[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
Vajon itthon lenne e rá kapacitásunk pl a currusnál hogy modernizáljuk ezeket a kohószökevényeket:).

Hát szerintem már kifutottunk az időből, a harckocsik megöregedtek, nagyon rossz állapotban lehetnek, alapban is. Kevés is van már, darabra. 50-60 harckocsira modernizációt csinálni nem hinném hogy érdemes. Currussal semmiképp. Ha mégis valami őrült ötletként lenne valami e téren, akkor a T-72 B3 verzió nálam a nyerő. Az meg Oroszországot jelentené, mint felújítót. Egyenlőre harckocsikról semmit nem hallani. Most helikopterek, esetleg szállítógépek vannak napirenden. Aztán néha említik a légvédelmi rakéták ügyét. Harckocsit egyenlőre nem. Tehát nem is tudunk semmit, mit szánnak a fegyvernemnek később.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
Erre gondoltam. :)

main-qimg-8262469f8b6953c5d71b274a65a96c1c
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
nem a currus volt az, aki még az olajsarat is simán lefestette? :D volt régen vmi ilyen sztori
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 381
113
Nem sok értelmét látom a modernizálásuknak, ezekre még rákölteni 3-4 millió dollárt szerintem felesleges. Ráadásul nem is egységes változatok. Kiképzésre meghagynám a 4 db kamu reaktív páncélozottat, a többiről meg torony le, alváz felújít, és valami Orlikon tornyot vagy LKV-90 tornyot ráapplikálni. Így még tud egy elég jó támogatást meg védelmet biztosítani földön/égen. Kb 50 db mennyiségben.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 127
113
Ha tényleg modernizálni akarjuk ezt a pár kohószökevény T-72-t akkor orosz részről a T-72M1M verzió jöhet szóba amihez még Arena védelmi rendszert is kapnánk. (Bővebben itt: http://armor.kiev.ua/Tanks/Modern/T72/T72M1M/)
Viszont ha rajtam múlna én is szimplán kukáznám őket (vagy hegeszthetünk valami Terminator/Namer szerűséget belőlük), mert hiába a modernizáció meg minden az alap akkor is a "majomverzió" lesz ami védettségben jóval elmarad a T-72B verzióktól is.
A pénzügyi lehetőségeket figyelembe véve szárazföldi részen első a légvédelem cseréje (mert a Kubot kb mindenhol körberöhögik) majd utána kell egy masszív APC csere amit megtoldanék egy IFV tenderrel is. A tüzérséget meg nem is említettem, mert annak nem hogy a cseréje szükségeltetik hanem kb az újraélesztése.
Ezek teljesülése után jöhet majd szóba a harckocsik cseréje is de valszeg addigra recycling matadorok már úgyis újrahasznosítanák a lánctalpas technikát (azért egyet hagyjanak meg nekem is :D ).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 866
113
Ha tényleg modernizálni akarjuk ezt a pár kohószökevény T-72-t akkor orosz részről a T-72M1M verzió jöhet szóba amihez még Arena védelmi rendszert is kapnánk. (Bővebben itt: http://armor.kiev.ua/Tanks/Modern/T72/T72M1M/)
Viszont ha rajtam múlna én is szimplán kukáznám őket (vagy hegeszthetünk valami Terminator/Namer szerűséget belőlük), mert hiába a modernizáció meg minden az alap akkor is a "majomverzió" lesz ami védettségben jóval elmarad a T-72B verzióktól is.
A pénzügyi lehetőségeket figyelembe véve szárazföldi részen első a légvédelem cseréje (mert a Kubot kb mindenhol körberöhögik) majd utána kell egy masszív APC csere amit megtoldanék egy IFV tenderrel is. A tüzérséget meg nem is említettem, mert annak nem hogy a cseréje szükségeltetik hanem kb az újraélesztése.
Ezek teljesülése után jöhet majd szóba a harckocsik cseréje is de valszeg addigra recycling matadorok már úgyis újrahasznosítanák a lánctalpas technikát (azért egyet hagyjanak meg nekem is :D ).
Pont így szól a tervezet egyébként.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
Ha tényleg modernizálni akarjuk ezt a pár kohószökevény T-72-t akkor orosz részről a T-72M1M verzió jöhet szóba amihez még Arena védelmi rendszert is kapnánk. (Bővebben itt: http://armor.kiev.ua/Tanks/Modern/T72/T72M1M/)
Viszont ha rajtam múlna én is szimplán kukáznám őket (vagy hegeszthetünk valami Terminator/Namer szerűséget belőlük), mert hiába a modernizáció meg minden az alap akkor is a "majomverzió" lesz ami védettségben jóval elmarad a T-72B verzióktól is.
A pénzügyi lehetőségeket figyelembe véve szárazföldi részen első a légvédelem cseréje (mert a Kubot kb mindenhol körberöhögik) majd utána kell egy masszív APC csere amit megtoldanék egy IFV tenderrel is. A tüzérséget meg nem is említettem, mert annak nem hogy a cseréje szükségeltetik hanem kb az újraélesztése.
Ezek teljesülése után jöhet majd szóba a harckocsik cseréje is de valszeg addigra recycling matadorok már úgyis újrahasznosítanák a lánctalpas technikát (azért egyet hagyjanak meg nekem is :D ).

Talán Orosz Zoltán tábornok mondta ki egyik tv interjúban a bűvös gondolatot. :) Miszerint nem kukázunk, hanem felújítunk, amit lehet. Ebből az apropóból, esetleg komolyan meg lehetne vizsgálni, egy önjáró csapat légvédelmi harcjármű kialakításának lehetőségét. Tata, Debrecen, Hódmezővásárhely, ebbéli gondjait megoldhatná, ha lehetne. Persze, ha érdemes, nem tudjuk kell-e motorcsere, erőátvitel cseréje, stb, egy felújítás esetén. Mert lehet kár a pénzért már.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and nyugger

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 028
11 900
113
Nem sok értelmét látom a modernizálásuknak, ezekre még rákölteni 3-4 millió dollárt szerintem felesleges. Ráadásul nem is egységes változatok. Kiképzésre meghagynám a 4 db kamu reaktív páncélozottat, a többiről meg torony le, alváz felújít, és valami Orlikon tornyot vagy LKV-90 tornyot ráapplikálni. Így még tud egy elég jó támogatást meg védelmet biztosítani földön/égen. Kb 50 db mennyiségben.
Egyetértek.
A BMPT-72-re való konverziót se hagyjuk ki, amit ráadásul itthon is elvégezhetnénk Rogozin szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 592
113
A T-72 modernizálása ugyanolyan elmebeteg fasság lenne, mint Mihuké. Muzeális technika, nem lehet modernizálni, mert az alapok szart se érnek és nem fejleszthetőek. Amire jó az alváz legalább, az egy BMPT átépítés, vagy önjáró löveggé átépítés, mert FSV-nek, vagy SPH-nak még lehet hordozójárműve.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A T-72 modernizálása ugyanolyan elmebeteg fasság lenne, mint Mihuké. Muzeális technika, nem lehet modernizálni, mert az alapok szart se érnek és nem fejleszthetőek. Amire jó az alváz legalább, az egy BMPT átépítés, vagy önjáró löveggé átépítés, mert FSV-nek, vagy SPH-nak még lehet hordozójárműve.

Nem mellesleg nincs mit. Ami vmennyire használható volt az el lett ajándékozva Iraknak, vagy az utolsó vmit éri ~50dbot megvették Csehek.
Amúgy a T-72M4 CZ upgrade elég jó, de vmi 5m$/dbárba fájt Cseheknek és hát igen ettől még az alap erősen fejvakarós.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 219
119 866
113
Nem mellesleg nincs mit. Ami vmennyire használható volt az el lett ajándékozva Iraknak, vagy az utolsó vmit éri ~50dbot megvették Csehek.
Amúgy a T-72M4 CZ upgrade elég jó, de vmi 5m$/dbárba fájt Cseheknek és hát igen ettől még az alap erősen fejvakarós.
Amit odaadtunk iraknak az mind a legótvarabb verzió volt. Sima M se lézertávmérő se semmi. Meg a legrosszabb páncél az összes t-72 verzió közül.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
A T-72 modernizálása ugyanolyan elmebeteg fasság lenne, mint Mihuké. Muzeális technika, nem lehet modernizálni, mert az alapok szart se érnek és nem fejleszthetőek. Amire jó az alváz legalább, az egy BMPT átépítés, vagy önjáró löveggé átépítés, mert FSV-nek, vagy SPH-nak még lehet hordozójárműve.

Modernizálni nagyon is lehet. Inkább az a kérdés, érdemes-e a mieinket. Hát korukból, állapotukból, kis db számból kifolyólag, feltehetően nem érné már meg.
 
D

danielblack

Guest
De most komolyan egy rozsdas, kopott, elavult, szar alvázra hegedálnátok a terminator tornyot? A T-72 re ki kell képezni egy tartalékos alakulatot és azok rotációba használják azt a kemény 30 darabot. Ennyire jó kb a T-72 állomány. Háború esetén meg hátország védelemre hátul tartani őket.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 601
14 549
113
A T-72 modernizálása ugyanolyan elmebeteg fasság lenne, mint Mihuké. Muzeális technika, nem lehet modernizálni, mert az alapok szart se érnek és nem fejleszthetőek. Amire jó az alváz legalább, az egy BMPT átépítés, vagy önjáró löveggé átépítés, mert FSV-nek, vagy SPH-nak még lehet hordozójárműve.

Denel T6 Bhim

155-ös hosszúcsövű löveg.

A dél-afrikaiak fejlesztették az indiaiaknak. T72 ill. Arjun alvázon. Asszem ez is automatizált rendszer.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 601
14 549
113
Nem mellesleg nincs mit. Ami vmennyire használható volt az el lett ajándékozva Iraknak, vagy az utolsó vmit éri ~50dbot megvették Csehek.
Amúgy a T-72M4 CZ upgrade elég jó, de vmi 5m$/dbárba fájt Cseheknek és hát igen ettől még az alap erősen fejvakarós.

5 millió USD?

Ha jól tudom, akkor az egyik legdrágább - és szerintem jelenleg legjobb - K2 harckocsi kerül 9millióba.
 
  • Tetszik
Reactions: honved