[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
És hogy jön ez ki?
tipikus lövészdandár esetében (de attól függ milyen dandárról beszélünk , pl lövész/harkocsi/gépesített stbstbstb)
HQ század
felderítő század/zászlóalj
1.lövészzászlóalj
2.lövészzászlóalj
3.lövészzászlóalj
harckocsi zászlóalj
tüzérosztály
légvédelmi század
támogató zászlóalj
Vagy hogy akkor a dandár az vegyes ezred?
vegyes ezred egy dandár?? az két külön dolog , ezredekben már amúgy se számolnak sokan , de ha úgy veszed akkor x számú ezred(vagy dandár) alkot egy hadosztályt
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
EPXes6VWsAAJWtn


Az a forgó torony rögzítés eléggé kizárja, ami az egész
ECbSGk7X4AArmee

bonyolult lehet, a darunál viszont elbizonytalanodtam.
Dp39GZYWwAA4qSp.jpg

Viszont ez alapján meg elképzelhetőnek tartom. Vagy legalább is nem megoldhatatlannak.
Sőt! Minél tovább nézem, annál inkább a modularitásra hajlok, Ami ha igaz, akkor nagyon qrva jó cucc!
Akkor szerintem jobb, mint az Archer... :hadonaszos:
meg drágább is , ilyenre nincs szükségünk , az archernél meg kb nincs jobb ami kerekes
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
meg drágább is , ilyenre nincs szükségünk , az archernél meg kb nincs jobb ami kerekes
Nagy kedvencem nekem is!

Teszem hozzá eddig... Ez most nagyon bejön.
Főleg, hogy az alváz, ha kell vihet mást. Már ha ez is moduláris. Teszem azt, egy műszaki (darus) felépítmény jól kiegészíthetné egymást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
EPXes6VWsAAJWtn


Az a forgó torony rögzítés eléggé kizárja, ami az egész
ECbSGk7X4AArmee

bonyolult lehet, a darunál viszont elbizonytalanodtam.
Dp39GZYWwAA4qSp.jpg

Viszont ez alapján meg elképzelhetőnek tartom. Vagy legalább is nem megoldhatatlannak.
Sőt! Minél tovább nézem, annál inkább a modularitásra hajlok, Ami ha igaz, akkor nagyon qrva jó cucc!
Akkor szerintem jobb, mint az Archer... :hadonaszos:

Ez szért teljesen más mint a többi modul,van rajta egy marha nagy ágyó marha nagy reakcióerőkkel egy forgó zsámolyon.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Nagy kedvencem nekem is!

Teszem hozzá eddig... Ez most nagyon bejön.
Főleg, hogy az alváz, ha kell vihet mást. Már ha ez is moduláris. Teszem azt, egy műszaki (darus) felépítmény jól kiegészíthetné egymást.
a tény hogy csak "elvileg" moduláris szerintem már bíztató de szerintem nem ilyenre kell rakni nagy csúzlit , arra mint már beszéltük, van más is
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Na ezt jól leírtam...
Érthető volt... Így is úgy is nagyon le kell talpalnia. Mint minden más ilyen eszköznek.
Azóta is azon jár az eszem, hogy oldhatták meg. Vagy hogy működhet...
Én pont a fix megoldást találnám rendszer idegennek az eddigiek alapján. Sajnos egy kép van, azon álcázva, a többi meg vmi 3D-s grafikának néz ki...
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 433
113
Emlékeztek, múltkor reklamáltam, hogy mekkora egy gyökérség már a Konstruktától, hogy egy nyomorult promo vídeót sem tudnak feltenni az EVA-ról a youtube-ra. Na ezek szerint Ők is olvasnak minket! :cool::p
És íme:
Egy dolgot hozzátennék. Elméletileg nagyobb tűzgyorsaságra is képes lenne az EVA, de ha megnézzük, betöltött és beirányzott löveggel gyakran több másodpercet is vártak 2 lövés között.

De akkor legyünk igazságosak legyenek itt a közvetlen vetélytársak is. Az RCH meg ugye fentebb be lett téve.
Caesar:

Archer:

Atmos 6x6:

El tudom kepzelni, hogy egy 8x8 vagy 10x10 Raban stabilabb...
Én úgy emlékszem, hogy az RCH-ból is van olyan verzió, amit le lehet talpalni.
10x10 Rába nem létezik. 8x8-at is már nagyon régen nem gyártották. Ha jönni is fog bármi kerekes, akkor az MAN-on lesz, és abból is 8x8-on. A teherautó alvázon biztosan le kell talpalni, mert a Boxer alváz nagyobb tömege sokkal nagyobb tehetetlenségű, annál még nincs elviselhetetlen kilengés.
De nézd meg, hogy az IVECO alvázra már csak talpalással kerül fel:
AGM-Iveco-8x8-KMW-004.JPG


Ez nem baj, csak erre számítani kell.