[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Egy BMS rendszer gyakorlaitlag használhatatlan egy Kongsberg, vagy Harrys rendszert üzemeltető szövetséges részére.
Aztán van még a Thomson, és egy féltucat más rendszer.
A BMS használhatatlan a germán elektronikai hálón kívül.
A BMS alatt mit értesz?

Ha általában bármilyen battle management system terméket, akkor ez biztosan nem igaz.

Ha valami specifikus BMS nevű terméket (ami egy a hasonló rendszerek közül), akkor a fejlesztőt kell valgba rúgni, hogy integrálja a különböző rendszereket. Nem ördöngösség ez.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 772
30 543
113
Egy BMS rendszer gyakorlaitlag használhatatlan egy Kongsberg, vagy Harrys rendszert üzemeltető szövetséges részére.
Aztán van még a Thomson, és egy féltucat más rendszer.
A BMS használhatatlan a germán elektronikai hálón kívül.
A BMS alatt mit értesz?

Ha általában bármilyen battle management system terméket, akkor ez biztosan nem igaz.

Ha valami specifikus BMS nevű terméket (ami egy a hasonló rendszerek közül), akkor a fejlesztőt kell valgba rúgni, hogy integrálja a különböző rendszereket. Nem ördöngösség ez.
Én általánoságban értem,mint integrált információs és harcvezető rendszert.Nem egy konkrét tipust.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kamm

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Szép ez az M777 de vagy 15-20-an sürögnek forognak körülötte mire kitelepítik az is biztos!
Koszi a videot. Erdekes, mintha olyasmiket is benne hagytak volna, ha valami nem 100%-ra sikerult.

Pl. 04:45 nel azt magyarazza, hogy hajnali 3-kor hivtak ot hogy szakitson felbe valami verekedest :p ?
A vege fele meg 09:16-nal mikor a tiszt(?) Dzsizosz-ozik, ott mi volt a gubanc amiert elnezest kert a baka? Az hogy fel voltak boritva a lovedekek?

Probalok visszaemlekezni a MH-s videokra, nalunk a dobozaikban(?) vannak felallitva? Vagy nem jo fele spekulalok?

@ijasz : te tudod mi volt a gond?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 772
30 543
113
Ukránok 5-6 emberrel megoldják a videók szerint. Vontatott lövegek elműködnek kisebb személyzettel is mint videóban.
Orosz topwar.ru oldalon van róla értékelés.
Modern,könnyű.
De nincs páncélvédelme,nagyon jol képzett személyzetet igényel (és nem aligképzett tartalékosokat),üsd és fuss taktikához túl hosszú a bontási ideje,és nincs páncélvédelme.....
Igazság az,hogy nem konvencionális gépesitett manővercsapatoknak tervezték,hanem légimozgékony és expediciós műveletekre.
Az oldalt különben szerintem érdemes olvasgatni.Persze határozottan orosz szempontbol nézznek mindent,de különben egész korrekt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
Te talán tüzér vagy, hogy ennyire meg szakérted?
A HX3 kabinjába 3 fő fér el - nem is tudna több kezelőt vinni.
PZH-t minimum két fő tudja üzemeltetni, maximum 5 főt vihet magával. Mivel a kivetőtöltet is automatizáltan töltődik és emberből hiány van, nem tűnik indokoltnak az 5 fős személyzet.
Megindokoltam - érvekkel lehet vele vitatkozni! Csak azért mert nem vagyok tüzért, attól még lehet megvitatni kérdéseket itt fórumon. Az ide látogatók döntő többség civil és nem katona.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 306
113
24 darab PULS! :hadonaszos:

Amióta HIMARS-sal és drónokkal megtizedelték a ruszki lőszerraktárokat, alább hagyott a lendület.
Hiába lenne több lövege az ellenfélnek, ha nincs mit kilőni belőlük. :p
még így is kevés lenne :( 48 db csak a közepes és könnyű dd nek szükséglete.
mindenféleképpen kellene még legalább 1 csöves tüzérosztály de inkább 2

24 Puls is kevés őszintén a 2x18 nak így 36 nak jobban örülnék. de inkább 3x18 lenne jó itt is 54 db al... 1 osztály az 1 osztály nem igazán lehet vele manőverezni vagy kihasználni.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 306
113
én továbbra is amondó vagyok hogy kellene 2x24 db HX 52 es (+6-8 db kiképzésre pótlásra) és kellene 24 HX 60 as (ez jöhetne késöbb)
rakétavetőből meg 2x18 (+6 db speckoba) és 6 db kiképzésre
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 306
113
emelett én még a különleges ezred légi mozgékony részének is adnák valami légiszállítható tüzérséget. valami komolyabbat mint a 70mm es irányított. mégha nem is egy teljes oszálynyit (ha már dd elférne egy támogó osztály-zászlóalj) tüzérséggel és dronokkal akár merevszárnyas légiszállításúakkal kiegészítve.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Pedig a tüzéreinknek meg kell szeretnie vagy legalábbis elfogadnia a HX3 löveget, mert "iparpolitikai" okokból tuti hogy ez lesz ahogy @SilvioD is kifejtette. Nagyon nem szeret kormányunk franciát venni...Mistral az egyetlen, de az is múltbeli örökség okán van rendszerben. Mondjuk jó rakéta a kategóriájában szerencsére.
Remélem beválik a HX3 löveg...

Pedig két olyan ország, akik első körben állapodnak meg egymással volt rá példa akár a németek háta mögött is. Majd elhordják egymást minden szarnak. És amikor a következő alkalommal országaik érdekei miatt szükségük van a másikra, már senki nem hiszi, hogy megint egy pillanat alatt összejátszanak és utána lehordják egymást minden szarnak.

Te az Airbus helikoptereket milyen eredetűnek tartod? És mi ez a Meteor mánia a Gripeneknél? És... miből jött az, hogy a kormányunk nem szeretne francia fegyvert vásárolni?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 180
113
Pedig két olyan ország, akik első körben állapodnak meg egymással volt rá példa akár a németek háta mögött is. Majd elhordják egymást minden szarnak. És amikor a következő alkalommal országaik érdekei miatt szükségük van a másikra, már senki nem hiszi, hogy megint egy pillanat alatt összejátszanak és utána lehordják egymást minden szarnak.

Te az Airbus helikoptereket milyen eredetűnek tartod? És mi ez a Meteor mánia a Gripeneknél? És... miből jött az, hogy a kormányunk nem szeretne francia fegyvert vásárolni?
Nem is tudom, hogy egy ilyen "sértően rövid" kommentre válaszoljak-e...Vogontól minimum 10 oldalas komment az elvárás! :p

Na jó - legyen! :)
Az Airbus egy nemzetközi multi, össze-európai termékekkel. H225M a franciáknál kerül összeszerelésre, akár lehetne franciának is nevezni. Ami pedig "nem veszünk franciát kijelentést" illeti: MG mondta, hogy német-török-izraeli a "beszerzési háromszög", a vásárlásaink döntő többsége ebből a három országból jön. Akkor veszünk máshonnan, ha innen nem beszerezhető az adott kategória kellő minőségben vagy mennyiségben. H225M, CZ-fegyverek licence, CG, NASAMS - nagyobb beszerzések közül talán nincs is más, ami nem német, török vagy izraeli.
Konkrétabban amúgy a CAESAR-ra mondtam: szinte teljesen kizárt a francia löveg beszerzése, mert az RM-mel "kötöttünk házasságot" és nekik is van teherautós lövegük. Már kaptunk is rá ajánlatot, szerintem még idén alá lesz irva a szerződés.

A "Meteor mániás" kommented nem is értem...mi problémád?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem is tudom, hogy egy ilyen "sértően rövid" kommentre válaszoljak-e...Vogontól minimum 10 oldalas komment az elvárás! :p

Na jó - legyen! :)
Az Airbus egy nemzetközi multi, össze-európai termékekkel. H225M a franciáknál kerül összeszerelésre, akár lehetne franciának is nevezni. Ami pedig "nem veszünk franciát kijelentést" illeti: MG mondta, hogy német-török-izraeli a "beszerzési háromszög", a vásárlásaink döntő többsége ebből a három országból jön. Akkor veszünk máshonnan, ha innen nem beszerezhető az adott kategória kellő minőségben vagy mennyiségben. H225M, CZ-fegyverek licence, CG, NASAMS - nagyobb beszerzések közül talán nincs is más, ami nem német, török vagy izraeli.
Konkrétabban amúgy a CAESAR-ra mondtam: szinte teljesen kizárt a francia löveg beszerzése, mert az RM-mel "kötöttünk házasságot" és nekik is van teherautós lövegük. Már kaptunk is rá ajánlatot, szerintem még idén alá lesz irva a szerződés.

A "Meteor mániás" kommented nem is értem...mi problémád?

Amúgy én is szurkolok a német ágyúknak és a Meteornak is, csak mindig szeretem felhozni ezt a régi vitánkat, hogy te mint kategorikus kijelentésként hivatkozol arra, hogy ettől nem veszünk, meg attól nem veszünk. És kiderül, hogy attól is veszünk, ha világszínvonalat tud gyártani. Ahogy te is felsoroltad nagy részüket, több országból vettünk ezen három országon kívül, mint összesen vannak ezek a kategorikusan csak innen veszünk országok.
Szóval ne lepődj meg, ha a következő alkalommal is megkérdezem, hogy miért kizárt valami, amire van már példa! :) (És drukkolok tényleg a HX3-nak és a Gripen összes fegyverének is.)