[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Én örülnék neki, ha a T72-eseink kapnának egy kis tuningot... Eddig is voltak szép megoldások (degman, sim1), és akár lehetnének még ezeknél sokkal jobbak is (pl. vastagabb páncélzat).

Amennyire én tudom, ezek üzemideje lejárt, szóval persze, szerezzünk valami nyugati típust, azok biztos jobbak is lesznek, de ahhoz, hogy legyen elég is, meg jó is, az egy hosszú folyamat lesz, addig meg vagy nincs vagy nincs elég harckocsink, hacsak nem használjuk a már meglevőket feltuningolva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
zotyek78 said
Én örülnék neki, ha a T72-eseink kapnának egy kis tuningot... Eddig is voltak szép megoldások (degman, sim1), és akár lehetnének még ezeknél sokkal jobbak is (pl. vastagabb páncélzat).

Amennyire én tudom, ezek üzemideje lejárt, szóval persze, szerezzünk valami nyugati típust, azok biztos jobbak is lesznek, de ahhoz, hogy legyen elég is, meg jó is, az egy hosszú folyamat lesz, addig meg vagy nincs vagy nincs elég harckocsink, hacsak nem használjuk a már meglevőket feltuningolva.
Fel lehetne akár M1M szintre.....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
boki said
<blockquote>zotyek78 said
Én örülnék neki, ha a T72-eseink kapnának egy kis tuningot... Eddig is voltak szép megoldások (degman, sim1), és akár lehetnének még ezeknél sokkal jobbak is (pl. vastagabb páncélzat).

Amennyire én tudom, ezek üzemideje lejárt, szóval persze, szerezzünk valami nyugati típust, azok biztos jobbak is lesznek, de ahhoz, hogy legyen elég is, meg jó is, az egy hosszú folyamat lesz, addig meg vagy nincs vagy nincs elég harckocsink, hacsak nem használjuk a már meglevőket feltuningolva.

Fel lehetne akár M1M szintre.....</blockquote>
Annyit akár valamilyen üzletelés részeként ingyen...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Szerintem a szükséges minimumon kívül nem kéne rájuk költeni. Inkább LEO2, de ha nagyon muszáj, akkor max a rádiókat lecserélni újjakra (ha netalán nem történt volna meg mostanáig).
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Nyílván a Leo2 lenne a legjobb, csak gondolom min. 3-4x annyi lenne, mint egy T72-est kb. olyan szinten átalakítani, mint a Degman-t.  (Ezek ugye millió dolláros cuccok.) No most az MH költségvetésével nem mindegy... Vagy évente veszünk 5 Leo2-t, és 20 év múlva már lesz 100. :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Nem értek hozzá, fogalmam sincs, hogy mennyibe mérnek egy licencet, de nem az volna nekünk a legjobb, hogy megvennénk a licencet ahhoz a harckocsihoz és vagy APC-hez, amit/amiket szeretnénk, és abból annyit és olyan tempóban gyártanánk pl. a Rábával, ahogy azt a költségvetés megengedi? Egyrészt ugye a költségvetés számára ez tűnik -szvsz- a legkedvezőbbnek, másrészt ha bármiért kell, akkor lehet még gyártani, nem akkor kell gondolkodni, hogy honnan szerezzünk bármit is.

Gondolom a szóba jöhető veszélyekre tekintettel azért ezek nem lennének olyan dúrva költségű licencesek... Pl. M84D v. M95, esetleg P91... Meg ugye emellé esetleg Piranha v Pandur v. ilyesmi.

Egyébként ilyen licence esetén olyan megkötések lehetnek, hogy darabszámra mennyit nyomhatunk belőle?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
zotyek78 said
Nem értek hozzá, fogalmam sincs, hogy mennyibe mérnek egy licencet, de nem az volna nekünk a legjobb, hogy megvennénk a licencet ahhoz a harckocsihoz és vagy APC-hez, amit/amiket szeretnénk, és abból annyit és olyan tempóban gyártanánk pl. a Rábával, ahogy azt a költségvetés megengedi? Egyrészt ugye a költségvetés számára ez tűnik -szvsz- a legkedvezőbbnek, másrészt ha bármiért kell, akkor lehet még gyártani, nem akkor kell gondolkodni, hogy honnan szerezzünk bármit is.

Gondolom a szóba jöhető veszélyekre tekintettel azért ezek nem lennének olyan dúrva költségű licencesek... Pl. M84D v. M95, esetleg P91... Meg ugye emellé esetleg Piranha v Pandur v. ilyesmi.

Egyébként ilyen licence esetén olyan megkötések lehetnek, hogy darabszámra mennyit nyomhatunk belőle?
 

Nincs ilyen ipari kapacitás az országban. Sem a megfelelő ipari technológiával, szakemberekkel rendelkező gyár, nem beszélve a gyártáshoz szükséges, alkatrészek százait előállító, beszállítói hálózatról. Harckocsigyártás tekintetében biztosan ez a helyzet. Gyalogsági harcjármű esetén, talán egy gumikerekes megoldható lenne, de ebben sem vagyok biztos., sőt...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Azt értem, hogy jelenleg nincs... De ezt sokkal kisebb népességű országban is meg lehet oldani, megoldották. Maradjunk a példánál, Horvátországban ugye kb. 4 millió ember él.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Mi a jó égnek kell szétbontani a harckocsikat???  Nincs ponyva, ezért kell eladni két forintért őket? Mi a jó égnek kell eladni az AK-kat? Ja, doboz sincs.

Megint mindent meg kell semmisíteni. Mert a vegyvédelmi ruha az olyan sok ráfordítást igényel, hogy ezen több milliót spórol az állam.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Nem tudom, milyen állapotban lehetnek, de ha ki vannak belezve, akkor max a súlya, ami ér valamit. A vegyvédelmi ruhák már nem a "hintőporos" fajták? Mert ha kezelést igényelnek, akkor gyanítom szét vannak rohadva. Az AKM meg jó kérdés. Ha megette őket a rozsda, érthető. Ha nem, akkor legalább addig maradhatnának, míg váltótípus nem lesz. Olyan ember kellene, aki tudja mi a helyzet ezekkel a raktárakkal és a bennük tárolt eszközökkel.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Így is túl sok a T-72-es vagy akármilyen harckocsi ebben az országban. Meg különbenis... ki az aki megtámadna minket??? Minden szomszédunk imád!!! Tuti, hogy egy sincs, melyik egy kedvezőtlen gazdasági fordulat esetén(márpedig erre bármelyiknél van esély) az ottani legnagyobb kisebbségre (ami rendszerint a magyar)zúdítja a haragos tömeget.. mi meg állunk majd és nézzük, a BTR-80-ainkal hogyan irtják honfitársainkat a határ túl oldalán.... Ja elfelejtettem, vannak helikoptereink is, meg mindjárt jönnek a kivénhedt, de a hülye magyarnak még jó szállítógépek is... de lehet, hogy azok is csak bérbe. Szerintem ez már a sokadik, amelynek ki kéne merítenie a "hazaárulás"-t, ha volna olyan a kis "modern" liberális szemléletű demokráciánkban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
<a title="Profile" rel="nofollow">luperator</a>

 

Nem a VSZ idején lévő VV ruha van és a mostaninak lévén aktív szenes lejár a szavideje.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Jól néz ki ez is és a horvát tuning is, de én továbbra sem látom értelmét ,hogy irdatlan pénzeket öljünk a hazai T-72ek fejlesztésébe. Ezelőtt 10-15 évvel igen, de most már nem.
Szerintem a váltó típus kiválasztására és az ahhoz szükséges infrastruktúra fejlesztésére kellene már áldozni!
Továbbra is az a véleményem, hogy 2 hkzlj kellene feltölteni. Egyiket a kiválasztott új típussal a másikat pedig T-72vel.
A T-72 zlj-t pedig -ahogy öregednek ki a tankok- századonként ,átfegyverezni az új típusra.
Tudom pénz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 130
53 711
113
A kor követelményeitől messze lemaradó, minimális kiegészítő védelmi eszközökkel sem rendelkező, elavult páncélosokkal és eszközökkel,-amennyiben megnézzük azt hogy egy esetleges konfliktusban katonáink milyen eszközökkel kerülhetnek szembe - gyakorlatozni csak pénzkidobás.

hiryu

<i>"A kor követelményeitől messze lemaradó, minimális kiegészítő védelmi eszközökkel sem rendelkező, elavult páncélosokkal és eszközökkel,-amennyiben megnézzük azt hogy egy esetleges konfliktusban katonáink milyen eszközökkel kerülhetnek szembe - gyakorlatozni csak pénzkidobás</i>"

Látom már megint okos vagy.

1. Mivel kellene gyakorlatozniuk ha nekünk csak ez van?
Azzal gyakorolsz amid van, ilyen egyszerű az élet.

2. Az esetleges konfliktusokban katonáink találkozhatnak:
Román T-55-el,
Szlovák T-72-el,
Szerb M-84-el (ami licenc T-72)
Ukrán T-64-el és
Osztrák Leopárd 2A4-el.

Ebből a Leo2 ami komolyabb ellenfél, az összes többi pont ugyan olyan szar, mint a miénk, vagy még rosszabb....
Pct. fegyverekből is a legtöbb Maljutka meg Fagot szintű fegyver.

Én is örülnék modernebb páncélosoknak, de a helyzet az, hogy jelenleg ilyen eszközeink vannak. Pont.
És mivel az ellenfeleinknek sincs sokkal jobb ezért igenis fontos, hogy sokat gyakoroljanak, ugyanis a személyzet képzettsége és a harcjárművek műszaki állapota képes ütközeteket eldönteni közel azonos képességű harceszközök esetén. Szerintem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
hiryu

<i>"A kor követelményeitől messze lemaradó, minimális kiegészítő védelmi eszközökkel sem rendelkező, elavult páncélosokkal és eszközökkel,-amennyiben megnézzük azt hogy egy esetleges konfliktusban katonáink milyen eszközökkel kerülhetnek szembe - gyakorlatozni csak pénzkidobás</i>"

Látom már megint okos vagy.

1. Mivel kellene gyakorlatozniuk ha nekünk csak ez van?
Azzal gyakorolsz amid van, ilyen egyszerű az élet.

2. Az esetleges konfliktusokban katonáink találkozhatnak:
Román T-55-el,
Szlovák T-72-el,
Szerb M-84-el (ami licenc T-72)
Ukrán T-64-el és
Osztrák Leopárd 2A4-el.

Ebből a Leo2 ami komolyabb ellenfél, az összes többi pont ugyan olyan szar, mint a miénk, vagy még rosszabb....
Pct. fegyverekből is a legtöbb Maljutka meg Fagot szintű fegyver.

Én is örülnék modernebb páncélosoknak, de a helyzet az, hogy jelenleg ilyen eszközeink vannak. Pont.
És mivel az ellenfeleinknek sincs sokkal jobb ezért igenis fontos, hogy sokat gyakoroljanak, ugyanis a személyzet képzettsége és a harcjárművek műszaki állapota képes ütközeteket eldönteni közel azonos képességű harceszközök esetén. Szerintem.

Jaja, mint amit az ukrán katona is nyilatkozott, hogy 1 db orosz T-72 leamortizált 5 vagy 6 uki T-64-et.
Persze mi is szeretnénk 4-500 harckocsit meg 200 f-16-ost stb, mint az IDF. Csak nálunk a számlát nem az usa állja segílyként, hanem a magyar adófizetők. Másrészt ez Közép Európa, Nato, EU, és nem a vad Közel-Kelet. Abból főzünk ami van sajnos.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
.
Az esetleges konfliktusokban katonáink találkozhatnak:
Román T-55-el,
Szlovák T-72-el,
Szerb M-84-el (ami licenc T-72)
Ukrán T-64-el és
Osztrák Leopárd 2A4-el.

Amivel az esetleges fenti konfliktusokban a katonáink találkozhatnának, a páncélosok az utolsók lenenének.

RpG, IED, ATGM, oldalról támadó aknák, a TM-83 házi gyártású verzióival bezárólag...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
A román T-55-höz hozzátenném, hogy van egy csomó modernizált TR-85 és MLI-84 Spike rakétákkal.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 338
113
. <blockquote>Az esetleges konfliktusokban katonáink találkozhatnak:
Román T-55-el,
Szlovák T-72-el,
Szerb M-84-el (ami licenc T-72)
Ukrán T-64-el és
Osztrák Leopárd 2A4-el.

Amivel az esetleges fenti konfliktusokban a katonáink találkozhatnának, a páncélosok az utolsók lenenének.

RpG, IED, ATGM, oldalról támadó aknák, a TM-83 házi gyártású verzióival bezárólag...</blockquote>


Az általad felsorolt "jószágok" ugyanúgy mozgás/harcképtelenné teszik az újabb fejlesztésű/korszerűbb harckocsikat is.
Akkor azokkal is felesleges gyakorlatozni?