[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Tehát azt mondod, hogy a rendelkezésére álló honvédelmi költségvetési keretből, ne több Hiúzt, vagy Leot, Atgm-et, esetleg béremelést vagy akármi mást finanszírozzunk, hanem az elavult technikát javítsuk fel vagy alakítsuk át a nulláról, mindezt úgy hogy itthon nincs meg hozzá se a technologia, se a kapacitás, de esetleg még vásárolhatnánk is még több levetett tankot hogy nagyobb tétel legyen. Próbálok értelmet találni ebben a logikában de sikertelenül. Szeretjük a T72-t, és igen tudjuk, hogy meg lehetne oldani, DE próbáljátok már elfogadni, hogy se gazdasági se politikai realitása nincs a dolognak.

...DE Ti is próbáljátok elfogadni, hogy a (gyakorlatilag kartellben lévő) gyártók által egekbe emelt áron a
- szükséges,
- minimális(!!!)
- tisztán új technika - mennyiségnek sincs közgazdasági/pénzügyi realitása ! ! !

U.i, segítség a számoláshoz: a sokkal jobb helyzetben lévő Csehország szerint a reálisan minimális mennyiség:
- 200+ harckocsi,
- 400-500+ IFV,
- kb. 30 Gripen,
- a többi arányosan.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
...DE Ti is próbáljátok elfogadni, hogy a (gyakorlatilag kartellben lévő) gyártók által egekbe emelt áron a
- szükséges,
- minimális(!!!)
- tisztán új technika - mennyiségnek sincs közgazdasági/pénzügyi realitása ! ! !

U.i, segítség a számoláshoz: a sokkal jobb helyzetben lévő Csehország szerint a reálisan minimális mennyiség:
- 200+ harckocsi,
- 400-500+ IFV,
- kb. 30 Gripen,
- a többi arányosan.

Szerinted nincs realitása, többek szerint mégis van, főleg hosszútávon . Úgy tűnik a beszerzésről döntők is inkább így gondolkoznak.
Nagy mélypontról kell felhúzni a honvédség technikai színvonalát, és egyszerre többminden is kell, ezért a számok lehet hogy sokak számára kevés, de én is, ahogy számomra úgy tűnik a többség szerint is minőség a mennyiség felett! A következő 30+ évről van szó, és legalább az alapok legyenek modernek és homogén a lehetőség szerint.

De persze érvelhettek még hosszan a T72k mellett, a realitás mégis az, hogy nem lesz belőlük semmi!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
U.i, segítség a számoláshoz: a sokkal jobb helyzetben lévő Csehország szerint a reálisan minimális mennyiség:
- 200+ harckocsi,
- 400-500+ IFV,
- kb. 30 Gripen,
- a többi arányosan.
???
A csehek egyáltalán nincsenek beszerzés szempontjából jobb helyzetben.
Náluk a magasabb bérköltség és működési költségek miatt, - bár némileg magasabb a költségvetés - de nincs olyan mennyiségű pénz, mint nálunk a beszerzésekre.
Náluk ez valójában így fog kinézni az elkövetkező 5-8 évben:
- 30db másodszorra modernizált T-72-es harckocsi, meg egy halom (86db) a 70-es évek színvonalán de le lesz tárolva
- kb. 130-140db kerekes Pandur, 210db IFV, +62db Titus, 150-180db letárolt BMP-2. A BMP-1-eseket tudtommal kivonják (Gondolom az Excalibur eladja őket, ahogy tudja)
- Eredetileg 28Gripent akartak, aztán csak 14 lett. A folytatás még náluk is ködös. Szerintem ők is tovább fogják üzemeltetni/bérelni őket.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Szerinted nincs realitása, többek szerint mégis van, főleg hosszútávon . Úgy tűnik a beszerzésről döntők is inkább így gondolkoznak.
Nagy mélypontról kell felhúzni a honvédség technikai színvonalát, és egyszerre többminden is kell, ezért a számok lehet hogy sokak számára kevés, de én is, ahogy számomra úgy tűnik a többség szerint is minőség a mennyiség felett! A következő 30+ évről van szó, és legalább az alapok legyenek modernek és homogén a lehetőség szerint.

De persze érvelhettek még hosszan a T72k mellett, a realitás mégis az, hogy nem lesz belőlük semmi!


Értem én, lesz kb 50 Leo, meg a SEMMI többi tank ! ! !
A rossz hír az hogy Leopard-ból (akármiből) 50 az semmi ! ! !
Bármiből van ennyi, ebben a nagyságrendben bármi legyen, az mind koporsó ! ! !
Érted ? ? ?
Értitek ? ? ?
(NEM)


Szerintem a románok is azért imádkoznak, hogy a kb. 50 legyen nekünk elég!
...dőljünk hátra a karosszékben, mint a jóllakott napközis és kész!
Utána megint mi imádkozhatunk. :eek: Hurrá :(

Tudod, a felelós vezetó beszerzi, modernizálja, amikor megjon a tobbi Leo, raktarozza.
Szinte az osszes ország ezt csinálja a kornyéken. A fokozatos váltást, átmenetekkel.
De mi ne csináljuk ezt. Mi legyünk " helikopter o_O ", tudjuk ezt ismét jobban, és tivábbra is legyunk letolt gatyával évtizedekig.
...szép, új "letolt gatyában" ! Gratulálok mindenkinek az ötlethez.

Ennél értelmesebb a mostani csapat ! ! !
(Tudod: nem az az érdekes amit mond, amit csinál ! ! ! :cool: )


??? A csehek egyáltalán nincsenek beszerzés szempontjából jobb helyzetben. Náluk a magasabb bérköltség és működési költségek miatt, - bár némileg magasabb a költségvetés - de nincs olyan mennyiségű pénz, mint nálunk a beszerzésekre. Náluk ez valójában így fog kinézni az elkövetkező 5-8 évben: - 30db másodszorra modernizált T-72-es harckocsi, meg egy halom (86db) a 70-es évek színvonalán de le lesz tárolva - kb. 130-140db kerekes Pandur, 210db IFV, +62db Titus, 150-180db letárolt BMP-2. A BMP-1-eseket tudtommal kivonják (Gondolom az Excalibur eladja őket, ahogy tudja) - Eredetileg 28Gripent akartak, aztán csak 14 lett. A folytatás még náluk is ködös. Szerintem ők is tovább fogják üzemeltetni/bérelni őket.

A csehek geopolitikailag, gazdaságilag és pénzügyileg vannak "csak" jobb helyzetben, ezért elvileg nekik kevesebb tank, ... kell, több pénzből.
Erre gondoltam, nem lett pontosan leíva, most pótolva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Értem én, lesz kb 50 Leo, meg a SEMMI többi tank ! ! !
És ez nem több, mint a most rendelkezésre álló mennyiség? Ami ráadásul végletekig elhanyagolt. Lezsírozhatjuk, ha megjönnek a Leok, de inkább újabb Leokra kerítsünk/költsünk pénzt, meg védelemre az általad emlegetett román atgm-zápor ellen. Miért kínáljunk tálcán sok célpontot, amit ésszerű költségkereten belül nem lehet atgm-ellenállóvá tenni? Minden önvédelmi földi jóval felszerelt Leók kellenek, a pénzügyi lehetőségek korlátainak tempójában növekvő mennyiségben.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 690
6 461
113
Értem én, lesz kb 50 Leo, meg a SEMMI többi tank ! ! !
A rossz hír az hogy Leopard-ból (akármiből) 50 az semmi ! ! !
Bármiből van ennyi, ebben a nagyságrendben bármi legyen, az mind koporsó ! ! !
Érted ? ? ?
Értitek ? ? ?
(NEM)
Te nem érted meg amit már mindenki mondd neked, 50 az jelen pillanatban sokkal több mint ami most van, akkor végülis most sincs semmink nem? akkor meg mit sírsz rísz hogy kevés azaz 50? a nullához képest épp 50-nel több :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
És ez nem több, mint a most rendelkezésre álló mennyiség? Ami ráadásul végletekig elhanyagolt. Lezsírozhatjuk, ha megjönnek a Leok, de inkább újabb Leokra kerítsünk/költsünk pénzt, meg védelemre az általad emlegetett román atgm-zápor ellen. Miért kínáljunk tálcán sok célpontot, amit ésszerű költségkereten belül nem lehet atgm-ellenállóvá tenni? Minden önvédelmi földi jóval felszerelt Leók kellenek, a pénzügyi lehetőségek korlátainak tempójában növekvő mennyiségben.
Az igazság az,hogy a Leo pont ugyanannyira védett a Spike IPTR-rel szemben,mint a T72-semennyire.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
És ez nem több, mint a most rendelkezésre álló mennyiség? Ami ráadásul végletekig elhanyagolt. Lezsírozhatjuk, ha megjönnek a Leok, de inkább újabb Leokra kerítsünk/költsünk pénzt, meg védelemre az általad emlegetett román atgm-zápor ellen. Miért kínáljunk tálcán sok célpontot, amit észszerű költségkereten( ? ? ? ) belül nem lehet atgm-ellenállóvá tenni? Minden önvédelmi földi jóval felszerelt Leók kellenek, a pénzügyi lehetőségek korlátainak tempójában növekvő mennyiségben.

Tudatlan, a fórum napi témájában tájékozatlan ( Pl. Achzarit védelmi szintje,képességei) fórumtársat megkérem hogy olvasson, a "tsatsi" hozzászólásai előtt.
Köszönöm!

Javaslom még a jelenlegi és közeljövőbéli pénzügyi helyzet figyelembe vételét.
Ilyen "földhöz ragadt" tények közelebb visznek a reális megoldáshoz, mint az USA/Izrael költségvetés tervezett hazai elköltése itt a fórumban ! ! ! ...két-háromszor !

Ha visszaolvasol és nemcsak a téged megerősítő véleményeket veszed figyelembe, akkor tisztábban látsz.
Enélkül hamis illúziókba ringatod magad/másokat, akár segítve ezzel XYZ...(behelyettesíthető országok helye) nem túl honi, hazai érdekeket segítő dezinformációját.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Az igazság az,hogy a Leo pont ugyanannyira védett a Spike IPTR-rel szemben,mint a T72-semennyire.

Így igaz. De úgy látom vannak akiknak ez (sem) számít.

Ebben a fórumban sajnos hevesen érvelőket sem zavarnak a tények és idézett, hiteles információk, nyilvánvaló ismeretek.
Időnként összeesküvési képzeteim támadnak a kitartó érvelés módját látva és a lehetséges motivációját keresve.
yk.gif
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Harckocsiként továbbra sem bírja azt a mennyiségű plusz páncélt a gép. A teljes kibelezése és a futómű teljes átalakítása nélkül még nehéz páncélozott szállítóként sem a plusz tizenakárhány tonna az plusz tizenakárnhány tonna. A kérdés továbbra is, hogy meg lehet-e oldani olcsón, szerinted meg lehet de az egyetlen sikeres példa mutatja ezt eddig, az is a páncélvédelmében kiemelkedő minden más tekintetben gyenge konstrukció és nagyon nagy kompromisszumok árán használható, nem csoda, hogy megpróbálják kifuttatni, a váltótípusa pedig ami már a páncélvédelmen kívül bármiféle más szempontot figyelembe vesz (Namer Samson toronnyal) már nagyon nagyon nem olcsó. Az oroszok és ukránok hasonló próbálkozásai mind lyukra futottak a kérdésben, mivel valamilyen szempontból mindig elvéreztek.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
@Negan @LMzek 2.0
Tisztelve tudásotokat, és végigolvasva itt sok mindent, én akkor is egy Leoba ülnék be innkáb, mint egy felpimpelt t72-be.
A román iptr-mennyiség elfogyasztásán nem segít 100 turbó t-72 sem. (Ha jól emlékszem az olvasottakra, 1000db körül van nekik). Akkor meg mivel jobb +100 t-72-t birtokolni majd (hiszen az upgrade sem holnapra van kész), mint lehetőség szerint folyamatosan növekvő mennyiségű Leoval modernizálni a haderőnemet?
Értem, hogy olcsóbban mennyiséget szeretnétek, de ebben a nagyságrendben szerintem nem éri meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
Harckocsiként továbbra sem bírja azt a mennyiségű plusz páncélt a gép. A teljes kibelezése és a futómű teljes átalakítása nélkül még nehéz páncélozott szállítóként sem a plusz tizenakárhány tonna az plusz tizenakárnhány tonna. A kérdés továbbra is, hogy meg lehet-e oldani olcsón, szerinted meg lehet de az egyetlen sikeres példa mutatja ezt eddig, az is a páncélvédelmében kiemelkedő minden más tekintetben gyenge konstrukció és nagyon nagy kompromisszumok árán használható, nem csoda, hogy megpróbálják kifuttatni, a váltótípusa pedig ami már a páncélvédelmen kívül bármiféle más szempontot figyelembe vesz (Namer Samson toronnyal) már nagyon nagyon nem olcsó. Az oroszok és ukránok hasonló próbálkozásai mind lyukra futottak a kérdésben, mivel valamilyen szempontból mindig elvéreztek.
Nembaj! Majd nekünk sikerül! :)o_O
OMG!
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Harckocsiként továbbra sem bírja azt a mennyiségű plusz páncélt a gép. A teljes kibelezése és a futómű teljes átalakítása nélkül még nehéz páncélozott szállítóként sem a plusz tizenakárhány tonna az plusz tizenakárnhány tonna. A kérdés továbbra is, hogy meg lehet-e oldani olcsón, szerinted meg lehet de az egyetlen sikeres példa mutatja ezt eddig, az is a páncélvédelmében kiemelkedő minden más tekintetben gyenge konstrukció és nagyon nagy kompromisszumok árán használható, nem csoda, hogy megpróbálják kifuttatni, a váltótípusa pedig ami már a páncélvédelmen kívül bármiféle más szempontot figyelembe vesz (Namer Samson toronnyal) már nagyon nagyon nem olcsó. Az oroszok és ukránok hasonló próbálkozásai mind lyukra futottak a kérdésben, mivel valamilyen szempontból mindig elvéreztek.

Kinek szól ez? ...levegőbe??? o_O
Maradjon ott?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
@Negan @LMzek 2.0
Tisztelve tudásotokat, és végigolvasva itt sok mindent, én akkor is egy Leoba ülnék be innkáb, mint egy felpimpelt t72-be.
A román iptr-mennyiség elfogyasztásán nem segít 100 turbó t-72 sem. (Ha jól emlékszem az olvasottakra, 1000db körül van nekik). Akkor meg mivel jobb +100 t-72-t birtokolni majd (hiszen az upgrade sem holnapra van kész), mint lehetőség szerint folyamatosan növekvő mennyiségű Leoval modernizálni a haderőnemet?
Értem, hogy olcsóbban mennyiséget szeretnétek, de ebben a nagyságrendben szerintem nem éri meg.
Ó én sokkal kevésbé vagyok ambiciózus,mint a kolléga.Én csak a meglévő járgányokat pofoznám fel a Lynx technológiáját használva kifejezetten kisérőhk szerepre.Vagyis a 8-10milkás Lynx MGS helyett egy 1-2milkás T72Hu/MGS-t .A Lynx kisérésére.
És bizony az első,amivel minden járművet ellátnák,az az APS.Soft(ködvetők-zavarók/hard).Minden járműnek saját felderitő dron.Tüztámogatás,amennyit csak lehet.Mert még a Leo páncélja sem fog megvédeni a korszerű felülről támadó ATGM-ek ellen.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Nem akarok senkit megbántani, de fogadjátok el, hogy senkinek eszében sincs a 72-eseket (de általában semmilyen exszovjet technikát) felújítani, átalakítani, képességnövelni, stb. Lynxet rendelünk, Leo2 legújabb verziót, itt nem lesz 72 felújítás.
Akármilyen formáit próbáljátok századszor is, nem lesz ilyen. Se hagyománya, se hozzá bármilyen ipar semmi nincs, és értelme sincs kiépíteni, nincs benne potenciál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Pardon természetesen neked.
Én is sajnálom a T72-t, de ha az itt levők is azt mondják hogy el kell engedni, hát el kell engedni. szeretjük..szep..stb...de el kell engedni most már. ha a 30db-ért vehetünk 5 leot akkor pláne.minden évben kb 5db uj leo az nem a világ és kibirjuk. de 10 ev mulva lesz 100 leo ami azert már valami..szepen és lassan minden evben..
ugyanez a helyzet a repcsikkel is. evente 1db uj..szepen lassan...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Én is sajnálom a T72-t, de ha az itt levők is azt mondják hogy el kell engedni, hát el kell engedni. szeretjük..szep..stb...de el kell engedni most már. ha a 30db-ért vehetünk 5 leot akkor pláne.minden évben kb 5db uj leo az nem a világ és kibirjuk. de 10 ev mulva lesz 100 leo ami azert már valami..szepen és lassan minden evben..
ugyanez a helyzet a repcsikkel is. evente 1db uj..szepen lassan...
Ennyira lassan nem kell, mivel ha megteremted az infrastrukturális, kiképzési rendszert és karbantartási feltételeket és az alap alkatrészbázist az első rendelésnél, utána az összes rendelés olcsóbb lesz. Hk-nál századonként van igazából értelme bővítésnek évente ha lépésenként akarod, az szervezeti szinten ésszerűen kivitelezhető. Repülőnél 2 mert ott meg géppárokban kell gondolkodni.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
@Negan @LMzek 2.0
Tisztelve tudásotokat, és végigolvasva itt sok mindent, én akkor is egy Leoba ülnék be innkáb, mint egy felpimpelt t72-be.
A román iptr-mennyiség elfogyasztásán nem segít 100 turbó t-72 sem. (Ha jól emlékszem az olvasottakra, 1000db körül van nekik). Akkor meg mivel jobb +100 t-72-t birtokolni majd (hiszen az upgrade sem holnapra van kész), mint lehetőség szerint folyamatosan növekvő mennyiségű Leoval modernizálni a haderőnemet?
Értem, hogy olcsóbban mennyiséget szeretnétek, de ebben a nagyságrendben szerintem nem éri meg.
szerintetek a románok meg nem azon agyalnak hogy a magyar cg-k ből van több mint ezer? dehogynem..ők sem hujek..szerintetek a t55 klonjukkal nekimennének a nagy büdös alföldnek, ahol mint a kacsavdaszok simán ki lennének lőve? a románok csak mondom mert ismerem őket kb 1 ora alatt otthagynak a tankjukat a picsába és hazamennének.