1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. leplezo

leplezo Well-Known Member

Ha adnak érte jó pénzt nem ócskavasáron akkor vihetik. De adjuk őket, úgy legyen, hogy minden eladott db után helyette veszünk vagy egy leo2A4-et vagy A7-et (ez a 2 lesz rendszerben azért írom)
    Az eladjuk/ajándékozzuk és helyette lesz a büdös semmi akkor inkább maradjanak meg amíg szét nem hullanak.
    120 harckocsi is éppen elég egy hasonló ország ellen mint mi 2 ellen meg f@szrahúzhatjuk. (és eddig úgy néz ki 2026-ra lesz 56db nagyon jó harckocsink, de darabra ígyis kevés. Kéne "legalább a duplája")

2. honved

honved Well-Known Member

Nem látunk bele még a rövidtávú tervekbe sem. Annyit tudunk, amennyit nyílvánosságra hoztak. Vagyis az eddigi megrendeléseket. Szárazföldieknek megrendelve nehézfegyver eddig, 56 db LEO 2 A7+ / A4. 24 db PZH 2000. Először jussunk el egy normális dandárig, aztán kiderül jöhet-e a következő. T-72 ügyben régebben én is a felújítás mellett voltam, mint lehetőség. Mára egyre inkább úgy érzem, mennek a levesbe, amint a Leopárd harckocsik haderendbe álltak. Amennyiben lesz újabb harckocsi zlj., Tatán, vagy máshol, az szintén leopárdokkal lesz felszerelve. Ebben egyre inkább biztos vagyok. Itt teljes átfegyverzés lesz, úgy gondolom. legfeljebb, nagy darabszámuk folytán, a BTR harcjárművek mehetnek a tartalékos erőknek, még jó náhány évre. Aztán ahogy azok is kikopnak, helyettük is nyílván más lesz ott is. Persze ha így lesz, mert ez sem biztos. :)

3. leplezo

leplezo Well-Known Member

mondjuk a BTR lecserélése egy komoly feladat lesz, hiszen kéne vagy 4-500db valami amire cserélünk. És ez be kell látni baromi sok. Szerintem már csak legyártás végett is minimum 2 részletben tudunk csak leváltani. mondjuk 2x3-4 év alatt. Mert nem hiszem, hogy bármely gyártó ami szóba jöhet van 4-500db csak úgy készleten azonallra ami nincs lefoglalva.

4. honved

honved Well-Known Member

Nincs készleten ilyesmi a gyártóknál. Mázli, hogy a KMW-nél volt raktározva régi A4, amit gyorsabban tudnak szállítani. Túl drága eszközök, hogy raktárra termeljen bármelyik gyártó is, aztán álljon benne a sok pénz, ki tudja meddig. Még a személykocsi gyártók is az előre leadott megrendelések alapján gyártanak, ott sincs nagy raktározás, pedig a kocsi fogyóeszköz. Logikus, ha belevágunk az IFV/APC beszerzésekbe, akkor az több éves folyamat lesz. Évente egy bizonyos mennyiséget fogunk csak beszerezni, nem egyszerre az egész szükségletet. Gondolom.

5. Anti

Anti Well-Known Member

Mikor jönnek hivatalosan az A4-esek?

6. tonyo

tonyo Well-Known Member

Amikor a fényesìtést megkapják :) Pasz? Talán még ebben az évben.
    Egyébként a német parlament elfogadta a régebbi A6 os (A4 ben nem vagyok biztos) modernizálását A7 re. Úgy néz ki a maradék hk modernizálodnak odakint.

7. megazez

megazez Well-Known Member

Úgy rémlik valamikor azt olvastam, hogy 2019 3. végén vagy 4. negyedév elején

8. blogen

blogen Well-Known Member

Igazából nem annyira a por, hanem az eltérő kinézetű, rendkívül szakadt, leharcolt járművek, a lehető legváltozatosabb színű, mintájú és formájú egyenruhákba, bakancsokba öltözött személyzet az, ami Szíriához teszi hasonlatossá a képeket! Csak a vasbetonba való síkhálóból kalapált betontörmelék-pótpáncélzat gányolás hiányzik róluk, de nyugodtan be lehet tenni így is egyik-másik képet a Szíria topikba, hogy a tartuszi-expresszel érkezett járműveikkel, valami tigris alakulat készül a latakiai offenzívára!

alfa74 likes this.
  9. borisz

borisz Well-Known Member

300 darab európai viszonylatban már mennyiség. Azért már lehajolnak.
    Évente 50-60 darabot kellene legyártani, hogy valamikor le is szállítsák.

Én esküdni mernék rá, hogy '18 december végét olvastam valahol, hivatalos, félhivatalos forrásból. Ezzel magyarázták az A4-es verziót, hogy raktárról, kvázi azonnal tudják.

10. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

én július-augusztust hallottam

11. RomperStomper

RomperStomper Active Member

Gyalogsági fegyverektől, aknavetőktől és harckocsiágyúktól zengett a szomódi lőtér, ahol a tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár zászlóalj-harccsoportja éleslövészettel egybekötött komplex harcászati mozzanatot hajtott végre.

https://honvedelem.hu/cikk/115495_sarkanyharag_gyakorlat_tatan

tonyo likes this.
  12. blogen

blogen Well-Known Member

Azért jó látni, hogy kéthetente megmozdulnak ilyen szinten! Megy rendesen a kiképzés! :hadonaszos:

13. RomperStomper

RomperStomper Active Member

“Sajtónyilvános gyakorlatot szervezett a 25. Klapka György Lövészdandár a szomódi lőtéren. A Sárkányharag 2019 elnevezésű szimuláció alkalmával éles- és harckocsi lövészetet is bemutattak a tatai katonák.”

14. Terminator

Terminator Well-Known Member

Fegyvernemi napot szervezett a tatai dandár

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Akár hiszik, akár nem. Akár akarják, akár nem.
    Oktatni fogják mert nincsen más. Azt amit még ők sem tudnak.
    Fantasztikus beszéd.:)
    Imádtam:)

silurusglanis and therob like this.

Ezen oldal megosztása