[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Egy ismerősöm fecserészett sokfélét a nyáron...egyre több dologra ráérzett. Akkor kiröhögtem...amolyan Mel Gibson-Összeesküvésesen bejött neki a leo2 tipp is. Szerintem nem állunk már most sem letolt gatyával.


Bő 1 év még mire az első leók megérkeznek,azt,hogy mikor kezdődik,és meddig tart rájuk a kiképzés,vagyis mikor lehet harckész az mbt,fogalmam sincs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Egy ismerősöm fecserészett sokfélét a nyáron...egyre több dologra ráérzett. Akkor kiröhögtem...amolyan Mel Gibson-Összeesküvésesen bejött neki a leo2 tipp is. Szerintem nem állunk már most sem letolt gatyával.
Amire csak a most bejelentett dolgok nagy része bevethetővé válik általunk, addig még pár m3 víz lefolyik azért a Dunán.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 618
5 333
113
Amire csak a most bejelentett dolgok nagy része bevethetővé válik általunk, addig még pár m3 víz lefolyik azért a Dunán.

Bizony, pl a H225M 2023-as dátuma is hihetetlenül messze van, és még akkor kb csak iskolakörözni, ha fognak a pilóták, tényleges bevethetőség valahol 2025 táján kb :/
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
391
1 005
93
Egy T-72-es felújításnak nem sok értelme van, hisz tényleg az első 12 darab Leo2A4 leszállításának csak pénzügyi akadálya van. Meg vagy három hónap kiképzés rá.
Egyébként az oroszok is úgy újítják fel a régi T-72B-ket, hogy mindent kidobnak belőle, csak a csupasz alváz meg a kibelezett torony marad, aztán új alkatrészekkel felépítik újra, a kábelezéstől kezdve. Bemegy a szutyok 30 éve gyártott, és teljesen újként jön ki, hőképalkotós B3-ként. Néhány darab T-72 felújítást csak a MH ellenerő-századában tudok elképzelni.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Itteni viszonylatban az A4 is potens böven..... Ha idejön a fullos A7 kicsit olyan lesz mint amikor a kamionsofőr kiveszik a régi RÁBA vontatót és megkapja a fullos Actrost..... remegő lábakkal mászna bele, és minden porszemet azonnal letörölne.... érthető mondjuk :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
Nem csak a régiónkban, Nyugat Európában sem vitték túlzásba a költekezést, csak nyilván ezt a maguk szintjén és nem a mi szintünkön kell értékelni és minket ez nem vigasztal. Másrészt mára így is-úgy is cserélni kellett volna a legtöbbjét; persze szerencsére apellálni nem lett volna szabad, meg elállt volna még valami telepen tartaléknak, de ez már a múlt, változtatni rajta úgy sem lehet.

Attól még pár cellát meg lehetne tölteni, biztos, ami biztos.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Sziasztok,
Én egy ideje érdeklődéssel olvasgatok itt. Sok képzett ember és nagyon sok eltérő vélemény van. Nagyon jó dolog ez.
Én előre mondom nem vagyok szakértő...Sőt...katona sem voltam...Különböző okok, elsősorban politikai dolgok miatt. Ennek ellenére a HAZA védelme mindenek előtt ezt vallom, és ezért tennék is. Ennyit a bemutatkozásról.
Szóval. T72-es tankok. Úgy gondolom, hogy teljesen mindegy hogy milyen szintem tartva Őket, de kidobni nem szabad. Ezek megvannak. Gyakorlatilag jelenleg csak ezek vannak. Állagmegőrzés max, de ha gond van , nem kell mindig LEOPARD. Elől menjenek a csúcsgépek, de biztosítani miért nem jók? Vagy földet eltolni, havat tolni, stb..
Minimális ráfordítással ha megmenthetőek akkor miért ne? 1 mdollár vs 8 mdollár.. sokat eszik..na és? valaki említett hogy beásva tüzérség lehetne..pl. szegény ember azzal főz ami van.
A nevemből láthatjátok szatmári vagyok...Itt sokan beszélnek arról hogy a Tiszáig nem lehet még csak meg se kisérelni ha a románok jönnének. Sajnos így van..Ezt a területet pufferként tartják sokan nyilván. Pedig itt lakik az ország azon része akik még képesek és hajlandóak is lennének harcolni. Ezen emberekről lemondani több mint BŰN! kb 1.5 -2 millió ember. Sokan cigányoznak bennünket, de a cigányok lennének az elsők akik fegyvert fognának..(Én magyar vagyok csak info..).Szerintem 500-1000 emberenként el kell helyezni ott pl 10-15 rpg-t, a régi jó kalasnyikovokat rengeteg lőszerrel, és 10-20 fős csapatokat létrehozni.Amúgy régen is így volt...Csak munkásőrségnek hívták.
Rengeteg az ártér, sok kicsi falu...tele kanyarokkal.. 1-2 napig fel lehet tartóztatni a románokat. Azalatt jöhetnek a "hátországi erők"..

A románok előnye 50km alatt elolvadna...s gondolom, illetve csak remélem, hogy a magyar katonai és polgári titkosszolgálat is teszi a dolgát, azaz azért olyan hamar nem lehetne megtámadni bennünket:) Itt gondolok arra hogy remélem a mai Románia területén már régen megvannak azok a helyek ahol, ha baj van , ott a fegyver a magyaroknak..Ugyanis senkinek ne legyen kétsége...Először, illetve párhuzamosan kiirtanák Őket...Nem érdekelné a románokat hogy "majd" mit szól a NATO vagy az EU...
A nagy büdös Alföld más kérdés...Debrecen felől simán bejöhetnek...Azaz itt nem lenne elég a lakosság mint első védvonal...Na ezen kellene gondolkozni..
Lehet sokan szidnak majd emiatt, de én úgy gondolom, hogy KUB-al teleraknám egész kelet-magyarországot...Fillérek...2 gyűrűben...Ne repülgessen itt senki...alapon.
plussz a földi kieg..pl mistral is....állandóan más helyen mind a kettő.

Kiváncsian várom mit szóltok..köszönöm
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sziasztok,
Én egy ideje érdeklődéssel olvasgatok itt. Sok képzett ember és nagyon sok eltérő vélemény van. Nagyon jó dolog ez.
Én előre mondom nem vagyok szakértő...Sőt...katona sem voltam...Különböző okok, elsősorban politikai dolgok miatt. Ennek ellenére a HAZA védelme mindenek előtt ezt vallom, és ezért tennék is. Ennyit a bemutatkozásról.
Szóval. T72-es tankok. Úgy gondolom, hogy teljesen mindegy hogy milyen szintem tartva Őket, de kidobni nem szabad. Ezek megvannak. Gyakorlatilag jelenleg csak ezek vannak. Állagmegőrzés max, de ha gond van , nem kell mindig LEOPARD. Elől menjenek a csúcsgépek, de biztosítani miért nem jók? Vagy földet eltolni, havat tolni, stb..
Minimális ráfordítással ha megmenthetőek akkor miért ne? 1 mdollár vs 8 mdollár.. sokat eszik..na és? valaki említett hogy beásva tüzérség lehetne..pl. szegény ember azzal főz ami van.
A nevemből láthatjátok szatmári vagyok...Itt sokan beszélnek arról hogy a Tiszáig nem lehet még csak meg se kisérelni ha a románok jönnének. Sajnos így van..Ezt a területet pufferként tartják sokan nyilván. Pedig itt lakik az ország azon része akik még képesek és hajlandóak is lennének harcolni. Ezen emberekről lemondani több mint BŰN! kb 1.5 -2 millió ember. Sokan cigányoznak bennünket, de a cigányok lennének az elsők akik fegyvert fognának..(Én magyar vagyok csak info..).Szerintem 500-1000 emberenként el kell helyezni ott pl 10-15 rpg-t, a régi jó kalasnyikovokat rengeteg lőszerrel, és 10-20 fős csapatokat létrehozni.Amúgy régen is így volt...Csak munkásőrségnek hívták.
Rengeteg az ártér, sok kicsi falu...tele kanyarokkal.. 1-2 napig fel lehet tartóztatni a románokat. Azalatt jöhetnek a "hátországi erők"..

A románok előnye 50km alatt elolvadna...s gondolom, illetve csak remélem, hogy a magyar katonai és polgári titkosszolgálat is teszi a dolgát, azaz azért olyan hamar nem lehetne megtámadni bennünket:) Itt gondolok arra hogy remélem a mai Románia területén már régen megvannak azok a helyek ahol, ha baj van , ott a fegyver a magyaroknak..Ugyanis senkinek ne legyen kétsége...Először, illetve párhuzamosan kiirtanák Őket...Nem érdekelné a románokat hogy "majd" mit szól a NATO vagy az EU...
A nagy büdös Alföld más kérdés...Debrecen felől simán bejöhetnek...Azaz itt nem lenne elég a lakosság mint első védvonal...Na ezen kellene gondolkozni..
Lehet sokan szidnak majd emiatt, de én úgy gondolom, hogy KUB-al teleraknám egész kelet-magyarországot...Fillérek...2 gyűrűben...Ne repülgessen itt senki...alapon.
plussz a földi kieg..pl mistral is....állandóan más helyen mind a kettő.

Kiváncsian várom mit szóltok..köszönöm
Hogy álmodozol.Semmi baj,én is szoktam
 
M

molnibalage

Guest
Szóval. T72-es tankok. Úgy gondolom, hogy teljesen mindegy hogy milyen szintem tartva Őket, de kidobni nem szabad. Ezek megvannak. Gyakorlatilag jelenleg csak ezek vannak. Állagmegőrzés max, de ha gond van , nem kell mindig LEOPARD. Elől menjenek a csúcsgépek, de biztosítani miért nem jók? Vagy földet eltolni, havat tolni, stb..
Minimális ráfordítással ha megmenthetőek akkor miért ne? 1 mdollár vs 8 mdollár.. sokat eszik..na és? valaki említett hogy beásva tüzérség lehetne..pl. szegény ember azzal főz ami van.
Teljesen felesleges arra egy 40+ tonnás hk, amit egy munkagép is meg tud tenni. Kb. annyi értelme van ezt arra használni, mint laptoppal szöget verni a falba. Ezen felül a MH feladata nem az utak tisztítása. Szerintem jó lenne végre elengedni azt a témát, hogy folyamatosan olyan feladatokat testálnak rá fegyveres erőkre, amit rohadtul nem alapfeladata vagy úgy egyáltalán. Mire való a Közútkezelő, a Katasztrófavédelem és n+1 más szerv? Mióta feladata egy hk-nak a hókotrás? Kb. annyi értelme van, mint T-55-ből szántógépet csinálni. Egy 1 tonnás traktor is megteszi, nem kell arra hk.

A nevemből láthatjátok szatmári vagyok...Itt sokan beszélnek arról hogy a Tiszáig nem lehet még csak meg se kisérelni ha a románok jönnének. Sajnos így van..Ezt a területet pufferként tartják sokan nyilván. Pedig itt lakik az ország azon része akik még képesek és hajlandóak is lennének harcolni.
Soha nem szeretettem azt, ha valaki kollektíven nyilatkozik és főleg nem más nevében. Ráadásul úgy, hogy mindkettő faktor minimum kétséges. Nem tudnak, nincs mivel és szavakban sokan nagyok, de ennél egyszerűbb dolgokra sem hajlandóak, pl. szelektív hulladékgyűjtésre...

Ezen emberekről lemondani több mint BŰN! kb 1.5 -2 millió ember. Sokan cigányoznak bennünket, de a cigányok lennének az elsők akik fegyvert fognának..(Én magyar vagyok csak info..).Szerintem 500-1000 emberenként el kell helyezni ott pl 10-15 rpg-t, a régi jó kalasnyikovokat rengeteg lőszerrel, és 10-20 fős csapatokat létrehozni.Amúgy régen is így volt...Csak munkásőrségnek hívták.
Rengeteg az ártér, sok kicsi falu...tele kanyarokkal.. 1-2 napig fel lehet tartóztatni a románokat. Azalatt jöhetnek a "hátországi erők"..
Ez nem lemondás, csak katonai lehetetlenség. Nincs olyan haderő a világon, ami képes szárazföldi határait instant területveszteség nélkül megvédeni. A honvédelmi koncepció alapja az, hogy olyan véderőd legyen, hogy ha lenne olyan valaki botor, hogy bepróbálkozik, akkor nem legyen képes arra, hogy tartóssá tegye jelenlétet. Mint anno az Royal Navy és fleet in being. Pusztán jelenlétével már elrettentett mindenkit a porbakozástól. Tehát, bár elvi szinten lehetne támadni az országot úgy, hogy ideiglenesen a területe egyes részeit elveszti, de a vége orrbaverés lenne a támadónak. ---> Épeszű ne próbálkozik ---> A MH létezésével megakadályoz egy ilyen akciót.

Az ilyen népfelkelős milicista marhaságról meg sürgősen le kellene szokni, mint ötlet. Teljesen, avítt, elavult és használhatatlan. Egyesekben túl erősen él a jugoszláv és esetleg szovjet "partizán romantika". A felvázolt mennyiség és arányok meg egyformán röhejesek.

Röviden, szakadjunk már el ettől a megközelítéstől, mert a röhejes és nevetséges között van.

A románok előnye 50km alatt elolvadna...s gondolom, illetve csak remélem, hogy a magyar katonai és polgári titkosszolgálat is teszi a dolgát, azaz azért olyan hamar nem lehetne megtámadni bennünket:) Itt gondolok arra hogy remélem a mai Románia területén már régen megvannak azok a helyek ahol, ha baj van , ott a fegyver a magyaroknak..Ugyanis senkinek ne legyen kétsége...Először, illetve párhuzamosan kiirtanák Őket...Nem érdekelné a románokat hogy "majd" mit szól a NATO vagy az EU...

A nagy büdös Alföld más kérdés...Debrecen felől simán bejöhetnek...Azaz itt nem lenne elég a lakosság mint első védvonal...Na ezen kellene gondolkozni..
Lehet sokan szidnak majd emiatt, de én úgy gondolom, hogy KUB-al teleraknám egész kelet-magyarországot...Fillérek...2 gyűrűben...Ne repülgessen itt senki...alapon.
plussz a földi kieg..pl mistral is....állandóan más helyen mind a kettő.
Két lépésben halál felesleges ekkora távolsága extrapolálni.


Hogy álmodozol.Semmi baj,én is szoktam
Én más szót használnék esetedbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Arról nem is beszélve, hogy nagyon gatya állapotban vannak azok a le nem konzervált T72-esek. Az nem felújítás lenne, hanem majdnem újraépítés.... A konzerválásnak az lenne az értelme, hogy rövid időn belül max 2-3 nap újra bevethetőek legyenek. Fel kellett volna őket újítani, majd lezsírozni, és konzerválni.... Na itt ilyenről szó nincs..... Rozsdamanó úgy eszi őket mint a rosseb.... és ez a legkisebb gond :) De hála istennek a felújított Fehérorosz 100db T72est ingyé odaadtuk Iraknak, mert "Ki a fasza gyerek, Zoli te tudod......"
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Szerintem ez a realitás..nem álom és nem "rossz" álom.Jelenleg a románok röhögnek a magyarokon...Csak azért nem támadtak meg még bennünket mert szép lassan magyarország megszűnik...egyszerűen kivárnak.Persze ők is megszünnek, de ezt nem fogják fel..abban hisznek hogy többen vannak..(tévednek amúgy) mert azt gondolják hogy debrecen debreczin lesz:-( a bolondok..l) Ők ezt várják....Nekem ezt egy sovén román mondta 2014-ben. Szépen beszivárognak...ennyi. ezért keményen fizetnek is a románok...nekik...Úgyis 1 ország lesz..Europa..ez a dumájuk..Egy latin...:)
És én ezt élőben hallgattam egy romántól.....szóval ennyit a keleti végekről..
Otthon 2 hónapja 1 román autós belement az árokba, és azt mondta az a minimum mi kihuzzúk....rabszolgák...és pár év itt minden román lesz...(Mátészalka környéke)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Szerintem ez a realitás..nem álom és nem "rossz" álom.Jelenleg a románok röhögnek a magyarokon...Csak azért nem támadtak meg még bennünket mert szép lassan magyarország megszűnik...egyszerűen kivárnak.Persze ők is megszünnek, de ezt nem fogják fel..abban hisznek hogy többen vannak..(tévednek amúgy) mert azt gondolják hogy debrecen debreczin lesz:-( a bolondok..l) Ők ezt várják....Nekem ezt egy sovén román mondta 2014-ben. Szépen beszivárognak...ennyi. ezért keményen fizetnek is a románok...nekik...Úgyis 1 ország lesz..Europa..ez a dumájuk..Egy latin...:)
És én ezt élőben hallgattam egy romántól.....szóval ennyit a keleti végekről..
Otthon 2 hónapja 1 román autós belement az árokba, és azt mondta az a minimum mi kihuzzúk....rabszolgák...és pár év itt minden román lesz...(Mátészalka környéke)
Azért nagyon ne éld ebbe bele magad szerintem..... Nem kell holnap kaszát fogni!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Szerintem ez a realitás..nem álom és nem "rossz" álom.Jelenleg a románok röhögnek a magyarokon...Csak azért nem támadtak meg még bennünket mert szép lassan magyarország megszűnik...egyszerűen kivárnak.Persze ők is megszünnek, de ezt nem fogják fel..abban hisznek hogy többen vannak..(tévednek amúgy) mert azt gondolják hogy debrecen debreczin lesz:-( a bolondok..l) Ők ezt várják....Nekem ezt egy sovén román mondta 2014-ben. Szépen beszivárognak...ennyi. ezért keményen fizetnek is a románok...nekik...Úgyis 1 ország lesz..Europa..ez a dumájuk..Egy latin...:)
És én ezt élőben hallgattam egy romántól.....szóval ennyit a keleti végekről..
Otthon 2 hónapja 1 román autós belement az árokba, és azt mondta az a minimum mi kihuzzúk....rabszolgák...és pár év itt minden román lesz...(Mátészalka környéke)
Hat én is elég sok románnal találkozok, de még egyszer sem hallottam ilyet tőlük.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Teljesen felesleges arra egy 40+ tonnás hk, amit egy munkagép is meg tud tenni. Kb. annyi értelme van ezt arra használni, mint laptoppal szöget verni a falba. Ezen felül a MH feladata nem az utak tisztítása. Szerintem jó lenne végre elengedni azt a témát, hogy folyamatosan olyan feladatokat testálnak rá fegyveres erőkre, amit rohadtul nem alapfeladata vagy úgy egyáltalán. Mire való a Közútkezelő, a Katasztrófavédelem és n+1 más szerv? Mióta feladata egy hk-nak a hókotrás? Kb. annyi értelme van, mint T-55-ből szántógépet csinálni. Egy 1 tonnás traktor is megteszi, nem kell arra hk.


Soha nem szeretettem azt, ha valaki kollektíven nyilatkozik és főleg nem más nevében. Ráadásul úgy, hogy mindkettő faktor minimum kétséges. Nem tudnak, nincs mivel és szavakban sokan nagyok, de ennél egyszerűbb dolgokra sem hajlandóak, pl. szelektív hulladékgyűjtésre...


Ez nem lemondás, csak katonai lehetetlenség. Nincs olyan haderő a világon, ami képes szárazföldi határait instant területveszteség nélkül megvédeni. A honvédelmi koncepció alapja az, hogy olyan véderőd legyen, hogy ha lenne olyan valaki botor, hogy bepróbálkozik, akkor nem legyen képes arra, hogy tartóssá tegye jelenlétet. Mint anno az Royal Navy és fleet in being. Pusztán jelenlétével már elrettentett mindenkit a porbakozástól. Tehát, bár elvi szinten lehetne támadni az országot úgy, hogy ideiglenesen a területe egyes részeit elveszti, de a vége orrbaverés lenne a támadónak. ---> Épeszű ne próbálkozik ---> A MH létezésével megakadályoz egy ilyen akciót.

Az ilyen népfelkelős milicista marhaságról meg sürgősen le kellene szokni, mint ötlet. Teljesen, avítt, elavult és használhatatlan. Egyesekben túl erősen él a jugoszláv és esetleg szovjet "partizán romantika". A felvázolt mennyiség és arányok meg egyformán röhejesek.

Röviden, szakadjunk már el ettől a megközelítéstől, mert a röhejes és nevetséges között van.


Két lépésben halál felesleges ekkora távolsága extrapolálni.



Én más szót használnék esetedbe.
Tisztelt Uraim,

Tisztelt Hozzászólók.!
Legyenek szivesek indítani egy TOPIC-ot hogy Kelet-Magyarországon semmi értelme az ellenállásnak. Mindenki adja meg magát. Amúgy is szar emberek laknak ott!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig ezt hallottam!...Nem kár értünk, benne vagyunk a szórásban.....Csak egy felvonulási terület vagyunk...A Komplett reformáció, Kölcsey, stb..nem számít....A nemzet utolsó magva, akik még hiszenk ISTEN-ben Majd a pesti zsidrákok megvédnek..Csak várj türelemmel...
Nincs is nemzet!...Semmi sincs! Majd a dunántúl...Majd Pest?!...Értem!
Szégyeljétek magatokat!!!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hat én is elég sok románnal találkozok, de még egyszer sem hallottam ilyet tőlük.
Én már igen.
@molnibalage
Volna értelme egy milicia rendszerű(ez azt jelenti,hogy kiképzés után tartalékos,háborús helyzetben mozgositott állományra épülő fegyveres testlet,az MN is miliciarendszerű volt,meg az IDF is az,ma is) Nemzetőrségnek.Nem a partizánromantika felelevenitése végett persze.De a nagyobbacsak lekott települések alkalmasak arra,hogy ott védelembe húzdjanak az ilyen gyakorlatlan csapatok is.A hasonlan nem túl jóminőségű iregulárisokkal szemben helyt tudnának állni védelemben.Regulárisok számára is olyan kihivást jelentenének az ilyen védelembe berendezkedett városok,amiket inkább megkerülnének.Amig a magyar reguláris manővererők veszélyt jelentenek,nemigen bocsátkozhatnak városharcokba.Az elv egyébbként igen régi.
http://archiv.uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2011/bernat_peter.pdf
Már nemegyszer belinkeltem.Igen,a harci szekeret leváltotta a hk,ijat a gépkarabély,a katapultát meg az ágyú.De az elv nem változott.
 
M

molnibalage

Guest
Tisztelt Uraim,

Tisztelt Hozzászólók.!
Legyenek szivesek indítani egy TOPIC-ot hogy Kelet-Magyarországon semmi értelme az ellenállásnak. Mindenki adja meg magát. Amúgy is szar emberek laknak ott!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig ezt hallottam!...Nem kár értünk, benne vagyunk a szórásban.....Csak egy felvonulási terület vagyunk...A Komplett reformáció, Kölcsey, stb..nem számít....A nemzet utolsó magva, akik még hiszenk ISTEN-ben Majd a pesti zsidrákok megvédnek..Csak várj türelemmel...
Nincs is nemzet!...Semmi sincs! Majd a dunántúl...Majd Pest?!...Értem!
Szégyeljétek magatokat!!!
Azt nem értem, hogy mit játszod itt a mártírt.

Ezzel zártad el a kommentedet.
Kiváncsian várom mit szóltok..köszönöm

Feltetted a kérdést, kaptál rá egy választ indoklással hogy miért nem jó, ráadásul úgy, hogy n+1-szer volt róla szó. Ezek után persze óvodás módjára besértődsz, mert láthatólag fel sem fogtad a választ. Svájc fényévekkel alkalmasabb gerilla hadviselésre, de még ők sem ezt a vonalat követik. A marhák...

Senki nem mondta, hogy kár értetek.Pont arról szól a fáma, hogy felesleges öngyilkos módon gerillásodni, mert majd a profi haderő megérkezik és szétrúgja az ellen seggét. Vagy a szarra sem jó milíciára elbaszott erőforrássokkal a profik még több eszközzel és emberrel bírhatnak, ami eleve elveszi a kedvét a támadástól annak, aki ilyenen töprengene.

Az utána következő kölcseys, istenes és többi rész meg kb. be is lövi, hogy mi vagy. Bár erre ez a komment sem kellett, elsőre sikerült beazonosítani a kérdés feltevésnél, mert 10+ év rutinjával ez már megy. Csípőből. Ami hápog és kacsának néz ki, az a kacsa is. Nincs meglepi.

Mondjuk a kommented egyes részei kb. insta bant kéne, hogy érjenek a DEFCON2 miatt, de ezt most ugorjuk át nagyvonalúan...

Én már igen.
@molnibalage
Volna értelme egy milicia rendszerű(ez azt jelenti,hogy kiképzés után tartalékos,háborús helyzetben mozgositott állományra épülő fegyveres testlet,az MN is miliciarendszerű volt,meg az IDF is az,ma is) Nemzetőrségnek.Nem a partizánromantika felelevenitése végett persze.De a nagyobbacsak lekott települések alkalmasak arra,hogy ott védelembe húzdjanak az ilyen gyakorlatlan csapatok is.A hasonlan nem túl jóminőségű iregulárisokkal szemben helyt tudnának állni védelemben.Regulárisok számára is olyan kihivást jelentenének az ilyen védelembe berendezkedett városok,amiket inkább megkerülnének.Amig a magyar reguláris manővererők veszélyt jelentenek,nemigen bocsátkozhatnak városharcokba.Az elv egyébbként igen régi.
http://archiv.uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2011/bernat_peter.pdf
Már nemegyszer belinkeltem.Igen,a harci szekeret leváltotta a hk,ijat a gépkarabély,a katapultát meg az ágyú.De az elv nem változott.
Az IDF nem milícia rendszerű, hanem az IDF-nek mérete és kiképzése miatt valódi tartalékosai vannak, akik nem 40 éves eszközökkel bohóckodnak. Kb. mintha te azt mondanád, hogy az ANG milícia.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Azt nem értem, hogy mit játszod itt a mártírt.

Ezzel zártad el a kommentedet.


Feltetted a kérdést, kaptál rá egy választ indoklással hogy miért nem jó, ráadásul úgy, hogy n+1-szer volt róla szó. Ezek után persze óvodás módjára besértődsz, mert láthatólag fel sem fogtad a választ. Svájc fényévekkel alkalmasabb gerilla hadviselésre, de még ők sem ezt a vonalat követik. A marhák...

Senki nem mondta, hogy kár értetek.Pont arról szól a fáma, hogy felesleges öngyilkos módon gerillásodni, mert majd a profi haderő megérkezik és szétrúgja az ellen seggét. Vagy a szarra sem jó milíciára elbaszott erőforrássokkal a profik még több eszközzel és emberrel bírhatnak, ami eleve elveszi a kedvét a támadástól annak, aki ilyenen töprengene.

Az utána következő kölcseys, istenes és többi rész meg kb. be is lövi, hogy mi vagy. Bár erre ez a komment sem kellett, elsőre sikerült beazonosítani a kérdés feltevésnél, mert 10+ év rutinjával ez már megy. Csípőből. Ami hápog és kacsának néz ki, az a kacsa is. Nincs meglepi.

Mondjuk a kommented egyes részei kb. insta bant kéne, hogy érjenek a DEFCON2 miatt, de ezt most ugorjuk át nagyvonalúan...


Az IDF nem milícia rendszerű, hanem az IDF-nek mérete és kiképzése miatt valódi tartalékosai vannak, akik nem 40 éves eszközökkel bohóckodnak. Kb. mintha te azt mondanád, hogy az ANG milícia.

Az hogy ki vagyok, egyértelmű...A Hazájáért aggódó ember.! Nevesitheted is.! Továbbra is fenntartom, hogy ha nem teszünk ellene a románok betörnek...Így vagy ugy...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@molnibalage
Mert az ANG miliciarendszerű.Mégegyszer.Miliciarendszerű haderőnek az minősül,amelyiknek hadilétszámának többségét egyébbként civil foglalkozást űző tartalékos legénység adja.Hadseregszervezési szempontbol ezt jelenti a milicia rendszerű hadsereg.Kevered az amerikában egyébbként gyakori civil miliciákkal a dolgot.A miliciarendszerű országos,állami haderő klasszikus példája a svájci hadszervezet.
T72einknek szerintem nem tartalékos állományba kéne helyezni,hanem egy korszerűsitő felújitás után a reguláris,hivatásos haderőnél a helye-márha legalább egy zl-nyi mennyiség még van belőle