[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Többen hülyeséget beszélnek, sokadszor. Az izraeliek passzív védelmet alakítottak ki a T-55 átépítéssel létrehozott Achzarittal, ami 2000 után gyártott ATGM-eket is megfogott, többet, sokat, ugyanaz a tank. A szakirodalmak is sokszor sokat idézik ezt, aki nem hiszi, járjon utána(Google).
Ez egy tény.


A most folyó háborúban a felek sorra lövik ki a hasonló(orosz megfelelőjű) technikával pót-páncélozott T-72-eseket.
Ez is egy tény.

A kettő között nem túl sok technikai/technológiai különbség, annál több mentalitásbeli, gyártáskultúrabeli, technológiai fegyelembeli a különbség.


Ez a nem kis különbség az izraeli megoldást sikeressé, a szakma egyik etalonjává tette.
A másik megoldás, az elhanyagolt, sokkal megbízhatatlanabb, jelentős folytonossági hiányokkal kivitelezett pót-páncélozás, az Ex-SzU/Kaukázusi megoldások pedig látványos/tragikus kudarcokat demonstrálnak.
Egy jó megoldás rosszul kivitelezett példájával érvelnek többen, a a szakma által szinte etalonként elismert megoldásról "elfeledkezve".

Emiatt én a sokkal jobb ár érték arányú, kipróbált, harctéri helyzetekben bizonyított megoldást tartom számunkra jónak. Ahogy Izraelben bizonyított is.


Sokan a jóval kevesebbszer, sokszor vitatott bemutatókon, "bizonyított", sokszoros áron hasonló védettséget biztosító "új" megoldást favorizáljak, teljesen elrugaszkodva a magyar pénzügyi lehetőségektől, műszaki háttértől. Az elmúlt kb. tíz hozzászólásban is sokszor, többen -gyakorlatilag letagadva-, hogy van más ugyanúgy jól működő megoldás harmad/negyed-áron.
Elfeledkezve a minőség és mennyiség szűkséges egyensúlyának köbe vésett szabályáról egy díszszemle méretű csodatévő mennyiséget dicsőítenek.


Sokan emlegetik, hogy várhatóan a lehetséges ellenfelek is kb. hasonló mennyiségű első vonalas tankot fognak beszerezni Ez kb. így van. Szinte mindig elfeledkezve a nekik rendelkezésre álló, lekonzervált sok-száz darabos előző generációról, amikkel szemben mi gyakorlatilag SEMMIT nem tudnánk szembeállítani ha arra kerül sor. Ez is így van.

Hangzatos érvekkel dobálóznak, szándékosan meg sem említve, hogy elégtelen mennyiségben a Leo is felesleges.
A kisebb, sokkal jobb geopolitikai helyzetben lévő Csehország is 2-300 között határozta meg a szűkséges új harckocsi mennyiséget.
Az újabb 50 db Leó sem biztos, hogy megoldható lesz.
Komolytalan visszatérő érvelésekkel találkozok, szándékos félretájékoztatással, teljesíthetetlen ábrándokkal, hibás következtetésekkel keverve.
És megy ennek a véleménynek kemény, kitartó sulykolása !

Használja mindenki nyugodtan a józan eszét, nézze a technikai megoldásokat összefüggéseiben egy kicsit , és mindjárt jobban látja, hogy az erőszakosan hajtogatott illúzióknak mi lehet egy valós helyzetben a következménye.
Kis időt kell rászánni és mindjárt oszlik a "befújt" lila köd.
nézd, tényleg nem akarok már ebbe belekezdeni megint Veled.... csak azon gondolkodj el amikor másokat arra intesz hogy maradjanak a talajon és engedjék el az illúziót hogy te azt mondod hogy a +páncél+rács+era/nera olcsóbban hasznosabb+ több jön ki belőle aminek az a vége hogy egy ATGM kineveti és átmegy rajta, még az öregebbek is, (HAPC nem számít az más tészta, idehaza az nem kell) MINT egy APS aminek köszönhetően (lásd trophy ami bizonyított is már...) a harckocsi és legénységének túlélési esélyei hatalmasat nőnek
lehet erre mondani az izraeliek masináját amivel példálózol már mióta oké, rendben van, felfogtuk, de az is egy átalakított valami ami nekünk nincs és másodvonalas technikát még mindig nem adhatsz a srácoknak csak arra alapozva hogy "dehát ez kibírt egyszer 12 ATGM-et" (erről van valami link esetleg amúgy?) és mégegyszer, teljesen hülyeség az hogy egy APS megduplázná vagy triplázná egy harckocsi árát, lásd a matek fentebb.
Teljesen "komolytalan érvek" helyett engedd hogy továbbmenjen a lemez és inkább azon gondolkodjunk hogy honnan lehetne még leot szerezni, ne ilyen idióta átalakítások meg turbózgatásokra csesszük már el a pénzt...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 912
113
nézd, tényleg nem akarok már ebbe belekezdeni megint Veled.... csak azon gondolkodj el amikor másokat arra intesz hogy maradjanak a talajon és engedjék el az illúziót hogy te azt mondod hogy a +páncél+rács+era/nera olcsóbban hasznosabb+ több jön ki belőle aminek az a vége hogy egy ATGM kineveti és átmegy rajta, még az öregebbek is, (HAPC nem számít az más tészta, idehaza az nem kell) MINT egy APS aminek köszönhetően (lásd trophy ami bizonyított is már...) a harckocsi és legénységének túlélési esélyei hatalmasat nőnek lehet erre mondani az izraeliek masináját amivel példálózol már mióta oké, rendben van, felfogtuk, de az is egy átalakított valami ami nekünk nincs és másodvonalas technikát még mindig nem adhatsz a srácoknak csak arra alapozva hogy "dehát ez kibírt egyszer 12 ATGM-et" (erről van valami link esetleg amúgy?) és mégegyszer, teljesen hülyeség az hogy egy APS megduplázná vagy triplázná egy harckocsi árát, lásd a matek fentebb. Teljesen "komolytalan érvek" helyett engedd hogy továbbmenjen a lemez és inkább azon gondolkodjunk hogy honnan lehetne még leot szerezni, ne ilyen idióta átalakítások meg turbózgatásokra csesszük már el a pénzt...


Ezeket értem. Meg is értem.
Úgy látom, hogy reálisan soha nem lesz a szűkséges 200 körüli mennyiségű Leóra pénzünk.
Több "jóindulatú békéhez" nincs már területünk!


Kell az a 200 tank. Legkevesebb.
Legalább 3 -de inkább több- országnak a letárolt kohó-szökevényeiből marad legkevesebb 100 használhatóval egyenértékű mennyisége.
Terveznek ők is! Pár éven belüli a mi Leoinkhoz hasonló tudású (T-80/T-90/M1... Abrams/...) és mennyiségű tankjuk lesz nagyságrendileg, vétel, orosz testvéri segítség, vagy USA seggny@lason keresztül.
A mi korábbi seggny@ló szarkupacaink elqrták/kótya-vetyélték a mi gépeinket. "Jutalmazom" őket 4 évenként. De ez nem oldja meg ezt a problémát.

Honnan/miből lesz meg -a következő(utolsó) "békét"(kapitulációt) megelőzendő- a haderő min. szűkséges 200-as tankállománya?
Ügyes srác a Varga, de nem tud évente 2-3-szor adót beszedni. Emiatt nincs reális lehetőség még 150 Leóra sem! ...meg rövid időn belül az újabb 150 Lynx-re sem.
A sokkal biztonságosabb földrajzi pozícióban levő csehek minimum 200 harckocsit terveznek venni. Ezek e mennyiségek most a reális/szükséges állományok.

Nem vagyok szerelmes a T-72-be. De belőle lehet a "csatár" Leo mellé jó csapatjátékost faragni, a lehetséges keretből, hogy "ki legyen a létszám", amikor kell.

Az idősb Hunyadit tartom követendő példának, aki -szerintem- a lehetséges maximum körülit hozta ki szinte mindig abból ami a rendelkezésére állt!

Szerintem 2026 körül már "áll a bál" majd. Lesz 50-60 Leo és lázas kapkodás mert nem lesz mit kikonzerválni!

Egy az az egy Leo árából meg lehet oldani a problémát ! ! ! Utána a Currus kapacitásával nincs is gond.

Legszívesebben azt olvasnám, hogy megvan a többi bő száz Leo és a kb. 250 Lynx ára. (...én is ezzel kezdtem a gondolatkör megoldásának keresését. Nekem ez nem sikerült.)
Ha elolvastam egy ilyet, már le is mondtam a -szerintem- jelenleg megvalósíthatónak tartott megoldásról és támogatom az újat, jobbat
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kampfi

Csabi90

New Member
2020. szeptember 6.
27
18
3
Sracok igaz hogy kedvencem a t72 es szerintem az egyik legszebb tank ami letezik. Es nagyon orulnek neki ha ezekkel lehetne meg kezdeni valamit nyilvan ebben a formaban. De igy hogy meg csak nem is B tipusuak igy belatom en is hogy sajnos ertelmet veszti talan ha itt lesznek a leok parhuzamosan amig onmaguk birjak komolyabb lerobbanas nelkul addig meg lehetne oket hasznalni rendszerben tartani gyakorlaton ellen csapatkent hasznalni. Viszont elismerem valoban hogy ki kell vonni oket es lecserelni szerintem a legoptimalisabb ha tudnank meg ilyen A4 es leokat vagy akar jo aron A5 os leokat szerezni de celszerubbnek latom az A4 est hogy ha mar az van ne legyen tobbfele. Kesobb ezek is nagyon jok alapnak es tovabb fejlesztesre most pedig jelentos elorelepes a t72 esekhez kepest akar ha aszervizelhetosehet nezzuk motor pikk pakk koveheto akar az ejjel lato rendszert ha jol tudom mar nappali hokepalkoto rendszerrel is el van latva ami azert eleg sokat segit nappal is a celok felderitesere. Szoval imadom a 72 est de eljenek az A4 ek!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 887
113
Nem lett megemlitve a T72 család legnagyobb gyengesége,a rendkívül nagy gyúlékonysági hajlam,és a kezelök fejétöl fél méterre levö töltögép.
A kaukázási harcokban továbbra is a jármü felsö kétharmadát érö találat után,a löszerkészlet szokás szerint azonal felrobban,és a toronyban ülö két szerencsétlen,a felsö két búvónyiláson keresztül távozik,többméteres lángoszlop kiséretében.
yb8xzxt2qzif9qnxzumw.jpg

Nem a töltőgepben tárolt lőszer robban be először hanem a tartalék.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 887
113
A 72-esben a töltőgépen levő lőszerek (22db?) elégő hüvelyű osztott lőszer,ami egy komolyabb szikrától is berobban,a nyugati harckocsiknál,az egybeszerelt fémhüvelyes lőszerek a páncélozott rekeszben vannak.

Az első megoldás szinte mindig robban,a nyugati megoldás megvédi a személyzetet.

Nem véletlen hogy a T90-ben.a töltőgépet áthelyezték,és áttervezték. ( ezt olvastam:))

Nem tervezték át a töltőgépet,csak a tartalék lőszert deportálták a toronyból.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 079
113
nézd, tényleg nem akarok már ebbe belekezdeni megint Veled.... csak azon gondolkodj el amikor másokat arra intesz hogy maradjanak a talajon és engedjék el az illúziót hogy te azt mondod hogy a +páncél+rács+era/nera olcsóbban hasznosabb+ több jön ki belőle aminek az a vége hogy egy ATGM kineveti és átmegy rajta, még az öregebbek is, (HAPC nem számít az más tészta, idehaza az nem kell) MINT egy APS aminek köszönhetően (lásd trophy ami bizonyított is már...) a harckocsi és legénységének túlélési esélyei hatalmasat nőnek
lehet erre mondani az izraeliek masináját amivel példálózol már mióta oké, rendben van, felfogtuk, de az is egy átalakított valami ami nekünk nincs és másodvonalas technikát még mindig nem adhatsz a srácoknak csak arra alapozva hogy "dehát ez kibírt egyszer 12 ATGM-et" (erről van valami link esetleg amúgy?) és mégegyszer, teljesen hülyeség az hogy egy APS megduplázná vagy triplázná egy harckocsi árát, lásd a matek fentebb.
Teljesen "komolytalan érvek" helyett engedd hogy továbbmenjen a lemez és inkább azon gondolkodjunk hogy honnan lehetne még leot szerezni, ne ilyen idióta átalakítások meg turbózgatásokra csesszük már el a pénzt...

Ezen a körön javarészt túl vagyunk. Körbe lett járva, hogy nem igen van szabad Leo2. Tehát amivel lehet gondolkodni:

Leo2:
-Spanyol roncsok. Csak tömören, mert meg lett rágva részemről több körben. Ha nem a7 szintre, hanem csak egy a6+ szintig húzzuk akármilyen formában őket, akkor nagyjából fele-kétharmada áron kaphatunk egy zlj harckocsit. Itt az egyik ami fel lett vezetve, mint a drágább opció, kb. strv 122 szint elérése, vagy egy valószínűleg olcsóbb verzió, leo 2a4m CAN szintje. Ha nem rohadtak át, vagy vetemedtek el a vázak, akkor kivitelezhető belőlük, akármennyire is szutyok állapotban vannak.

-B verzió, kilincselni azoknál, akiknek van, vagy tudnak gyártani. Akiknek van, az is körbe lett járva, nem fogják elbizniszelni. Tehát ki tud gyártani?
-Németek, tőlük vesszük, tudjuk, hogy nem gyorsan és jó drágán.

-Spanyolok, frissítéssel, egy két a7-ből átemelt darabbal tudnának a7+ egyenértékű gépeket gyártani, jó drágán szintén. Nem biztos, hogy nem lépnének közbe a németek.

-Svédek. A6+ szintig képesek lennének valószínűleg teljesíteni a megrendelést, valamivel olcsóbban, de nem biztos, hogy nem kaszálnának alájuk a németek.


-Görögök. Garantáltan beszopatnák őket a németek.



Leo1:
Szar a védelme. Szarabb mint a T-72 m1 a védelme, sokkal. Jó rendszereket, akár L44 120 mm-t lehet belerakni, de ezek a bedarabolásukra váró roncsok, nem is értem, miért lelkesedett értük bárki innen és voltak páran. Ha választani lehet Leo1 roncsok, vagy a spanyol Leo2 roncsok közül, akkor gyerekek, nemár, egyértelmű, hogy 2-es roncsok. Persze lehet egy egységet másodvonal létrehozására a T-72 helyett kukából kibányászni Leo1-et is nagy tételben, L44-el, fejleszett tűzvezetéssel, integrált hadviseléshez kompatibilisen, ads-el, esetleg plusz páncéllal és a kiszolgáló és műszaki járművekkel beszerezni, de akkor már ott tartunk, amiért fikázva szokott @LMzek 2.0 meg én is lenni. Olyanra költünk, ami öregebb technika, mint a szutyok spanyol leo2, vagy a T-72, mégha frissítve is volt esetleg. Mivel a marderrel ugyanazen vonbalon le lettem hurrogva, a Leo1 is felejtős gondolom, bár nem elképzelhetetlen így.



T-72:
Jó lenne tudni a pontos darabszámunkat, ezekből mennyi egy adott verzióhoz tartozó gép. Mert annak a függvényében felosztva is lehet kezdeni velük valamit. Kérdés, hogy van e elégséges támogató járművünk hozzájuk, de szerintem van.

-M1-ek maradnak hk üzemben, akkor lehet egy zlj belőlük, de az sok piszkálást igényel, nagyjából a Leo1 esetében felsoroltakat. Akkor is, ha századokban ifv-k támogatására vetjük be.

-A többiből megint szelektálni. Aminek van védelme, arról torony le és átépíteni akármivé. Már lett korábban sorolva annyi minden. Rakétatüzérség, komoly plusz páncélzatot ráaggatva ATGM hordozó tankromboló, vagy akármi. A többi kiképző, vagy mehet a körforgalomba.

-B verzió, egységesítés műszaki téren, toronycserével megoldani a modern rendszerek és nato szabványú löveg kérdését, plusz páncél, ads. A maradék mehet a körforgalomba. A 125-ös lövegekből pedig RC páncéltörő lövegeket kialakítani.


LYNX:
Kuka minden, csak a 44+12 tank lesz, mellég Lynx MGS kerül kifejlesztésre akár már meglévő, akár RM toronyfejlesztéssel. Ez javarészt csak MGS szerepkörre lesz jó, hacsak nem fejlesztik át a gépet alapvető szinten, hátsó motortér, elölre komoly páncélbetétek, stb. Ezzel az erővel Leo2a7-re is költhetnénk, ha a fejlesztés és utána az egységenkénti költséget nézzük.


Egyéb típus:
-Bármilyen egyéb első vonalas hk beszerzése, de akkor már a7-re is költhetnénk, vagy bármilyen másodvonalas hk beszerzése, de akkor a fenti opciók értelmesek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
En egyebbkent arra teszem a penzem, hogy a Lynx valasztasaval eldolt ez a tema. Arra lesz majd 105 v. 120-as torony es kesz. Alapjarmu gyartasban lesz nalunk igy mar nincs is mirol beszelni...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Csabi90

New Member
2020. szeptember 6.
27
18
3
Nem tudom mipyeneknazok a spanyol leoknde ha eladok akkor gondolom nem is olyan eros arban... en csak A4 az is. A leo1 et nem tudom kik hozhattak fel de azt nem is ertem tenyleg csak rosszabb mint egy t72. Szoval ha hasonloan hozza jutnank azokhoz a spanyol leokhoz mint pl 96 ban a 100 db t72 hoz. Akkor en azt mondom legyen az... es fel lehet oket ujitani szepen nem kotelezo azt a7 szintre... valaki mutatott itt a4 fejlesztesi csomagot is de nem is szukseges annyira modernizalni eleg ha annyira felujitjak oket mint ez mostani 10 en par darab a4 esunket. T72 esre is vannak csomagok amik szerintem jok lennenek de a B re... illetve jobb ha egyseges a tipus akar logisztikailag vagy barhogyan is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 177
119 664
113
Nem tudom mipyeneknazok a spanyol leoknde ha eladok akkor gondolom nem is olyan eros arban... en csak A4 az is. A leo1 et nem tudom kik hozhattak fel de azt nem is ertem tenyleg csak rosszabb mint egy t72. Szoval ha hasonloan hozza jutnank azokhoz a spanyol leokhoz mint pl 96 ban a 100 db t72 hoz. Akkor en azt mondom legyen az... es fel lehet oket ujitani szepen nem kotelezo azt a7 szintre... valaki mutatott itt a4 fejlesztesi csomagot is de nem is szukseges annyira modernizalni eleg ha annyira felujitjak oket mint ez mostani 10 en par darab a4 esunket. T72 esre is vannak csomagok amik szerintem jok lennenek de a B re... illetve jobb ha egyseges a tipus akar logisztikailag vagy barhogyan is.
A mostani a4 - ek semennyire sincsenek modernizálva teljes gyári felújítást kaptak de olyanok mint 30 éve technikailag. A rádió új benne aztán ennyi.
A spanyol a4-ek nagyon le vannak roggyanva és ahhoz képest mennyit kéne rákölteni, sokat kérnek érte. Volt kint magyar, lengyel, török bizottság is felmérni őket de senkinek sem kellett emiatt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 079
113
Itt ilyen esőemberek vannak, hogy kéthetente újra kezdődik ugyan az a téma?

@fedett_mókus mondta, hogy "inkább azon gondolkodjunk hogy honnan lehetne még leot szerezni". Összefoglaltam az elmúlt idők dolgait.

En egyebbkent arra teszem a penzem, hogy a Lynx valasztasaval eldolt ez a tema. Arra lesz majd 105 v. 120-as torony es kesz. Alapjarmu gyartasban lesz nalunk igy mar nincs is mirol beszelni...

Ahogy az összefoglalásban vezettem le, az max mgs-nek lesz jó, hacsak nem csilliárd-zilliárdért átfejlesztjük hk-vá.

Nem tudom mipyeneknazok a spanyol leoknde ha eladok akkor gondolom nem is olyan eros arban... en csak A4 az is. A leo1 et nem tudom kik hozhattak fel de azt nem is ertem tenyleg csak rosszabb mint egy t72. Szoval ha hasonloan hozza jutnank azokhoz a spanyol leokhoz mint pl 96 ban a 100 db t72 hoz. Akkor en azt mondom legyen az... es fel lehet oket ujitani szepen nem kotelezo azt a7 szintre... valaki mutatott itt a4 fejlesztesi csomagot is de nem is szukseges annyira modernizalni eleg ha annyira felujitjak oket mint ez mostani 10 en par darab a4 esunket. T72 esre is vannak csomagok amik szerintem jok lennenek de a B re... illetve jobb ha egyseges a tipus akar logisztikailag vagy barhogyan is.

Itt akkor visszakanyarodva az elmúlt két hónapban fel-felrobbanó t-72, leo1, spanyol ,leo2 helyzetre, vagyunk páran, akik nem szeretnék kibaszni a t-72 állományt ha nem lesz helyette semmi és valamit kezdenénk velük. Akik kibasznák őket, azok viszont lelkesen nyalnának be leo1-eket ahogy az a múltkor egy kéthetes vita végére kiderült. Akik leo1-et imádnának, azok viszont szintén utálják a spanyol leo2 gondolatát, ami kifejezetten érdekes.

Át lett rágva több körben, hogy a letárolt spanyol 2a4-esek annyira fostalicska állapotúak, hogy senkinek nem kellettek eddig aki megnézte őket. Mivel sem konkrét infó, sem konkrét, na ezek a spanyol 2a4 letárolt vasak fotó nincs, hogy mit is takar ez az annyira lerohadt állapot, ezért kérdéses, hogy egy átfogó felújítás, felfejlesztésre is alkalmatlanok-e?

A költségvetési témája is át lett rágva.

Végső soron nem lett megoldva egyik kérdés sem, pontosan ugyanott tartunk, ahol a viták bármikori kirobbanása előtt. Ezért aztán újra meg újra elő fog kerülni az összes lehetséges felvázolt eset.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 079
113

Olvass vissza, mostmár nem tudom hány oldalt és látni fogod. Lezajlott szerintem ebben a topikban is, a leopard 2 hun topikban is, meg a magyar haderő fjlesztése topikban is legalább egyszer a teljes beszélgetés és az akkori t-72 és spanyol leo2 ellenző résztvevők a leo1 említésére nyáladzva ugrándoztak a székeikben, hogy az micsoda faszaság lenne. Nem állítom, hogy az összes aki egy-egy mondatot hozzászólt, de a kemény mag igen. Nem fogom visszakeresni, oldd meg, nincs kedvem 3 topikot visszaolvasni csak emiatt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
A mostani a4 - ek semennyire sincsenek modernizálva teljes gyári felújítást kaptak de olyanok mint 30 éve technikailag. A rádió új benne aztán ennyi.
A spanyol a4-ek nagyon le vannak roggyanva és ahhoz képest mennyit kéne rákölteni, sokat kérnek érte. Volt kint magyar, lengyel, török bizottság is felmérni őket de senkinek sem kellett emiatt.
Csehek is voltak kint megnézni nem sokkal előttünk és elvileg nagyon gyorsan elvetették az ötletet.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
A mostani a4 - ek semennyire sincsenek modernizálva teljes gyári felújítást kaptak de olyanok mint 30 éve technikailag. A rádió új benne aztán ennyi.
A spanyol a4-ek nagyon le vannak roggyanva és ahhoz képest mennyit kéne rákölteni, sokat kérnek érte. Volt kint magyar, lengyel, török bizottság is felmérni őket de senkinek sem kellett emiatt.
És még így is szinte fényévekre lehetnek a szomszédok hk állományihoz képest. A sogorék leopardjain kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
De ez a hk hiányunkat nem fogja orvosolni, a hk mennyiség kérdése miatt ez még sokszor elő fog jönni. Meg azért is, mert hk-n, mgs-en kívül is lehetne élete a t-72 alvázaknak.
Végezetül utoljára. Ha ha lenne B verzionk akkor lenne értelme toldozni a 72 et. Bizonyos keretek közt. Vagy esetleg T-80 unk. De ez már erős alkoholos képzelgés.
Az oroszok se modernizálják a régebbi 72 et. Pl A verziókat. Max csak annyira szinten tarthatják őket M zároltan ha esetleg egy háború sorrán pár nap alatt életet lehelnek beléjük. Lásd pl a zárolt T-62 et amiket a szíreknek küldtek.
A szerbek talán foltoznák az M-84 et. De annak se látom értelmét. Max ha eléri az eredeti 80 évek végi B verzió szintjét. Akkor talán ott is érdemes rájuk költeni. Egyébként tudja valaki hogy azok M-84 ek milyen szintű 72 ek felelnének meg?
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11