[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
Az hogy ki vagyok, egyértelmű...A Hazájáért aggódó ember.! Nevesitheted is.! Továbbra is fenntartom, hogy ha nem teszünk ellene a románok betörnek...Így vagy ugy...
Off!!!!
Felejtsük már el ezt a román lerohanást meg megszállást. Ahogy elnézve a mostani állapotukat örülni fognak ha a hátsójukon még szelelni fognak tudni pár év múlva.
On. Térjünk visza a topikhoz.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@Celebra
a T72-eseket már réges rég kukázni kellett volna, most komolyan? ezt a 15-30 darabot már hova korszerűsítsük? ha lenne még 180-200db azt mondom persze ,menjenek de így....elmehetne más fontos dologra is az a pénz.
@Szatmár72
@tonyo már leírta ugyan de akkor sem tudom megállni magamat , az amit leírtál "ha nem teszünk ellene a románok betörnek...Így vagy ugy..." az egy képzelgés és még vagy 20-30 évig még csak szikrányi esélye sincs több dolog miatt, nem kell félni ilyenektől , volt itt sok ember a fórumon aki nagyon tartott ettől , de aztán csak belátták a logikus érvelés miatt hogy erre nincs esély , nem kell ilyenek miatt aggódnod
Térjünk vissza a topikhoz bocsánat.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Az hogy ki vagyok, egyértelmű...A Hazájáért aggódó ember.! Nevesitheted is.! Továbbra is fenntartom, hogy ha nem teszünk ellene a románok betörnek...Így vagy ugy...
És nem mártirt játszok. Fel kéne ébrednetek! Kelet-Magyarország jelenleg igen intenzív Román behatolás alatt van..Szépen-csendben..Felvásárolják a falukat..Nézzetek utánna..Ki veszi meg az eladó házakat? De főleg miből? Románok, illetve román cigányok..Kilóra veszik meg csengert, tyukodot, porcsalmát, ököritót, stb..mátészalkát...csak a vak nem látja..10 év mulva román lesz szatmár...itteni oldala...is
Ja főleg miből? Ezen ne lépjünk túl...Javaslom Wass Albertet olvasni...
Honnan van egy regáti román cigánynak hirtelen 2Misije? és pont itt akar belőle házat venni????
Valahogy egy echte román cigány szatmárban akar házat venni..nem értem...
Egy dolga van......szépen vesz még egy másikat is..:) és így tovább...amugy ez megy 10 éve...st 15 éve...lassan kinyírják a székelyföld környékét. ez a cél..már így is 300km...ha nincs kontakt , le lehet irni..
Szóval továbbra sem értem hogy miért lenne sok románnak (cigánynak) célország Magyarország legszegényebb régiója??? Azt is tudomásul véve hogy nem szeretik őket, ellentétben Germanival.:)))))...De Ők mégis itt szeretnének ÉLNI!!!!
Nektek nem gyanús ez?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
És nem mártirt játszok. Fel kéne ébrednetek! Kelet-Magyarország jelenleg igen intenzív Román behatolás alatt van..Szépen-csendben..Felvásárolják a falukat..Nézzetek utánna..Ki veszi meg az eladó házakat? De főleg miből? Románok, illetve román cigányok..Kilóra veszik meg csengert, tyukodot, porcsalmát, ököritót, stb..mátészalkát...csak a vak nem látja..10 év mulva román lesz szatmár...itteni oldala...is
Ja főleg miből? Ezen ne lépjünk túl...Javaslom Wass Albertet olvasni...
Honnan van egy regáti román cigánynak hirtelen 2Misije? és pont itt akar belőle házat venni????
Valahogy egy echte román cigány szatmárban akar házat venni..nem értem...
Egy dolga van......szépen vesz még egy másikat is..:) és így tovább...amugy ez megy 10 éve...st 15 éve...lassan kinyírják a székelyföld környékét. ez a cél..már így is 300km...ha nincs kontakt , le lehet irni..
Szóval továbbra sem értem hogy miért lenne sok románnak (cigánynak) célország Magyarország legszegényebb régiója??? Azt is tudomásul véve hogy nem szeretik őket, ellentétben Germanival.:)))))...De Ők mégis itt szeretnének ÉLNI!!!!
Nektek nem gyanús ez?
Valakiknek az az érdekük, hogy betömjék az emberek fülét és szemét....De mindenki látja mi megy itt!
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Valakiknek az az érdekük, hogy betömjék az emberek fülét és szemét....De mindenki látja mi megy itt!
Anno 1918 környékén ment ez...Most Újra ez megy..Ingyen vissza nem téritendő hitelt, kölcsönt ad a pravoszláv egyház ha vesznek házat.lehetőleg magyar területen.
szépen csendben.....majd ha már vannak elegen, akkor eu-s jogok......ez itt románia...ez a duma. Figyeljetek oda!!!!
Bárki bármit mond én nem vészmadár vagyok....CSAK TÉNYLEG ELMONDTA EGY ROMÁN HOGY A TERV KÉSZEN VAN...Alig várják hogy meggyengüljünk...Nekik Nem tetszik hogy fegyverkezünk..De a céljuk MO teljes felosztása, megsemmítése...Ezért Élnek, ez a cél..Minden más mellékes!
És ez kerül amibe kerül...tök mindegy!
ez az igazság!
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Téped mint Foki.....?!! Én rengeteg olyan embert ismerek akinek óriási földjei vannak Erdélyben. Az Románia ugye?? Akkor mi is behatolunk mint Rokko???? Nyugodj már le...
Nem egyről beszélünk...Más a pénz és más a NEMZET. Én is ismerek sok olyan magyar embert akik földesurak,stb..FOGD MÁR FEL HOGY MÁSRÓL BESZÉLEK!:)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Köszönöm..+1 de ettől még nem olvasták Wass Albertet:-(
Az én felmenőim onnan vannak tudnék mesélni a román dolgokról...Remélem előbb-utóbb lesz rá mód.
de javaslom mindenkinek a hivatalos magyar történelem írást tanulmányozni, mely bár kommunista, és gyalázza a hősöket, de néha tényszerűen ír.
Csak a vallási összeírás alapján legyetek szivesek egy etnikai térképet összeállítani...az elmúlt 50 évről.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@Celebra
elvileg még a fehéroroszoktól vett mennyiségből van max egy zlj , hivatalosan tatán 30-35 db van ha jól tudom, de ebből szerintem max ha 15-öt használnak (javítsatok ha tévedek+szeretném hogy tévedjek) elvileg raktáron kéne hogy legyen még legalább ennyi
@Szatmár72 OFF TOPIC , szívesen beszélünk ilyesmikről de NEM a T72 topicban.
megértéseket köszönöm
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Honnan van egy regáti román cigánynak hirtelen 2Misije? és pont itt akar belőle házat venni????
Valahogy egy echte román cigány szatmárban akar házat venni..nem értem...

Egyébként ez nem 1 rossz ötlet. Mennyi lehet romániában monjuk moldáviában 1 kecó? Vajon ha fizetünk 2 misit Nógrádban meg Borsodban pár olyannak akinek nem megy a beilleszkedés átmennének? :D Lehet megérné...
Na csak szaporítottam az off-topicot pedig nagyon nem akartam...

T72
Én úgy tudtam 70-100 között T72-esünk van még tévednék? Lenygelek, Csehek, Szlovákok állítólag modernizálják a meglévőket. Ha van egy jó V4-es összefogás lehet megfontolandó lenne beszállni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
A T-72 et max másodvonalba tartaléként il valami leendő tank kezelői iskolába lehetne elképzelni. Plusz valami ellenerőnek. Ezekbe is felújítás után. Kukázni? Legalábbis addig nem kellene őket amíg nincs még egy zl nyi tartalék modernebb hk ink. Amúgy a lengyelek kb 2027-2030 ig tervezik a 72 et szolgálatban tartani. Igaz ott van is mennyiség. Felújítás, modernizáció után.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Arról nem is beszélve, hogy nagyon gatya állapotban vannak azok a le nem konzervált T72-esek. Az nem felújítás lenne, hanem majdnem újraépítés.... A konzerválásnak az lenne az értelme, hogy rövid időn belül max 2-3 nap újra bevethetőek legyenek. Fel kellett volna őket újítani, majd lezsírozni, és konzerválni.... Na itt ilyenről szó nincs..... Rozsdamanó úgy eszi őket mint a rosseb.... és ez a legkisebb gond :) De hála istennek a felújított Fehérorosz 100db T72est ingyé odaadtuk Iraknak, mert "Ki a fasza gyerek, Zoli te tudod......"
Azok nem a fehérorosz T-72-esek voltak, hanem a régebbi szar M-es változatok.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Egyébként ez nem 1 rossz ötlet. Mennyi lehet romániában monjuk moldáviában 1 kecó? Vajon ha fizetünk 2 misit Nógrádban meg Borsodban pár olyannak akinek nem megy a beilleszkedés átmennének? :D Lehet megérné...
Na csak szaporítottam az off-topicot pedig nagyon nem akartam...

T72
Én úgy tudtam 70-100 között T72-esünk van még tévednék? Lenygelek, Csehek, Szlovákok állítólag modernizálják a meglévőket. Ha van egy jó V4-es összefogás lehet megfontolandó lenne beszállni.
A LEGUTOLSÓ INFO ALAPJÁN SZLOVÁKIÁNAK EGYÁLTALÁN NEM LESZ TANKJA..
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
@Celebra
elvileg még a fehéroroszoktól vett mennyiségből van max egy zlj , hivatalosan tatán 30-35 db van ha jól tudom, de ebből szerintem max ha 15-öt használnak (javítsatok ha tévedek+szeretném hogy tévedjek) elvileg raktáron kéne hogy legyen még legalább ennyi
@Szatmár72 OFF TOPIC , szívesen beszélünk ilyesmikről de NEM a T72 topicban.
megértéseket köszönöm
Ha van elegendő mennyiség,igenis érdemes modernizálni őket.
33-t72m2.jpg

Ha nem is ennyire,de a sok felújitási programbol lehet választani egy költséghatékony és harcértéknövelő felújitást,ami még sokáig ütőképessé teheti a környezetünkben az öreg 72t
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
A LEGUTOLSÓ INFO ALAPJÁN SZLOVÁKIÁNAK EGYÁLTALÁN NEM LESZ TANKJA..
Én azt olvastam hogy a szlovákok egy zl nyi 72 et kivánnak modernizálni. Erről itt is volt valami link. A kukázást a 72 ét meg szerintem dobták. Egyébként egyre úgy tűnnik hogy a cseheknél se kukázák a 72 et. Sőt azt is elképzelhetőnek tartom hogy a szlovákokkal karoltve a későbbiekben leo at szereznek majd be. Ahhoz meg a 72 et fent kell tartaniuk. A képességek miatt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@Celebra
Ha van elegendő mennyiség,igenis érdemes modernizálni őket.
33-t72m2.jpg

Ha nem is ennyire,de a sok felújitási programbol lehet választani egy költséghatékony és harcértéknövelő felújitást,ami még sokáig ütőképessé teheti a környezetünkben az öreg 72t

jesus, van valami infó arról esetleg hogy pontosan milyen csomag van a képen? mert nagyon b@+!ónak néz ki :D , félreértés ne essék ,nem vagyok a modernizáció ellen, ugyanazt mondom mint te, ha megvan hozzá a mennyiség akkor hajrá , csak 15-20 darabot szerintem nem érdemes.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
402
635
93
  • Tetszik
Reactions: Celebra