1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] T-72M1

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Bement a 30 mm a sima 72 m be /de aki latta az tudja hogy piszok nagy mazlival./ en lattam es en se akartamm elhinni statisztikailag egy olyan talalatra elvileg szinte minimalis az esely.

2. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a 30mm-es páncéltörő végig bemegy a láncok között oldalt ahol 70mm a páncél.

3. Szittya

Csinaltam valamit amiert kerhettem valamit. En azt kertem hogy had guberaljuk szet a bakonyi celnak szant eszkozoket. Aztmondtak ok de az keves igy hozzacsaptam hogy had vizsgaljam at alaposan a 72 es celt/okat... /a fronton lepodott meg mindenki hogy atment. Oldalrol nyilvanvalo volt./ pont a vezetoi resnel az uveg sarkat kapta el pont abba a szogbe hogy ne erjen pancelt./ugye tukorrel van eltolva szintbe./piszok nagy mazli de teny hogy bejutott.../

alfa74 and krisss like this.
  4. krisss

krisss Well-Known Member

Az úgy tényleg mázlis találat.

Szittya likes this.
  5. Szittya

Az gazak szaranak dugdosasaval tanulmanyoztam :D.

yangwenli likes this.
  6. alali77

alali77 Well-Known Member

Egyesekben az a hit él, hogy polcok/raktárak vannak tele alkatrészekkel ("M" zárolt készlet) ezekhez a tankokhoz, ezért gázolajárban elmennek. Csak még ha lennének is ilyen raktárak, az ott álló gumi alkatrész pont úgy elöregedett volna harminc-negyven év alattmint ami be van építve, onnan meg mindegy. Ráadásul (különösen a lengyel alkatrészek/tankok) nem mindig képviselték a gyártástechnika csúcsát.

fip7, LMzek 2.0, fishbed and 7 others like this.
  7. Szittya

Biziny hogy allnak alkatreszek /gondolhj mar bele mekkora flottat uzemeltettunk.../az nem ment ajandekba.../

Es komolyan gumialkatreszeken pattoktok amikor meg egy manufaktura par napos meloval tobb evnyit elkeszit. A nagyobbaknak meg csak egy teszt memmyiseg... /semmi extra maskor is elofordul.../pontos parameterekkel rendelkezunk az alkatreszek gumitomitesek tekintrtebe./ csak meg kell adni. Igazabol a gyartonak azt sem kell tudnia mit mibe gyart...a beszalitok siman lehozzak. De nemik meg boltba is kaphato.

8. Centurio

Centurio Well-Known Member

"Nappal és éjszaka hajtottak végre harckocsi lőgyakorlatokat a tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár katonái és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar kijelölt állománya 2020. március 3-5. között a szomódi lőtéren"

arbalest and mindenen kívül like this.
  9. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Nem ott ment be hanem az alatt, ahol a fenéklemez vissza van hajtva (kb 20 cm magasan), mint a legtöbb mai harckocsinál. Ezért volt mákos találat, mert a görgők között pont azon a 20-25 mm vastag felhajtott lemezen ment be. A 70-75 mm vastag oldalpáncélt nem üti át a 30 mm-es gépágyú lövedék.

Firga bácsi likes this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nekem aki a teszteket csinálta mást mondott.

11. mindenen kívül

Amit mondtok az mind igaz.
    Itt a fórumon 2 havonta összeveszünk ezen a témán, úgy, hogy nincs miről beszélni. Szerintem sem érdemes költeni ezekre a tankokra ezek egyetlen szerepe, hogy a CFE ellenőrzéseknél meg lehessen számolni őket egy telephelyen és úgy nézzenek ki mint amiből - ELMÉLETILEG - lehet még egy háborúban harckocsi.
    Semmi több!
    Két dolgot nem szabad szerintem:
    1. Költeni ezekre a tankokra.
    2. Kidobni őket a kukába.

Tehát maradnak ott ahol vannak addig, amíg a második Leopard 2 zászlóalj fel nem áll...:)
    Ez nem kerül pénzbe, nem von el pénzt sehonnan, de a honvédelem érdekét szolgálja, mert a potenciális ellenfelek kénytelenek számolni velük.

És most lehet szidni, jöhetnek az "elvakult hentes", "embertelen nemzetgyilkos" meg ilyen kezdetű ostoba kommentek....

fip7 and zeal like this.
  12. mindenen kívül

Láttam, ott voltam, de a bal felső képen te is láthatod.

13. Firga bácsi

Firga bácsi Active Member

fip7, LMzek 2.0, tonyo and 4 others like this.
  14. Terminator

Terminator Well-Known Member

15. honved

honved Well-Known Member

16. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

17. anonim999

anonim999 Well-Known Member

E
    Ez a kép mikor készült?? 4-5 éve??

18. notaricon

notaricon Well-Known Member

Ez miféle szín?

19. dudi

dudi Well-Known Member

Zöld.

Anti, Heim, Ocses and 2 others like this.
  20. borisz

borisz Well-Known Member

Okádék.

arcas, nyugger, fip7 and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása