1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Mennyi?

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

13. A fenyofak kozotti T72m, az elso, az szerintem mar nem el, legalabbis remelem hogy nem tartottak meg.

Pogány likes this.
  3. antigonosz

Hu, van meg egy 72m is a sorban... Hat akkor lehet hogy az is rendszerben van.

4. krisss

krisss Well-Known Member

Csak és kizárólag T-72M1-ek vannak a rendszerben, az egy db ERA kazettás is az.

Pogány likes this.
  5. Negan

Negan Well-Known Member

Két ok miatt is biztosra vehető az ireguláris csapatok megjelenése egy esetleges KM-i háborúban
    Egyrészt mert baromi kicsik a hivatásos haderők.Egyszerűen elvesznek a hadszintérben.
    Másrészt háború legvalószinűbb oka a belpolitika által feltüzelt nemzetiségi ellentétek (nem feltétlenül a mi belpolitikánk okán,de ahogy ma haladunk,hát nem kizárt az sem).Ilyen helyzetben meg szinte törvényszerű térségünkben a "szabadcsapatok" megjelenése.Nemcsak a közelmult,de a történelmi idők példái is rendre ezt mutatják.
    Viszont ezt a gyakorlatlan,vagy gyakorlatbol kiesett tartalékosoknak adjunk manőverező harcban való bevetéshez elavult fegyverzetet,nem pártolom.Az avulóban lévő technika hátrányait pont a jol képzett és gyakorlatban igenjol bent lévő személyzet tudja ellensúlyozni.Szerintem.Ami azt illeti,manóverezó harcba a mai világban nem igazán van helye a gyakorlatbol kiesett tartalékosnak.Szerintem

6. antigonosz

12:26-nal?
    De ott a 300-as,az szerintem szovjet m.
    A 300 utani meg egy lengyel m1
    A tobbi meg a beloruszki.

7. Pogány

Pogány Well-Known Member

Igazad van, de ezzel úgysem fognak sokat foglalkozni ha valahol tűzoltásra be kell dobni a tartalékosokat. Akkor meg már inkább legyen valami támogatásuk, mint hogy ne.

tong djagbu and LMzek 2.0 like this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Mind M1-amiben nem volt lézertávmérő (egy M-ben se volt) ki lett szórva.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Ha tűzoltásra be kell őket dobni akkor a valami az nem lesz elég csak arra,hogy hamis biztonságérzetet adjon nekik.Attól,hogy tartalékos még ugyan olyan magyar ember mint egy szerződéses/hivatásos,emiatt pontosan ugyanazt kell neki biztosítani.Ha ez nem megy akkor inkább hagyni kell a fenébe mert nem vagyunk annyian,hogy elavult szarok miatt haljon meg bárki is.

fip7, Ocses, blogen and 2 others like this.
  10. antigonosz

Haat en ugy tudom volt m lezertavmerovel nalunk...

mindenen kívül likes this.
  11. antigonosz

10 percnel, egyik sem m1.

ZeiG likes this.
  12. krisss

krisss Well-Known Member

Az M1 volt. Az M-ek mentek irakba, lézertávmérő nélkül.

Wilson likes this.
  13. szaboj

szaboj Active Member

Tizenhárom.
    Mi tizenhárom?
    Mi mennyi?

A rendszerben lévő teljes mennyiség. Kettő századnyi.

14. antigonosz

En is eddig azt hittem.
    Krisss, homlokpancelon ket borda m1, tobb borda m1 elotti szeriak.
    Kb 81-82-tol vettunk lezer tavmeros lengyel es cseh 72m tankokat. Ezek vettek reszt a 85-os felvonulason. Optikai tavmeros szerintem csak az elsonek vasarolt szovjetbol behozott (Tatara) kb 30 tank volt 79-80?-bol.
    A 300-as biztos hogy nem a belorusz cucc azok az uj sarvedovel jottek, azt kb 85-tol gyartottak de csak a Szuban. A kerekek feletti resz egyezik az m-ek oldalaval es valami negy borda van a homlokpancelon, plusz regi tipusu sarvedo. Szerintem cseh gyartmany. A 300 melletti tuti lengyel, de az m1, azt valamikor 87-88 korul vettuk. Azert lengyel mert a kerekek nem szu gyartmanyok, ket borda a homlokan, es mert a geppuska rakaszai allitva vannak. A csehek fektettek az 55/72 tankokon.
    Amugy legalabb 15 hetvenkettes volt a felvetelen, kerdes mennyi a muzeumi?

zeal and mindenen kívül like this.
  15. mindenen kívül

Többet indítottak, ha kapnának alkatrészt majdnem az összes indulna. Szerintem ezért csinálták.

Pogány and antigonosz like this.
  16. antigonosz

Csehszlovak m/m1

17. Szittya

Szittya Well-Known Member

Igazabol nem az alkatreszen mullik. /ha nincs kezszem hozza.../ folosleges a tobb hk uzemkessz allapotban tartani mint amemmyihez kezszem van. +hksz /ami nem volt kint/
    Az meg +4 hk de az allando hksz...
    /+10-20% mehet rotacioba esetleg 30% amik epp javitas allatt allnak vagy kissebb merteku kezszem altal vagy nagyobb a szerelok altal./
    A lenyeg ha uzemkessz allapotba leraksz egy hkt es par honapig a kutya nem nez ra ugyan ugy at kell nezni... Tehat elrakaskor folosleges munkavegzes tortenne.../

tong djagbu likes this.
  18. mindenen kívül

Sajna nem. Minél többet áll egy tank, annál nehezebb lesz feltámasztani. És annál nagyobb eséllyel kannibalizaljak S maradék üzemeltetéséhez. Szerintem azért javítják folyamatosan a harckocsikkal egyre nagyobb számban, hogy megakadályozzák a kannibalizmust, és rakenyszeritsek a vezetést az alkatrészek beszerzésére. Pitiáner szarok, apróságok miatt állnak sokszor az ilyen gépek.

19. Szittya

Szittya Well-Known Member

Nincs kannibalizacio a 72 eseknel. Max beszvalto. Nem nem aprosagok miatt allnak azert mert nincs kezszem. Nincs aki karbantrsa./kalocsan szabad eg alatt letaroltak kozul pl 90% onerobol indult levegorol / attol meg nem lettek egybol a bevethetok koze de meg a jarokepesekkoze sem sorolva mentek a hangarba mint uzemkeptelen egyszeruen azert mert nem volt aki atnezze azokat./kesobb ez oersze megtortent./

tong djagbu and antigonosz like this.
  20. megazez

megazez Well-Known Member

Ezért rotálják folyamatosan az itthoni t72-ket, nézd meg a feliratozott csövűek van, hogy hónapokra eltűnnek majd visszatérnek, pedig a 14db harckész az folyamatosan megvan.

LMzek 2.0 likes this.

Ezen oldal megosztása