[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
486
2 551
93
Ja végülis csak egy hadrendben levô harcjàrmû. o_O
T-72M4CZ.jpg

74k2xfR.jpg

serbia-exhibits-new-t-72ms-white-eagle-main-battle-tanks-donated-by-russia.jpg


Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
T-72M4CZ.jpg

74k2xfR.jpg

serbia-exhibits-new-t-72ms-white-eagle-main-battle-tanks-donated-by-russia.jpg


Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..
Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Mintha lefestették volna ezt a T-72-est. Ennek a tanknak nem sikerült az új álcázófestést megadni. Kár. Ugye a Gidránok első 10 példányát újra festették. Ott megoldható volt az álcázó színek alkalmazása. Ennél az öreg vasnál vajon miért nem ?

345619952_1423285305074911_46957457574041762_n.jpg


A faszomért nem lehet ennyi év alatt lefesteni a T-72-t a színeinkre ha egyszer hasznàlva van meg kiàllítjàk?


T-72M4CZ.jpg

74k2xfR.jpg

serbia-exhibits-new-t-72ms-white-eagle-main-battle-tanks-donated-by-russia.jpg


Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..




Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.

A haderő látszata sem kell igazán, ha van pénz netre/-flix-re/sorozatra --+sör !!! a folyékony kenyér--, és haderő nélkül is dőlnek a kétharmadok.

...(média-)cirkuszt, +kenyeret= kétharmad, ennyi elég a "magyarnak", "Ez itt a Való Világ!"
Sőt: kora kiemelkedő politikusa megfejtette a receptet, majd megvacsorázott! :hadonaszos: :oops:

.

...másodszor!

.


.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Igaz, de mivel a fent látható modernizált verziókkal összeveted a hazai T-72 felszereltségét/állapotát, akkor festés a legutsó dolog amit kellett volna csinálni ezekkel a vasakkal..

Rá lehetne fújni pl. ERA mintás álcázót, mint a 300-ban Gerard Butler hasára a kockahasat.

Használni nem használ de javíthatja a morált, az ellenségét meg rombolja. :D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
De megvédjük, azért váltjuk le a halom ócskavasat modern harckocsira.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
De megvédjük, azért váltjuk le a halom ócskavasat modern harckocsira.
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
1 899
6 277
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Sajnos meg mindig csak 44db leo a7hu lesz nem 48db csak a pontosság kedvéért :hadonaszos:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Nem értem meg hogy miért nem védjük fiaink életét? Különösen ha nem sokba kerülne!
Valamennyi 10mm-es kazánlemezzel sokat lehetne javítani a védelmen! Ám a nem akarásnak Sz@rás a vége! Egyesek milliókat szeretnének lehúzni a hadseregünkről, s nem érdeklik fiaink élete!
Én nem szeretném hogy fiaink meghaljanak! Ezért mutatok egy egyszerű megoldást.

vdhsmUd.png

- A torony körül egy négyzetet lehet kialakítani egyszerűen akár csavarozva is egyszerűen, s mindjárt a sárgával jelölt részre + védelmet lehet bepakolni. Ezek a (háromszög részek) sérülés esetén ezáltal könnyen cserélhető, szerelhető. LEHET SZÁMOLNI A VÉDELEM NÖVEKMÉNYT!
A torony hátulján + lőszert lehetne tárolni. A torony eleje V formában lenne kialakítva s cserélhető lenne, felcsavarozva a kockára. Több mindent ellehetne benne rejteni, felnyitható részekkel. A torony oldalára így most már mehetne az ERA védelem szépen egymás mellé szorosan. Szerintem ez nem egy hatalmas kiadás volna s hasonlítana a Leopárdokra is, ugye ott is kocka a torony kialakítása, vajon miért. :rolleyes: S lenne a kisöccse.
- Sok mindent meglehetne oldani még csak ugye erre nincs pénz csak a 48 leopárdra!

d4JiDVH.png
Látod, rátettél több mint két tonnát és alig lett jobb a védelme. Jó nehéz szakma ez a harckocsi tervezés, a francba vele.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Te minden nap ilyen vagy?
14.5 vagy 97.5 éves vagy ezekkel a magvas gondolatokkal?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Mind a 48db-al, s mennyiért is? Kit is akarsz megvédeni a 48 db harckocsival?
Kormányunk megint 13%-t nyomot a nyakunkba! Megy a préselés, hogy neked legyen harckocsid. Nem tudom hogy ki fogja ezeket a harckocsikat kifizetni 500000 munkás béréből. Lehet sokat írtam!
Nyílik az olló!
Nekem ne legyen harckocsim, nincs nekem annyi pénzem gázolajra!

De, hogy komolyan is válszoljak:
csórók vagyunk. Esszük nem eszük nem volt a világ legjobb ötlete kötekedni az EU-val, mert náluk van a kassza (illett volna tudni, hogy hányas a kabát). 44 harckocsi valóban nem sok, de a realitás az az, hogy lesz 44 hipermoern harckocsink nagyjából ugyanennyi ócskavassal szemben.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
Ha màr màst nem, legalàbb ennyit illett volna, évek àlltak rendelkezésre ennek a hihhetetlenül nehéz feladatnak az elvégzésére is.
- Ugyan már, nem veszed észre hogy szándékos a folyamat. Így lehet kiemelni hogy mennyit változott a hadsereg. Látod itt a videót is, odatették a T-72-t egyszínűen,még jó hogy nem retkesen hogy minél nagyobb legyen a kontraszt.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
44 harckocsi valóban nem sok, de a realitás az az, hogy lesz 44 hipermoern harckocsink nagyjából ugyanennyi ócskavassal szemben.
- Nem kötekedésből írom de ezeket a hipermodern harckocsikat is keresztüllövik 155-össel ám.
Mivel olyan szépen kiemelkednek a méreteikkel a talajból. Igaz, süllyedni már tudnak!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0