1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Mesterember – Harckocsizó katona
    M5 – július 26., vasárnap, 16:35

"43 tonna, 780 lóerő, 39 ezer köbcentis dízelmotor, 1200 literes tank, egy teli tankkal 450 km megtett út. Természetesen egy harckocsiról van szó! A vasárnapi Mesteremberben ellátogatunk a 25. Klapka György Lövészdandár 11. harckocsi zászlóaljához Tatára, ahol egy igazi, éles lövészgyakorlatba csöppenünk bele."

fip7 likes this.
  2. megazez

megazez Well-Known Member

3. Ocses

Ocses Well-Known Member

Boccs.
    A gyereknek ácsoltam a játszóterét.

A válasz.
    A könnyű lövészeknél is van páncéltörö fegyverzet.
    Úgyhogy a támogató szakasz ipr-esei kellenek.
    Vagy légierő.
    Döntsd el most könnyűlövészben vagyunk vagy harckocsizók.
    Saját magadnak mondasz ellent.

De ezzel a kérdéseddel a könnyű lövészek értelmét kérdőjelezed meg. :rolleyes:

Tényleg kell az a sírva röhögős smile :oops:

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Na irj egy szamot tok mimdegy ki kicsoda... 1 szakasznak megha tamogato szakasz mikozben elorre nyomulnak 2 hk /megha 72 is/ nagyereju ellenseg. Ha meg rajuk vadasznak plane. Mi az alegyseg.? /nem nem kerdojelezem meg a konnyuloveszeket./ csak dudi miatt irtam. Neked legyen altalanos lovesz. Apc vel.

Elorrenyomulasba vagytok a felderitoitek ket hk t /72 / est eszleltek amik vadul kutatnak es valoszinuleg ratok vadaszik. /minimum mekkora alegysegnek kell hogy a pk ja legyel hogy onalloan harcba merj bocsaljtkozni veluk?./ mas erorol nincs tudomasotok a tersegben./

5. Ocses

Ocses Well-Known Member

6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Mint leírtam és te is tudod ha lövész század, most van támogató szakasza.
    Ami ott van a seggében.
    Abban van Ipr.
    Pont az ilyen szituk miatt amit írsz.

Pár év múlva remélhetőleg, jópárévvel ezelőtt (BMP) pedig gépenként volt, reméljük lessz Ipr.

Legalábbis nem csak az Ifv-re hanem az apc-re is raknék.
    Pont a sereg mérete miatt.

7. Szittya

Oke tehat egy szazad kell szerinted 2 t72 hoz. /akkor mi itt a problema?./ az a 6 fo kezszem harcerteket igencsak megdobja a kohoszokeveny 72 par tonna acelja korulottuk./

Pogány likes this.
  8. Pogány

Pogány Well-Known Member

Nem vágyálom volt, felvetés egy értelmes továbbhasználatra. Elmondom harmadszor is, nem fetélenül d-20, de maradjunk annál, mert ebből senki nem tudott kilépni. A fellépő erőhatásokat szerintem vannak akik unalomig ismerik. A tömegét ismerik, a szükséges befogadó méreteket ismerik, a hátrasiklás mértékét ismerik. Nem varázslatról, meg egy új jármű megszüléséről beszélünk, hanem két meglévő(vagy ha nem D-20 egy ismert és egy x) eszköz illesztéséről. Nem ugyanaz, mint nulláról felhúzni valamit. Az első az eredeti löveg és töltőrendszer eltávolításával felszabaduló elégségességének a kérdése. Ha nem elég, mennyit kell vágni, milyen irányba bővíteni. ha elegendő akkor amire szükség van az egy befogadó bölcső ami elég pontos hogy az ABV védelem megmaradjon, mellette a felderítő és vezérlő eszközök működni tudjanak, a löveg tölthető legyen, a torny forgásképessége megmaradjon, vertikálisan stabilizálható-e? Felszabadítható e a teknőben egy töltőnek hely, kell-e egy egyszerű töltést segítő csúszka neki, stb... Egyik sem feloldhatatlan kérdés. Szutyok 72-es is van amin lehet demózni a gondolatokat, ami ugye nem éles modellezés egyből. Három évük is lenne rá, mire lesz tankunk elég, aztán már kiforrottan lehet belőlük ilyet csinálni.

9. Pogány

Pogány Well-Known Member

10. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szóval szerinted meg a pusztában hirtelen előbukkan 2 72es csak úgy?

Hát ha a gyalogság ellen küldöd őket.:rolleyes:

De akkor 1 gripen 2 maverickel.

1 mi24 2 ub blokkal.
    Hátúlról, fölülről kilövi.
    30 assal is.

2 db brdm2.

20 db jól elhejezett hak1 (van még)

Egy pontos tüzérségi tűz.
    Ne hülyéskedjünk már.

De ok. Szerinted kell a72es.
    Nem győzzük meg egymást.;)

11. Szittya

Ha belegondolok ez a kis acel
    A felsoroltak kozul melyik nem teszi ugyan ezt 2 leoval?

12. Szittya

Latod ellenlokesnek milyen hasznos lehet a 72 is?

13. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én mivel elolvastam a többi írásod is nem is említettem a d20 ast.

Leírod mit kell csinálni.
    Legyen.
    Még mindíg nincs tapasztalat.
    Sem tudás.
    Sem gyártókapacitás.
    Tálan pénz lenne.

Azért soroltam föl pár példát, arra mire vagyunk mostanában sajnos képesek. :(

Úgyhogy amiket felsoroltál valóban nem megoldhatatlan kérdések, de ennél jóval egyszerűbbeket sem tudtak mostanában megoldani. :(

14. blogen

blogen Well-Known Member

Ha a BTR nem akar beleesni, akkor T-72-vel lökjük a kohóba?

dudi likes this.
  15. Szittya

Tudni kell alkalmazni a technikat es az embert is.

Tartalekosok ellenlokes eseten epp ugy bevethetoek.
    Vedelembe szinten alkalmazhatoak pl panceltorok melle.
    2 od 3 ad vonal biztositasara.

Mind mind tehermentesiti az allando sereget.

Tamadasnal az elfoglalt terulet megszallasara is alkalmasak megtisztitani nem az o dolguk de felderiteni lefogni azokat esetleg menekulesre kenyszeriteni megfelelnek...
    Addig se aprozodik el tulsagosan az elorre toro egyseg.

16. Ocses

Ocses Well-Known Member

Azért írtam, hogy 2 hk egymagában bandukol?
    Mint ahogy 1 lövész szakasz?

Ez a harchelyzet nekem nem reális.
    Így szerintem értelmezhetetlen a kérdésed.
    Bocsi mára mennem kell.

Az hogy hak1 van az kérdés volt. Tudja valaki.

17. Szittya

Pedig egy ellorrenyomulas kontra ellenlokes talalkozoharcnal tok realis szitu.

18. Negan

Negan Well-Known Member

Ez egy ősöreg Type59,D változat.Kinaiaknak eszük ágában nincs őket tankcsatába küldeni.Pontosan arra használják őket,némileg modernizálva,amire nekünk a T72eket kéne.A gyalogság támogatására.Kvázi kisérőlöveg,rohamlöveg szerepkör.Kb ezért nincs modern rohamlöveggyártás.Mert erre használják a már elavult,a csataharckocsi szerepkörből kiöregedett tankokat.És mig ezek a vén csontok elcsörömpölnek a gyalogsági kisérő szerepben,a modern gépek egyben tarthatók és bevethetők manőverező hk erőként.

fip7, tong djagbu, svajcibeka and 3 others like this.
  19. Szittya

Igy van ezt nem ertik meg sokan. Egy seggel nem lehet megulni ket lovat... /en sem vagyok a leopardok ellen./ az ellen vagyok hogy egy alegyseg aljon rendelkezesre... Az sem lenne megoldas ha az 1 szd a4 est zl re fejlesztenenk mert meg mindig keves :) nem a szinvonal egyszeruen egy valami nem lehet ket helyen ket valami nem lehet 3 helyen. /2 a minimum ami hasznalhato de igen korlatozottan./ 3 hkz mar kielegito 4 mar okes lenne... Nem valoszinu hogy 4 hkznk lenne a jovobe leobol... Es ezert fontos a tartalekos rendszer mert aktiv allomamyba sem valoszinu a 3 hkz se... /2 hkz leszereloi mar kiadnak akkora embertomeget x ev alatt hogy egy jo tartalekos ajanlattal kiadja a 3. Tartalek hkz t./ jelenleg kikepzett ember harckocsira csak 72 esre es 55 osre van. Aki hasznalhato meg az zomebe 72 re kapott kikepzest. Azokat 72 re be lehetne fogni viszonylag rovid ido alatt...

fip7 and tong djagbu like this.
  20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Találkozó harc?
    Kik között?
    1 szakasz lövész 2 hk ellen?

Vagy most mi van?

Ezen oldal megosztása