[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Ugye egy motor fő jellemzői között van a teljesítmény és a forgatónyomaték. A nehéz dolgoknál a második elég jelentős tényező, ezért van az, hogy egy nyomatékváltóval is megáldott 400 lovas gép is elhúz 200 tonnát, vagy éppen a Baumann M.A.N.-jei 680 lóval 1000 tonnát. Ha alacsony fokozatban csökkented az áttételezést, hogy jó nagyot harapva induljon ahogy írod, ha kevés a nyomaték ehhez a játékhoz, akkor egy emelkedőn ahogy én írtam, elég szar lesz elindulni. Ez a végsebességet nem befolyásolja, de ha meg a végáttétet alakítod gyorsítóra, akkor induláskor nem fog akkorát harapni. Szóval ha szórakozunk a fogakkal, azt okosan kell. :rolleyes:


A rövidebb végáttétel miatt könnyebben indul, könnyebben mászik dombot, jobban gyorsul, de kisebb a végsebesség.
Nem változik a motor nyomatéka, sem semmi a hajtásláncban.
Pl tgk-nál gyárilag rövidebb végáttételu a billencs verzió ugyanannál a típusnál, mint az országúti, mert a billencs rövidebb távokat megy, gyakrabban megy off road - ba, nem annyira lényeges a végsebesség, így ua alváz, motor, váltó kombó mögé picit rövidebb diferenciálmu, és máris van xtra karaj terepen.
Vagy a bringások, ugye a fatoku lepkevadász virgácsaiban van egy maximális ero, jön a domb, mire vissza kapcsol kettőt, hogy fel tudjon menni, kulonben a dombteto elott 1 méterrel elfogyna a 2 kifli+kefir a virgácsaiból, viszont a rövidebb fokozatban kevesebb erovel is fel tudja hajtani a drótszamarat a dombra, csak lassabban.
Summa summárum, ha beáldozunk némi végsebességet, akkor kapunk némi dinamikát.
Na, jóccakát.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A rövidebb végáttétel miatt könnyebben indul, könnyebben mászik dombot, jobban gyorsul, de kisebb a végsebesség.
Nem változik a motor nyomatéka, sem semmi a hajtásláncban.
Pl tgk-nál gyárilag rövidebb végáttételu a billencs verzió ugyanannál a típusnál, mint az országúti, mert a billencs rövidebb távokat megy, gyakrabban megy off road - ba, nem annyira lényeges a végsebesség, így ua alváz, motor, váltó kombó mögé picit rövidebb diferenciálmu, és máris van xtra karaj terepen.
Vagy a bringások, ugye a fatoku lepkevadász virgácsaiban van egy maximális ero, jön a domb, mire vissza kapcsol kettőt, hogy fel tudjon menni, kulonben a dombteto elott 1 méterrel elfogyna a 2 kifli+kefir a virgácsaiból, viszont a rövidebb fokozatban kevesebb erovel is fel tudja hajtani a drótszamarat a dombra, csak lassabban.
Summa summárum, ha beáldozunk némi végsebességet, akkor kapunk némi dinamikát.
Na, jóccakát.

Viszont eddig LM nem olyan "T-72 bringát" akart, amelyikkel max 3-as fokozatban tud menni, de elbírja a többlet terhelést. Én ha jól értettem, ő egy kor igényeinek megfelelő tankot akar tervezni az ócskavasból, amelyik a plusz páncél ellenére sem veszíti el a mozgékonyságot.
Te pedig olyan ajánlást vetettél fel, ahol a végsebesség lecsökken, nem tudná tartani a lépést a Leo2-kel, de cserébe olcsón tudná mozgatni a plusz páncél miatti tömegnövekedést.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Viszont eddig LM nem olyan "T-72 bringát" akart, amelyikkel max 3-as fokozatban tud menni, de elbírja a többlet terhelést. Én ha jól értettem, ő egy kor igényeinek megfelelő tankot akar tervezni az ócskavasból, amelyik a plusz páncél ellenére sem veszíti el a mozgékonyságot.
Te pedig olyan ajánlást vetettél fel, ahol a végsebesség lecsökken, nem tudná tartani a lépést a Leo2-kel, de cserébe olcsón tudná mozgatni a plusz páncél miatti tömegnövekedést.



Nem egészen, ne feledjuk, hogy elméleti síkon vagyunk, ahogy az egész T-72 felújítás is,szerencsére, szóval a Leókkal nem sosem tudja tartatni a lépést, de a Leók sem mennek soha, sehol sem a végsebességukkel, föleg nem harci helyzetben. :)
Azt is kizárnám, hogy gyakorlatozás közben van erre lehetoség, vagy parancs, tudni kell, hogy a láncos szekerek futómuve, a sebesség növekedésével exponenciálisan csökken a futómu élettartama, föleg a láncé, szóval a végsebesség koruli haladás az max elméleti, semmi több.
Szittya volt harckocsizó, majd elmondja, hogy mennyit vezetett végsebességen.
Nem ismeretlen dolog amit mondok, pl a kombi ladák alatt is rövidebb difi volt, feltételezték a mérnökök, hogy azért vesz a júzer novelt rakteru járművet, mert cuccolni akar vele, ehhez jól jön némi extra kalória, ennyihez nem terveztek erosebb motort, hanem rövidebb digit kapott, azt zene.
Ezt a millió dodós erosebb motor+eroátvitel helyett értem, ha minimálisan novekszik a súlya, de ettől megmarad a dinamika, a végsebesség rovására, semmi több.
Értem, hogy a Szovjet mérnökök oda optimalizálták az erőátvitelt ahová akkor, az o szempontrendszeruk szerint jónak látták, s kb így igazuk is van, csak nekem ésszerunek tunik ~10km/h-t feláldozni a végsebességbol ahelyett, hogy +100 lóerot kendácsolnánk bele.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Nem egészen, ne feledjuk, hogy elméleti síkon vagyunk, ahogy az egész T-72 felújítás is,szerencsére, szóval a Leókkal nem sosem tudja tartatni a lépést, de a Leók sem mennek soha, sehol sem a végsebességukkel, föleg nem harci helyzetben. :)
Azt is kizárnám, hogy gyakorlatozás közben van erre lehetoség, vagy parancs, tudni kell, hogy a láncos szekerek futómuve, a sebesség növekedésével exponenciálisan csökken a futómu élettartama, föleg a láncé, szóval a végsebesség koruli haladás az max elméleti, semmi több.
Szittya volt harckocsizó, majd elmondja, hogy mennyit vezetett végsebességen.
Nem ismeretlen dolog amit mondok, pl a kombi ladák alatt is rövidebb difi volt, feltételezték a mérnökök, hogy azért vesz a júzer novelt rakteru járművet, mert cuccolni akar vele, ehhez jól jön némi extra kalória, ennyihez nem terveztek erosebb motort, hanem rövidebb digit kapott, azt zene.
Ezt a millió dodós erosebb motor+eroátvitel helyett értem, ha minimálisan novekszik a súlya, de ettől megmarad a dinamika, a végsebesség rovására, semmi több.
Értem, hogy a Szovjet mérnökök oda optimalizálták az erőátvitelt ahová akkor, az o szempontrendszeruk szerint jónak látták, s kb így igazuk is van, csak nekem ésszerunek tunik ~10km/h-t feláldozni a végsebességbol ahelyett, hogy +100 lóerot kendácsolnánk bele.
Végülis elvileg a németek is ezt csinálták. Elvileg a Leo is lassab.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
A rövidebb végáttétel miatt könnyebben indul, könnyebben mászik dombot, jobban gyorsul, de kisebb a végsebesség.
Nem változik a motor nyomatéka, sem semmi a hajtásláncban.
Pl tgk-nál gyárilag rövidebb végáttételu a billencs verzió ugyanannál a típusnál, mint az országúti, mert a billencs rövidebb távokat megy, gyakrabban megy off road - ba, nem annyira lényeges a végsebesség, így ua alváz, motor, váltó kombó mögé picit rövidebb diferenciálmu, és máris van xtra karaj terepen.
Vagy a bringások, ugye a fatoku lepkevadász virgácsaiban van egy maximális ero, jön a domb, mire vissza kapcsol kettőt, hogy fel tudjon menni, kulonben a dombteto elott 1 méterrel elfogyna a 2 kifli+kefir a virgácsaiból, viszont a rövidebb fokozatban kevesebb erovel is fel tudja hajtani a drótszamarat a dombra, csak lassabban.
Summa summárum, ha beáldozunk némi végsebességet, akkor kapunk némi dinamikát.
Na, jóccakát.
Értem én ezt, csak valamiért az alsó fokozat(ok) erősebbre alakítására asszociáltam. Kicsit fáradt voltam már. Most újra elolvasva már tiszta a gondolatmeneted.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Sziasztok,

Vajon a "T-72 upgade team" mit szol a 200K USD/db arhoz? :)
Azonnal gondoltam rá amikor olvastam, hogy ez már egy jó pont a modern ERA irányába, de azért megvan az is, hogy se a fegyverzethez, se a tűzvezetéshez nem nyúltak. Szóval az ár arányos a piszkálással, de megalapozza azt is, hogy lehet nem vázig lepucolással és újratöltéssel ugyan, de harcértéket növelni ezeken a vasakon. Szóval a @Negan @LMzek 2.0 ,én, bárki által felvetett olcsó tank kihozható ésszerű modernizációval.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Sziasztok,

Vajon a "T-72 upgade team" mit szol a 200K USD/db arhoz? :)
mi köze a 64-es upgradehez a 72-eseknek?
Azonnal gondoltam rá amikor olvastam, hogy ez már egy jó pont a modern ERA irányába, de azért megvan az is, hogy se a fegyverzethez, se a tűzvezetéshez nem nyúltak. Szóval az ár arányos a piszkálással, de megalapozza azt is, hogy lehet nem vázig lepucolással és újratöltéssel ugyan, de harcértéket növelni ezeken a vasakon. Szóval a @Negan @LMzek 2.0 ,én, bárki által felvetett olcsó tank kihozható ésszerű modernizációval.
még mindig ésszerűbb nem tökön rúgni magad ;) kimondott tény , hivatalos hogy kivezetjük a szovjet technikát, ha tetszik ha nem , ha lenne értelme az itthoni tuningnak már megtörtént volna
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
mi köze a 64-es upgradehez a 72-eseknek?

még mindig ésszerűbb nem tökön rúgni magad ;) kimondott tény , hivatalos hogy kivezetjük a szovjet technikát, ha tetszik ha nem , ha lenne értelme az itthoni tuningnak már megtörtént volna
Akkor pl a PTSz-ek miért maradnak rendszerben?
Az a baj,hogy csak hk vs hk harcban tudtok gondolkodni.Egy modernizált T72 adja magát,mint gyalogsági kisérő hk.Viszonylag olcsón.Ez a szerep adna neki értelmet.Napersze,ehez nem csak egy NATO minimumkövetelmények teljesitésére szánt kirakatseregben kéne gondolkodni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Akkor pl a PTSz-ek miért maradnak rendszerben?
Az a baj,hogy csak hk vs hk harcban tudtok gondolkodni.Egy modernizált T72 adja magát,mint gyalogsági kisérő hk.Viszonylag olcsón.Ez a szerep adna neki értelmet.Napersze,ehez nem csak egy NATO minimumkövetelmények teljesitésére szánt kirakatseregben kéne gondolkodni.
Afrika pl Sudan. Szeretik a KKE levedlet keleti technikákat. Ha ésszerűen gondolkodunk már rég kellett volna csinálni egy kisebb vegyes céget. Ami a roncsból "menthető" azt üzemképes állapotban itthon felhúzni. Ott meg kicsi hazai segítséggel felpofozni. BTR, T-72..... Minden "menthető" felesleget elpaszolni oda. De nem ész nélkül. Pénzt, pénzt és piaci lehetőségeket plusz befektetéseket kreálni belőlle. Beszállni valahogy valamilyen hadiparban ott is. " Biztosítani pl egy váratlan geopolitikai helyzet esetén hogy legyen gyorsan és olcsón felszerelni több ezer embert pl az általad említett milliciákat". Az iparban jó-jobb képességű embereket levadászni. Mert mindig mindenhol akad.
Csehek ezt csinálták, csinálják.
Na erre lennének jók a maradék kohó szökevények is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
Afrika pl Sudan. Szeretik a KKE levedlet keleti technikákat. Ha ésszerűen gondolkodunk már rég kellett volna csinálni egy kisebb vegyes céget. Ami a roncsból "menthető" azt üzemképes állapotban itthon felhúzni. Ott meg kicsi hazai segítséggel felpofozni. BTR, T-72..... Minden "menthető" felesleget elpaszolni oda. De nem ész nélkül. Pénzt, pénzt és piaci lehetőségeket plusz befektetéseket kreálni belőlle. Beszállni valahogy valamilyen hadiparban ott is. " Biztosítani pl egy váratlan geopolitikai helyzet esetén hogy legyen gyorsan és olcsón felszerelni több ezer embert pl az általad említett milliciákat". Az iparban jó-jobb képességű embereket levadászni. Mert mindig mindenhol akad.
Csehek ezt csinálták, csinálják.
Na erre lennének jók a maradék kohó szökevények is.
BTR-ekket talán el lehetne adni,oké.De a 72 nekünk kellene a gyalogság közvetlen támogatására.Kb 4 milka lenne felpofozva.Lynx alapú MGS meg 12.És még elöbb ki is kéne fejleszteni-ami nem csak annyi,hogy ráteszünk egy tornyot.És az még mindig egy MGS lenne,nem hk.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Akkor pl a PTSz-ek miért maradnak rendszerben?
ezt honnan veszed?
Az a baj,hogy csak hk vs hk harcban tudtok gondolkodni
Neked meg az a bajod hogy 1990-ben maradtál
Egy modernizált T72 adja magát,mint gyalogsági kisérő hk.
max a Te fantázia világodban
Viszonylag olcsón.
erre még mindig nem hoztál evilági példát vagy bármi féle alátámasztást
Ez a szerep adna neki értelmet.
nem, ez sem adna neki értelmet (főleg ha az itthoni vasakról beszélsz)
Napersze,ehez nem csak egy NATO minimumkövetelmények teljesitésére szánt kirakatseregben kéne gondolkodni.
azért egy nehézdandár komoly erőt tud ám képviselni , ebben egyetértek Veled hogy sokkal komolyabb haderőre lenne szükség de jelenleg örülünk hogy a társadalom ezt nagynehezen fogcsikorgatva elfogadja, sőt , most még politikai akarat is van arra hogy amennyit a társadalom enged azt kihasználják
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Fundin

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
ezt honnan veszed?

Neked meg az a bajod hogy 1990-ben maradtál

max a Te fantázia világodban

erre még mindig nem hoztál evilági példát vagy bármi féle alátámasztást

nem, ez sem adna neki értelmet (főleg ha az itthoni vasakról beszélsz)

azért egy nehézdandár komoly erőt tud ám képviselni , ebben egyetértek Veled hogy sokkal komolyabb haderőre lenne szükség de jelenleg örülünk hogy a társadalom ezt nagynehezen fogcsikorgatva elfogadja, sőt , most még politikai akarat is van arra hogy amennyit a társadalom enged azt kihasználják
PTSz felújításról
Pont én gondolkodom hibrid háborúban, és nem Kurszki 2.0-ban.
Kínaiak még a T59 tankokat is korszerusitik erre a szerepre.
izraeli és török ajánlatok árakra keress rá.
Z pláne hidegháborús NATO minimum követelmények szerinti haderőt épít
Egy nehéz, valójában gépesített dd korántsem olyan nagy erő önmagában.Csak egy karcsú gépesített dd.Meg helyi viszonylatban sem jelent különösebben nagy erőt.Megcsak a technikai fölény sem olyan biztos,mint gondoljátok
 
W

Wilson

Guest
PTSz felújításról
Pont én gondolkodom hibrid háborúban, és nem Kurszki 2.0-ban.
Kínaiak még a T59 tankokat is korszerusitik erre a szerepre.
izraeli és török ajánlatok árakra keress rá.
Z pláne hidegháborús NATO minimum követelmények szerinti haderőt épít
Egy nehéz, valójában gépesített dd korántsem olyan nagy erő önmagában.Csak egy karcsú gépesített dd.Meg helyi viszonylatban sem jelent különösebben nagy erőt.Megcsak a technikai fölény sem olyan biztos,mint gondoljátok
Ne vedd alapul semmilyen tekintetben a PTSZ felújítást mivel azt gyakorlatilag nem harcjárműként használják,arról nem is beszélve,hogy Magyarország vízrajza miatt legalább akkora szerepe van az árvizi védekezésben mint honvédelmi felhasználásokban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
Ne vedd alapul semmilyen tekintetben a PTSZ felújítást mivel azt gyakorlatilag nem harcjárműként használják,arról nem is beszélve,hogy Magyarország vízrajza miatt legalább akkora szerepe van az árvizi védekezésben mint honvédelmi felhasználásokban.
Tudod mi a hadsereg legfontosabb járműve?A teherautó.Nem a tank,nem a lövész páncélos,hanem a teherautó.A PTSZ pedig egy idzokepes lánctalpas teherautó.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
PTSz felújításról
Pont én gondolkodom hibrid háborúban, és nem Kurszki 2.0-ban.
Kínaiak még a T59 tankokat is korszerusitik erre a szerepre.
izraeli és török ajánlatok árakra keress rá.
Z pláne hidegháborús NATO minimum követelmények szerinti haderőt épít
Egy nehéz, valójában gépesített dd korántsem olyan nagy erő önmagában.Csak egy karcsú gépesített dd.Meg helyi viszonylatban sem jelent különösebben nagy erőt.Megcsak a technikai fölény sem olyan biztos,mint gondoljátok
A lottó számokat nem tudod? Csakmert nagyon magabiztos vagy és ha én azt mondom hogy 30-ra már nem lesz rendszerben a PTsz? Ugyanolyan lutri minthogy Te azt mondod h de , rendszerben lesz :D
Másik
Helyi viszonylatban szerinted nem nagy erő egy full modern láncos dandár amiben a világ legjobb harckocsi zászlóalja és tüzérosztálya van? Nem is beszélve a modern IFV-ről ami a környék összes más hasonló kategóriájú technikáját agyon veri? Egy ilyen összhaderőnemi dandárra aki azt mondja hogy nem nagy erő az egyszerűen inkompetens a témában , az hogy egy ilyenünk lesz más kérdés de az ereje és ezzel a súlya az nem vita kérdés