1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ifv be nem kell sok desszant... Ott a harcjarmu a lenyeg... Apc be sok desszant kell ha nato szerint megy a gondolkozas../ami nekunk nem fog fekudni ugyse.../ soha nem is fekudt../

Nekunk az apct tovabbra is konnyu lovassag jent kell alkalmaznunk. Nagy hatotavu fegyverrel jo mobilitassal raapas kepessegekkel /rajtautes les./ az ifv a kozepes lovassag akik a nehezlovassagot tamogatjak /hk./

Igy van manover kevesebb az ember tobb a gep... A gepmtobbet er mint az ember./egy lovas tobbet er mint egy gyalogos.../

Apc nel mobilitas nagy tuzero kevesebb desszant akar a pancel rovasara.../ tobb jarmube nagyobb a tulelesi esely mint egybe zsufolodva mindenki.../ meg a legjobb apc is kikaphato mig ha ket gyengebb van abbol az eggyik nagyesellyel megussza.../mar csak a dupla tuzero miatt ami nem egy iranybol van meg./

2. Szittya

A mobilitas apc eseteben is sok esetben tobbet er mint a pancel... Foleg ha egy helyett ketto van...egy helyett... Ha mondjuk amv lenne beszerezve se kellene feltetlen minden ullesbe liveszt ultetni... Minekunk nem olyan natos a logisztikank... Inkabb vigyen municiot tobbet er mint +1 fo.../nem wc kell sokkal praktikusabb a pakolohely vagy egy viztarozo.../

3. Szittya

Minel nagyobb onellato kepessegel kelk a logisztikai hianyossagainkat potolni. Es ha az megvan. A mibilitas nagyon nagy mertekben kihasznalhato!!! Mobilitas nelkul eselytelenek vagyunk... Mindigg is a mobilitas volt az elonyunk... Amikor ez nagy kuzdotavolsaggal parosult verhetetlenek voltunk...

4. Szittya

Ifv nel meg szinten keves ember kell desszantnak inkabb legyen kissebb a jarmu de ne nagyon legyen fentmarado hely a cuccoknak... Nem kell sok cucc egy ifv be se max 3 nap... Sok uzemanyag sok loszer fogy amivel az uzemanyag es a loszer ootolva van azzal eggyutt mehet minden mas is a harcjarmuvekhez... /tarolo rekeszek kerdese csupan./ bekebe nem szabad habiruba ugyse erdekelne senkit... Ha nem lenne tarolorekesz akkor is vinne az extra municiot. A teherauto /mert logisztika ami nem erossegunk/igy lehet potolni/.. Ifvb meg a 3 nap is sok... /egy nap boven eleg.../ vizbol loszerbol legsen tobb kaja meg nem sokmhelyet foglal../par kanna gazolaj egy ifv nek nem tetel 2 nel tobbet kulso oontra nem is tennek ra tok folosleges../ ha nincs uzemanyagnutanpotlas a hk se megy akkor aznifv minek.../ az apc viszont legyen minelmjobban onjaro.

5. Szittya

Harcjarmube meg konzerv valo nem mre azt egye korletfoglalas utan ha friss kajat nem tudnak biztositani... Muveletek alatt konzerv kell... Kis hely nagy kaloria tartalom... Ki nem szarja le az izet amikor lonek ra.., elje tul /ha mar csak azert mert tobb helyre hasznosabb cucc kerulhet./hat azert./ aztan ha lefut a dolog kaphatja a kajat a taborikonyharol...

Ugyogy szerintem alap a konzerv kuzdoterbe mindenkepp. Korletfoglalas utan /tartos korlet/ eseten mehet az mre kint a szabadba... Ha meg mar tartos a berendezkedes fot etel./mre konzerv tartalekba feltoltve mozzanat esetere./mindenkinek mindenhova mre t csupan penzpazarlas logisztika terheles es hely pocsekolas...

6. Szittya

A konzervesdobozbol kesobb meg mindig lehet csinalni kamu aknamezot vagy trukkositett aknamezot felesbe harmadba vagy granatcsabazhatod a kornyeked...amit mre vel nem lehet megtenni./mre csak szemetet csinal hogy lebukjal hogy arra jartatok../meg informaciot ad 1000 el./

7. Szittya

Nincs kulinosebb bajom az mre vel csak nem kuzdoterbe es nem harcra valo... Biztositaskor tokeletes... De csak arra hagyatkozni nem szabad... Barmily jo is es izletes a konzervhez kepest...atmeneti kaja ha lonek nem jo ha nagyon nem lonek szinten de arra hogy akar lohetnek is arra tokeletes.

8. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ezért fölösleges a bakonyig menni.
    Ezt lehet tatai gyaktéren is gyakorolni.

Ha 1 hét alatt egy harckocsi 2 napig javításon van na az sok.
    Ha figyelmesen olvastál ezt írtam, hogy a technika nem bírja. Ami igen szomorú, hiszen valószínű hosszadalmas felkészülésen vettek részt a gépek a gyakorlat elött.

Legyen. Hiszek neked.
    Ezt a részt mégegyszer olvassa el az aki a tartalékosoknak akarja adni a 72eket.

Ezt is adom.
    Bár nem tudom hány különböző lőgyakorlat lett végrehajtva az 1 hét alatt.
    Ezt az olvassa el mégegyszer aki több zászlóalj A7est akar. Mert a 44 kevés.

Na számomra ez tök pozitív. Dícséretes hogy nem egy unalomig begyakorolt valamit lőttek. Sokkal életszerűbb így.

Szerintem ez mentalitás kérdése. Én imádtam a bmpt.
    Azért tank és tank közt van különbség. Mennyire könnyű vezetni, mennyire kényelmetlen. Mennyire ergonómikus. Nem hiszem, hogy a 72es bármelyikben éllovas.

Elhiszem, hogy kemény munka és sokan nem bírják. Azok nem is odavalók.
    Lövészkedni is kemény munka és ha leszerelt aki nem bírta én 1 könycseppet nem hullatam egyikért sem.

A sereg ilyen. Sérül az ember. Én is törtem kezem odabent úgy hogy műtöttek.
    Sajna ez vele jár.

Egy szóval nem szidtam vagy bíráltam őket!
    Sőt! Minden tiszteletem azoké akik a te álltalad is leírt nehézségek ellenére ott vannak, és csinálják. Főleg ennyi fizuért.
    Annyit írtam, hogy a 200km azért nem a világ.

Én a riportot csinálókat bíráltam. És ha nem is fejtettem ki csak 1 mondatban említettem a járművek állapotát, azaz azokat akik hagyták idáig fajulni a dolgokat.

antigonosz and krisss like this.
  9. honved

honved Well-Known Member

40+ éves tankok. Ezeket már nem lehet teljes generáljavítás nélkül rendesen felkészíteni, még egy gyakorlatra se nagyon. Mindig elő fog jönni valami meghibásodás. Nem beszélve arról, hogy írta itt egy kommentelő társunk, milyen ráfordítás is van a harckocsik üzemeltetésére. 0 Ft. Utána lehet nézni, harci körülmények között, 45-ben az itt harcoló német alakulatok hogy álltak harcértékben, napi szinten, Nem volt két egyforma napjuk. Minden nap más számok voltak, a bevethető nehézfegyverzetet illetően. Nem csak a veszteségek, hanem a meghibásodások és megjavítások is állandóan változtatták a képet.

mindenen kívül likes this.
  10. RomperStomper

RomperStomper Active Member

Az is beszédes, hogy sok helyen egyenesen szenzációként hozzák le, hogy összetudtak szedni egy századnyi harckocsit...

https://www.veol.hu/kozelet/helyi-kozelet/egy-egesz-harckocsiszazad-lott-a-bakonyban-3081894/

Ezen viszont megakadt a szemem a cikkben:
    "miután az egész művelet a már javában zajló Brave Warrior 2019 és Bátor Harcos 2019 gyakorlatokba volt beillesztve, mely gyakorlatokon amúgy két harckocsiszakasza és a hozzájuk kapcsolódó, szükséges támogató és vezetési elemei vesznek részt a tatai dandárnak."

Akkor mégsem 12 vasat vittek, vagy csak az újságíró nem tudja hány szakaszból áll egy század?

11. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem is várok el teljes bevethetőséget.

Te vagy aki a 2vh-val jössz.
    Ráadásul 45-tel.
    Na ezt ne hasonlítsuk össze egy bakonyi gyakorlattal.

Én sem mondom, hogy amikor a romvárosban voltam 2 hetet helységharcon az olyan volt mint sztálingrád.;)

dudi likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

A baj csak az,hogy nem igaz.Pénz van a harckocsik üzemeltetésére(az más kérdés,hogy teljes nagyjavítás kéne nekik bár így,hogy jönnek az A4-esek az csak pénzkidobás lenne),azért lehet int most egy század.Amíg nem volt rá pénz addig alig volt működőképes.Pont erre utalt a törzsfőnök!Van látszata annak,hogy több pénz jut a Honvédségre csak olyan mlyről kell indulni,hogy az elképzelhetetlen.

honved, alfa74 and Ocses like this.
  13. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

@Szittya
    Ember, nem tudom hányezer telebaszott karaktert lehet leírni egy kommentbe, de te folyamatosan 2 soros betűmasszával bombázol minden egyes topikot. Próbálj már meg figyelni erre! Én odáig jutottam hogy el sem olvasom mit próbálsz magyarázni.

Masztiff, borisz, alfa74 and 3 others like this.
  14. RomperStomper

RomperStomper Active Member

Tegnap volt szerencsénk premier plánban végig nézni a tataiak rakodását Hajmáskéren. Egész megdöbbentő volt, amikor arra keltünk a szomszéd faluban Gyulafirátóton, hogy szabályosan dübörög a Bakony :)
    Darabra megvolt a 12db T72-es amit a sajtóban beharangoztak, de a kinézetük és az állapotuk az kiábrándító, 1-2 tényleg mintha egyenesen a szíriai frontról vánszorgott volna be, volt amelyiket nem is merték leállítani...És még így is elmondható, hogy impozáns látványt nyújtottak, aki arra járt mindenki megcsodálta a gépeket gyerek és felnőtt egyaránt. Minden elismerést megérdemelnek a srácok, hogy így is kihozzák a maximumot amit tudnak a gépekből, látszik ,hogy profikról van szó, nekem legalábbis elképesztő gyorsasággal kb 2 óra alatt felpakolták a gépeket a vasútra. Ha valakik, hát ők nagyon megérdemlik az új technikát! Bár a LEO-k már egy egészen más dimenzió, azért elnézve a T72-eseket az ember sajnálja, hogy így hagytuk lerohadni őket és mivel valószínű maximum 3-4 évük van hátra a szolgálatból(mire elkezdenek megjönni az A7-ek) ezért elég dicstelenül ér véget a típus hazai üzemeltetése :(
    Azért remélem a valószínű kivonás előtt minél többet beüzemelnek és láthatunk ennél nagyobb tankos köteléket is együtt mozogni majd belőlük :)

honved, Hegylakó, fonak9 and 4 others like this.
  15. fonak9

fonak9 Active Member

16. ms07

ms07 Well-Known Member

"Vótmá" :)

17. notaricon

notaricon Well-Known Member

Kár.

Ezen oldal megosztása