ez persze nem ugyan az, mint a rétegelt páncél összetevőinek az ismerete. A Jövő zenéje, de ha nagy tételben akarnak nálunk gyártani több tíztonnákat, akkor én már középtávon is reális üzleti döntésnek gondolnám tőlük. Ez persze semmit nem garantál és nem zár ki.

Negan, én értem, hogy mit mire mondasz és miért. És van más topic, ahol az érintett országgal való összehasonlításnál én is gyakran szoktam hangsúlyozni, hogy két eltérő irány hatékonyságát csak a jövő fogja eldönteni, hogy melyik volt sikeresebb. De ami félelmeket megfogalmazol, abban az esetben alaposan megszaladt a fantáziánk. És tudni kellene az okot, hogy miért. Még nem olyan régen RM iratokban 10-45 db/év szerepelt. Én ennek örültem a legjobban. Ez számomra azt jelentette, hogy egy vegetáló/nullszaldós költségvetést is számoltak, meg belőttek egy jó profitot hozó szintet, amit ki lehet használni. Ha csak három évente jön egy Lynx üzlet, ahol az első 30-45 darabra a munkásokat nekünk kell betanítani, már nem termel a gyár veszteséget.
Én jót mosolyogtam, mikor Kammm beírta a wikibe, hogy két év alatt le fogjuk gyártani a teljes megrendelést és a románok a saját sajtójuk komment szekcióban azon paráztak, hogy akkor mi van, ha utána évi 100 tankot kezdünk el rendelni? Még egy év nem telt el, már egy parlamenti bizottság előtt felelős emberek arról beszélnek, hogy Leo2-esek terhelésére méretezték a gyár infrastruktúráját és idő közben megduplázódott a max szám.
Ha ez a cég 100% állami tulajdon lenne, azt mondanám, hogy vegyenek kicsit vissza! Saját maguknak nem tudnánk ekkora gyárat etetni, még a oláhok sem tudnak, csak a veszteség halmozásával. Mivel itt Rheinmetall készített üzleti költségvetést és a saját pénzét is égeti benne, így megfontolás tárgya, hogy lehet akár alapja is az ígéreteinek. (De itt tényleg az a kérdés, hogy valóban félnek-e az ottani gyártók a kormányváltástól és valóban egy "második otthon" keresése van-e a mostani nagy szerelem mögött. Illetve nekem volt már korábban felvetésem, hogy mivel a tornyot a csehek gyártják majd nekünk, mi meg alvázat nekik, a zalai gyár 45 maxba nem férne bele, hogy mind a két tételt itthon szereljük össze. Én csak remélem, hogy nem azért nőtt ennyire a kapacitás, hogy a kezdeti lehetséges üzletet időben teljesíthessük. De tényleg nem látok én se többet, mint amit elmondtak meg újságcikkekben más is olvashat.)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ez kemény....

A Rheinmetall-lal való együttműködésünk. Itt egy sajátos helyzetbe került a
német hadiipar. Valami miatt a német politikai változások nem minden esetben
kedveznek a német hadiipari működésnek
. Hogy ez hogyan lesz ősztől, ezt nyilván nem
lehet tudni, hiszen nem tudjuk, mi lesz a német választások eredménye. Vasárnap
mintha erre némi indikációt tettek volna, de túl korai bármit megbecsülni. Egy dolog
biztos, hogy a német hadiipari vállalatok Németországban nem érzik jól magukat.
Tartanak egy jövőbeni politikai változástól, tartanak exportengedélyek kiadásának a
nehézségétől. Németországban viszonylag alacsony a tolerancia a fegyvergyártókkal
szemben, ez látszik egyébként kívülről is. Ezért elkezdődött egy olyan folyamat, hogy
ők Németországot elhagynák, és egyébként máshova mennének,
Európán belül is, meg
Európán kívül is. S miután az európai szabályok mindenkire azonosak az Európai
Unióban, ránk is, ezért ebben a szabályrendszerben a Rheinmetall úgy döntött, hogy
velünk kezd ilyenfajta együttműködést. Az együttműködés megkezdődött a páncélozott
járművek területén, ez egy egységet jelent; folytatódni fog - ezeket mind bejelentettük
egyébként - a lőszer- és a robbanóanyag-gyártás területén; nagy valószínűséggel
folytatódni fog a fegyvergyártás területén is; illetve már több olyan projektünk van, ami
új termék fejlesztésére vonatkozó projekt. Két héttel ezelőtt jelentettünk be egy
légvédelmi fejlesztést, a Lynx alapjára szerelt légvédelmi gépágyúfejlesztési programot,
amelynek a gyártása szintén Magyarországon fog történni
; illetve decemberben
jelentettük be egy 8x8-as jármű, ez egy újgenerációs, a BTR-nek egyfajta utódja, de már
tisztán elektromos hajtású és belsőégésűmotor-mentes harcjármű fejlesztését és majd
a gyártását. Tehát a Rheinmetall-lal az együttműködésünk, úgy tűnik, nagyon jó
irányba halad, mind a két fél részéről a gyorsan meghozott döntéseinket betartjuk és
meg is valósítjuk. Úgyhogy ez egy jó együttműködést jelent.
....
Németország része annak a szövetségi rendszernek, amelynek mi is része vagyunk.
Németországban exportengedélyt egy hadiipari vállalatnak kapni, hogy egy olyan
országba exportáljanak, amely a német politikának abban a pillanatban nem tetszik, ez
egy nehéz ügy
. Ezt nem tiltja meg semmilyen európai uniós, sőt semmilyen NATO-
szabály. Magyarországról, ha ez a helyzet változik, akkor mi fogunk adni ilyen
engedélyt.
Ez teljesen megfelel minden jogszabálynak. A német politika úgy döntött,
hogy ők nem adnak erre engedélyt.
Ezért érzik rosszul magukat. Ez a mondat pontosan
ezt jelenti. Tehát a szövetségi rendszeren belül, a fennálló európai uniós
jogszabályokon belül ezek mind legitim dolgok. Van, ahol a politika azt mondja, hogy
ő úgy gondolja, hogy német fegyvergyár ne exportáljon… (Dr. Harangozó Tamás
közbeszól.) Úgyhogy így kell értelmezni a mondatot. Valóban, a mondat egy sajátos
mondat, de (Dr. Harangozó Tamás közbeszól.) szépen le kellett írnunk ezt a viszonylag
bonyolult helyzetet.
Egyébként csak azért, hogy ennek a külgazdasági vagy külkapcsolati kontextusát
megteremtsük, a hadiipar mint együttműködési terület Németország és Magyarország
között része annak az úgynevezett „positive agenda” elnevezésű együttműködésnek,
amelyet három évvel ezelőtt kancellár asszony és miniszterelnök úr hozott létre.

Konkrétan az én feladatom ebben, hogy Altmaier miniszter úrral együtt meghatározzuk
azt a 14 területet, ami az együttműködésünket jellemzi. Ebből a 14 területből az egyik a
hadiipar területe, te
hát pontosan az ilyenfajta együttműködések. Aztán van egy
hadiipari kutatás, a
mi ettől különbözik, és van egy sor más terület, de érdekes módon
például a nukleáris energetika területe egy együttműködési terüle
t, és ebből van még
egy csomó minden. Tehát így kell ezt a dolgot értelmezni.


Most ha nem veszem be a gyógyszerem, akkor azt kell mondjam, minden Merkel-Orbán konteo igaz. Van a felszin, ahol a torkunkat harapják és van az árnyék, ahol egymás tenyerébe csapunk. Mi vagyunk a feketeseggűek, akik küldhetik majd a fegyvert a szaúdiaknak a külföldi beavatkozásaikhoz, de a kassza nagy része majd Berlinben csörög. Persze az aprót mi is eltehetjük. Köszi, Palko! o_O

Jah, és atombombát is mi gyártunk mahd a németeknek. :hadonaszos::hadonaszos::cool:
Palkovics tényle ennyire hülye, hogy azt hiszi ha a német kormány nem engedne exportálni a cuccot a Rajna mellől, akkor a Duna mellől mehet ugyanaz??