[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Hát ezzel próbalkoznak. Két gond van.
1. Gödöllőn nehéz normális munkaerőt találni, aki hajlandó nehéz fizikai munkát végezni.

2. Olyan munkaerőt aki még ért is a régi szovjet technikához végképp. Egyrészt már nyugdíjas korúak másrészt a rendszerváltás óta eltelt időszakban nem nagyon volt munkájuk, így aki szeretett dolgozni elment máshová aki maradt az meg annyit is ér.
- Akkor ott a vezetéssel vannak a gondok. Miért nem hívják vissza a képzet nyuggert oktatónak, azokhoz akik akarnak is ott dolgozni. Az én cégemnél is így csinálják a régi - új gépek megismerésére.
Senki nem az anyja hasába tanulta a tankszerelést, illetve a többi hadigépekét. Meg kell tanítani a fiatalokat rá. Ennyi.
- Ám ha a vezetés nem akarja ezt belátni, ott vannak a gondok. Az utcáról alkalmazott személyek persze hogy ilyen sz@r munkát végeznek! Honnan tudnák? Vagy indítsanak közép szintű gépszerelő - (hadigépszerelő) szakmunkás képző sulit, ahonnan kijárnak a fiatalok a céghez gyakorlatra. Nem elvadítani kell a fiatalokat, hanem megkedveltetni velük a gépszerelést. Ugyanakkor meg kell tanítani velük a felelősség teljes munkavégzést. Mivel mindenre rá kell majd tenni a saját ólomzárjukat a munkájuk után. Én így láttam, így tanultam az ilyen cégeknél.
- Nem kib@szni kell a régi gépeket, hanem karbantartani, feljavítani. Lehet hogy az eredeti funkciójára éppen nem lehet használni, mivel eljárt az idő róla, ám más-egyéb feladatra fellehet használni. Rengeteg ilyen példát lehet látni az interneten. Természetesen jókat s rosszakat is!:D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Attol függetlenül,hogy ebben a formában már egy elavult jószág-baromi jol néz ki ebben a ruszki fos szinben.(különben szerintem alap rejtőszinnek nagyon is jó.Évszak szerint meg rakható rá plusz álcaanyag)
Nekem is tetszik! Ugye csak az "elektronikus" védelem hiányzik róla!

9ff7l1S.png

- Mint látható a harckocsin egy elektronikai védelem dolgozik! Van egy távolabbi s egy közelebbi mozgásérzékelő s a kettő érzékeli a közeledő tárgy sebességét. Ha madár, nem működik, ha rakéta akkor a sebesség által érzékeli hogy ez bántani akar. Így vagy elektronikailag vagy mechanikusan védekezik a közeledő tárgy ellen! Nem tudom mi miért nem rakunk fel ilyen védelmet a harckocsijainkra? Ez alap felszerelésnek kellene hogy legyen a mai világban.

8erw9XN.png

Szépen lehet látni a torony alján a fehér érzékelőket! A számítógép pedig kiszámolja a közeledő rakéta sebességét, irányát s védekezik ahogyan neki megmondják. Azaz amilyen védekező képességet biztosítanak hozzá! Gondolom ez nem kerülne milliárdokba! :oops: S fiaink egészségi állapotát segítené megkímélni. :cool: A repeszvédelem ugye az meg megfelelő a T-72-en is.
- Szóval kell egy gyors számítógép, - külön csak erre - szoftver telepítve s az érzékelők, védekező készség. Ha mégis átjön akkor is ott van még az - ERA-.
l7DBOY4.png


S a torony tetejére egy gépágyú. Ez lenne egy felújítás része! Ez a kivitel nekem is tetszik!


HWu3C87.png

- Erre még csak gondolni se merek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Nekem is tetszik! Ugye csak az "elektronikus" védelem hiányzik róla!

9ff7l1S.png

- Mint látható a harckocsin egy elektronikai védelem dolgozik! Van egy távolabbi s egy közelebbi mozgásérzékelő s a kettő érzékeli a közeledő tárgy sebességét. Ha madár, nem működik, ha rakéta akkor a sebesség által érzékeli hogy ez bántani akar. Így vagy elektronikailag vagy mechanikusan védekezik a közeledő tárgy ellen! Nem tudom mi miért nem rakunk fel ilyen védelmet a harckocsijainkra? Ez alap felszerelésnek kellene hogy legyen a mai világban.

8erw9XN.png

Szépen lehet látni a torony alján a fehér érzékelőket! A számítógép pedig kiszámolja a közeledő rakéta sebességét, irányát s védekezik ahogyan neki megmondják. Azaz amilyen védekező képességet biztosítanak hozzá! Gondolom ez nem kerülne milliárdokba! :oops: S fiaink egészségi állapotát segítené megkímélni. :cool: A repeszvédelem ugye az meg megfelelő a T-72-en is.
- Szóval kell egy gyors számítógép, - külön csak erre - szoftver telepítve s az érzékelők, védekező készség. Ha mégis átjön akkor is ott van még az - ERA-.
l7DBOY4.png


S a torony tetejére egy gépágyú. Ez lenne egy felújítás része! Ez a kivitel nekem is tetszik!


HWu3C87.png

- Erre még csak gondolni se merek.
Honnan szedted te ezt? Mármint azt, hogy hogyan működik a? Csak azért kérdezem mert nem nagyon sikerült eltalálni, azt, hogy hogyan működött a T-95 APS rendszere.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Nekem is tetszik! Ugye csak az "elektronikus" védelem hiányzik róla!

9ff7l1S.png

- Mint látható a harckocsin egy elektronikai védelem dolgozik! Van egy távolabbi s egy közelebbi mozgásérzékelő s a kettő érzékeli a közeledő tárgy sebességét. Ha madár, nem működik, ha rakéta akkor a sebesség által érzékeli hogy ez bántani akar. Így vagy elektronikailag vagy mechanikusan védekezik a közeledő tárgy ellen! Nem tudom mi miért nem rakunk fel ilyen védelmet a harckocsijainkra? Ez alap felszerelésnek kellene hogy legyen a mai világban.

8erw9XN.png

Szépen lehet látni a torony alján a fehér érzékelőket! A számítógép pedig kiszámolja a közeledő rakéta sebességét, irányát s védekezik ahogyan neki megmondják. Azaz amilyen védekező képességet biztosítanak hozzá! Gondolom ez nem kerülne milliárdokba! :oops: S fiaink egészségi állapotát segítené megkímélni. :cool: A repeszvédelem ugye az meg megfelelő a T-72-en is.
- Szóval kell egy gyors számítógép, - külön csak erre - szoftver telepítve s az érzékelők, védekező készség. Ha mégis átjön akkor is ott van még az - ERA-.
l7DBOY4.png


S a torony tetejére egy gépágyú. Ez lenne egy felújítás része! Ez a kivitel nekem is tetszik!


HWu3C87.png

- Erre még csak gondolni se merek.
Az aktív védelem átlagára ami most futkosik a harckocsikon 600 000-1000 000 dollár/ gép

Az orosz gépeken pont ezért nincs (a t-90m -en se) hiába van nekik az arena aktív védelem kifejlesztve.

A T-72B3 viszonylatában az aktív védelemi rendszer önmagában drágább mint a teljes fejlesztési csomag egyben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Nem tudom mi miért nem rakunk fel ilyen védelmet a harckocsijainkra?
Mert drága.T72 modernizálásra nem költünk.
Saját személyes igenhozzávetőleges becslésem szerint egy szintén csak saját magam által megfelelőnek itélt korszerűsités olyan 6-8millió dollár lehet.
Én különben két,összehangol működésű rendszert raknák fel,az RM csempét és az Iron Fistet.(ha a SAAB volna szives befejezni a LEDS300+ rendszert,ami kétzónás távolsági elfogótöltettel dolgozik,akkor azt.Vagy ha Leonárdo volnba szives befejezni a Scudot,ami alapbol 3 zónás-de vagy 20 éve csak koncepcióterv,nem kapnak rá pénzt)
Valójában papiron,félkésszen,vagy késszen is van egy rakat APS rendszer.Még a polákok is nekiugortak egy fejlesztésnek.Csak az oroszoknak 3 sorozatgyártható rendszerük van (inkább 4,Aréna-3 szerintem már annyira különbözik az alapváltoztattol,hogy az már új rendszer).
Csakhát drágák.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Az aktív védelem átlagára ami most futkosik a harckocsikon 600 000-1000 000 dollár/ gép

Az orosz gépeken pont ezért nincs (a t-90m -en se) hiába van nekik az arena aktív védelem kifejlesztve.

A T-72B3 viszonylatában az aktív védelemi rendszer önmagában drágább mint a teljes fejlesztési csomag egyben.

...és a teljes csomaggal kerül kb. felébe(se), mint egy nem-modernizált A4..., harmadába kerül a teljes csomagos T-72, mint egy hasonlóan szénné modernizált A4 --de nem A7 szintre, mert oda nem is lehet--, és negyedébe(se), mint egy "huszas-körüli" új Leo 2A7Hu.
...amik csúsznak! (?)

... +: Nagyságrendekről van szó, de lehet pukit-reszelni a részleteken...
Nem rád gondoltam az utóbbival, de szokott lenni erre jelentkező rendesen. :oops:



Mert drága.T72 modernizálásra nem költünk.
Saját személyes igenhozzávetőleges becslésem szerint egy szintén csak saját magam által megfelelőnek itélt korszerűsités olyan 6-8millió dollár lehet.
Én különben két,összehangol működésű rendszert raknák fel,az RM csempét és az Iron Fistet.(ha a SAAB volna szives befejezni a LEDS300+ rendszert,ami kétzónás távolsági elfogótöltettel dolgozik,akkor azt.Vagy ha Leonárdo volnba szives befejezni a Scudot,ami alapbol 3 zónás-de vagy 20 éve csak koncepcióterv,nem kapnak rá pénzt)
Valójában papiron,félkésszen,vagy késszen is van egy rakat APS rendszer.Még a polákok is nekiugortak egy fejlesztésnek.Csak az oroszoknak 3 sorozatgyártható rendszerük van (inkább 4,Aréna-3 szerintem már annyira különbözik az alapváltoztattol,hogy az már új rendszer).
Csakhát drágák.

Ha A7Hu-val vegyes (lenne) a hadrend, akkor kevesebb szenzoros képesség elég, ez esetben 1-2 millióból meg lehet úszni!!!

U.I.: VAN/LENNE jó megoldás: Akarat/szándék kérdése!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Ha A7Hu-val vegyes (lenne) a hadrend, akkor kevesebb szenzoros képesség elég, ez esetben 1-2 millióból meg lehet úszni!!!
Pont,hogy a szenzoros képességeken,meg BMS-en,kommunikációs rendszereken nem kéne spórolni......

Egyébként az APS messze nem egy csodaszer.Aszimmetrikus,COIN és hibrid háború aszimmetrikus részén van jelentős előnye.Összfegyvernemi gépesitett harcban már nem annyira.Ott komoly tüzérséggel lehet számolni,amik komoly csapásokkal tisztelik meg az ellen haderejét.A tüzérségi csapás repeszei meg egyszerűen lebontják az APS elég gyengén védett elemeit.69ben a BW leginkább ezért utasitotta el végül az első,már akkor elkészült APS rendszeresitését.(nameg persze az ára miatt).Orosz sereg is ezért nem kért az Arénábol (nomeg persze az ára miatt....)
Szerintem nekünk azonban kéne,és megérné.Szerintem az MH legvalószinűsithetőbben valamiféle expediciós COIN,vagy honi védelmi helyzetben hibrid háborús körülmények között kerülhet éles helyzetbe.Ilyen körülmények között meg már megéri az árát
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Csakhát drágák.
- Na de mi a roszseb olyan drága ezeken a rendszereken? Érzékelők már minden sarkon lehet venni mozgásérzékelőt!
A szoftver? Na azt csak ki lehetne silabizálni hogyan kellene megalkotni! A védelem működtetése? Valószínűen elektronikusan.
MN2NJsL.png

- Szóval csak kivagyok akadva az árakon. S főleg hogy ezeket hazai területen nem tudjuk megoldani. Ez a fájó leginkább. A sok lóvé csak folyik ki az országból. Vagy nincs akinek rálátása lenne ezekre a harci eszközökre s nincs aki összefogja a cégeket, utánajárva hol-mit gyártanak, a seregnek mire van szüksége, kitudná létrehozni a kívánt készüléket. Egyszer kellene végigzongorázni, letárgyalni cégekkel. Nyugaton megtudják oldani? :rolleyes: Ezeket tudnánk jó pénzért eladni!

- Talán ezt kellene a KURUS vezetőinek végezni, talán lenne munkájuk is! Nekik lenne rálátásuk!

- Miért nincs a seregnek országos hirdetménye, mire volna szüksége, mit venne meg a cégektől.
Miért nem pályáztat hazai elektronikai cégeket, vagy miért nem dobja fel egyetemeknek a labdát?
az egyetem kaphatna pénzt a termékéért! Ne csak a markukat tartsák!
- Nekünk anno a suliba fizikailag is dolgozni kellet s a suli a munkánkkal cserébe pénz kapott.
Több mindent tudtak finanszírozni az iskolának.
- Egyszóval várjuk a sűltgalambot, tátott szájjal, ami sosem jön el. Lóvé meg már nincs a vételre! Kell az Ukriknak! Később máshová! Értem én. :( Venni, venni, venni csak nincs miből!
A szarvas is már nem arany, hanem szar vas! :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
- Na de mi a roszseb olyan drága ezeken a rendszereken? Érzékelők már minden sarkon lehet venni mozgásérzékelőt!
A szoftver? Na azt csak ki lehetne silabizálni hogyan kellene megalkotni! A védelem működtetése? Valószínűen elektronikusan.
MN2NJsL.png

- Szóval csak kivagyok akadva az árakon. S főleg hogy ezeket hazai területen nem tudjuk megoldani. Ez a fájó leginkább. A sok lóvé csak folyik ki az országból. Vagy nincs akinek rálátása lenne ezekre a harci eszközökre s nincs aki összefogja a cégeket, utánajárva hol-mit gyártanak, a seregnek mire van szüksége, kitudná létrehozni a kívánt készüléket. Egyszer kellene végigzongorázni, letárgyalni cégekkel. Nyugaton megtudják oldani? :rolleyes: Ezeket tudnánk jó pénzért eladni!

- Talán ezt kellene a KURUS vezetőinek végezni, talán lenne munkájuk is! Nekik lenne rálátásuk!

- Miért nincs a seregnek országos hirdetménye, mire volna szüksége, mit venne meg a cégektől.
Miért nem pályáztat hazai elektronikai cégeket, vagy miért nem dobja fel egyetemeknek a labdát?
az egyetem kaphatna pénzt a termékéért! Ne csak a markukat tartsák!
- Nekünk anno a suliba fizikailag is dolgozni kellet s a suli a munkánkkal cserébe pénz kapott.
Több mindent tudtak finanszírozni az iskolának.
- Egyszóval várjuk a sűltgalambot, tátott szájjal, ami sosem jön el. Lóvé meg már nincs a vételre! Kell az Ukriknak! Később máshová! Értem én. :( Venni, venni, venni csak nincs miből!
A szarvas is már nem arany, hanem szar vas! :(
Az AESA radar, a több spektrumban működő kamerarendszer. Az információt feldolgozni képes számítástechnikai kapacitás. Igazából minden ami azt teszi lehetővé, hogy ne nézzen egy madárt ATGM-nek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
- Na de mi a roszseb olyan drága ezeken a rendszereken? Érzékelők már minden sarkon lehet venni mozgásérzékelőt!
A szoftver? Na azt csak ki lehetne silabizálni hogyan kellene megalkotni! A védelem működtetése? Valószínűen elektronikusan.
MN2NJsL.png

- Szóval csak kivagyok akadva az árakon. S főleg hogy ezeket hazai területen nem tudjuk megoldani. Ez a fájó leginkább. A sok lóvé csak folyik ki az országból. Vagy nincs akinek rálátása lenne ezekre a harci eszközökre s nincs aki összefogja a cégeket, utánajárva hol-mit gyártanak, a seregnek mire van szüksége, kitudná létrehozni a kívánt készüléket. Egyszer kellene végigzongorázni, letárgyalni cégekkel. Nyugaton megtudják oldani? :rolleyes: Ezeket tudnánk jó pénzért eladni!

- Talán ezt kellene a KURUS vezetőinek végezni, talán lenne munkájuk is! Nekik lenne rálátásuk!

- Miért nincs a seregnek országos hirdetménye, mire volna szüksége, mit venne meg a cégektől.
Miért nem pályáztat hazai elektronikai cégeket, vagy miért nem dobja fel egyetemeknek a labdát?
az egyetem kaphatna pénzt a termékéért! Ne csak a markukat tartsák!
- Nekünk anno a suliba fizikailag is dolgozni kellet s a suli a munkánkkal cserébe pénz kapott.
Több mindent tudtak finanszírozni az iskolának.
- Egyszóval várjuk a sűltgalambot, tátott szájjal, ami sosem jön el. Lóvé meg már nincs a vételre! Kell az Ukriknak! Később máshová! Értem én. :( Venni, venni, venni csak nincs miből!
A szarvas is már nem arany, hanem szar vas! :(
Mérnököket és ipari szakembereket kérdezd,hogy miért ilyen drága,én ehez nem értek.De....
Általában radar van bennük,nem mozgásérzékelő.(RM csempe villamos térérzékelője,ami gőzöm sincs miképpen is működik,ami mozgásérzékelőnek nevezhető).Célirányosan erre a feladatra tervezve-nem veszel olyat a sarki boltba.Tutti,hogy nem occsó.Két hullámsávos,szintén speciálisan erre a célra kifejlesztett IR érzékelők-megintcsak nem egy tömegcucc.Stb,stb,stb
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
felébe(se), mint egy nem-modernizált A4
Hát nem jó a matek újfent. De ezt már megszoktuk.
- Na de mi a roszseb olyan drága ezeken a rendszereken? Érzékelők már minden sarkon lehet venni mozgásérzékelőt!
A szoftver? Na azt csak ki lehetne silabizálni hogyan kellene megalkotni! A védelem működtetése? Valószínűen elektronikusan.
MN2NJsL.png

- Szóval csak kivagyok akadva az árakon. S főleg hogy ezeket hazai területen nem tudjuk megoldani. Ez a fájó leginkább. A sok lóvé csak folyik ki az országból. Vagy nincs akinek rálátása lenne ezekre a harci eszközökre s nincs aki összefogja a cégeket, utánajárva hol-mit gyártanak, a seregnek mire van szüksége, kitudná létrehozni a kívánt készüléket. Egyszer kellene végigzongorázni, letárgyalni cégekkel. Nyugaton megtudják oldani? :rolleyes: Ezeket tudnánk jó pénzért eladni!

- Talán ezt kellene a KURUS vezetőinek végezni, talán lenne munkájuk is! Nekik lenne rálátásuk!

- Miért nincs a seregnek országos hirdetménye, mire volna szüksége, mit venne meg a cégektől.
Miért nem pályáztat hazai elektronikai cégeket, vagy miért nem dobja fel egyetemeknek a labdát?
az egyetem kaphatna pénzt a termékéért! Ne csak a markukat tartsák!
- Nekünk anno a suliba fizikailag is dolgozni kellet s a suli a munkánkkal cserébe pénz kapott.
Több mindent tudtak finanszírozni az iskolának.
- Egyszóval várjuk a sűltgalambot, tátott szájjal, ami sosem jön el. Lóvé meg már nincs a vételre! Kell az Ukriknak! Később máshová! Értem én. :( Venni, venni, venni csak nincs miből!
A szarvas is már nem arany, hanem szar vas! :(
2 kezeden meg tudod számolni azokat a cégeket akik ilyet gyártanak a világon. Megfelelő minőségben. Meg kb ugyanennyi cég van aki mondjuk a gyengébbekwt gyártja. Ezek azok a dolgok amik a durván ipari titok kategóriába esnek és ez a dràga a haditechnikán nem a vas.

A kihívás az, hogy olyan elektronikát gyárts amit nem ráz szét a gèp és akkor is működik hogy ha meglövik párszor a külső borítást az érzékelőkön.

Mivel ezt a szintet kevesen hozzák ezért az árakat ők szabják sajnos.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Pont,hogy a szenzoros képességeken,meg BMS-en,kommunikációs rendszereken nem kéne spórolni......

Egyébként az APS messze nem egy csodaszer.Aszimmetrikus,COIN és hibrid háború aszimmetrikus részén van jelentős előnye.Összfegyvernemi gépesitett harcban már nem annyira.Ott komoly tüzérséggel lehet számolni,amik komoly csapásokkal tisztelik meg az ellen haderejét.A tüzérségi csapás repeszei meg egyszerűen lebontják az APS elég gyengén védett elemeit.69ben a BW leginkább ezért utasitotta el végül az első,már akkor elkészült APS rendszeresitését.(nameg persze az ára miatt).Orosz sereg is ezért nem kért az Arénábol (nomeg persze az ára miatt....)
Szerintem nekünk azonban kéne,és megérné.Szerintem az MH legvalószinűsithetőbben valamiféle expediciós COIN,vagy honi védelmi helyzetben hibrid háborús körülmények között kerülhet éles helyzetbe.Ilyen körülmények között meg már megéri az árát

Minek a mindent-is-tudó közeli képesség a Leo 2 huszas(m$) körüli árán, mikor a Leo 2 képességét a BMS-el meg tudod osztani az 1-2m$-ból modernizált hetvenkettessel!

Ennyi pénzből pedig van neki APS(500e$)/BMS(200-...-e $-os(saját))/ERA(200-400e$)-NERA(BDD-hazai ???, "gombokért") +a második vonalas 2-3-4 km-ig látó thermo+egyebek(már gombokért).

...ééés, a megmaradt darabonkénti tizes(m !!!) $-ocskák harmadából megvan(lehetne) a drón-támogatás, +raketta-tüzérség (kb. 60-120 km-ig). A második-harmad($/HUF)ból lehetne ellensúlyozni a zsíros üzletről lemaradt piaci/politikai-körök média/bal-lib/bármik sárdobálását, a harmadik-harmad pedig nyereség=> végre Varga Misiék is kapnának kis mozgásteret!!! Win-Win...

...kivéve, ha nem német(új változat: átcímkézett/német-áras izraeli)-ben akarunk német-szopkodni-gondolkodni továbbra is, ahogy az I-II-ik "(V-H-s)menetben" is "sikeresen"! :hadonaszos:

@krisss : Igen "meglepően" jó árakkal számolok, mert kihagyom a német(3x)-szorzót azok miatt a csúnya-anyagi és még-csúnyább-politikai kettős német érdekek miatt.
Elismerem, ez az én hibám, hogy az izraeli, szerb, (korábbi)svéd/finn sikeres politikai szemléletet várom el Itthon!
Elnézést kérek, hogy a magyar érdeket tekintem elsődlegesnek a média-sulykolt/jelenlegi gyakorlattal szemben.

"Bocsss!!!" :oops: + :rolleyes: + ;)

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Minek a mindent-is-tudó közeli képesség a Leo 2 huszas(m$) körüli árán, mikor a Leo 2 képességét a BMS-el meg tudod osztani az 1-2m$-ból modernizált hetvenkettessel!

Ennyi pénzből pedig van neki APS(500e$)/BMS(200-...-e $-os(saját))/ERA(200-400e$)-NERA(BDD-hazai ???, "gombokért") +a második vonalas 2-3-4 km-ig látó thermo+egyebek(már gombokért).

...ééés, a megmaradt darabonkénti tizes(m !!!) $-ocskák harmadából megvan(lehetne) a drón-támogatás, +raketta-tüzérség (kb. 60-120 km-ig). A második-harmad($/HUF)ból lehetne ellensúlyozni a zsíros üzletről lemaradt piaci/politikai-körök média/bal-lib/bármik sárdobálását, a harmadik-harmad pedig nyereség=> végre Varga Misiék is kapnának kis mozgásteret!!! Win-Win...

...kivéve, ha nem német(új változat: átcímkézett/német-áras izraeli)-ben akarunk német-szopkodni-gondolkodni továbbra is, ahogy az I-II-ik "(V-H-s)menetben" is "sikeresen"! :hadonaszos:

@krisss : Igen "meglepően" jó árakkal számolok, mert kihagyom a német(3x)-szorzót a csúnya-anyagi és még-csúnyább-politikai kettős német érdek miatt.
Elismerem, ez az én hibám, hogy az izraeli, szerb, (korábbi)svéd/finn sikeres politikai szemléletet várom el Itthon!
Elnézést kérek, hogy a magyar érdeket tekintem elsődlegesnek a média-sulykolt/jelenlegi gyakorlattal szemben.

Bocsss!!! :oops: + :rolleyes: + ;)

.
Olyan árakkal számolsz amik nem léteznek, de már megszoktuk és emiatt nem is igazán foglalkozik vele senki.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Olyan árakkal számolsz amik nem léteznek, de már megszoktuk és emiatt nem is igazán foglalkozik vele senki.

...és lassan bele is buknak ebbe szemléletbe! :oops:

Gyorsan jobb lenne!!!

U.I.:
Évi 100-150 média-milliárdból mindenkinek "igaza lenne" ! ..."ma/most"!
Az Idő és Valóság adta válasz elejét még talán mindketten látjuk majd!

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Probáljunk becsülni.
Nimda egy teljes hajtáslánccserét a Covid elött 1milkáért vállalt volna (Chally Perkins motor,zsidó váltó-de Continental,vagy MB dizelt,Allison vagy Renk váltót is ajánlottak,fenetudjafejböl mennyiért).Ma ez simán a duplája.
Elbit 400ezrtől 1,5millióig kinált elektronikai rendszereket(utóbbi teljeskörű rendszercsere a Merkava IV rendszereire,beleértve a lövegstabit).Ma ez inkább 1 és 3 (4?)milka között lehet.
Pótpáncélzat-no,ez egy elég tág fogalom.RM csempe példul szerintem pótpáncélzat,egy APS-ERA.De végülis minden APS sorolható ide.Vegyünk korszerű NERA páncélt,amit kivülről RM csempe borit. @krisss ,mennyi lehet ez most?1 milka??Három?
RCWS,milyen legyen (a pk-nak)?Én még szeretnék egy szlovák mintára,de a töltő oldalára rakott AHEAD képes gá-t Szlovén Valhalla kinál olyat-de árat azt nem találtam hozzá......Mondjuk ennél megelékszem,ha csak függőlegesen mozog-de igazi az,a horizontálisan is....
No,és akkor én még ehez egy teljes kiépitésű Iron Fist rendszert is szeretnék-még egy milka.(mellesleg a Lynxekre és a Leókra is szeretném)
Dehogy jön ki ez gombokbol.Ez lényegében ugyan az,mint amit az usák csinál az Abramsal.Csupasz vázbol újraépiteni a hk-t.
Persze egy újraépitett Abramsnál,vagy egy új Leónál jóval olcsóbb.fele-harmada.És gyorsabban eredményez hadrendbe állitható gépeket.
Plusz az igy előállt tanknak volna néhány olyan jellemzője,ami kifejezetten előnyös támogató tipussá tenné.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Probáljunk becsülni.
Nimda egy teljes hajtáslánccserét a Covid elött 1milkáért vállalt volna (Chally Perkins motor,zsidó váltó-de Continental,vagy MB dizelt,Allison vagy Renk váltót is ajánlottak,fenetudjafejböl mennyiért).Ma ez simán a duplája.
Elbit 400ezrtől 1,5millióig kinált elektronikai rendszereket(utóbbi teljeskörű rendszercsere a Merkava IV rendszereire,beleértve a lövegstabit).Ma ez inkább 1 és 3 (4?)milka között lehet.
Pótpáncélzat-no,ez egy elég tág fogalom.RM csempe példul szerintem pótpáncélzat,egy APS-ERA.De végülis minden APS sorolható ide.Vegyünk korszerű NERA páncélt,amit kivülről RM csempe borit. @krisss ,mennyi lehet ez most?1 milka??Három?
RCWS,milyen legyen (a pk-nak)?Én még szeretnék egy szlovák mintára,de a töltő oldalára rakott AHEAD képes gá-t Szlovén Valhalla kinál olyat-de árat azt nem találtam hozzá......Mondjuk ennél megelékszem,ha csak függőlegesen mozog-de igazi az,a horizontálisan is....
No,és akkor én még ehez egy teljes kiépitésű Iron Fist rendszert is szeretnék-még egy milka.(mellesleg a Lynxekre és a Leókra is szeretném)
Dehogy jön ki ez gombokbol.Ez lényegében ugyan az,mint amit az usák csinál az Abramsal.Csupasz vázbol újraépiteni a hk-t.
Persze egy újraépitett Abramsnál,vagy egy új Leónál jóval olcsóbb.fele-harmada.És gyorsabban eredményez hadrendbe állitható gépeket.
Plusz az igy előállt tanknak volna néhány olyan jellemzője,ami kifejezetten előnyös támogató tipussá tenné.

A hajtásláncra volt magyar terv(automata váltó, "bolond-biztos"-ítás), az szerintem elég lenne, és itthon is meg lehetne csinál(tat)ni, ha mernének végre követelményeket támasztani és számonkérni.

  1. Ezt a képességet nem kellet volna felszámolni.
  2. Már az első kétharmad alatt el kellett volna kezdeni visszaszerezni!

+ futómű erősítés az szinte biztos 50(+)T körüli súlyhoz.
A löveget-stabilizátor: ha tudná azt ami a papíron volt az elég lenne az A7Hu mellé, DE --katonaidőm emlékei+ helyi hozzászólások szerint-- azt sosem sosem tudta!

Páncélzat: Igen, én is hasonlókra gondolok, ahogy korábban is elsődlegesnek írtam!
... +: és bizony a --remélhetőleg hazai-- Harctéri információs rendszer(BMS-Hu).

APS: Az eddigi egyetlen bizonyított izraeli gyanúsan egekbe emelkedő ára mellett kezdenek feltűnni szintém jónak mondható --tesztelendő-- versenytársak... :oops:

.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 515
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg
Nem kapott új festést. Nem Tatáról hozták.