• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 467

Guest
Lőszergyártás: Várpalota. Nos a szortimentet - akár tévedhetett, akár dezinformációs szándékkal, de vezető kománytisztviselő mondta nekem az ünnepségen. Aki a 105mm-en meglepődik, jelentem még tervezés szintjén áll a légi szállíthatóságú vontatott könnyűtarackok kérdése. Nem írtam bele, mert nem mondták, de az osztrák 120mm-es aknavető gránátok illetve akár a Lo2 lövedékek gyártása is ott történhet.

"30-tól 155-ös kaliberig, a teljes szortimentre"
 
T

Törölt tag 467

Guest
Hazai légvédelmi fegyver fejlesztésről is beszélt. Ez mi lehet?
Idehozzák a Skyranger fejlesztést meg gyártást?
Konkrétan a Skyranger került szóba már többször. Később utaltak mobil (30-as) és pontvédelmi, 35-ös verzióra. Mindkét torony ki volt állítva Kecskeméten.
De ezt már mind olvasnod kellett, még ha vissza nem is szoktál olvasni. ;-)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 953
113
Konkrétan a Skyranger került szóba már többször. Később utaltak mobil (30-as) és pontvédelmi, 35-ös verzióra. Mindkét torony ki volt állítva Kecskeméten.
De ezt már mind olvasnod kellett, még ha vissza nem is szoktál olvasni. ;-)
Ezeket mind olvastam, tudom. Az érdekelt volna, hogy lehet-e valami tök új projekt, amiről beszélt...
A Skyranger rendszer nagy rész ki van már fejlesztve, ahhoz sokat nem tudunk már hozzátenni...legfeljebb tesztelés, végső finomítás, rakétaintegráció HM igény szerint.
 
K

kamm

Guest
Nem piszkálódás, de te pedig ékezet nélküli angol billentyűvel írsz, amiért még senki nem szólt és remélem nem is fog.
Nem is erről van szó - én altalaban telefonrol írok amugy -, meg gepelesi hibak sem idegesitenek, de random nagybetűvel írt jelzők es hasonló éktelen marhaságok megorjitenek...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 953
113
Valószínűleg úgy tudják (és ők szerintem általában jól tudják), hogy a következő pár évben nem aktuális nálunk egy kerekes 155-ös.
Ez a 8x8-as kerekes IFV-kra épülő közepes dandárunkhoz lenne érdekes, amiből inkább az évtized második felében lesz valami.

Azt hozták Kecskemétre, amiből szinte biztos, hogy venni fogunk - pl. Skyranger / Mantis nyilt titok, hogy rendszeresítve lesz...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 069
27 310
113
Valószínűleg úgy tudják (és ők szerintem általában jól tudják), hogy a következő pár évben nem aktuális nálunk egy kerekes 155-ös.
Ez a 8x8-as kerekes IFV-kra épülő közepes dandárunkhoz lenne érdekes, amiből inkább az évtized második felében lesz valami.

Azt hozták Kecskemétre, amiből szinte biztos, hogy venni fogunk - pl. Skyranger / Mantis nyilt titok, hogy rendszeresítve lesz...
Az első Rábákat akkor is cserélni kell lassan.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Na jó, bevallom, én meg sosem használom a hosszú i-t (í-t) a billentyűzetkiosztásom miatt, egész nap ugrálok magyar/szlovák/angol között...,remélem nem veszi észre senki. :rolleyes: :)

Természetesen semmi gond. Egyébként Alt+i=Í és Alt+j=í. Már én is úgy használom, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Azzal nem értek egyet, hogy az állam rossz gazda. Meg kell fizetni jó menedzsereket, egy részben állami tulajdonú cég is működhet flottul.

Én is így látom. Max az aknavetőknél látnám esetleg reálisnak, hogy hosszabb távon szakmai befektetőket bevonjanak. De előbb azt is fel kell futtatni. Jelenleg portfólió bővítés alatt áll, hülye lenne az államunk, ha eladna egy olyan cég 51%-át, ahol a fejlesztési kapacitások alapból le vannak kötve és üzletvezetéssel nincs gond. És hazai befektetőknek csak azért, hogy ne legyen állami többségben meg pláne őrültség.
Egyelőre piacszerző fázisban van az összes cég és mint ilyet nem éri meg elkótyavetyélni, hanem a meglévő elképzeléseket végig vinni és amikor már látni fogjuk, hogy nagyjából elérte a piaci szegmenst, amit kitűztünk, akkor lehet beszélni arról, hogy bevonjunk bárkit. De én nem random pénzügyi befektetőket céloznék meg akkor sem, hanem mondjuk RM részvényekért átadni az aknavető többségi tulajdonát, akkor szintén további növekedés előnye lehetséges azáltal, hogy fixen ezt a típust fogják integrálni a jövőbeli járművekre.

És én a meghatározó állami részesedést (az akár 49% elképzelést) meg továbbra is elengedhetetlennek tartanám. Szóval RM H és Airbus teljesen jó kondíció.

Hazai légvédelmi fegyver fejlesztésről is beszélt. Ez mi lehet?
Idehozzák a Skyranger fejlesztést meg gyártást?

Azért az munka lesz, hogy Boxer helyett Lynxre legyen az integráció. Az a variáns náluk lesz fejlesztve. És ügye a gpú+rakéta kombináció sincs sehol kész. A lézer szintén esélyes a tervekben.
Egyelőre ezek már nagyobb dolgok, mint amiről 1 évvel ezelőtt álmodtunk.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 953
113
Azért az munka lesz, hogy Boxer helyett Lynxre legyen az integráció. Az a variáns náluk lesz fejlesztve. És ügye a gpú+rakéta kombináció sincs sehol kész. A lézer szintén esélyes a tervekben.
Egyelőre ezek már nagyobb dolgok, mint amiről 1 évvel ezelőtt álmodtunk.
Boxerről Lynx-re teszik az szerintem nem nagy dolog megugrani műszakilag.
A rakétaintegráció az már macerásabb - azt sem lehet tudni egyelőre melyik rakétát kéri majd a HM rá... (sokak szerint Halcon/Skyknight, szerintem meg Mistral, mert az már rendszerben van, olcsó egy ARH rakétához képest. Nyilván nem tud annyit mint egy radaros rakéta, de legalább van és viszonylag könnyű integrálni.)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and borisz