[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
390
1 002
93
Nagyon lenézitek a magyar harckocsizókat. :(
Tavaly a Brave Warrior gyakorlat keretében például pont lőttek ilyen támadó kötelék lőgyakorlatot a Köröshegyi figyelőnél lévő lőtéren. Egy szlovák-horvát-magyar harccsoport részeként, igen nagy sikert aratva. Sajnos a sajtót arra a napra pont elfelejtették meghívni, így felvétel nincs róla (én nem találtam), de állítólag látványos volt, mert oszlopból lőttek balra, majd alakzatot váltva hajtották végre a rohamot. Sajnálom, hogy nincs róla felvétel.
Semmivel sem rosszabbak, elég hosszú és szerteágazó kötelék kiképzéseik vannak. Több év míg egy harckocsizó kiképzett kezszem-nek számít. Ha hagyják őket nagyon keményen végigcsinálják a kiképzéseiket. Általában ezzel szokott a gond lenni, az igénytelen, fingfestésből élő stílusba nem nagyon passzol a harckocsizó mentalitás.

Én egyáltalán nem nézem le a magyar harckocsizókat, sem egyéb fegyvernemhez tartozókat. De eddig csak előre tüzeléses videókat láttam tőlük, ezért érdekelt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Én egyáltalán nem nézem le a magyar harckocsizókat, sem egyéb fegyvernemhez tartozókat. De eddig csak előre tüzeléses videókat láttam tőlük, ezért érdekelt.

A harcászati szabályzatuk gondolom most is titkos, így nem is kaphatsz hiteles képet arról milyen kiképzést kapnak. Legfeljebb sejtheted, ha értesz kicsit hozzá, a videók alapján, hogy milyen harcászati mozgások vannak harckocsikkal és mit csinálnak épp. De elég kevés a használható videó fent e téren.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Én egyáltalán nem nézem le a magyar harckocsizókat, sem egyéb fegyvernemhez tartozókat. De eddig csak előre tüzeléses videókat láttam tőlük, ezért érdekelt.
Ok. Arra akartam utalni, hogy nem csak az oroszok tudják használni a harckocsit. Tény, hogy egy magyar harckocsizónak sokkal rosszabb sorsa van egy NATO haderő katonájaként, mint egy orosz harckocsizónak. És nem csak amiatt, hogy ők gyártják a tankot, mi meg nem....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A T-72B3 harckocsik oldalsó tüzelése Voronezs közelében. Ilyet vajon csinálnak a magyar harckocsizók?


Találtam egy képet, ezen hátrafelé tüzel az egyik magyar T-72, gondolom nem tolatva, hanem rongyol vissza. A lőterek lehetőségei korlátozzák a végrehajtható lőgyakorlatokat. Ez elméletileg 2019-ben készült, valószínüleg Szomódon.
2019_Snoj_Péter_válogatás-2.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Erre gondoltam én is, elég potens jószág az a 72es. Azért vigyázz miket írsz mert úgy vettem észre, hogy ezen a fórumon a t72 felujjítása valami szitokszó kategória, és csak beolvasztani érdemes egyesek szerint.

Nem szitokszó. Nálunk, a Honvédség esetében nincs már értelme nagyon. Egyrészt mert kevés van belőlük, illetve az életkoruk és az elhanyagolt állapotuk folytán, annyiba is kerülhet egy felújítás, korszerüsítés, hogy értelmetlen már. Én már rég felújítottam, korszerüsítettem volna, legalább 2 zlj mennyiséget, nem most. Viszont nem én döntöttem a kérdésben. :) Nem is fogok. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 717
113
Nem szitokszó. Nálunk, a Honvédség esetében nincs már értelme nagyon. Egyrészt mert kevés van belőlük, illetve az életkoruk és az elhanyagolt állapotuk folytán, annyiba is kerülhet egy felújítás, korszerüsítés, hogy értelmetlen már. Én már rég felújítottam, korszerüsítettem volna, legalább 2 zlj mennyiséget, nem most. Viszont nem én döntöttem a kérdésben. :) Nem is fogok. :)
Többször hallottam érvként, hogy a leromlott állapot miatt nem érdemes a mieinket korszerüszíteni. Oké-oké, de mi az amit ne kellene egyébként is cserélni egy mondjuk jobb állapotban lévő, megkímélt 72en ha arra kerülne a sor? Ami upgrade csomagok elérhetők, ott minden főbb komponenst mindenképpen cserélnek, szerintem is csak így lenne értelme.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Többször hallottam érvként, hogy a leromlott állapot miatt nem érdemes a mieinket korszerüszíteni. Oké-oké, de mi az amit ne kellene egyébként is cserélni egy mondjuk jobb állapotban lévő, megkímélt 72en ha arra kerülne a sor? Ami upgrade csomagok elérhetők, ott minden főbb komponenst mindenképpen cserélnek, szerintem is csak így lenne értelme.
Egy normális feljavító csomag másfél/két millió euro. Ezt szorozd fel 355 el és nyersz rajta 10 évet. Nekünk csak akkor érné meg ha várhatóan lenne egy konfliktus vagy konfliktus veszélye. Mert akkor a semmitől jobb. Mint az amikor a német pampongna ha A7 el irtanád a szeretett szakálosokat délen. És nem fogsz tudni segítséget adni oda ahová kell. Nem tudom. Úgy vagyok vele hogy 30 körüli mennyiséget csak rendbe kénne vágni. Már csak azért is ebben a bizonytalan kiszámithatatlan világban bármi bebaszhat.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Pár ez előtti komment elég hitvita szintűnek tűnt. Ennyi.

Jól látjátok, tisztázva! :)



T-72A v. B
Az a "Brezsnyev szemöldöke" ma már nem egy elérhetetlen technológia. Szerintem itthon gyártható, 30% többlet réteggel jobb lenne mint a robbanó-töltetes dolog: azt nem tudunk (licenszet) venni, csak a terméket. "Aranyért". Ami háborúban embargós "szokott" lenni! :(

"...Magad Uram, ha (kidobnivaló)pénzed nincs!..." ...vagy valami hasonló ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Jól látjátok, tisztázva! :)



T-72A v. B
Az a "Brezsnyev szemöldöke" ma már nem egy elérhetetlen technológia. Szerintem itthon gyártható, 30% többlet réteggel jobb lenne mint a robbanó-töltetes dolog: azt nem tudunk (licenszet) venni, csak a terméket. "Aranyért". Ami háborúban embargós "szokott" lenni! :(

"...Magad Uram, ha (kidobnivaló)pénzed nincs!..." ...vagy valami hasonló ;)

Pl a Kontakt V sem egy nagy szám technológiailag.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
LMzek 2.0

"Az a "Brezsnyev szemöldöke" ma már nem egy elérhetetlen technológia"

Tudod te egyáltalán, hogy mi az? :rolleyes:
Tisztában vagy azzal, hogy mennyivel modernebb és hatékonyabb megoldás egy Kontakt-5 vagy pl. a T-72B-k belső NERA páncélzata?
Tisztában vagy a korabeli lövedékek átütési képességeivel? (sac/kb)
Tudsz bármi relevánsat a témában? :D

Van itt 79 oldalnyi szöveg. Minden válasz amit keresel ott megtalálható!
Tessék szépen elolvasni és akkor lesznek érdemi infóid. (mindenkinek ajánlom, minden topikban!) ;)
 
M

molnibalage

Guest
LMzek 2.0

"Az a "Brezsnyev szemöldöke" ma már nem egy elérhetetlen technológia"

Tudod te egyáltalán, hogy mi az? :rolleyes:
Tisztában vagy azzal, hogy mennyivel modernebb és hatékonyabb megoldás egy Kontakt-5 vagy pl. a T-72B-k belső NERA páncélzata?
Tisztában vagy a korabeli lövedékek átütési képességeivel? (sac/kb)
Tudsz bármi relevánsat a témában? :D

Van itt 79 oldalnyi szöveg. Minden válasz amit keresel ott megtalálható!
Tessék szépen elolvasni és akkor lesznek érdemi infóid. (mindenkinek ajánlom, minden topikban!) ;)
Kb. mintha a Ford T Modell lenne példa mai autónál. Kb. annyira releváns az a szemöldök...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Kb. mintha a Ford T Modell lenne példa mai autónál. Kb. annyira releváns az a szemöldök...


Nekem inkább az jutott eszembe, hogy az egyik első autóversenyt(jóval a Ford-T előtt) egy elektromos autó nyerte.:p

A többi előnye akkor is megvan:
- beszerezhető,
- gyártható technológia
- itthon!!!(hazai hadi-ipar),
- a sérülései egyszerűen javíthatók("tábori" körülmények között!),
- nincs függőség az épp aktuális "nagyoktól, szövetségestől, baráttól"...

Az nem érv, hogy "régi".
...az atom is!
Legyünk konstruktívak, miért is nem jó?


A "régi" megjegyzéshez: a nem high-tech Irakban, a 80-as évek végén (!!) megcsináltak a B-SZ továbbfejlesztését.
Az M1-Abrahams az urán magvas lőszerrel nem tudta kilőni a Sivatagi Vihar idején!!!
Szerintem ez elég nekünk. Szerinted?


Úgy gondolom, hogy a "szakértő" aki ezt nem tudja, az alacsonyabb lóról ossza az észt! :)

(Mr. Google segít ;))
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
LMzek 2.0 "Az a "Brezsnyev szemöldöke" ma már nem egy elérhetetlen technológia" Tudod te egyáltalán, hogy mi az? :rolleyes: Tisztában vagy azzal, hogy mennyivel modernebb és hatékonyabb megoldás egy Kontakt-5 vagy pl. a T-72B-k belső NERA páncélzata? Tisztában vagy a korabeli lövedékek átütési képességeivel? (sac/kb) Tudsz bármi relevánsat a témában? :D Van itt 79 oldalnyi szöveg. Minden válasz amit keresel ott megtalálható! Tessék szépen elolvasni és akkor lesznek érdemi infóid. (mindenkinek ajánlom, minden topikban!) ;)

:eek: Én tudom. Te???

...a nem high-tech Irakban(!!!), a 80-as évek végén (!!) megcsináltak egy "Brezsnyev-Szemöldöke" továbbfejlesztést.
Az M1-Abrahams az urán magvas lőszerrel nem tudta kilőni a Sivatagi Vihar idején!!!

Szerintem ez elég nekünk. Szerinted NEM! (?)



Úgy gondolom, hogy a "szakértő" aki ezt nem tudja, az alacsonyabb lóról ossza az észt! :)

(Mr. Google segít ;))
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
LMzek 2.0

" Én tudom. Te???"

Én hülye vagyok, ahogyan mindenki más is. Szóval kérlek világosíts fel minket :)

"Az M1-Abrahams az urán magvas lőszerrel nem tudta kilőni a Sivatagi Vihar idején!!!"

Az iraki T-62-eseket? Vagy milyen típust? Esetleg valami forrás ezen legendás eseményre?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Pl a Kontakt V sem egy nagy szám technológiailag.

Nem tudom, valamiért senki(lengyelek, csehek, szerbek, bulgárok...) nem gyartja, veszik.
...ha jól olvastam a fórumokat.
A Kontakt is jó lehet/lenne, fenntartás/javítás? Idő/pénz(Ára?), van infó?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Nem tudom, valamiért senki(lengyelek, csehek, szerbek, bulgárok...) nem gyartja, veszik.
...ha jól olvastam a fórumokat.
A Kontakt is jó lehet/lenne, fenntartás/javítás? Idő/pénz(Ára?), van infó?

Mit kell azon javítani?Vagy karbantartani?Letárolod a töltetet és kész,az acel kazettán nincs mit karbantartani.