[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
A BM-22/26-ot sem? (nem mintha sokat érnének ma, de a BM-42-ról volt eddig csak szó hogy azt már nem bírja a 2A46. )

Nekem kicsit ellentmondásos hogy szerezzünk 150 T-72-t az esetlegesen ellenünk forduló szomszédaink miatt, de a szerbek csinálják a modernizációt. Támogatom hogy jóban vagyunk velük éppen de azért soha semmilyen fegyvert nem bíznék rájuk bakker.
Ő csak követendő példának írja, nem azt hogy ők csinálják.

Csak azt hiszi, hogy 0 technológiai előismerettel ezt adott témában majd itthon valaki megcsinálja olcsón meg jón, amikor akinek jórészt megvan minden előzetes technológia hozzá (szerbek) is küzdenek mint malac a jégen, ÉVTIZEDEK óta.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 135
33 437
113
ez egy elég jó kis brossura a törököktől (de ez sem tartalmaz mindent) és szerintem csak B ről lenne értelme modernizálni...

egy kis off https://www.aselsan.com.tr/tr/cozum...ve-modernizasyonu/kamyona-monteli-155-mm-obus erről tud valaki valamit?
KMO_1_6733.png
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Nem akarok.
...és ezt majd figyelembe veszik?
Szerinted?





Különösen, ha nem is készülök rá. Főleg ha ennek a politikai álláspontnak az eszköz-beszerzéseket is alárendelem. Mint --sajnos-- éppen most is!

OFF

Bocs-BelPol: "Ilyesmik" miatt érlelődik az MH-s szavazatom. Többünkét!

ON






Nem sokkal korábbi hozzászólásban összeszedtem a reálisan szükséges összetevők, reálisan becsülhető áron összegzett, csapat-játékos/body-guard T-72SuperHu(nyadi) "költségvetését", ami 50%-kal megtoldva( fejlesztés, NER, egyéb "járulékos költségek) is bőven versenyképes a beszerezhetetlenre árazott LEO 2*** (behelyettesíthető bármilyen "álmodott" német-árazású verzió) ellenében:


"...A COVID előtti --a T-72 fórum-vitáinkban elfogadott-- info alapján az üzemképes/lő-képes T-72 ára 100e$ volt, rátettem a szerbek közreműködésének az árát(hogy ne közvetlenül orosz/belorusz forrás legyen, így Brüsszelnek/NATO-nak: :p :p :p ), és kicsit jobb állapotút kérnék a "még éppen működik" helyett.
Így dobta nekem a gép a becsült értéket, hogy 150 bevethető állapotú T-72, kb. 1 az az egy darab Leo 15 millió Euro-s árába kerül.

A korábbi magyar T-72 felújítási terv(most hirtelen nem találom az info-ábrát, nálunk is fennt van)


alapján a motor modernizálás(850LE/1.150LE víz/etanollal percekig) +100.000$
a rádió-/adat-kommunikáció/harctéri-hálózatos rendszer (NATO-szabvány) +150.000$
a modernizált BDD pótpáncál+APS(Trophy ?) pedig +500.000$

Ez összesen az alap/induló-árral --ami legyen 150.000 $-- 1 millió $-os darabár a modernizált T-72-re közelítőleg.
@Negan /más majd hozzábecsüli a NER/járulékos költségeket. :oops:

Így a T-72Hu(nyadi ? ;)) kb 3,5 km-i "ellát", és mivel a Leo-kkal/Lynx-ekkel/drónokkal együtt mozog, ezáltal kapja a bő dupla képességű(5+ km) német csapattagok szenzorainak az infóit, nem kell csilliárd-milliárd-millió €-ért mindegyik T-72-est felhozni LEO 2A7HU szintre.
Védelem szempontjából a +4-6 tonna --modernizált és megfizethető !!! --- BDD pótpáncéllal eléri a LEO védelmi szintjét annál jóval kisebb célfelület mellett!

Csapatjátékos/mennyiség kell a Leo-k minősége mellé!
Megfizethető áron!!!
Töredék(tized) áron megoldható "kis" szemléletváltással, és így már igazán el is érhető a valós "Kárpát-medence meghatározó ereje!" szint a szárazföldi erőknél !!!
Mindez úgy, hogy marad pénz a "többieknek"(többi haderő-nemnek), ellentétben a korábbiakkal és a jelenlegi tervezettel!!!

Mindez a szomszédok fejlesztéseire válaszolva időben és költségben elnyújtva ütemezhető, így végre előállna az a ritka helyzet történelmünket tekintve, amikor nem nekünk kell más után rohanni.

A szerbek nagyon jó bemutatót tartanak nekünk a "Hogyan modernizáljunk?"
  1. megfizethető keleti technikát,
  2. megfizethető nyugati szenzorokkal/elemekkel
  3. a szükséges szintre(nem pedig a gyártó/politikai érdek csillagászati árára ! )
  4. költséghatékonyan!!!

iu

..."

...és 50 tonnáig beleférne a szlovák ihletésű "minden-visz" változat!!! :cool: :oops: :hadonaszos:


iu


t72m2_moderna_l5.jpg


...kis info-grafika:

iu
3-4 millió dollár egy rendes korszerűsités,APS nélkül.Igaz,ennyiben már a hajtáslánc csere is benne van (Nimda 3 féle motorral is kinálja 1 milka körúl).Ehez még az APS 700 ezer dodórol indul (SS APS ára még ismeretlen,ahogy az értéke is az)
Türkisek 2017-ben ajánlották a kazahkoknak 1,5milkáért ezt
T-72_MBT_Shygys_Aselsan_main_battle_tank_KADEX_2016_Astana_Kazakhstan_001.jpg

Ebben az elektronika új,és a pótpáncélzat.Hajtáslánc az eredeti tuningolt változata.
Fő csataharckocsiként a T72 már elavult.Környékünkön még azonban megfelel annak is-mig a szomszédok jelentős beszerzéseket nem eszközölnek.Gyalogsági támogató szerepre azonban még sokáig megfelelne.Ehez különben tényleg jol jönne a szlovák (vagy az uki T64E) mintára gá (és agv) másodlagos fegyverzet kiegészités.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 964
14 016
113
Ezzel csak az a gond, hogy fogalmad sincs mennyibe kerül a szerb modernizáció és nekik meg az fő gondjuk, hogy a M84-A-kban lévő erősebb motort sem tudják újra gyártani pedig a jugó ipar képes volt rá és jelen pillanatban is megy a vakarózás, hogy tudnák a motort cserélni és mire. (szóval az olcsó motorpimp elképzelésed továbbra is megmarad elképzelés szintjén) A lengyelek tuningolt motorja is megbízhatósági gondokkal küzd...

"Pár körrel" korábban @papi -val 30-40 LE híján "összeraktuk" az eredeti(760LE-sből) a modernizált, 850LE-s motort. Kicsit meglepett akkor, hogy a maradék 30-40 LE-t Ő megoldhatatlannak tartotta. Én nem!
...és 850LE-ig az eredeti erőátvitel elbírja, többször soroltuk rá a megvalósult példákat.
Az 1.150 LE-s teljesítmény víz-/methanol befecskendezését már a II. VH-ban megcsinálták(Pl: Me-210/Fw-190... víz/methanol befecskendezés), ha nekünk 60-70 évvel később gond lenne, akkor ...

Mondom: @papi -val összeraktuk, az eredeti motorból!

Mit is nem lehet. Én tudom, a hit(ed) ellen érvelni.

Lazán/tartalékkal/automata váltóstul(az eredetiből) kijön 100e($)-ből.




A BM-22/26-ot sem? (nem mintha sokat érnének ma, de a BM-42-ról volt eddig csak szó hogy azt már nem bírja a 2A46. )

Nekem kicsit ellentmondásos hogy szerezzünk 150 T-72-t az esetlegesen ellenünk forduló szomszédaink miatt, de a szerbek csinálják a modernizációt. Támogatom hogy jóban vagyunk velük éppen de azért soha semmilyen fegyvert nem bíznék rájuk bakker.

Saját/hazai kivitelezésre gondoltam én is. Egyetértünk!

Ő csak követendő példának írja, nem azt hogy ők csinálják.

Ott a pont!

Csak azt hiszi, hogy 0 technológiai előismerettel ezt adott témában majd itthon valaki megcsinálja olcsón meg jón, amikor akinek jórészt megvan minden előzetes technológia hozzá (szerbek) is küzdenek mint malac a jégen, ÉVTIZEDEK óta.

Náluk megvan a szándék, nálunk a tudás. Külön egyik sem elég, se nekik, se nekünk...

3-4 millió dollár egy rendes korszerűsités,APS nélkül.Igaz,ennyiben már a hajtáslánc csere is benne van (Nimda 3 féle motorral is kinálja 1 milka körúl).Ehez még az APS 700 ezer dodórol indul (SS APS ára még ismeretlen,ahogy az értéke is az)
Türkisek 2017-ben ajánlották a kazahkoknak 1,5milkáért ezt
T-72_MBT_Shygys_Aselsan_main_battle_tank_KADEX_2016_Astana_Kazakhstan_001.jpg

Ebben az elektronika új,és a pótpáncélzat.Hajtáslánc az eredeti tuningolt változata.
Fő csataharckocsiként a T72 már elavult.Környékünkön még azonban megfelel annak is-mig a szomszédok jelentős beszerzéseket nem eszközölnek.Gyalogsági támogató szerepre azonban még sokáig megfelelne.Ehez különben tényleg jol jönne a szlovák (vagy az uki T64E) mintára gá (és agv) másodlagos fegyverzet kiegészités.

Kb. kijön, a Nimda motor/erőátvitel nélkül.
Az APS árat mondjuk nem értem, emléxem, hogy az amcsiknak 100-as nagyságrendben, Trophy-t 350e$-ért olvastam, itt, nálunk, linkkel.
Ezzel is számoltam. Azt is hozzátéve, hogy ezzel inkább várnék, mert nem égetően fontos, és az elterjedésével, piaci verseny miatt az árak a konkurensek miatt rövidesen zuhanni fognak!!!

Amit mindketten emlegettünk:

iu




Azt nem. De a cseh haderőnek, hazai felújított 30 tank, 50 millió dolláros tétel volt.

Ja, írták is többen, hogy ők is(mint a lengyelek és csehek) a hadiiparuk teljes túlélését egyszerre/ezzel akarták megoldani.
Így könnyű csillagászati árakat produkálni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
Náluk megvan a szándék, nálunk a tudás. Külön egyik sem elég, se nekik, se nekünk
Mi van meg nálunk? o_O
"Pár körrel" korábban @papi -val 30-40 LE híján "összeraktuk" az eredeti(760LE-sből) a modernizált, 850LE-s motort. Kicsit meglepett akkor, hogy a maradék 30-40 LE-t Ő megoldhatatlannak tartotta. Én nem!
...és 850LE-ig az eredeti erőátvitel elbírja, többször soroltuk rá a megvalósult példákat.
Az 1.150 LE-s teljesítmény víz-/methanol befecskendezését már a II. VH-ban megcsinálták(Pl: Me-210/Fw-190... víz/methanol befecskendezés), ha nekünk 60-70 évvel később gond lenne, akkor ...

Mondom: @papi -val összeraktuk, az eredeti motorból!

Mit is nem lehet. Én tudom, a hit(ed) ellen érvelni.

Lazán/tartalékkal/automata váltóstul(az eredetiből) kijön 100e($)-ből.
Ezt majd akkor tudom komolyan venni ha összeraktok egyet, aki gyártotta az eredeti motort és a fejlesztett változatát is az nem tudja megoldani.
Komolytalan az egész felvetésed továbbra is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 964
14 016
113
Mi van meg nálunk? o_O

Ezt majd akkor tudom komolyan venni ha összeraktok egyet, aki gyártotta az eredeti motort és a fejlesztett változatát is az nem tudja megoldani.
Komolytalan az egész felvetésed továbbra is.

Az eredeti motor benne van a 72-esben! ...@papi -val "összedobjuk azt a 150 darab modernizációt és előkészítjük a lezsírozott 100-nak is! ;) :cool: :hadonaszos:

Valamiért úgy érzem, hogy hittel szemben nem műxenek a tények és az érvek :oops:

...nem baj, majd már amikor elfogyott a "jóindulatra" a pénz és égetően kellene "bármi is", nem lennék a korábbi "tanácsadók"/döntéshozók helyében, amikor menni kell Viktorhoz a szőnyeg szélére! :oops: :oops: :oops:


iu
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
Az eredeti motor benne van a 72-esben! ...@papi -val "összedobjuk azt a 150 darab modernizációt és előkészítjük a lezsírozott 100-nak is! ;) :cool: :hadonaszos:

Valamiért úgy érzem, hogy hittel szemben nem műxenek a tények és az érvek :oops:

...nem baj, majd már amikor elfogyott a "jóindulatra" a pénz és égetően kellene "bármi is", nem lennék a korábbi "tanácsadók"/döntéshozók helyében, amikor menni kell Viktorhoz a szőnyeg szélére! :oops: :oops: :oops:


iu
Hited egyelőre neked van csak amit alá kéne támasztani. Csak itt a "becsléseiden" kívül más nemigen van.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 206
119 822
113
Hited egyelőre neked van csak amit alá kéne támasztani. Csak itt a "becsléseiden" kívül más nemigen van.
Főleg, hogy a becsléseket pont egy modernizációs csomaggal akarod alátámasztani ami pont az ár érték aránya miatt bukottt meg hát eléggé aranyos..

(az meg hogy ne legyenek VSz eszközök konkrétan Viktor elvárása)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Az eredeti motor benne van a 72-esben! ...@papi -val "összedobjuk azt a 150 darab modernizációt és előkészítjük a lezsírozott 100-nak is! ;) :cool: :hadonaszos:

Valamiért úgy érzem, hogy hittel szemben nem műxenek a tények és az érvek :oops:

...nem baj, majd már amikor elfogyott a "jóindulatra" a pénz és égetően kellene "bármi is", nem lennék a korábbi "tanácsadók"/döntéshozók helyében, amikor menni kell Viktorhoz a szőnyeg szélére! :oops: :oops: :oops:


iu
Szerencséd van ha összesen harminc darabot találsz, amivel bármit is érdemes kezdeni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 964
14 016
113
Főleg, hogy a becsléseket pont egy modernizációs csomaggal akarod alátámasztani ami pont az ár érték aránya miatt bukottt meg hát eléggé aranyos...

Ami keleti hadi-technika modernizálás/alkalmazás hatékonysága, és Ár/Érték aránya
  1. Izrael létét mentette meg,
  2. a svédek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  3. a finnek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  4. az oroszok is továbbra is fejlesztenek/korszerűsítenek...

...nem lennék a korábbi tanácsadók helyében, ha az idealizált reményeket a megváltozott körülményekhez(Covid, világ-politikai, Eu-s viszonyok rossz változása...) nem igazítják hozzá a Z2026-ot!!!

Szőnyeg-széle lesz, hamarosan!
Én a helyükben nagy levegőt vennék és eléje mennék a problémának... :oops:
De ez nem az én gondom lesz...



(az meg hogy ne legyenek VSz eszközök konkrétan Viktor elvárása)

Ami --meggyőződésem--, hogy változni fog, amikor egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a saját-érdek érvényesítéséhez több kell német gyártói érdekek kiszolgálásánál.
A Szájer-karakter-gyilok jól megmutatta a jóindulat-vásárlás hatékonyságát! ..."csak" pár-tíz-milliárd €!

Visszaadjuk a civil szféra megtermelt eredményének jelentős részét a szinte korlátlan német haditechnikai függőséget kiépítve és "bebetonozva"!
Ilyen egyoldalú függés a II. V-H alatt sem volt, a történelmi eredményét pedig tudjuk!
Szerintem egy nem túl látványos korrekció (előkészítése) folyamatban van!

...és ez a várható politikai helyzet a Zöld-Szocdem-egyebek... német kormány miatt csak romolni fog!

Szerencséd van ha összesen harminc darabot találsz, amivel bármit is érdemes kezdeni.

Meg még ott a maradék is.


Ezért szoktuk --egyre többen: én, @Pogány ,...) megemlíteni a "logikai bukfencet" ( :oops: ), hogy:
amire szükség van, és gazdaságtalanul kevés(vegyes) van belőle, ahhoz venni kell!!!

Sok korábbi szemléletű honvédelmi miniszter-jelöltünk va a HTKA-n is, akik kohó-pártiak.

Bedobom --ismét-- a "közösbe" a feladványt:
Gazdaságtalanul kevés(vegyes) van belőle(T-72M1), ezért
A, Dobjuk ki ("hagyomány-őrző" válasz),
B, Vegyünk még, mert kell is, és így gazdaságos (egységes)mennyiség lesz!

Háttérinfó:
A szükséges mennyiség(...legkevesebb 150 darab),
pénzügyileg reálisan,
más, szükségtelenül magas képességű és emiatt árú típusból(Leopard 2A7***),
viszonylag gyorsan(Ukrán, román,... 2alkalom szüli...).
NEM SZEREZHETŐ BE!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 964
14 016
113
Mármint, hogy most vonták ki? (a svédek teljesen) a finnek meg részlegesen. (pont a T-72-est) és amint jön a patria 6x6 megy kifelé a maradék is.


Ami keleti hadi-technika modernizálás/alkalmazás hatékonysága, és Ár/Érték aránya

  1. Izrael létét mentette meg,
  2. a svédek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  3. a finnek jónak tartják, alkalmazzák/lezsírozták,
  4. az oroszok is továbbra is fejlesztenek/korszerűsítenek...
Vártam ezt az érvet, ott is volt a válasz (...nem figyeltél, "öregszel"? ;) ):
Nekik nem "magyaros" hadügyminisztereik vannak: "lezsírozták"...