[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Amit ők fejlesztettek az oroszból! :p

Mi is azt csináltuk az elmúlt 10 évben, kiemelkedő hatékonysággal!
yk.gif
yk.gif
yk.gif

LÁTOM az "eredményt"!!!
cl.gif
Én látom az eredményt mivel benne élek, az hogy félvak vagy már az egyéni szocproblémád. De tudjuk oviban menő volt a mostakarom kiscsoportban csak kár volt ott megragadni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Én látom az eredményt mivel benne élek, az hogy félvak vagy már az egyéni szocproblémád. De tudjuk oviban menő volt a mostakarom kiscsoportban csak kár volt ott megragadni.


Én meg nem élek benne, ezért megtehettem, hogy "felmásztam a létrára", hogy felülről lássam az egészet, és kicsit messzebbre is!

..és mivel nem élek benne, belőle mondhatok igazat, nem múlik rajta semmim!
...minden bántás nélkül!


A német technikához német gazdasági/pénzügyi/politikai háttér kell! (...és nem a mostani német!)
NEKÜNK EZ ADOTT???

Ők a pénzükért könyörgő Európával vannak körbevéve!
Mi a "maradékra" áhítozó szomszédokkal!
"Kicsit" eltérő adottságok, lehetőségek!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Amit ők fejlesztettek az oroszból! :p

Mi is azt csináltuk az elmúlt 10 évben, kiemelkedő hatékonysággal!
yk.gif
yk.gif
yk.gif

LÁTOM az "eredményt"!!!
cl.gif
Te azt látod amit bele szeretnél látni, minden egyéb racionális érvet, nem mellesleg olyanoktól akik ebben élnek és/vagy értenek hozzá nem pedig netről olvasgatnak pár dolgot, nincs azzal baj ha az ember köti az ebet a karóhoz de ahogy szokták mondani " ha 100-an mondják hogy részeg vagy, feküdj le aludni" .
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
és mivel nem élek benne,belőle mondhatok igazat, nem múlik rajta semmim!
Bőven szoktam igazat mondani arról ami nem tetszik, a technikai jellegű beszerzéseink nem tartoznak ezek közé.
A német technikához német gazdasági/pénzügyi/politikai háttér kell! (...és nem a mostani német!)
Mivel a német mennyiségek töredékére játszunk nálunk is csóróbb szomszédokkal és hosszabb távon a kiépített infrastruktúra miatt minden beszerzés csak olcsóbb lesz ezért bőven elég a háttér.
Én meg nem élek benne, ezért megtehettem, hogy "felmásztam a létrára", hogy felülről lássam az egészet, és kicsit messzebbre is!
Csak mászás közben felfelé megfejelted a lámpát és hallucinállsz elég erősen és orákulumnak érzed magad wikipédiából....
5cdouylatv831.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Te azt látod amit bele szeretnél látni, minden egyéb racionális érvet, nem mellesleg olyanoktól akik ebben élnek és/vagy értenek hozzá nem pedig netről olvasgatnak pár dolgot, nincs azzal baj ha az ember köti az ebet a karóhoz de ahogy szokták mondani " ha 100-an mondják hogy részeg vagy, feküdj le aludni" .
Én a pénzügyi valóságot "látom bele", annak valós lehetőségeivel, és a realitást mutató Ár/Érték aránnyal!
Figyelembe is veszem, mert: kedvelem az eredményeket/sikereket!
Ez/Ami alapján, a jelen pénzből nagyságrenddel jobb eredményt lehet kihozni ---a Leopard/T-72Hu hibrid/vegyes állománnyal---, valódi hosszútávú előnnyel, nagyobb katona-technikai függetlenséggel. Minőség és mennyiség együtt!!!
Maradna pénz a többi fegyvernemre, önálló műveletekre lenne képes az ebből/így felszerelt magyar haderő!

Jaaaa, hogy ez nem érdeke Európának?
(...lesz@rom, ahogy ők is ezt teszik történelmünk alatt túlnyomó részt!)


Amikor ezt tette a hazai vezetés (TERMÉSZETESEN MOSOLYOGVA RÁJUK, AHOGY A JÓ POLITIKUSTÓL ILLIK!!!), akkor alapoztuk meg (politikai szempontból) a jelenlegi sikereinket!!!

A piás hasonlatodhoz:
Én nem iszom!
A többséggel ellentétben nem vettem fel deviza-hitelt.
Csak kötelező szerviz utáni autóim vannak/voltak!
A többséggel ellentétben nem nézek sorozatokat(...most megyek is edzeni! ;).
Nem vagyok kövér, cukros, eladósodott/megmentett hiteles!
Nem tartozom a többséghez. Elb@sztam! "Igazad van"! (?)



@krisss :

5cdouylatv831.jpg
:D :D :D A (jó) macska is kedveli a függetlenséget, amit csak látszólag ad fel amikor hízeleg.
Jó politikus! Nekem is van!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Bőven szoktam igazat mondani arról ami nem tetszik, a technikai jellegű beszerzéseink nem tartoznak ezek közé.

Mivel a német mennyiségek töredékére játszunk nálunk is csóróbb szomszédokkal és hosszabb távon a kiépített infrastruktúra miatt minden beszerzés csak olcsóbb lesz ezért bőven elég a háttér.

Csak mászás közben felfelé megfejelted a lámpát és hallucinállsz elég erősen és orákulumnak érzed magad wikipédiából....
5cdouylatv831.jpg

Én jeleztem tegnap, hogy nem kéne "meggyújtani a fáklyát":)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Oroszok, Izraeliek, Szerbek, másképp gondolják!
...csupa "amatőr"!
..."sose" háborúztak, nem is kell nekik! (
yk.gif
)





Maradj a "Humor" oldalnál, ez komoly dolog, itt a felnőttek vannak! ;)
Össze kevered a hosszú távot a kényszermegoldással. Az izraeliek meddig alkalmazták az Azcharitot? 15 évig? Az hosszú táv? Amint elérhetővé vált a minden tekintetben jobb utód ment a kukába. Ahogy az majd szép lassan a T-72 konverziók sorsa is lesz.
A T-72-nek 20 éve van kb hátra a harctereken, az ezredforduló óta a lefelé ívelő karrierutat lángoló roncsok tömkelege és összeégett halottak jelzik.
Erre most legjobb példa a fejlesztett hasonló felszereltségű T-72-esek sorsa a Kaukázusban ahol mindkét fél eszement veszteségeket szenvedett amik jó részét ATGM-ek és gyalogság okozott, nem pedig a drónok...
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Össze kevered a hosszú távot a kényszermegoldással. Az izraeliek meddig alkalmazták az Azcharitot? 15 évig? Az hosszú táv? Amint elérhetővé vált a minden tekintetben jobb utód ment a kukába. Ahogy az majd szép lassan a T-72 konverziók sorsa is lesz.
A T-72-nek 20 éve van kb hátra a harctereken, az ezredforduló óta a lefelé ívelő karrierutat lángoló roncsok tömkelege és összeégett halottak jelzik.
Erre most legjobb példa a fejlesztett hasonló felszereltségű T-72-esek sorsa a Kaukázusban ahol mindkét fél eszement veszteségeket szenvedett amik jó részét ATGM-ek és gyalogság okozott, nem pedig a drónok...
Íme a vitában egy objektív gondolat: :p
Jó lett volna látni, hogy mi történik, ha Leók, Altay-ok és Armaták csapnak össze Karabahban.
Ja semmi, államcsőd mindkét oldalon.. :)
(..és egy csomó ember túlélte volna.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Íme a vitában egy objektív gondolat: :p
Jó lett volna látni, hogy mi történik, ha Leók, Altay-ok és Armaták csapnak össze Karabahban.
Ja semmi, államcsőd mindkét oldalon.. :)
(..és egy csomó ember túlélte volna.)
Miért, egy magyar-szlovák háboruban mi lenne? Kivonnaulna a rendőrség és súlyos testi sértés kisérletéért letartoztatná a harcoló alakulatok 2x110 katonáját, a főtiszteket meg elvinnék felbujtásért. A T72 soförök mind a két oldalon beperelnék a munkaadójukat a rossz körülmények miatt
Üdvözöljük európában!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Össze kevered a hosszú távot a kényszermegoldással. Az izraeliek meddig alkalmazták az Azcharitot? 15 évig? Az hosszú táv? Amint elérhetővé vált a minden tekintetben jobb utód ment a kukába. Ahogy az majd szép lassan a T-72 konverziók sorsa is lesz.
A T-72-nek 20 éve van kb hátra a harctereken, az ezredforduló óta a lefelé ívelő karrierutat lángoló roncsok tömkelege és összeégett halottak jelzik.
Erre most legjobb példa a fejlesztett hasonló felszereltségű T-72-esek sorsa a Kaukázusban ahol mindkét fél eszement veszteségeket szenvedett amik jó részét ATGM-ek és gyalogság okozott, nem pedig a drónok...


...mert nekünk a 44, az az negyvennégy darab harckocsi. mint a szárazföldi erő gerince az nem kényszermegoldás ???

A legtöbb környező ország szárazföldi ereje úgy néz ki, hogy van 50-100+ körüli első-vonalas(erősen modernizált) harckocsi és pár-száz/sok-száz második-vonalas, valóban kérdéses harcértékű harckocsi.
...vagy nagyságrendileg ez van terv(ek)ben, a a mi Z2026-unk idejére!

Mi a mi célunk a Z2026-ban, mi várható 2026-30 körül?
A 44 Leopard-2 mint első-vonalas(+valószínűleg a 10+ kiképzős A4), és a második-vonalas semmi az az semmi!

Nos: szerintem ez a totális politikai-/katona-politikai hiba, és felelőtlenség!

A Z2026 továbbra sem hoz létre eszköz és létszámbeli tartalékot!!!
Ez a következő totális politikai/katona-politikai hiba, és felelőtlenség!

A semmi-nk valósága áll szembe százas nagyságrendű harckocsik lehetőségével!!!
...mindez több hasonló ellátottságú szomszéddal, és a "szokásos szövetségesünkkel"!
...és többségük "baráti"!


Ezek után: Mit dicsérjek???
A hiba nagyságrendjéhez képest csendes vagyok!
Inkább a saját "csendemet" kezdem hibának érezni!



Visszatérve a inkább a T-72 témához --mert a jelenlegi koncepció hibái, megítélése inkább a "Magyarország (Biztonság-politika)", vagy a "A magyar haderő fejlesztési lehetőségei..." témához tartoznak):

A magyar T-72-k fenntarthatóság szempontjából gazdaságtalan összetételére a megoldás az állomány létszámnövelése és egységesítése, egybekötve egy folyamatos, kis intenzitású (,de bővíthető kapacitású) korszerűsítéssel.
Ez lehetővé teszi majd a modernizált T-72-nek a Leopard-ok kísérő-harckocsijakénti bevetését, ezzel létrehozva végre egy ütőképes minőségi és mennyiségi magját magyar szárazföldi haderőnek!

Mindezt megfizethető áron úgy, hogy marad pénz a magyar haderő égesszének, mint rendszernek a felépítésére!!!
Ennek az a politikai kockázata, hogy senki nem örülne egy önálló lépésekre képes, --akár magyar érdekeket képviselő ( ? ) -- Magyarországnak, sem a szomszédban, sem Európában. Ennek a megoldása a politika feladat, a szomszédok sok-évtizede megoldják a maguk részéről/érdekében.
nálunk is itt lenne az ideje!

Ismét/továbbra is a technikai részre koncentrálva: nem véletlenül bukkant fel ismét Szíriában is az Enigma megoldása(nagyítható kép)

1415740023-t-55-enigma-composite-armor-cutaway-1.png


, nevetséges összegből volt kivitelezhető, modernizálva pedig hasonlóan jó eredményt tud, mint az előd a maga korában!

A BDD megoldással a személyvédelem jelentősen javítható, a kettő együtt pedig már a dupla kumulatív-fejes új ATGM-eknek sem ad teljes biztonságot.
Itt pedig már választani lehet --ahogy itt is, lapokkal korábban, többen is írták--, hogy a biztonság fokozása ennek a változatnak nagyobb mennyiségével vagy az aktív APS kiegészítéssel történik, mint a következő lépés.

A kettő kombinációjával pedig kb. a T-90 védelmének a közelében vagyunk, annak árának töredékéből!!!
Ennek van más ára más területeken: amiben kevesebb egy ilyen T-72, az az, hogy lőszeradagoló miatti kisebb nyíllővedék-lőszer használata kisebb átütőképességet jelent(jelenleg !!! ), ami azt jelenti, hogy nem tudunk leküzdeni:
  1. Armata-t,
  2. T-90-t,
  3. Abrams-t,
  4. és Leopard-2-T.

"Borzasztó"! ...hisz ezekből rengeteg van a "szomszédban"!
...jaaa, nincs!
...de, ez van: jelenleg! A jövőbeni lehetőségek változhatnak, mert pl. Izraelben már most dolgoznak(furcsa módon) ezen is! A lengyelek is gyártanak APFS...-t

A T-90 orosz szintű éjjellátó képessége és tűzvezetése a korábbi magyar/VSz megoldások modernizálásával 30-40 évvel későbbi ---a jelenlegi-- elemekkel elérhető, ami magasan a szomszédok jelenlegi és közeljövőbeli második-vonalas gépei felett lenne.

Jelentősen javítaná az alkalmazhatóságot és harcértéket, ha az automata-/robot-váltó is megvalósításra kerülne egy korábban már tervezett modernizálásnak megfelelően. Ezzel a harckocsi-vezető terhelése jelentősen csökkenne, amit "át lehet váltani" a jóval rugalmasabb harctéri alkalmazásra. Ezt az oroszok is felismerték, mert a folyamatban lévő legújabb modernizálásoknál alkalmazzák.

Mindez kiegészülve a modern adat-/képesség-megosztási (kommunikációs) lehetőségekkel, valóban lehetővé tenne --rendszerben alkalmazással( !!! )-- egy Kárpát-medencés katonai vezető szerepet, alátámasztva az önállóbb és hatékonyabb politikai érdekérvényesítést!