1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Mindig meg tudsz lepni!

honved likes this.
  2. Shadow

Shadow Well-Known Member

El tudnád küldeni a forrást, Én is szívesen elolvasnám :D

Köszi!!!

silurusglanis likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Shadow likes this.
  4. Ocses

Ocses Active Member

Hát sajnos csak 1 lövést, vagyis "találatot" mutatnak.
    Felül középen a piros háromszög 1800m.
    A juta amire lőnek pár száz mre előtte van.
    Úgyhogy a lőtáv szerintem max 1500m.
    Én úgy látom mobilon bár látványos a becsapódás de az a cél alatt van.:(

Bár lehet mozgásból lőttek, nem tudom. Akkor meg nincs akkora a táv.
    Szerintem illene eltalálni.

Bár lehet csak egy látványos képsort akartak bevágni, és a többi lövés jobban sikerült:rolleyes::D
    Amikor beérnek az első a mosó;):D Az biztos.

A 4 különböző kinézetű, állapotú gép a magyar honvédségi valóság.o_O

Sajnos csak 1 becsapódást látni. A piros háromszög 1800m. A juta cél szerintem párszáz mre előtte van. Úgyhogy kb 1500mre lehet. Ha jólláttam sajna rövid volt az egy látható "találat", bár látványos a becsapódás, de nem találta el.:(

Múltkor ezt írtam csak volt aki leoltot. Én sajnos mind ilyen lövészeteket láttam.

Ha jóhiszemű akarok lenni lehet csak valami látványosat akattak berakni.;)
    Ha rosszhiszemű akkor ez volt a legközelebbi találat a célokhoz.:(

honved and antigonosz like this.
  5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valamennyi Szentendrén vagy hol a pokolban is van állítólag valami suliban.

6. Ocses

Ocses Active Member

Laptopon megnézve látszik egy 72es ami éppen kidobja a hüvelytalpat.
    Ha az lőtt akkor még szomorúbb. Szerintem nincs 1k a távolság.

7. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

Egy kameraval vettek fel, igy eselyes hogy nem azt a lovest latod!

8. Ocses

Ocses Active Member

Lehetséges.

A hüvelytalp kivetés mindíg a lövés után van közvetlenül? Más videókon csak így láttam.
    Egyálltalán, hogyan történik?
    És ilyenkor mi van az abv védelemmel? Olyan szintű túlnyomás van esetleg odabent, hogy nem juthat be semmi?

9. krisss

krisss Well-Known Member

tonyo likes this.
  10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Jó cikk :)
    Google a barátom és fordítom. A cikk szerint (fordító) a lengyelek a modernizáció helyet az olcsóbb módosításokat hajtanák végre a 72 en. Ami lényegébben modernizálás mert új thermo optika,rádió, motor és hajtás módosítást jelentene. Elvileg a löveg maradna. Ha jól vettem ki 8-10 évre terveznek a 72 el. Valami 300-400 db újitanának meg. A cikk 318 db említ plusz egy zl nyi mennyiséget.
    Hát nem is tudom. Nekünk megérné e felhozni valamely szintre a 72 et? Legalább egy zl jat. Egyébként nagyon úgy fest hogy a lengyelek valami saját fejlesztésű "közepes" tankal (nem ifv alapon szerintem az csak tapasztalatszerzés lesz) fogják váltani a 72 et.

11. Crusader

Crusader Active Member

Reméljük olcsó lesz :D

12. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nekünk is egy ilyen olcsóbb korszerűsités kéne.Páncélvédelmet meg javitani ERA/NERA pótpáncélzattal.Esetleg APS.Térségünkben bőven harcképes még egy darabig.Nem az orosz gárda-hadosztályokkal vivott Pohorovka 2.0ra kell gondolni,abban nekünk úgysem osztanak lapot.

zsolti and fip7 like this.
  13. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Dudi nem örülne ennek a török upgrade-nek.

14. Anti

Anti Well-Known Member

15. honved

honved Well-Known Member

Sajnos nagy a csend T-72 ügyben. Lehet nem fog történni semmi felújítás, a Leopárdok érkezése után kivonják őket. Egyre inkább erre gondolok. Végül is, 2026 után rendelhetünk újabb zászlóaljat, zászlóaljakat, ha a helyzet úgy hozza, a Leopárdokból.

16. papajoe

papajoe Well-Known Member

Jövőre kellene azokat már megrendelni,több év a szállítás.

Masztiff and honved like this.
  17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Masztiff likes this.
  18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Számomra ez a T-72 üzemeltetés olyan mint a Minyolc il Mihuké. Terminátor által linkelt friss közbeszerzés alapján 2026 ig maradnának rendszerbe? Szerintem a T-72 el is kezdeni fognak valamit. A leok érkezéséig kb 4-6 év. Nem számolva bármilyen külső tényezők miatti csúszásokat. Egy dolog a tervezés. Más dolog az élet. Ez épp olyan mikor a munkahelyen a főnök kijelenti hogy ez így lesz. Pár hónap eltelik. Utánna a "terv" tervektől muszály volt eltérni. Mert miért is ne jött volna közbe ez meg az.
    Szerintem a T-72 re is megvannak az ötletek,tervezettek. Csak egyenlőre várhatnak vagy óvatosan kezelhetik őket. Mert ki tudja bármikor, bármi közbejöhet. Ebből kifolyólag lehet változtatni kell majd.

19. leplezo

leplezo Well-Known Member

Amíg nem túl nagy ráfordítással működőképesek, esetleg némi upgrade-n is átmehetnek, addig kell valamire hasznosítani, mégha lesz közben 120 leo akkor is. Nincs már nekünk olyan sok t-72, hogy a maradékok közül ne lehessen akár az összesnek valami háttér vagy kiszolgáló feladatot találni.

20. borisz

borisz Well-Known Member

NATO gyakorlatra ellenerőnek! :D

honved and dudi like this.

Ezen oldal megosztása