[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
No es mit kernek erte? Mennyi a felujitasuk egyeb koltseguk es a kesobbi modernizacio. /nem kotekedni akarok csak szamolni./
Nem olvastam végig a cikket, azért kaptam fel rá a fejem, mert valaki (talán pöcshuszár) kirakott egy google maps-os linket ahol egy csomó hk áll csillaggarázsban. Aztán annyit néztem csak utána, hogy kiderítettem, hogy azok ősrégi M60-ok míg azon a bázison letárolt A4-ek fűtött helyen vannak.
A mi M1-ink arra lesznek jók, hogy letároljuk őket valami lerakatban, fedővel a fejük fölött.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
W

Wilson

Guest
Ha olcsón be lehet szerezni őket,akkor azok jobbak a célnak.Mert ugyan azt a logisztikát igényelnének,mint a fő csatahk A7-ek.

Pont a lényeget nem érted.NEM SZABAD A LENGYEL/CSEH MÓDRA MEGKISÉRELNI FŐ CSATAHK SZINTRE HOZNI EZEKET A VÉN CSATALOVAKAT!!!!!!Mert nem éri meg.A szükséges minimális korszerűsitést szabad csak rájuk forditani,hogy megfeleljenek a gyalogsági kisérőharckocsi szerepre.

De miért ultetnél embereket egy olyan tankba amelyet egy 30 mm gépágyúval felnyitnak és a harcmezőn az ellen minden tank elhárító fegyverét vonza mint a mágnes.Én egyetlen embert sem küldenék harcba egy ilyen tankban max végszükség esetén.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
De miért ultetnél embereket egy olyan tankba amelyet egy 30 mm gépágyúval felnyitnak és a harcmezőn az ellen minden tank elhárító fegyverét vonza mint a mágnes.
Látom,nem igazán vagy tisztában egy gyalogségi kisérőhk szerepével.30milis felnyitja?3km-röl?Aligha.125milis ágyú meg szétlő bármilyen szóba jöhető IFV-t,3km-ről.Előtétpáncélrol még nem tetszet hallani?Az ősöreg BDD előtétpáncél megvéd az összes CG pct gránáttol.....Meg még az 50milis gá-tol is.Meg az összes 100milis gránáttol.De még a régebbi 120milisektől is.Fagottol,Maljutkátol.A modern felülről támadó önirányitott rakétáktol meg a szuper A7Hu-t is csak az APS tudja megvédeni-meg a ködgyertya.Ami viszont nem olyan hű de drága.Meg a kölcsönös fedezőtűz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Gondolom a kínai haderő sem úgy szerezte a képességeit hogy nem csinált semmit, nem próbált ki semmit. Szóval miért ne hasonlítsa? Ugyanúgy tisztában van a dolgokkal mint ti, méret, költségvetés, nyersanyag tekintetében, ahogy azzal is, hogy nekünk sokkal kisebb léptékben kell megvalósítani a dolgokat. De ha a naaagy kínai haderőnek jó a hatvan éves szutyok gyalogságot támogatni, akkor nekünk a lehetőségeinkkel ugyanez miért is lenne szar?
fú, ha ez komoly akkor szomorú... tudod azért mert a"naaagy kínai" haderő rohadtul megteheti hogy az ilyen sazrokat rendszerben tartsa, mert van rá pénz dögivel, nálunk picit más a helyzet, nincs tisztában semmivel maradjunk annyiban, egy hülye hasonlat volt , abszolute nem releváns, kína-magyaro. bármilyen összehasonlítása
miért is lenne szar? 1.)már mondtam hogy pénzt visz el 2.) kínában tömeghadsereg van, igen jó részük levedlett szar, és ? szerinted érdekli őket? kiröhögik azt a pénzt amit MI fejlesztésre tudunk fordítani kb , másik, technikai oldal: igen, szar, még támogatásra is, szerinted a 72-esek 1nél többet tudnának lőni mondjuk élesben egy csatatéren? a szart, nem bántom szegényeket de már erre sem jók, 1et lő max aztán futás onnan mert jön valami Isten csapása az ellen gyalogságától/légierejétől/ föld alól Isten se tudja, én azt mondom csoda hogy idáig kihúzták
Megint valaki elkezd egy csontig lerágott vitát.
Nézzük más szemszögböl. A gond ott lehet vagy lesz vagy..... hogy a covid a gazdaságot tacsra tette. Ebből következően biztos lesz e pénz mindenre itt? Hacsak nem lesz későbbiekben valamilyen közös európai források a haderőfejlesztésekre. Ez meg magával vonzaná a további közös eu hadsereg alapját eus cucokkal. Á túl összetett.
A 72 et meg a btr et max a belarusokkal érdemes felújítanni il modernizálni. Mert nekik még lehet hogy van mindenük hozzá. Sztem minden más iranyú kacsingatás halott ötlet. Meg nem is érné meg. Én a lélektani határt a 72 nel 1-1,5 millió euróra lőném be. E felett halott ötlet. Akkor inkább használt leo vagy valamilyen török csodák. Esetleg Ifv-apc vonalon. Feltéve ha feltéve maradnának azok a szökevények. Á 40 éves vasakat már nincs értelme toldozgatni. Szinte még a maljutka is megenné pl egy déli konfliktusban. Akkor inkább valami török v valamilyen olcsóbb új eszközök. Feltéve ismét ha lenne egy kiépített tartalékos rendszer.
nem érdemes sehol se modernizálni, semmire nem jók már, a btr már akkor szar volt mikor idejött, a 72 meg (imádom szeretem de tény ami tény ) ilyen áálapotban már nem érdemes a kevés forrásunkat ilyenekre pazarolni, Te is írod a dolgot, én nem szeretném újra ezt előhozni mert teljesen felesleges és értelmetlen bárkivel vitát nyitni erről, kohószökevény mindkettő, pont
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
W

Wilson

Guest
Látom,nem igazán vagy tisztában egy gyalogségi kisérőhk szerepével.30milis felnyitja?3km-röl?Aligha.125milis ágyú meg szétlő bármilyen szóba jöhető IFV-t,3km-ről.Előtétpáncélrol még nem tetszet hallani?Az ősöreg BDD előtétpáncél megvéd az összes CG pct gránáttol.....Meg még az 50milis gá-tol is.Meg az összes 100milis gránáttol.De még a régebbi 120milisektől is.Fagottol,Maljutkátol.A modern felülről támadó önirányitott rakétáktol meg a szuper A7Hu-t is csak az APS tudja megvédeni-meg a ködgyertya.Ami viszont nem olyan hű de drága.Meg a kölcsönös fedezőtűz.

De nagyon is tisztába vagyok vele de akkor gondolom a csehek is hülyék mert ők sem akarnak belőlük kísérő hk csinálni pedig ők aztán megtudnák azt oldani.Amúgy te miről beszélsz mondj nekem egy normális hadsereget ahol egy ilyen verzió megvalósult tehát gyalogsági kísérő hk-n régi levedlett technikát használnak némileg korszerűsítve amúgy is a gyalogsági kísérő hk mint kulön kategória nem nagyon létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and dudi

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
De miért ultetnél embereket egy olyan tankba amelyet egy 30 mm gépágyúval felnyitnak és a harcmezőn az ellen minden tank elhárító fegyverét vonza mint a mágnes.Én egyetlen embert sem küldenék harcba egy ilyen tankban max végszükség esetén.

Ha most harcba kellene pontosan ezekben küldenéd az első vonalba.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Attore ellenlokes /es en nem szakaszrol irtam azt irtam valassz hogy te milyen alegyseggel lennel hajlando onmagadba felvenni a harcot 2 72 essel./ ezekszerint te szakasszal mert a szakaszt erolteted.
2 hk tarthat egy fontosabb vsomoponthoz egy kevesbe fontos hidhoz kisebb lerakathoz./ hogy kiuzze az elorretoro ellent vagy megalitsa megakadalyozza azt celja elereseben./

Egy szakasz attoresben tarthat csomoponthoz kissebb folyami atkelohoz kisebb lerakathoz kissebb szorvany telepulesre.../ onalloan.

De ez a szakasz ha hk parral talalkozik vegzetevel talalkozik /megha 72 is./


Igaz. Mea culpa.
Valamiért a bekattant a szakasz. :D

De erre is írtam ha van ipr a gépeken akkor azért nem mondanám, hogy végük. Sőt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
De nagyon is tisztába vagyok vele de akkor gondolom a csehek is hülyék mert ők sem akarnak belőlük kísérő hk csinálni pedig ők aztán megtudnák azt oldani.Amúgy te miről beszélsz mondj nekem egy normális hadsereget ahol egy ilyen verzió megvalósult tehát gyalogsági kísérő hk-n régi levedlett technikát használnak némileg korszerűsítve amúgy is a gyalogsági kísérő hk mint kulön kategória nem nagyon létezik.

A csehek fő csatatanknak kísérelték meg, ezt a fegyverzetet igyekeztek elérni vele. Ezt már nem tudják elérni vele mert vannak sokkal jobbak. Kurva sokba fájt nekik, megpróbálták, nem ment. A költségeiket igyekeznének a teljes leváltásával csökkenteni. Mi itt a gúnyos hetvenkettes szupertank megjegyzések ellenére, annyiról beszélünk, hogy fogjuk ezt a rakás tankot ami jelenleg a harckocsiállományunk, tehát ad egy adott képességszintet a semmihez képest és minimális, vagy annál egy fokkal komolyabb de szaré-hugyé költségű programban további szolgálatra alkalmassá tesszük őket. Nem ugyanabban a szerepkörben amire számunkra is nyílvánvalóan már nem képes, hanem a b stábbal együttműködve amikor azt muszáj bevetni, az ő támogatásukra. Mint egy nyomorult vh-s rohamlöveget, csak ehhez ma is páncélelhárító eszköz kell. Aminek nincs ilyen eszköze az ellen védett, hordoz egy löveget amivel objektumokat, harcjárműveket ês élőerőt képes pusztítani az a haderővel egyidőben mint plusz lövegszám. Remélem ennél lineárisabban nem kell elmagyaráznom. Ja és még annyit, hogy kit érdekel, hogy másnál nincs ilyen kategória?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
De nagyon is tisztába vagyok vele de akkor gondolom a csehek is hülyék mert ők sem akarnak belőlük kísérő hk csinálni pedig ők aztán megtudnák azt oldani.Amúgy te miről beszélsz mondj nekem egy normális hadsereget ahol egy ilyen verzió megvalósult tehát gyalogsági kísérő hk-n régi levedlett technikát használnak némileg korszerűsítve amúgy is a gyalogsági kísérő hk mint kulön kategória nem nagyon létezik.
Az előbb tettem be a képét....
Ez különben nálunk is igy volt régebben.T55ök adták a gyalogsági kiséretet.T72 meg a fő csatahk tipus volt-30éve.
Nem gyártanak ma már külön gyalogsági,sem nehéz harckocsit.Mert az alapharckocsi ma már nehézhk.Az elavulófélben lévő MBT-k meg betöltik a gyalogsági támogató szerepet.De ez 30 éve nem csak nálunk volt igy,hanem mindenhol.De közeben alaposan lecsökkentek a seregek.90ben az USA még M48A5 hk-at 1000es nagyságrendben tartott tartalékban,németek meg modernizálni is akarták őket.Ma meg M1 Abramsokbol 4000 van tartalékban.De nem nekünk.Nekünk csak cirka 1zl T72ünk van.
 
W

Wilson

Guest
A csehek fő csatatanknak kísérelték meg, ezt a fegyverzetet igyekeztek elérni vele. Ezt már nem tudják elérni vele mert vannak sokkal jobbak. Kurva sokba fájt nekik, megpróbálták, nem ment. A költségeiket igyekeznének a teljes leváltásával csökkenteni. Mi itt a gúnyos hetvenkettes szupertank megjegyzések ellenére, annyiról beszélünk, hogy fogjuk ezt a rakás tankot ami jelenleg a harckocsiállományunk, tehát ad egy adott képességszintet a semmihez képest és minimális, vagy annál egy fokkal komolyabb de szaré-hugyé költségű programban további szolgálatra alkalmassá tesszük őket. Nem ugyanabban a szerepkörben amire számunkra is nyílvánvalóan már nem képes, hanem a b stábbal együttműködve amikor azt muszáj bevetni, az ő támogatásukra. Mint egy nyomorult vh-s rohamlöveget, csak ehhez ma is páncélelhárító eszköz kell. Aminek nincs ilyen eszköze az ellen védett, hordoz egy löveget amivel objektumokat, harcjárműveket ês élőerőt képes pusztítani az a haderővel egyidőben mint plusz lövegszám. Remélem ennél lineárisabban nem kell elmagyaráznom. Ja és még annyit, hogy kit érdekel, hogy másnál nincs ilyen kategória?

Szerinted máshol miért nincs ilyen kategória.Biztos lehetsz benne,hogy végig gondolták az itt is felvetett lehetőségeket.Ha már a cseheket szóba hoztad a cseheknek a 30 db modernizált T-72 kívul van még bőven T-72-e lenne miből nekik kísérő hk faragni,vagy bármi mást ráadásul ott aztán nagyon tolják a hazai hadipart.Semmi értelme a saját T-72-l egy 50 évek színvonalán álló rohamlöveget barkácsolni az annál komolyabb szint pedig már aránytalanul drága és még az üzemeltetési költségekről és a problémákról nem is beszéltünk .A mi T-72-t akkor tudnánk a legjobban felhasználni ha odaadnánk a krautoknak azok pedig a beolvasztásuk után hegesztenénekk belőlük nekünk Leókat.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
W

Wilson

Guest
Az előbb tettem be a képét....
Ez különben nálunk is igy volt régebben.T55ök adták a gyalogsági kiséretet.T72 meg a fő csatahk tipus volt-30éve.
Nem gyártanak ma már külön gyalogsági,sem nehéz harckocsit.Mert az alapharckocsi ma már nehézhk.Az elavulófélben lévő MBT-k meg betöltik a gyalogsági támogató szerepet.De ez 30 éve nem csak nálunk volt igy,hanem mindenhol.De közeben alaposan lecsökkentek a seregek.90ben az USA még M48A5 hk-at 1000es nagyságrendben tartott tartalékban,németek meg modernizálni is akarták őket.Ma meg M1 Abramsokbol 4000 van tartalékban.De nem nekünk.Nekünk csak cirka 1zl T72ünk van.

Látod ma már gyakorlatilag sehol sincs ilyen vannak az MTB és az IFV illetve még az APC ennyi senki sem gondolkodik másban nem véletlenül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
Az előbb tettem be a képét....
Ez különben nálunk is igy volt régebben.T55ök adták a gyalogsági kiséretet.T72 meg a fő csatahk tipus volt-30éve.
Nem gyártanak ma már külön gyalogsági,sem nehéz harckocsit.Mert az alapharckocsi ma már nehézhk.Az elavulófélben lévő MBT-k meg betöltik a gyalogsági támogató szerepet.De ez 30 éve nem csak nálunk volt igy,hanem mindenhol.De közeben alaposan lecsökkentek a seregek.90ben az USA még M48A5 hk-at 1000es nagyságrendben tartott tartalékban,németek meg modernizálni is akarták őket.Ma meg M1 Abramsokbol 4000 van tartalékban.De nem nekünk.Nekünk csak cirka 1zl T72ünk van.

Csak akkoriban a T-55 nem volt tragikusan elavult.Nézd meg mi volt az osztrákoknak meg az olaszoknak...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Ez lenne a végszükség esete.Ha megvannak az A7-k és az IFV nincs értelme a T-72 bohóckodni.
Szerinted 1zl A7 az mit csinálna háborúban ebben a gépesitett dd-ban?Sokadszorra-felaprozódna a gépesitett zl-ak harccsoportjainak támogatására.Semmiféle manőverező hk csapatod nem maradna.A második zl hk,akár a meglévő T72ek(mert ezek vannak) olcsó modernizálásával arra kellene,hogy az összefogva se éppen hűdesok 1(egy)nyamvadt zl-nyi A7 valami súlytpontképző ütőerőt tudjon képezni.
Nagyon el vagytok varázsolodva 1zl hk-tol.Oké,hogy a mostani 1századhoz képest az már 3x-os mennyiség,de ahoz az ütőerőhöz képest,mit beleláttok,semmi.A nehéz dd,az csak egy gépesitett dd.És nehogy azt hidd,hogy 2 Spike egy IFV-n majd egyenrangúvá teszi egy akár Type59D-vel.Az a régi L7 105milis lövegével 3-4km-röl 3 Pumát szétlő,és még ködfüggöny mögé bujnia is van ideje,mire a Spike célbaérne ilyen távon-persze csak jol képzett/vezetett személyzettel.És közben a Puma 30milis gá-ja,ami ugyanolyan gyorsan tud reagálni,mint egy hk ágyú,ebböl a távbol mér egy T34est se tudna kilőni,nemhogy egy hótolcsó BDD elötétpáncélzatú T72-t