[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Normális mai színvonalú optikát most is tudnánk gyártani.Sőt! Egyébként több nyugati gyár is megtalálható hazánkban.Tehát optika adott lenne. Az elektronikai képalkotói részét kellene hozzá itthon kifejleszteni. Utána legyártani vagy itthon,vagy külföldön licenszbe. Mert ezek a drágák + a hozzá való szoftverek.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Mára az már tökéletesen elavult.Ma már tartalékként sem építenek be olyat semmilyen közepesen modern harcjárműbe.
Dudi! Azt akartam ebből kihozni:
A második világ égés alatt a sztereo szögtávcső, amit a németek favorizáltak: MOM-GAMMA Művek közös szerzeménye...
A PSZH legerősebb potenciálja épp az éjjellátó célzókészülék volt!
Ezért kérdeztem, hogy valaki közületek foglalkozott-e optikával? Mert az tudja bizonyítani állításomat! Talán elmesélhetné, hogy működött a tárgylencse...
Mivel ráláttam a kilencvenes évek HT fejlesztésekre, hát porig rombolták bizonyos kőrök a gyárakat és a fejlesztéseket, mert ment a SZU-ba címszóval!
Ki merem jelenteni, hogy a NATO nálunk csak rombolást végzett!
ÉLJEN A MOM PLAZA és vesszen a SKÁLA!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
Dudi! Azt akartam ebből kihozni:
A második világ égés alatt a sztereo szögtávcső, amit a németek favorizáltak: MOM-GAMMA Művek közös szerzeménye...
A PSZH legerősebb potenciálja épp az éjjellátó célzókészülék volt!
Ezért kérdeztem, hogy valaki közületek foglalkozott-e optikával? Mert az tudja bizonyítani állításomat! Talán elmesélhetné, hogy működött a tárgylencse...
Mivel ráláttam a kilencvenes évek HT fejlesztésekre, hát porig rombolták bizonyos kőrök a gyárakat és a fejlesztéseket, mert ment a SZU-ba címszóval!
Ki merem jelenteni, hogy a NATO nálunk csak rombolást végzett!
ÉLJEN A MOM PLAZA és vesszen a SKÁLA!


Milyen fejlesztések?Hőkép alkotók?Ballisztikai számítógépek?Autonóm tűzvezető rendszerek(amivel nincs más dolgod csak kijelölöd a célt meg lősz mindent a számítógép csinál)?Lézer távmérők?Meteorológiai szenzorok?Mit fejlesztettünk ami a 90-es években modernnek számított?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Mackensen

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Milyen fejlesztések?Hőkép alkotók?Ballisztikai számítógépek?Autonóm tűzvezető rendszerek(amivel nincs más dolgod csak kijelölöd a célt meg lősz mindent a számítógép csinál)?Lézer távmérők?Meteorológiai szenzorok?Mit fejlesztettünk ami a 90-es években modernnek számított?
Az első indulatodban nem olvastad végig, pedig érthetően megfogalmaztam:
MINDEN FEJLESZTŐ LEHETŐSÉGET ELVETTEK TŐLÜNK! Helyette lettek a plázák.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Mack!
Te, mihez jó pofizol? Tán ugrálsz örömödben, hogy így történt? Bezzeg a sárgák...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
Mack!
Te, mihez jó pofizol? Tán ugrálsz örömödben, hogy így történt? Bezzeg a sárgák...
Nem esik jól, de a saját baromságaink elől nem bújhatunk el. Persza klassz dolog a sérelmi politizálgatás, hogy minket annyian bántottak stb. stb. Az esetek egy jó részében jogos is. De konkrétan a sereg jelenlegi állapotáért nem lehet semmilyen külső tényezőt hibáztatni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Az első indulatodban nem olvastad végig, pedig érthetően megfogalmaztam:
MINDEN FEJLESZTŐ LEHETŐSÉGET ELVETTEK TŐLÜNK! Helyette lettek a plázák.

Hát sztem már a 80-as évek közepén megindult a hanyatlás, utána pedig politikai akarat nem volt még a szintentartásra sem.
Az üzemek zömét mi magunk számoltuk fel, egyrészt pénzhiány és a megrendelések visszaesése miatt, abban viszont van valami, hogy a racionális átalakítás helyett a a legrosszabb megoldást választotta a döntéshozó "elit".
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nem esik jól, de a saját baromságaink elől nem bújhatunk el. Persza klassz dolog a sérelmi politizálgatás, hogy minket annyian bántottak stb. stb. Az esetek egy jó részében jogos is. De konkrétan a sereg jelenlegi állapotáért nem lehet semmilyen külső tényezőt hibáztatni.
Mack!
Senkit nem akarok önérzetében megsérteni!
De,aki tisztában van PSZH tárgylencse és éjjellátó képességével, amit a MOM alkotott meg nyilatkozzon! Mondtam, várom a szakmai megfogalmazást, amit el tudok fogadni! Tudod, volt fejlesztés, de Te is tudod mi lett a vége.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Hát sztem már a 80-as évek közepén megindult a hanyatlás, utána pedig politikai akarat nem volt még a szintentartásra sem.
Az üzemek zömét mi magunk számoltuk fel, egyrészt pénzhiány és a megrendelések visszaesése miatt, abban viszont van valami, hogy a racionális átalakítás helyett a a legrosszabb megoldást választotta a döntéshozó "elit".
Nem! Csak kevesebb píz jutott rá!
Mi vettük el magunktól,azért ne a NATO legyen a hibás,higy ők ezt hagyták.
Részben igazad van, csak hát nyugat felé kacsingattunk!
Ha, nem így van, dombon száradó fűcsomó legyek!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 454
113
Mack!
Senkit nem akarok önérzetében megsérteni!
De,aki tisztában van PSZH tárgylencse és éjjellátó képességével, amit a MOM alkotott meg nyilatkozzon! Mondtam, várom a szakmai megfogalmazást, amit el tudok fogadni! Tudod, volt fejlesztés, de Te is tudod mi lett a vége.
Szerintem ne keverjük a NATO-t a PSZH tárgylencsével. Én a NATO-s részre válaszoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Ez azért így egy elég erős túlzás, az Uraloknak és az M1 verziójú harckocsik többségének a háború előtt sem volt ERA-ja, aztán az elégtelen készletek és az akadozó import miatt egyes tankokat "le kellett vetkőztetni", hogy máshol pótolni tudják az elhasznált téglákat, az M1-ek közül néhány tucatot meg úgy átépítettek, hogy azokra már a jóisten se tudna ERA-t pakolni.

423243.jpg


10421222_1483747501885775_5146489437157286577_n.jpg

Jól látom, hogy a fenti képen egy cseh modernizálású T72M/M1 van?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Az akarat lenne a fő probléma. Technikailag az lenne a megfelelő megoldás, ha magyar hadiipar címén létrejönne egy összeszerelő kapacitás Győrben a Rába bázisán és egy, vagy több kisebb tervezőintézet (Gamma, etc.), ahol megterveznék az eszközöket, majd Győrben a magyar civil ipar lehetőségei alapján realizálható formába öntenék a projektet és zajlana az összeszerelés. Szigorúan összeszerelés, kivéve a Rába által gyártott termékeket.

A gyakorlatban ebből Mészáros középgépgyár lenne, ami a korrupció maximalizálása érdekében mindent megpróbálna saját maga gyártani, amit meg nem tudna, azt importálnák, mert úgy olcsóbb lenne neki (a Rába busz esete, ami teljesen lengyel gyártású volt, rajta Rába címkével) és mindeszt horribilis költségekkel, hogy akár két-három korszerű nyugati vagy orosz terméket is vásárolhatnánk az árból (lásd a PTSZ felújítást, aminek darabonkénti költésgéből vadonat új, orosz utódjárművet vásárolhatnánk!). Nem szabad Orbánékkal hadiipart építeni, mert abból a források értelmetlen elpazarlása lesz csak, minden valós eredmény nélkül.

Bármilyen nemzeti cél elérésének a fő akadálya Orbán. Amíg nem szabadulunk meg ettől a tolvaj maffiától, addig semmi hasznosat nem tudunk kezdeni az erőforrásainkkal.

+1

Az alsó bekezdést lehet, hogy beteszem aláírásba:)
 
  • Tetszik
Reactions: kondorvi