1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Negan

Negan Well-Known Member

És ez kit érdekel?Cseppet se számit.A legújabb 120milis sabottok úgyis átviszik,akár M1,akár B akárhányas.A régebbi (és elterjedtebb) változatokat meg jó pótpáncéllal megfogja az M1 is.Spike rakéta,meg a többi modern felülről támadó meg magarol tesz rá-szó szerint.Azok a Leot is megeszik reggelire.
    És ez az "ótvar" alappáncél amúgy alapbol nagyságrenddel erősebb,mint a Lynx full páncélban.....

Pogány and tong djagbu like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Az M1 páncélja a 105-östől sem véd,ez derült ki 82-ben.

A Lynx IFV milyen torz alapon hasonlítod össze egy harckocsival?

Spartan.asfv, kamm and Chima3ra like this.
  3. Negan

Negan Well-Known Member

Hogy 82ben a legújabb sabot átvitte szemböl és közelről,azon azért egy 60as években tervezett öccsó páncélzatnál annyira nem csodálkozom.De a 105ös mai gránát,de még az akkori is, simán átviszi a Leot is-oldalrol.Ja,és a zsidók akkoriban erősen topon voltak hk harcászatban.Igyekeztek kimanőverezni,és oldalbakapni a szireket,ha lehetett....
    A Lynx mellé kell(ene) egy kisérő-támogató hk.Vagyis csak oda menne,ahova a Lynx.

Pogány likes this.
  4. Negan

Negan Well-Known Member

Ja,és az oroszok is észrevették a dolgot.Ki is fejlesztették a Kontakt-5 pótpáncélt,amivel már a 90es 120milis csúcs sabotot is megfogta a T72M1 páncél...

Pogány likes this.
  5. krisss

krisss Well-Known Member

Nem B volt az az M1 páncél?

6. Negan

Negan Well-Known Member

ExNDK T72M1 + Kontakt-5 volt a próbacél

Pogány and krisss like this.
  7. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Nem zavar! ;)
    Hogy az eredeti páncélzat védelme az újhoz képest kb. 9%, vagy 12% volt, az qrvára nem zavarna szerintem senkit.

Ráadásul, amikor 1 Leo 2 áráért 100+ -felújítható - T-72B1/M1-t lehet venni, akkor nem azon gondolkodnék -felelős katona-politikus helyében-, hogy veszek-e, hanem azon, hogy most veszek, vagy fél év múlva, vagy egy év múlva (a 80-90 vagy 100e $ körüli áron)!

Másik 2-3 árából meg itthon lehet újjáépíteni 20-30-t évente, 3-5 év alatt.
    Ha kis bátorsággal csinálnak egy ( végre valóban hazai )"NERA-páncél-gyárat" (a 4-5-féle nyilvános technológia egyikével, +kis fejlesztés), akkor már meg van saját ERA. +NERA kapacitás.
    A Rába, +BME bőven ki tudja dolgozni/fejleszteni, ami a motorhoz (+élettartam, +15% Le =>850+ Le, ...) kell.
    Mikorra (a következő 5-10 év alatt) "el-kanibalizáljuk" a 100 feletti mennyiséget, addigra már olcsó lesz a Lynx motorja...

Most van "felesleges" munkaerő, ez a 2%-os katonai keretből teremt munkahelyet a felfutó 1-2 évig, (kb.) pont addig, amíg nem indul be újra a világ-gazdaság.
    Most lehet csinálni a hátrányból előnyt !!!

Vagy: lehet sírdogálni a Covid miatt, és közben eladósodni a béka s3gg3 alá.
    Erre kellene a segély-pénzeket költeni, felvenni a kedvezményes segélyeket/hiteleket, most fillérekért lehet néhány év múlva milliárdokat érő cégeket, gépeket, technológiákat venni. Pár százalakos/0-ás gazdaság-élénkítő Eu-s hiteleket/támogatásokat kell erre, hadi-iparra is költeni.
    "A"(V.) Misi-csapat szerintem dolgozik valami ilyesmin. ;)

Ha nem megijednek, hanem alkalmazkodnak, akkor a rossz helyzetből -ismét- jól jönnénk ki.
    Gazdaságilag is, azzal meg katonailag is, azzal meg... :rolleyes: utána meg :hadonaszos:

Szóval lehet kidobni azt a keveset( =0, az az nulla ), vagy lehet kiegészíteni "elég"-re.

Műszakilag "sima ügy", döntésileg meg "f@sza-gyerekek" kellenek hozzá, "átlépett árnyékkal". (. . . és akkor sok [​IMG] + [​IMG] + szavazat ! ! ! )
    ...imádnék ismét "huszárvágásokat" látni a "csapattól" ! ! ! [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Pogány likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Én még mindig azt mondom, hogy nem lenne ez olyan olcsó mint amennyire ezt te elképzeled a végére, mivel békeidőben senkinek sem érdeke, hogy olcsó legyen, sem a politikának sem az iparnak (a magáncégek szeretnének profitot termelni és visszakapni a hadibeszállító minősítéshez szükséges befektetéseik árát) . Ha meg oda jutunk, hogy háború van és akkor kéne összehozni meg régen késő az egész.

Chima3ra likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Ja,hogy még ezt a hülyeséget ismételgeted.Akkor további jó szórakozást.

megazez and Chima3ra like this.
  10. Negan

Negan Well-Known Member

A csehek T72M4 programja eredetileg egy izraeli Nimda terv.Csak a cseh kivitelezésben valahogy 2,5x lett az ár.....És hol vannak a csehek a mi kis NER rendszerünktől "alkotmányos költségben".....
    Normálisan kivitelezve a Lynx technológiáját adobtálva szerintem kijönne az 2milkábol.3milkában meg már APS és "toronyóra láncostul" is benne lenne-ami még mindig negyede/ötöde agy jol felszerelt Leonak.(oké,ehez elöbb meg kéne dönteni a NER rendszert)
    Szerintem meg keresd ki Szittya a hk feladatköröket taglaló irásait-mert eléggé rád férne

Pogány likes this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

a B3 upgrade pakk 3,5 milla az meg az APS-től, még baromira messze van, szerintem 6 az az ár ami reális lenne amit én meg már sokallok 40 éves tankra rákötelni.

12. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Tenyésszünk béke-galambot, hátha tetszik majd a győztesnek. Eddig jó is lehetne, csak azt kérik általában hogy a lányunk, és/vagy feleségünk (is) adja át.

Visszatérve a fórum témájához inkáb: a, kicsit józanabb szavazó olyan irányt támogatná, -amikor ha hall ilyet a (szándékosan keltett) nagy média-zajban-, amelyik nem azt támogatni, hogy "elolvadjunk" (mint ország), úgy mint a tavaszi hó.

Ahhoz pedig kell mennyiség, és minőség, ami legyen érdeke a politikusnak is, mert a választó ezért szereti/megjutalmazza érte.

Jók az észrevételek, találjunk ki win-win végű "játékot ebben a társadalmi játszmában.
    Hallgatlak.

Pogány likes this.
  13. Negan

Negan Well-Known Member

Nimda 1,5milkáért kinálta pár éve a full pakját,amiben lényegében csak a váz marad a régi.Hajtáslámccsere,figyelőmüszerek,harcvezető rendszer,pótpáncélzat.Elta fél milkátol indit,az csak elektronik,de neki is van full pakja,kb ugyanannyiérrt.Aselsan 1milkáért ajánlotta az övét a kazahkoknak.Számoljunk rá inflációt,legyenek full változatban most 2milkák ezek a programok-plusz az APS,mert anélkül a Leo is hamar döglött macska lesz,nemhogy az öreg vas.(most az Iron Fist a nyerő,az már 70fokban fölfele is véd,full változata 800ezer dolcsi,most-de 3000db rendelve van az Eitanhoz,csökkenni fog az ára.Kenguruk is azt rendelték a Boxerhez,meg a leendő LPH-hoz )
    6milka már tényleg sok lenne (bár ha a Lynx hajtáslánca miatt egyszerűbb a logisztika-nameg a fentartási költség,még mindig megérheti-de már határeset,nagyon),de 3milka egyértelműen megéri.

Pogány and LMzek 2.0 like this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Ha lenne jó ötletem én lennék a védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztos :D

15. kamm

kamm Well-Known Member

Pontosan. A lengyelek programja vilagosan megmutatta, hogy teljesen ertelmetlen marhasag ez az egesz T72-es erolkodes (es ok maguk gyartottak a sajatjaikat, ne feledjuk.)

16. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Valóban mindenhez is értesz?

17. kamm

kamm Well-Known Member

Szenzacios, te meg amator vagy egy forumhoz is. :D

18. Negan

Negan Well-Known Member

Nem.De mióta feltalálták az irást,mindennek utána lehet olvasni

alfa74, Pogány and LMzek 2.0 like this.
  19. kamm

kamm Well-Known Member

Ra se rants, nekem szanta, csak meg a forum is tul bonyolult neki... :D

Negan likes this.
  20. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én támogatom csak szóljál majd,hogy mikor küldjük a beszerzendő haditechnikákról a listát:).

LMzek 2.0 and honved like this.

Ezen oldal megosztása