• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Itt mindent leírnak,friss infók és kép!
" Skyranger 30 a pilóta nélküli légi rendszer veszélyére összpontosít, a Skyranger 35 pedig képes ellensúlyozni egy szélesebb légi fenyegetés-készletet, amely rakétákat, tüzérséget és habarcsokat tartalmaz. "
Nekem nagyon bejön a 30-as designj...
Design ide vagy oda, a szélesebb körű lehetőségek és nagyobb lőtáv miatt a 35-ösre szavaznék.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Eredetileg azért linkeltem be, mert én is arra gondoltam, hogy lehetne valamilyen RM gyártású 6x6-ra is tenni azt a doboz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Lehet Lynx alvázon nem mutat annyira szarul ez a buta doboz sem. :D
Ahogy már korábban írtam, szerintem az a torony, ami a Skyrangeren van, azt nem kell készpénznek venni. Annál jóval kisebb megoldásként is le tudja ezt gyártani a Rheinmetall.
Ugye a Skyranger esetén annyi történt, hogy Ctrl-X + Ctrl-V -vel feltették egy Boxerre a Skyguard löveget. 0 időt fektettek a tervezésbe. Maga az alap Skyranger csak egy prototípus.
Ugye, így néz ki az eredeti Skyguard , meg az eredeti Oerlikon löveg:
DFkC24CW0AAAZqn.png
mena-nation-extends-order-for-oerlikon-skyguard-system.jpg

Jól látszik, hogy elkezdték a rendszer össze kompaktizálását, de az eredeti Skyranger torony sem a végeleges kialakítás.
És akkor érdemes megnézni az eddig ismert Skyranger és a Skyranger 30-as tornyot egymás mellett:
oerlikon-skyranger-35-mobile-air-defence-system-4.jpg
Rheinmetall-Skyranger-30_01.jpg

Érdemes megnézni, hogy tulajdonkképpen az eredeti Skyranger torony felső fele továbbra is elég jól kivehető, viszont a Skyranger 30-on az alsó rész eltűnt.
Azt gyanítom, hogy azt, ami abban van, az újabb Skyranger 30-asnál beépítették a torony nyúlványába, ami a Boxer testében a toronygyűrű szélességében folytatódik.
És logikusan végiggondolva, én pl. oda tennék egy linkless lőszertárolót, valamint egy kisebb méretű akkut, ami elegendő arra, hogy a tornyot forgás közben működtesse. Igazság szerint a torony forgatásának áramellátását nem is kell beépíteni a toronyba. Így marad az EO érzékelők, és egyébb berendezések áramellátása, valamint maga az elsütés kiváltásához szükséges energia.
Érdemes megnézni a Oerlikon stabil kétcsövű ágyú tárjainak méretét. Ott ugye csövenként van 1 tár. Ezeket (vagy nagyobbakat) akár egymás mellé az ágyú alá elhelyezve a nyúlványba simán bele lehet szerkeszteni. Arról nem is beszélve, hogy a személyzet belülről tudná tölteni az ágyút.
Szóval szerintem simán lehet azzal számolni, hogy a 35-ös torony sem lesz nagyobb, mint a mostanában bemutatott 30-as.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Ez kapcsolodik az europai GBAD tervhez. A legvedelmes temaban irtam errol, a csehek kesz tenykent kezelik, hogy a magyarok is kovetik a nemet mintat majd... erre: https://www.armadninoviny.cz/modernizace-nemecke-protivzdusne-obrany-2030.html

En az IRIS reszet ketlem, a NASAMS-AMRAAM ER paros melle nem latom egyelore ertelmet, de a Skyranger biztosan lesz, ez mar most is vilagos (es en remelem, hogy inkabb a 35-os, de ezt csak azert irom, mert a 30-asrol egy kukk gyakorlati info, tesztvideo stb nincs elerheto es ott nem is emlitik a tuzersegi tamadas elleni vedelmet.)
Hozzáértők azt mondják hogy kell valami, amivel azt is le lehet lőni, aminek nincs radarjele... és lehetőleg messzebbről mint a Mistrallal.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Itt mindent leírnak,friss infók és kép!
" Skyranger 30 a pilóta nélküli légi rendszer veszélyére összpontosít, a Skyranger 35 pedig képes ellensúlyozni egy szélesebb légi fenyegetés-készletet, amely rakétákat, tüzérséget és habarcsokat tartalmaz. "
Nekem nagyon bejön a 30-as designj...
Van két Skyranger-es topik is itt a fórumon, keresd meg őket. Szerintem sok érdekességet fogsz még ott találni, ha ez a cikk neked újdonság volt. (ebben a cikkben semmi új nem volt).
 
  • Tetszik
Reactions: éber

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ahogy már korábban írtam, szerintem az a torony, ami a Skyrangeren van, azt nem kell készpénznek venni. Annál jóval kisebb megoldásként is le tudja ezt gyártani a Rheinmetall.
Ugye a Skyranger esetén annyi történt, hogy Ctrl-X + Ctrl-V -vel feltették egy Boxerre a Skyguard löveget. 0 időt fektettek a tervezésbe. Maga az alap Skyranger csak egy prototípus.
Ugye, így néz ki az eredeti Skyguard , meg az eredeti Oerlikon löveg:
DFkC24CW0AAAZqn.png
mena-nation-extends-order-for-oerlikon-skyguard-system.jpg

Jól látszik, hogy elkezdték a rendszer össze kompaktizálását, de az eredeti Skyranger torony sem a végeleges kialakítás.
És akkor érdemes megnézni az eddig ismert Skyranger és a Skyranger 30-as tornyot egymás mellett:
oerlikon-skyranger-35-mobile-air-defence-system-4.jpg
Rheinmetall-Skyranger-30_01.jpg

Érdemes megnézni, hogy tulajdonkképpen az eredeti Skyranger torony felső fele továbbra is elég jól kivehető, viszont a Skyranger 30-on az alsó rész eltűnt.
Azt gyanítom, hogy azt, ami abban van, az újabb Skyranger 30-asnál beépítették a torony nyúlványába, ami a Boxer testében a toronygyűrű szélességében folytatódik.
És logikusan végiggondolva, én pl. oda tennék egy linkless lőszertárolót, valamint egy kisebb méretű akkut, ami elegendő arra, hogy a tornyot forgás közben működtesse. Igazság szerint a torony forgatásának áramellátását nem is kell beépíteni a toronyba. Így marad az EO érzékelők, és egyébb berendezések áramellátása, valamint maga az elsütés kiváltásához szükséges energia.
Érdemes megnézni a Oerlikon stabil kétcsövű ágyú tárjainak méretét. Ott ugye csövenként van 1 tár. Ezeket (vagy nagyobbakat) akár egymás mellé az ágyú alá elhelyezve a nyúlványba simán bele lehet szerkeszteni. Arról nem is beszélve, hogy a személyzet belülről tudná tölteni az ágyút.
Szóval szerintem simán lehet azzal számolni, hogy a 35-ös torony sem lesz nagyobb, mint a mostanában bemutatott 30-as.
Meg az sem ártana, ha 90°-ba ki lehetne téríteni felfelé. Vagy... jóó, legyen 85, legalább.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
"A MAN-csoport és a német Rheinmetall katonai teherautók gyártásával foglalkozó közös vállalatnak egyik fontos gyártási helye Bécs (Liesing)-ben található, melyre nincs hatással a MAN Steyr-ben (Felső-Ausztria) található gyára körüli turbulencia." - erősítette meg a Rheinmetall MAN Military Vehicles szóvivője. A bécsi üzemnek jó a kihasználtsága, jelenleg a német, ausztrál, norvég és svéd hadsereg nagy megrendelésein dolgoznak.

A német fegyveres erőkkel kötött hétéves keretmegállapodás csaknem 2300 katonai teherautó szállítását tartalmazza, mintegy 900 millió euró értékben. A Bundeswehr által megrendelt járművek 5 és 15 tonna közötti teherautók a HX családból, melyekből körülbelül 10 000 db van használatban szerte a világon. Korábban a brit hadsereg 7200 teherautóra vonatkozó megrendelését adott le.

Az MAN katonai teherautók ártartománya 60.000 eurós 4×4-estől a 800.000 euróba kerülő SX sorozatú 8×8-as speciális felépítményű páncélozott teherautóig terjed.

A Rheinmetall a közös vállalkozás 51 százalékát birtokolja, míg a MAN (a VW-csoport leányvállalata) 49 százalékkal rendelkezik."



Ezek szerint a Steyr-ben található gyár az a MAN (Volkswagen) tulajdonban van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
"A MAN-csoport és a német Rheinmetall katonai teherautók gyártásával foglalkozó közös vállalatnak egyik fontos gyártási helye Bécs (Liesing)-ben található, melyre nincs hatással a MAN Steyr-ben (Felső-Ausztria) található gyára körüli turbulencia." - erősítette meg a Rheinmetall MAN Military Vehicles szóvivője. A bécsi üzemnek jó a kihasználtsága, jelenleg a német, ausztrál, norvég és svéd hadsereg nagy megrendelésein dolgoznak.

A német fegyveres erőkkel kötött hétéves keretmegállapodás csaknem 2300 katonai teherautó szállítását tartalmazza, mintegy 900 millió euró értékben. A Bundeswehr által megrendelt járművek 5 és 15 tonna közötti teherautók a HX családból, melyekből körülbelül 10 000 db van használatban szerte a világon. Korábban a brit hadsereg 7200 teherautóra vonatkozó megrendelését adott le.

Az MAN katonai teherautók ártartománya 60.000 eurós 4×4-estől a 800.000 euróba kerülő SX sorozatú 8×8-as speciális felépítményű páncélozott teherautóig terjed.

A Rheinmetall a közös vállalkozás 51 százalékát birtokolja, míg a MAN (a VW-csoport leányvállalata) 49 százalékkal rendelkezik."



Ezek szerint a Steyr-ben található gyár az a MAN (Volkswagen) tulajdonban van.

Azért az kicsit meglepő a közleményben, hogy az ausztrál rendelést Bécsben építik...

 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
A Steyr-ben található MAN gyártás kerülhet át a lengyelekhez, amihez nincs köze a Rheinmetallnak. Ha jól értelmezem. (?)
Jól értelmezed. Ausztriában a Steyr MAN gyárat akarják bezárni/eladni.
Egy időben volt róla szó hogy átvenné a gyárat a Tatra de valószínű nem lett a dologból semmi mert a májusi hírek a szerint Siegfried Wolf lenne a vevő.


Jelenleg a szakszervezettel egyezkednek.

A bécsi gyár működése biztosított. Azt nem érintik a leépítések/ átszervezések jelenleg. Persze ez változhat amennyiben veszélybe kerül a 8%-os profit ráta amit el akarnak érni 2023-ig. Ez egy tőzsdei cég... a profit mindenek felett...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány