[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 920
13 911
113
Az automata torony mellett, még ha igényel kevés magasítást is, annyi tömeg szabadulna fel, amit a törzs páncélozására lehet fordítani, hogy nem jelentene semmiféle problémát a szerkezet ilyen alakítása a védelem szempontjából. Ha nem a végsőkig páncélozzuk, hanem ahol kell csak rács és ads rá, akkor jóval könnyebb, modern harctéren alkalmas, de nagyon kemény gépeket tudnánk létrehozni. És a nem a végsőkig is mondjuk nyolc-tíz tonnát jelent.


Mi is kb. nyolc tonna kompozit páncélt számoltunk -bár az eredeti toronnyal-, a motornál spóroltunk, a páncélon kb 2-3 tonnát az Achzarithoz képest, mert nekik ott is teljes védettség kellett, ott vannak a lövészek, meg egy kijárat, az sem súly-takarékos. Ha ezek miatt lehet lazább, akkor van súly "megtakarítás", beleszámítva, hogy abból az irányból "jól fog golyót" a motor is. Oda vékonyabb BDD/modernebb kompozitot becsültünk a "klub-tagjaimmal" :) .
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Az automata torony mellett, még ha igényel kevés magasítást is, annyi tömeg szabadulna fel, amit a törzs páncélozására lehet fordítani, hogy nem jelentene semmiféle problémát a szerkezet ilyen alakítása a védelem szempontjából. Ha nem a végsőkig páncélozzuk, hanem ahol kell csak rács és ads rá, akkor jóval könnyebb, modern harctéren alkalmas, de nagyon kemény gépeket tudnánk létrehozni. És a nem a végsőkig is mondjuk nyolc-tíz tonnát jelent.
Még mindig nem hiszem el, hogy meg lehet úszni elhanyagolható magasítással, ezt bizony valamennyire át kellene építeni. És ezt is tonnában kellene számolni. A 72-es teljes tornya azt hiszem 12 tonna(?) szóval, levonva a magasítást meg az automata torony súlyát, hol is tartanánk nyereségben?
gunner%2Bsitting%2Bin%2BT-72.png

seated%2Bpositions.png
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Hát szerintem szélesíteni is kéne, hogy elférjen a testen belül a kezszem a torony nélkül.

Mivel a löveg alatt ülnek, nincs köztük, ezért elférnek azok így is.

Sterintem fejlesztettek.A pdf-en 3 féle sabot van.

Volt ilyen terv
1474970B49B3C07F99
T72 Leclerc toronnyal
Senki nem rendelte meg,mert az árán lehet venni egy új t90est.
Túl sokat akarsz kihozni az öreg vasbol.Az már annyiba kerülne,ami nem éri meg.
Két véglet van a forumon.Dobjuk ki,vagy totál épitsük át.
Én azt mondom,hogy ne dobjuk ki,de ne is akarjunk belőle csodát csinálni.

Azért más egy fullra páncélozott Leclerc torony irgalmatlan tömeggel, meg más ez a konstrukció. Pont azért lenne megérős, mert a kemény alvázak, nagyon-nagyon sok plusz páncéllal védhetnék a legénységet, a torony meg elvan. Trophy rászerelhető, tehát más is rászerelhető. Egyből modern eszközöket adna a személyzet kezébe.

És a lengyelek akik a T-72 leváltására akarták az Anderst, pont azért nem fogadták el végül, mert nem lett erősebb mint a T-72, mert csak egy ifv alváz. A kombinációjuk vizsont így mindkettő előnye lenne.

Mi is kb. nyolc tonna kompozit páncélt számoltunk -bár az eredeti toronnyal-, a motornál spóroltunk, a páncélon kb 2-3 tonnát az Achzarithoz képest, mert nekik ott is teljes védettség kellett, ott vannak a lövészek, meg egy kijárat, az sem súly-takarékos. Ha ezek miatt lehet lazább, akkor van súly "megtakarítás", beleszámítva, hogy abból az irányból "jól fog golyót" a motor is. Oda vékonyabb BDD/modernebb kompozitot becsültünk a "klub-tagjaimmal" :) .

Így viszont, ha az Anders féle automata tornyot kapná, a nyolc tonna felszabadult tömegből kerülhetne rá, nem igényelne feltétlenül motorteljesítmény növelést, könnyebb, mozgékonyabb maradhatna. Sokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Még mindig nem hiszem el, hogy meg lehet úszni elhanyagolható magasítással, ezt bizony valamennyire át kellene építeni. És ezt is tonnában kellene számolni. A 72-es teljes tornya azt hiszem 12 tonna(?) szóval, levonva a magasítást meg az automata torony súlyát, hol is tartanánk nyereségben?
gunner%2Bsitting%2Bin%2BT-72.png

seated%2Bpositions.png

Ennek a toronynak nem tudom a tömegét, de Anders alvázzal 33 tonna. A Leonardo Hitfact 120 fullra páncélozva 5800 kg. Tehát ha lekerül 12 tonna, marad harminc a törzs, legyen kb két-három tonna a magasítás,, meg kb 4-5 tonna a torony. Szóval rosszabb esetben 38 tonna a gép integrált toronnyal, amire ha nyolc tonnát ráapplikálunk, akkor megáll 46-nál, ami elég jó védettséget adna a törzsben. Igaz, kellene motorteljesítményt növelni az előző hozzászólásommal ellentétben.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Még mindig nem hiszem el, hogy meg lehet úszni elhanyagolható magasítással, ezt bizony valamennyire át kellene építeni. És ezt is tonnában kellene számolni. A 72-es teljes tornya azt hiszem 12 tonna(?) szóval, levonva a magasítást meg az automata torony súlyát, hol is tartanánk nyereségben?
gunner%2Bsitting%2Bin%2BT-72.png

seated%2Bpositions.png


Ja és azzal is számolj, hogy a lőszer máshová rendeződik és nincs töltőgép.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 863
113
Afrikába? Örményeknek? Szíreknek? Más legatyásodott hadban álló bandának. Ezekkel mondjuk hivatalosan rosszban vagyunk, de proxyn keresztül? (Ezek mind csökkentik az árat, de a semminél a kevés is több)

Múzeumba még jók lesznek. Meg kalandparkba.

De mondjuk moralisan fegyvert eladni azokba az orszagokba hát....
Nyilván nelkulunk is megtalálják a módját egymás gyilkolásának, de nem biztos hogy aszisztálni kellene hozzá, csak azért, hogy pár millióval többlegyen a kasszába.

Kérdezzük meg Jurij Orlovot.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ja és azzal is számolj, hogy a lőszer máshová rendeződik és nincs töltőgép.

Akkor most jöjjenek a szomorú tények:

Az anders tornya, amire hivatkoztál nem automata torony, hanem emberes, csak az emberek a toronykosárban lejjebb kerültek, ez által elvileg védettebek, de azt nem tisztázza, hogy a torony felső részétől mennyire, milyen módon vannak elválasztva, a az találatot kap.
Az Andersnél a lengyelek a T-72 toronygyűrűjét használták fel, de külön megjegyzi, hogy annak az alvázába nem lehet az anders tornyát belerakni, mert: Nem. Fér. Bele. ;)
Az már csak kegyelemdöfés, hogy a torony 12, azaz tizenkét tonna. :cool: Szóval jól sejtettem, át kéne ezt még gondolni.
Annak is utánanéztem kicsit, hogy a Hitrole 2 hogy áll súllyal és az 5800 kg nem a full páncélozott, hanem a full alap verzió súlya, ami lényegében kézifegyverek ellen véd. És az ugye emberes torony..

https://gdziewojsko.wordpress.com/wozy-bojowe/wpb-anders/

The basis of Anders' combat system in the fire support vehicle version is the tower with its main armament. The turret is a manned structure with the crew compartment moved below the roof plate of the vehicle. Such structures are referred to as a vestigial tower. The effect of this procedure is the theoretical weight loss of the turret (interestingly enough, the mass of the Anders turret is still higher than that of the competing CV90120T vehicle), because the crew compartment does not require additional armor protection (the crew is protected by the carrier's armor). The negative feature of such a system is the increase in the size of the turret basket and the poor situational awareness of the vehicle crew (no possibility of placing periscopes in all directions). This arrangement was used for me. in Jordan's Falcon Tower, revealed at the IDEX 2003 fair in Abu Dhabi. So far, it has not been specified whether the turret has a connection with the crew compartment, which may be required to improve some maintenance operations and in some combat situations (such as jamming of the coupled MG, failure of the loader or the need to replenish ammunition in it).



Remote-controlled weapon module and gunner's sight, below, smoke grenade launchers and an OBRA system block

The turret construction uses a standard T-72 tank support ring (however, due to the depth of the basket of the turret, it is not possible to plant the turret in its current configuration on this chassis).

"...The turret of the fire support vehicle weighs as much as 12 tons, the Hitfist turret only 2.9 tons (the vehicle shown in the photos weighs about 26 tons),"
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Akkor most jöjjenek a szomorú tények:

Az anders tornya, amire hivatkoztál nem automata torony, hanem emberes, csak az emberek a toronykosárban lejjebb kerültek, ez által elvileg védettebek, de azt nem tisztázza, hogy a torony felső részétől mennyire, milyen módon vannak elválasztva, a az találatot kap.
Az Andersnél a lengyelek a T-72 toronygyűrűjét használták fel, de külön megjegyzi, hogy annak az alvázába nem lehet az anders tornyát belerakni, mert: Nem. Fér. Bele. ;)
Az már csak kegyelemdöfés, hogy a torony 12, azaz tizenkét tonna. :cool: Szóval jól sejtettem, át kéne ezt még gondolni.
Annak is utánanéztem kicsit, hogy a Hitrole 2 hogy áll súllyal és az 5800 kg nem a full páncélozott, hanem a full alap verzió súlya, ami lényegében kézifegyverek ellen véd. És az ugye emberes torony..

https://gdziewojsko.wordpress.com/wozy-bojowe/wpb-anders/

The basis of Anders' combat system in the fire support vehicle version is the tower with its main armament. The turret is a manned structure with the crew compartment moved below the roof plate of the vehicle. Such structures are referred to as a vestigial tower. The effect of this procedure is the theoretical weight loss of the turret (interestingly enough, the mass of the Anders turret is still higher than that of the competing CV90120T vehicle), because the crew compartment does not require additional armor protection (the crew is protected by the carrier's armor). The negative feature of such a system is the increase in the size of the turret basket and the poor situational awareness of the vehicle crew (no possibility of placing periscopes in all directions). This arrangement was used for me. in Jordan's Falcon Tower, revealed at the IDEX 2003 fair in Abu Dhabi. So far, it has not been specified whether the turret has a connection with the crew compartment, which may be required to improve some maintenance operations and in some combat situations (such as jamming of the coupled MG, failure of the loader or the need to replenish ammunition in it).



Remote-controlled weapon module and gunner's sight, below, smoke grenade launchers and an OBRA system block

The turret construction uses a standard T-72 tank support ring (however, due to the depth of the basket of the turret, it is not possible to plant the turret in its current configuration on this chassis).

"...The turret of the fire support vehicle weighs as much as 12 tons, the Hitfist turret only 2.9 tons (the vehicle shown in the photos weighs about 26 tons),"
csodálom a kitartásod
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Akkor most jöjjenek a szomorú tények:

Az anders tornya, amire hivatkoztál nem automata torony, hanem emberes, csak az emberek a toronykosárban lejjebb kerültek, ez által elvileg védettebek, de azt nem tisztázza, hogy a torony felső részétől mennyire, milyen módon vannak elválasztva, a az találatot kap.
Az Andersnél a lengyelek a T-72 toronygyűrűjét használták fel, de külön megjegyzi, hogy annak az alvázába nem lehet az anders tornyát belerakni, mert: Nem. Fér. Bele. ;)
Az már csak kegyelemdöfés, hogy a torony 12, azaz tizenkét tonna. :cool: Szóval jól sejtettem, át kéne ezt még gondolni.
Annak is utánanéztem kicsit, hogy a Hitrole 2 hogy áll súllyal és az 5800 kg nem a full páncélozott, hanem a full alap verzió súlya, ami lényegében kézifegyverek ellen véd. És az ugye emberes torony..

https://gdziewojsko.wordpress.com/wozy-bojowe/wpb-anders/

The basis of Anders' combat system in the fire support vehicle version is the tower with its main armament. The turret is a manned structure with the crew compartment moved below the roof plate of the vehicle. Such structures are referred to as a vestigial tower. The effect of this procedure is the theoretical weight loss of the turret (interestingly enough, the mass of the Anders turret is still higher than that of the competing CV90120T vehicle), because the crew compartment does not require additional armor protection (the crew is protected by the carrier's armor). The negative feature of such a system is the increase in the size of the turret basket and the poor situational awareness of the vehicle crew (no possibility of placing periscopes in all directions). This arrangement was used for me. in Jordan's Falcon Tower, revealed at the IDEX 2003 fair in Abu Dhabi. So far, it has not been specified whether the turret has a connection with the crew compartment, which may be required to improve some maintenance operations and in some combat situations (such as jamming of the coupled MG, failure of the loader or the need to replenish ammunition in it).



Remote-controlled weapon module and gunner's sight, below, smoke grenade launchers and an OBRA system block

The turret construction uses a standard T-72 tank support ring (however, due to the depth of the basket of the turret, it is not possible to plant the turret in its current configuration on this chassis).

"...The turret of the fire support vehicle weighs as much as 12 tons, the Hitfist turret only 2.9 tons (the vehicle shown in the photos weighs about 26 tons),"

Hát ez van. Nem tudtam munka közben mindennek utánajárni. Persze gondolom alapból nem fér bele, tehát a magasított dolog működhetne, de a tömeg az jelentős. Így is lehetne növelni a védelmet, de kellene a motort basztatni.

Lehet elbeszélünk egymás mellett. Hitfact és Hitrole torony. Ennek utána kell járni, de a hitfact mk ii 120 az alapszinten 4500 kg, felpáncélozva 5800.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Hát ez van. Nem tudtam munka közben mindennek utánajárni. Persze gondolom alapból nem fér bele, tehát a magasított dolog működhetne, de a tömeg az jelentős. Így is lehetne növelni a védelmet, de kellene a motort basztatni.

Lehet elbeszélünk egymás mellett. Hitfact és Hitrole torony. Ennek utána kell járni, de a hitfact mk ii 120 az alapszinten 4500 kg, felpáncélozva 5800.
miért gondolod ennyire hogy a súly majd megvéd pl egy modernebb ATGM-től?
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Miért, a felére honnan kalapálod össze a szükséges állományt? A jövőre tekintve mi soha nem bővítjük ezt a fegyvernemet? Ha igen, akkor már nem lesz érvényes a kérdésed? :D

Honnan kalapálsz össze 750 Lynx kezelőt, a szerelőket, meg a szállított gyalogságot? helikopterpilótát? Vadászpilótát? PZH-ra lesz ember szerinted/szerintetek? Vagy csak nézegetni vesszük? Ha veszünk majd esetleg még arra már nem lesz ember?
Azért nem kellene ekkorát álmodni. A jelenleg tervezett létszám is csak neccesen lesz feltöltve 2026-ig. Mi a frászt akarsz még? Nincs mentős, orvos, pedagógus, ács. Jószerével teljes a szakképzett munkaerő hiány. Részedről néhány ezer ember felvétele és kiképzése semmiség, nem beszélve az eszközök megvásárlásáról, tároló helyek kialakításáról, karbantartásáról. Ez nem "Valami Amerika". Gondolkodjunk Béláim. Elnézést, ezt nem neked címeztem, csak rossz helyre írtam.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Hát ez van. Nem tudtam munka közben mindennek utánajárni. Persze gondolom alapból nem fér bele, tehát a magasított dolog működhetne, de a tömeg az jelentős. Így is lehetne növelni a védelmet, de kellene a motort basztatni.

Lehet elbeszélünk egymás mellett. Hitfact és Hitrole torony. Ennek utána kell járni, de a hitfact mk ii 120 az alapszinten 4500 kg, felpáncélozva 5800.

Én ezt találtam:

All those weight saving solutions – in the gun and in the turret – allow to bring the weight of the new HITFACT turrets at 5,800 kg in the basic armour configuration, with commander’s panoramic periscope, gunner’s aiming optics, 7.62 mm coaxial machine gun, 7.62 mm commander’s machine gun, and 12.7 mm loader’s machine gun. The possibility for the actuator system to cope with a 7.5 tons turret shows the opportunity to increase armour potential of the turret, if it is required by the mission specific needs.
Google translate:
Mindezek a súlycsökkentő megoldások - a fegyverben és a toronyban - lehetővé teszik a
az új HITFACT tornyok súlya 5800 kg az alappáncél konfigurációban, parancsnokkal
panorámás periszkóp, lövész célzó optika, 7,62 mm koaxiális géppuska, 7,62 mm parancsnok
géppuska, és 12,7 mm-es rakodógéppuska. Annak lehetősége, hogy a működtető rendszer megbirkózzon a
7,5 tonna torony megmutatja annak lehetőségét, hogy növelje a torony páncélpotenciálját, ha az szükséges
küldetés-specifikus igények.

Erre Írja a NATO STANAG 4569 Level 4 védelmet máshol.

A forrás elég hitelesnek tűnik :;)
https://www.sto.nato.int/publications/STO Meeting Proceedings/RTO-MP-AVT-108/MP-AVT-108-41.pdf
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 299
76 871
113
maga a súlyra alapozni a védelmet rohadtul lutri,mozgékonyság,védelem,tűzerő, csak kettőt lehet választani te is tudod és Te is értetted hogy miért kérdeztem meg tőle szerintem...

A mozgékonyság ma már nem védelem.Az irányított fegyverek korát(ami meg nem az annak digitális tűzvezető rendszere van) éljük,tök mind1,hogy a cél 5km/h-s sebsséggel vagy 50 km/h-s sebességgel mozog.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Én ezt találtam:

All those weight saving solutions – in the gun and in the turret – allow to bring the weight of the new HITFACT turrets at 5,800 kg in the basic armour configuration, with commander’s panoramic periscope, gunner’s aiming optics, 7.62 mm coaxial machine gun, 7.62 mm commander’s machine gun, and 12.7 mm loader’s machine gun. The possibility for the actuator system to cope with a 7.5 tons turret shows the opportunity to increase armour potential of the turret, if it is required by the mission specific needs.
Google translate:
Mindezek a súlycsökkentő megoldások - a fegyverben és a toronyban - lehetővé teszik a
az új HITFACT tornyok súlya 5800 kg az alappáncél konfigurációban, parancsnokkal
panorámás periszkóp, lövész célzó optika, 7,62 mm koaxiális géppuska, 7,62 mm parancsnok
géppuska, és 12,7 mm-es rakodógéppuska. Annak lehetősége, hogy a működtető rendszer megbirkózzon a
7,5 tonna torony megmutatja annak lehetőségét, hogy növelje a torony páncélpotenciálját, ha az szükséges
küldetés-specifikus igények.

Erre Írja a NATO STANAG 4569 Level 4 védelmet máshol.

A forrás elég hitelesnek tűnik :;)
https://www.sto.nato.int/publications/STO Meeting Proceedings/RTO-MP-AVT-108/MP-AVT-108-41.pdf

Utánajárok. Azthiszem a Leonardo oldalán olvastam az adataimat, de ennek utánanézek.
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin