[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 122
119 458
113
98ban meg ő állitatta le a T72,BMP és 2S1 modernizációt.....2010től hagyta lerohadni a helikoptereket,meg mindent.....2018tol erőteljes ami nyomásra,politikai okokbol elkezdődött egy látványos beszerzés-ez persze nem menti a szocikat.
A szocik meg kinvonták az összes nehéztechnikát és szintén hagytak lerohadni mindent. Viszont a pozitív mérlegben nemigen van semmi.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
És ez a nyomorult fővajda még képes és fejleszti a magyar haderőt. Valahogy Medgyessyben, Gyurcsányban, Bajnaiban nem lattam az akaratot. Véletlenül?

Egyelőre Orbán is csak papíron fejleszt.Azzal meg ugye még nem lesz legyőzve az ellen.De ha ez a topic is átmegy emútnyócévbe(merthogy immáron mindkét oldal mondhatja és teljes nyugalommal), akkor ez is csak el lesz sz@rva olyan hülyeségekkel, aminek sose lesz vége.
Az meg ha tetszik, ha nem, akkor is igaz, hogy a rendszerváltás utáni MINDEGYIK kormány csak pusztított.Majd akkor lesz érdemes beszélni fejlesztésről, ha itt lesz akár a Leo2, akár a helikopterek.Már csak azért is,mert semmit nem tudunk arról, hogy mit fognak velük kezdeni amikor már itt lesznek.Az se biztos amúgy, hogy akkor még hatalmon lesz, mire megjönnek az említett eszközök...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 122
119 458
113
Egyelőre Orbán is csak papíron fejleszt.Azzal meg ugye még nem lesz legyőzve az ellen.De ha ez a topic is átmegy emútnyócévbe(merthogy immáron mindkét oldal mondhatja és teljes nyugalommal), akkor ez is csak el lesz sz@rva olyan hülyeségekkel, aminek sose lesz vége.
Az meg ha tetszik, ha nem, akkor is igaz, hogy a rendszerváltás utáni MINDEGYIK kormány csak pusztított.Majd akkor lesz érdemes beszélni fejlesztésről, ha itt lesz akár a Leo2, akár a helikopterek.Már csak azért is,mert semmit nem tudunk arról, hogy mit fognak velük kezdeni amikor már itt lesznek.Az se biztos amúgy, hogy akkor még hatalmon lesz, mire megjönnek az említett eszközök...
Az lenne még az igényes, ha addig megbukna és regnáló következő kormány meg szépen visszamondaná a beszerzéseket és két pad közt seggre esnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Az lenne még az igényes, ha addig megbukna és regnáló következő kormány meg szépen visszamondaná a beszerzéseket és két pad közt seggre esnénk.

Épp mostanában írták odaát Zordnál, hogy a szocik le akartâk anno a Gripent mondani, csak annyit kellett volna fizetni a svédeknek kötbért, hogy inkább hagyták. Lehet, hogy a Leo, heli szerződésben is vannak ilyen szép kis kiegészítések
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 215
14 067
113
Épp mostanában írták odaát Zordnál, hogy a szocik le akartâk anno a Gripent mondani, csak annyit kellett volna fizetni a svédeknek kötbért, hogy inkább hagyták. Lehet, hogy a Leo, heli szerződésben is vannak ilyen szép kis kiegészítések

Ja és hirtelen duplájára nőtt az ár.
Néhányan meg csodálkoznak amikor vezető politikusoknak többszázmilliós bankszámláik vannak bécsben.
Adózatlanul. o_O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 529
44 900
113
Jah csak akkor meg kb megint tíz év menne a levesbe honvédelmileg. Ezért lenne jó ha legalább ebben konszenzus lenne a pártok közt.
Én majd akkor leszek nyugodt, ha itt vannak, és ki vannak fizetve. Még nagyon sok dolog történhet addig, jöhet egy kisebb nagyobb gazdasági válság, s lehet hogy a jelenlegi kormány fogja visszamondani őket. Belesodródunk egy konfliktusba a németekkel, franciákkal politikai vonalon, és beintenek. Bármi lehet itt még, és annak az ellenkezője is, mire megjön a H-225M/Leo2 kombó. A H145M sanszosan ideér már biztos.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A szocik meg kinvonták az összes nehéztechnikát és szintén hagytak lerohadni mindent. Viszont a pozitív mérlegben nemigen van semmi.
Éppenséggel van,csak 94-98 között.Az egyébbként igen elbahot fehérorosz T72 beszerzés a saját állománnyal együtt egységes modernizálásra kerültek volna.Különben ekkor volt szándék a Mihuk korszerűsitésére is.(nem restaurálás,modernizálás).Aztán az elbahott Gripenbeszerzés,és annak javitása elvitt minden pénzt.utána meg jött az egész nyugateurópát végigjáró nem kell nehéztechnika,ugysincs ki megtámadjon minket hullám.Nemcsak nálunk volt ez.mindenki eszétvesztve szerelte le a haderejét.
Különben egyáltalán nem vagyok baloldali.Sose szavaztam a szocikra.Hofit tudnám idézni
-Nem,nem akarjuk őket vissza...De titeket(fityiszt) sem!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
szerintem ne csináljunk ebből politikai kérdést, megállapodhatunk szerintem bőven abban hogy a rendszerváltás óta mindegyik szart magasról a honvédelemre, tettek kozmetikázó lépéseket de valódi értékkel bíró dolog nem igazán történt(Gripent leszámítva de az is más kérdés hogy lett az kiválasztva )
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Balázs hozzászólásának utolsó két mondatában van a lényeg:

Mert a T-55 akkor még jó volt nekik (AMX-13 volt a mérce egyik vége, hahó...) is és nem volt végletesen elavult, mint ma a T-72M1. Már 1991-ben sem volt közepesen korszerű sem. Azokból a T-55-ösölből 1980-as években meg APC-t csináltak belőlük emlékeim szerint.

A magyar T-72M1 korszerűsítése értelmetlen, annyira eljárt felette az idő. 15-20 éve lett volna értelme, azt váltaná le most Leo2A7. Ezt szerencsésen kibekkeltük, hála istennek nem volt szükség hk-ra. Ez kb. olyan, mint ahogy az olaszok kihúzták a F-104-gyel és a lízingelt F-16A Block 15 ADF és előtte az elbaszott Tornado ADV-vel az EF érkezésééig.

Megúsztuk - ahogyan sok más ország is - az elmúlt évtizedeket anélkül, hogy fegyverekre lett volna szükségünk.
Lementünk a gödör aljáig, s minden politikai rezsim tett róla bőszen a 80-as évek közepétől, hogy egyre kevésbé legyen harcképes a hadsereg.
Mondhatnám, hogy jól tették, mert - utólag - kidobott pénz lett volna minden beszerzés (most az elveszett fegyvernemi kultúrát, szakmai gyakorlatot hagyjuk), s a megtakarításból az ország gyarapodott.
Csak ez sem igaz, mert szinte az összes megspórolás sanszosan már Svájcban van, meg a Yárda-szigeteken...

Csak most már nincs lejjebb - ja, de; a NULLA.

Csak azt meg már nem lehetne kimagyarázni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 759
65 016
113
Arról nem is beszélve, hogy nagyon gatya állapotban vannak azok a le nem konzervált T72-esek. Az nem felújítás lenne, hanem majdnem újraépítés.... A konzerválásnak az lenne az értelme, hogy rövid időn belül max 2-3 nap újra bevethetőek legyenek. Fel kellett volna őket újítani, majd lezsírozni, és konzerválni.... Na itt ilyenről szó nincs..... Rozsdamanó úgy eszi őket mint a rosseb.... és ez a legkisebb gond :) De hála istennek a felújított Fehérorosz 100db T72est ingyé odaadtuk Iraknak, mert "Ki a fasza gyerek, Zoli te tudod......"
Hülyeség, köztudott hogy nem a belorusz import ment Irakba hanem jórészt cseh, lengyel, és az egykori szovjet vasak. Tessék kérem utána keresni nyilatkozat előtt. Amúgy néma pápai szentFerencen múlt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@Ratamahata
Arról nem is beszélve, hogy nagyon gatya állapotban vannak azok a le nem konzervált T72-esek. Az nem felújítás lenne, hanem majdnem újraépítés.... A konzerválásnak az lenne az értelme, hogy rövid időn belül max 2-3 nap újra bevethetőek legyenek. Fel kellett volna őket újítani, majd lezsírozni, és konzerválni.... Na itt ilyenről szó nincs..... Rozsdamanó úgy eszi őket mint a rosseb.... és ez a legkisebb gond :) De hála istennek a felújított Fehérorosz 100db T72est ingyé odaadtuk Iraknak, mert "Ki a fasza gyerek, Zoli te tudod......"
én úgy emlékszem hogy pont azért kellett őket felújítani mert nem az "új" fehérorosz harckocsik voltak hanem még a régi cseh vasak.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
szerintem maradjunk annyiban hogy a mi t72-eink max arra jok hogy letrehozzanak beloluk egy "agresszor" szazadot ami hadgyakorlatokra es magasabb szintu gyakorlatozashoz jol johet ,de valszeg meg ahoz a feladatkorhoz is modernizalni kellene oket
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 759
65 016
113
@Celebra
elvileg még a fehéroroszoktól vett mennyiségből van max egy zlj , hivatalosan tatán 30-35 db van ha jól tudom, de ebből szerintem max ha 15-öt használnak (javítsatok ha tévedek+szeretném hogy tévedjek) elvileg raktáron kéne hogy legyen még legalább ennyi
@Szatmár72 OFF TOPIC , szívesen beszélünk ilyesmikről de NEM a T72 topicban.
megértéseket köszönöm
Fejből pontosan nem tudom a darabszámot de még olyan 65 körül van a mennyiség itthon.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 075
33 331
113
Van ilyen is. Bhkk

Modernizalva a 72 esekre szukseg van a mai napig. Es a jovoben is szukseg lessz rajuk. /neha meg az otvenocsikert is ment a sajnalkozas./ szukseg van a 72 esekre. Akar hogy is az egy kiba..ot hk./ ero. Nem az ek csucsara valo az ellenseg fo ereje ellen ma mar ez teny modernizalva sem. De ez nem jelenti azt hogy haszontalan vagy felesleges lenne.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 848
113
Van ilyen is. Bhkk

Modernizalva a 72 esekre szukseg van a mai napig. Es a jovoben is szukseg lessz rajuk. /neha meg az otvenocsikert is ment a sajnalkozas./ szukseg van a 72 esekre. Akar hogy is az egy kiba..ot hk./ ero. Nem az ek csucsara valo az ellenseg fo ereje ellen ma mar ez teny modernizalva sem. De ez nem jelenti azt hogy haszontalan vagy felesleges lenne.
Az ötvenötösöknek az alváza lett volna jó sok mindenre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 759
65 016
113
A LEGUTOLSÓ INFO ALAPJÁN SZLOVÁKIÁNAK EGYÁLTALÁN NEM LESZ TANKJA..
Szegény Slota... Én úgy olvastam lesz nekik, felújítást követoen kB 30db. De hogy meddig az passz. Normál esetben 2030 körül ki kell hulljanak mindenképp mert addigra 50 éves holmik lesznek már. Szerintem vesznek ok is pár év múlva majd Leó t
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
@Szatmár72
A LEGUTOLSÓ INFO ALAPJÁN SZLOVÁKIÁNAK EGYÁLTALÁN NEM LESZ TANKJA..
Caps Lock nélkül is megértjük amit mondasz hidd el , a másik meg , van erről esetleg valami cikk vagy forrás? én úgy tudom 1 zlj marad a szlovákoknak is(modernizálva/felújítva)
@antigonosz
Szegény Slota... Én úgy olvastam lesz nekik, felújítást követoen kB 30db. De hogy meddig az passz. Normál esetben 2030 körül ki kell hulljanak mindenképp mert addigra 50 éves holmik lesznek már. Szerintem vesznek ok is pár év múlva majd Leó t
@Szittya
Van ilyen is. Bhkk

Modernizalva a 72 esekre szukseg van a mai napig. Es a jovoben is szukseg lessz rajuk. /neha meg az otvenocsikert is ment a sajnalkozas./ szukseg van a 72 esekre. Akar hogy is az egy kiba..ot hk./ ero. Nem az ek csucsara valo az ellenseg fo ereje ellen ma mar ez teny modernizalva sem. De ez nem jelenti azt hogy haszontalan vagy felesleges lenne.
Egyetértek azzal a kitétellel hogy normális mennyiség legyen modernizálva(min 1 zlj. mennyiség)