[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
Komoly hiba lenne...
A Mistral hatótávolsága mindössze 7 km. Ennél még a leg egyszerűbb török MAM-C vagy MAM-L hatótávolsága is több.
Ráadásul a Mistral erősen időjárás függő. Ködben vagy csak símán a felhők fölött lévő célra nem indítható.

Szerintem nem a Mistral lesz rajta hanem megvesszük a Halcon Skyknight rakétát.

Mondjuk a Mistral 3-at nem mondanám elavultnak....
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and endre
M

molnibalage

Guest
Komoly hiba lenne...
A Mistral hatótávolsága mindössze 7 km. Ennél még a leg egyszerűbb török MAM-C vagy MAM-L hatótávolsága is több.
Ráadásul a Mistral erősen időjárás függő. Ködben vagy csak símán a felhők fölött lévő célra nem indítható.

Szerintem nem a Mistral lesz rajta hanem megvesszük a Halcon Skyknight rakétát.
Milyen vezérlése van?
Rajtunk kívül megvette már valaki?
A Skyranger hogyan irányítaná, ha RPK, vagy félaktív?
Ha aktív radaros, akkor eszméletlenül drága...

A Mistral pusztán azért jött szóba nálam, mert itt van.
Amúgy sem sem drónok ellen kellene, hanem nagysebességű repülő ellen bizonyos esetekben jobb, mint a AAA. Ha valaki lejön a AAA magasságba bármi.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Aladeen and endre
S

speziale

Guest
Csorog a nyálam, ha egy önjáró, AHEAD lőszeres AAA egységet látok magam előtt Mistrallal.
Akkor a Skyranger hivatalos már?

Csak kérdezem, hogy ez a 30mm-es változat mennyire lehet jó C-Ram feladatokra? Csak mert a 30mm lőtávja és repeszmérete is korlátozottabb

Ez azért nagyon fontos kérdés, mert korábban sok vita volt arról, hogy egy IFV képes-e önállóan drón lelövésére...a jó hír az, hogy erről már nem kell vitázni, mert a németek megcsinálták:


na a kérdés az, hogy a 30mm Skyranger ehhez mit tud hozzátenni? Mert ha nincsen neki valódi C-Ram képessége, hát akkor kérdéses a dolog létjogosultsága
 
M

molnibalage

Guest
Csak kérdezem, hogy ez a 30mm-es változat mennyire lehet jó C-Ram feladatokra? Csak mert a 30mm lőtávja és repeszmérete is korlátozottabb

Ez azért nagyon fontos kérdés, mert korábban sok vita volt arról, hogy egy IFV képes-e önállóan drón lelövésére...a jó hír az, hogy erről már nem kell vitázni, mert a németek megcsinálták:


na a kérdés az, hogy a 30mm Skyranger ehhez mit tud hozzátenni? Mert ha nincsen neki valódi C-Ram képessége, hát akkor kérdéses a dolog létjogosultsága
A AAA cikkben ottan van a Skyrangeres videó, ahogy ilyen kis drónt kap le.
 
S

speziale

Guest
A AAA cikkben ottan van a Skyrangeres videó, ahogy ilyen kis drónt kap le.

1) Abban a 35mm-es skyranger van

2) nem az a kérdés, hogy a 30mm-es Skyranger kisméretű drónt le tud-e szedni...mert azt nyilvánvalóan letud...a kérdés az, hogy C-RAM feladatra is elég -e a 30mm? amit beraktam hivatkozás pont arról szól, hogy a tűzvezető rendszer upgrade-nek köszönhetően a Puma önállóan képes drónokat leszedni...nyilván ez a Lynx-el is megoldható lesz...a kérdés az, hogy a 30mm-es skyranger ehhez mit tud hozzátenni (a rakétát leszámítva)
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
1) Abban a 35mm-es skyranger van

2) nem az a kérdés, hogy a 30mm-es Skyranger kisméretű drónt le tud-e szedni...mert azt nyilvánvalóan letud...a kérdés az, hogy C-RAM feladatra is elég -e a 30mm? amit beraktam hivatkozás pont arról szól, hogy a tűzvezető rendszer upgrade-nek köszönhetően a Puma önállóan képes drónokat leszedni...nyilván ez a Lynx-el is megoldható lesz...a kérdés az, hogy a 30mm-es skyranger ehhez mit tud hozzátenni (a rakétát leszámítva)
Az űrméret eltérés nem jelentős, kevesebb repesz van benne és ezek a szarok attól is leesnek, ha kb. rájuk köhögsz.
Elcsapja ezeke a 30 és 35 mm-es AHED lőszer, nincs különbség. Max. kettővel több gránát kell, hogy a Pk meg legyen.
 
S

speziale

Guest
Az űrméret eltérés nem jelentős, kevesebb repesz van benne és ezek a szarok attól is leesnek, ha kb. rájuk köhögsz.
Elcsapja ezeke a 30 és 35 mm-es AHED lőszer, nincs különbség. Max. kettővel több gránát kell, hogy a Pk meg legyen.

ismét leírom: én nem a drónokról beszélek, hanem C-RAM (counter Rocket-Artillery and Mortar) feladatról...hogy arra is elég-e a 30mm a 35mm helyett
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Milyen vezérlése van?
Rajtunk kívül megvette már valaki?
A Skyranger hogyan irányítaná, ha RPK, vagy félaktív?
Ha aktív radaros, akkor eszméletlenül drága...

A Mistral pusztán azért jött szóba nálam, mert itt van.
Amúgy sem sem drónok ellen kellene, hanem nagysebességű repülő ellen bizonyos esetekben jobb, mint a AAA. Ha valaki lejön a AAA magasságba bármi.
  • Igen, a Skyknight ARH / MCG és biztos nem lesz olcsó.
  • Nem, még nem vette meg senki, még be sem fejeződött a fejlesztése. Szerintem még min. 4-5 év mire lesz bele valami.
  • A Skyranger tornyon körben ott csücsülnek a Hensoldt Spexer 2000 C-UAV radarok amik képsek MCG t adni az indított rakétáknak.
  • A Mistral szimplán nem alkalmas C-RAM feladatokra és korlátozottan alkalmas C-UAV feladatokra. A drónok jelentette fenyegetéshez kicsi a hatótávolsàga és az IR irányítás komoly korlát.
 
M

molnibalage

Guest
  • A Mistral szimplán nem alkalmas C-RAM feladatokra és korlátozottan alkalmas C-UAV feladatokra. A drónok jelentette fenyegetéshez kicsi a hatótávolsàga és az IR irányítás komoly korlát.
Nem is C-RAM miatt kell rá.
A kisméretű drón ellen elég az ágyú. Ami annak túl nagy és messze van az régen akkora drón, hogy a NASAMS lelövi és rentábilisan.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and honved
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem is C-RAM miatt kell rá.
A kisméretű drón ellen elég az ágyú. Ami annak túl nagy és messze van az régen akkora drón, hogy a NASAMS lelövi és rentábilisan.
A gépágyú a hatótávolsága miatt legfeljebb DJI méretű mikro drónok ellen elég.
Egy TB-2 szintű drón ellen ami 8 km ről dobálja a MAM-C, MAM-L bombákat borzasztó kevés mind a gépágyú, mind a Mistral.
Az meg hogy majd mindig ott lessz a Skyranger mellett egy NASAMS (??)....ezt szimplán nem tudom értelmezni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 979
113
A gépágyú a hatótávolsága miatt legfeljebb DJI méretű mikro drónok ellen elég.
Egy TB-2 szintű drón ellen ami 8 km ről dobálja a MAM-C, MAM-L bombákat borzasztó kevés mind a gépágyú, mind a Mistral.
Az meg hogy majd mindig ott lessz a Skyranger mellett egy NASAMS (??)....ezt szimplán nem tudom értelmezni.
Lelövöd a rakétát...
 
M

molnibalage

Guest
A gépágyú a hatótávolsága miatt legfeljebb DJI méretű mikro drónok ellen elég.
Egy TB-2 szintű drón ellen ami 8 km ről dobálja a MAM-C, MAM-L bombákat borzasztó kevés mind a gépágyú, mind a Mistral.
Az meg hogy majd mindig ott lessz a Skyranger mellett egy NASAMS (??)....ezt szimplán nem tudom értelmezni.
Egy TB-2 szintű drónt lazán elcsap egy AMRAAM, ami itten van vagy akár egy IR rakéta is, amit képes lenne a NASAMS használni.
Erre egy külön, dedikált ARH, amit még senki nem használ és nem is létezik.
Nos, én nem terveznék erre semmit. Légvár.

Lelövöd a rakétát...
Igen, a MAM-C és MAM-L a platform miatt olyan csigalassú, hogy a Skranger lazán lelövi. Főleg, hogy ezek egy célcsatornás rendszerből jönnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and endre
T

Törölt tag 1586

Guest
Egy TB-2 szintű drónt lazán elcsap egy AMRAAM, ami itten van vagy akár egy IR rakéta is, amit képes lenne a NASAMS használni.
Értem, tehát te egy szervezetben képzeled el a Skyrangert a NASAMS üteggel és a Skyranger majd kvázi a NASAMS védőernyő alatt dolgozik mert nem tudja megvédeni magát egy TB-2 től....
"Nagyszerű" ötlet...:rolleyes:

Erre egy külön, dedikált ARH, amit még senki nem használ és nem is létezik.
Nos, én nem terveznék erre semmit. Légvár.
A Rheinmetall beállt a projekt mögé, tehát szerintem jobb ha te is barátkozol a gondolattal. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 979
113
Értem, tehát te egy szervezetben képzeled el a Skyrangert a NASAMS üteggel és a Skyranger majd kvázi a NASAMS védőernyő alatt dolgozik mert nem tudja megvédeni magát egy TB-2 től....
"Nagyszerű" ötlet...:rolleyes:


A Rheinmetall beállt a projekt mögé, tehát szerintem jobb ha te is barátkozol a gondolattal. :)

Igen, ez az egyik dolga az AAA-nak, vedeni a nagyobb legvédelmi rendszereket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 979
113
Tehát szerinred te a Skyranger arra kell hogy majd védje a NASAMS ot?

Szerintem kezd abszurba fordulni ez az eszmecsre...
Nem csak arra kell, de arra is. Azt mondjuk nem tudom, hogy a földi telepítesű az mennyire mobil.
Amúgy, hogy gondolod? A NASAMS nem érdemel védelmet?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Értem, tehát te egy szervezetben képzeled el a Skyrangert a NASAMS üteggel és a Skyranger majd kvázi a NASAMS védőernyő alatt dolgozik mert nem tudja megvédeni magát egy TB-2 től....
"Nagyszerű" ötlet...:rolleyes:


A Rheinmetall beállt a projekt mögé, tehát szerintem jobb ha te is barátkozol a gondolattal. :)
Öööö, figyelj, az megvan, hogy a NASAMS a Kub utódja lehet csapatlégvédelmként? Az indítónak kell mobilnak lennie és a központnak is valamennyire és ennyi.

Vagy te úgy gondolod, hogy a csapatlégvédelem az Skyr AAA + C-RAM és ennyi?

Tehát szerinred te a Skyranger arra kell hogy majd védje a NASAMS ot?

Szerintem kezd abszurba fordulni ez az eszmecsre...
Valóban, mert valahogy a teljes szervezeti felépítést valahogy figyelmen kívül hagyod...
Első körben nézzed már meg a VSz-t. A silkát cseréld ki Skyrangerre és a Kub-ot NASAMS-ra.
Ha ez sikerül, akkor folytatódhat az eszmecsere. Ha ez nem sikerül, akkor felesleges is.
 
M

molnibalage

Guest
Öööö, figyelj, az megvan, hogy a NASAMS a Kub utódja lehet csapatlégvédelmként? Az indítónak kell mobilnak lennie és a központnak is valamennyire és ennyi.

Vagy te úgy gondolod, hogy a csapatlégvédelem az Skyr AAA + C-RAM és ennyi?


Valóban, mert valahogy a teljes szervezeti felépítést valahogy figyelmen kívül hagyod...
Első körben nézzed már meg a VSz-t. A silkát cseréld ki Skyrangerre és a Kub-ot NASAMS-ra.
Ha ez sikerül, akkor folytatódhat az eszmecsere. Ha ez nem sikerül, akkor felesleges is.
Vagy másképpen fogalmazva, egy Mistral-os Skyranger az a Sztrela-10 + Silka utódja együtt, ahogy lett a 2K22M.
Emellé jön a NASAM, ami ho, később dd szintű légvédelem volt.

Ezek után, hogy mi itt az abszuruditás számodra az igen homályos..
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and endre

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 044
113
Tehát szerinred te a Skyranger arra kell hogy majd védje a NASAMS ot?

Szerintem kezd abszurba fordulni ez az eszmecsre...
Volt kiállítva a repülőnapon NASAMS indító. Meglepően nagy. A mozgatásához kell egy külön teherautó. Emiatt nincs értelme összeépíteni egy gépágyúval.Ilyet maximum az oroszok csinálnak. :D