[HUN] Unique Alpine TPG-3 mesterlövész fegyver

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Egyébként valaki nyugtasson meg, hogy a portfoliós cikk elején készült kép valami sufniüzemben készült, nem magyar hadipari csodacégnél,,, ez a látvány qrv. gáz...
Ezt a képet netről szedték valahonnan, a cikk alján is írva vagyon:
Címlapkép: Unique Alpine TPG-3 A4, az NX ennél modernebb fegyver lesz.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
A mesterlövészpuska szuper, kell is.
Az AR-származékok polgári, külföldi piacra mennek?

Első körben mindegyik külföldre megy, hosszabb távon szerintem itthon is rendszeresítve lesz az AR is, meg a TPG is.

Akkor mesterlövészeknek UA, gondolom, BR-nek a Bren 2 változata is jön.
Ez a Unique Alpine jó kapcsolatot ápol az FN Herstal-lal.
A belgák gyárthatnak nálunk? Kiskunfélegyházán jó sok minden elfér.
A géppuskáink eredeti FN Herstal-ok lesznek vagy az amerikai M240-249 lesz?

Szerintem ez nincs még lemeccselve, de ha az FN lesz, akkor szerintem az FN-től veszünk licenct.

Kösz a cikket, @Green Leader
:)
CZ BREN2 BR-ről, géppuskákrol van infód?

Nincs, de meglepne, ha Bren BR is gyártásra kerülne.

Érdekes lesz, most majd más szemmel is nézhetjük a tendereket. Ami befolyik remélem a HM-hez csorog.

"Maróth jelezte azt is: a beruházás számottevő szerepet játszhat a magyar gazdaság élénkítésében. A gyárban bemutatták a cég bajor mérnökök és magyar fejlesztők által egy kanadai tenderre készített TPG–3-as mesterlövészfegyverét, valamint a konkurens termékeknél, a gyártók szerint, sokkal precízebb célzást lehetővé tevő AR–10 NX és AR–15 NX típusú hadi félautomata karabélyokat is."

Lol, ezt biztos nem én írtam le.

Amúgy én úgy tudom, a TPG eredetileg a SOCOM tenderére készült, az AR-ek meg polgári és rendőrségi célra.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Első körben mindegyik külföldre megy, hosszabb távon szerintem itthon is rendszeresítve lesz az AR is, meg a TPG is.



Szerintem ez nincs még lemeccselve, de ha az FN lesz, akkor szerintem az FN-től veszünk licenct.



Nincs, de meglepne, ha Bren BR is gyártásra kerülne.



Lol, ezt biztos nem én írtam le.

Amúgy én úgy tudom, a TPG eredetileg a SOCOM tenderére készült, az AR-ek meg polgári és rendőrségi célra.
Köszönöm és még sok ilyen témájú cikket neked! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Green Leader

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 110
113
MH-nál szerintem az AR-10 jöhet szóba DMR célra, az AR-15 a rendőrséghez meg a TEK-hez mehet, ha mehet.
Hát nemigen mehet, főleg, hogy BR már gyártásban van itthon. Szóval max a TEK. (nekik meg van jobb)
Az AR verziók nemigen fognak szerintem hazai felhasználásra kerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Mit tud az új mesterlövészfegyver

nx1-410906.jpg


A Unique Alpine TPG-3-as mesterlövészfegyverét eredetileg az Egyesült Államok különleges erőinek fejlesztette ki a vállalat a belga FN Herstallal közösen, ennek legmodernebb változatát, az NX-et fogják Magyarországon gyártani. A fegyver egyik legnagyobb különlegessége az, hogy többféle kaliberű és fajtájú lőszertípussal használható, képes többek közt a .338-as Lapua Magnum, a .308-as Winchester ás a .300-as Winchester Magnum és .338-as Norma Magnum lőszer tüzelésére is.

Mindössze egy perc elég ahhoz, hogy a különféle kaliberű lőszerek közt váltani tudjon a felhasználó, hiszen csak a csövet, a zárfejet és a tárat kell hozzá cserélnünk. Ez lehetővé teszi, hogy sokféle feladatot el tudjon látni a fegyvertípus, de magas fokú modularitásának köszönhetően katonai és rendőri felhasználás mellett akár sportfegyverként és vadászfegyverként is tud funkcionálni.

A TPG-3-as csőhossza 24-26 inch, attól függően, hogy milyen cső van a fegyveren, körülbelül 6,2-6,4 kilogrammot nyom. A fegyver hatásos lőtávolsága papíron 800-1000 méter, de adtak már le vele pontos találatot 2500 méterről is.

AR-10-es és AR-15-ös karabélyok is készülni fognak
Szintén újdonság, hogy a cseh fejlesztésű Bren 2-es gépkarabélyok mellett a populáris AR-10-es és AR-15-ös platformon alapuló kézifegyvereket is gyártani fogják a kiskunfélegyházi fegyvergyárban. Bár a platform alaptervei egészen a ’60-as évekbe nyúlnak vissza, az AR-család fejlesztése folyamatos, a mai napig készülnek olyan típusok, amelyek a legmodernebb fegyvergyártási innovációkat tartalmazzák.

Dimenzióiban a Magyarországon készülő AR-15-ös változat leginkább az M4-re hajaz, de félautomata, a civil piacra készült. Legnagyobb előnye, hogy magas fokon személyre szabható. A magyar fegyver sajátossága, hogy anyagminőségben és összeszerelésben a versenytársak előtti, nem lötyög, nem lóg, mint számos AR-típuson, a várható élettartama hosszabb, mint egy átlagos, a piacon elérhető AR-nek.

AR-15 NX.
nx2-410908.jpg


Közelebbi fotó egy AR-15 NX-ről
nx4-410916.jpg


AR-10 NX
nx2-410908.jpg


Elsősorban az üzleti potenciál miatt döntöttek egy AR-típus gyártása mellett: több száz országban használják az AR-platformot katonai és rendőri egységek és a félautomata változat az amerikai civil lakosság körében is rendkívül népszerű. Csak az Egyesült Államokban 5-10 millió AR-15-származék található.

A Magyarországon gyártott félautomata karabélyok AR-15 NX és AR-10 NX névre fognak hallgatni.

Már több AR-15-ös is elkészült Magyarországon, az összeszerelés és a fejlesztés folyamatos

Azért itt sok a kérdés.... Ki a fáknak gyártják a felauto puskakat, itt konkrétan 2021tol betiltjak a B7 kategóriát, szóval piaca az EU-ban nem lesz.... Arról nem is beszélve hogy az itthon gyártott CZk minősége a sufnituning kategória... Remélni tudom csak hogy a minőség változni fog, de elég nagyarcú duma a kimagasló minőségű AR variansok gyártása... Majd meglatjuk milyen lesz ha felfut a gyártás...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Azért itt sok a kérdés.... Ki a fáknak gyártják a felauto puskakat, itt konkrétan 2021tol betiltjak a B7 kategóriát, szóval piaca az EU-ban nem lesz.... Arról nem is beszélve hogy az itthon gyártott CZk minősége a sufnituning kategória... Remélni tudom csak hogy a minőség változni fog, de elég nagyarcú duma a kimagasló minőségű AR variansok gyártása... Majd meglatjuk milyen lesz ha felfut a gyártás...
Honnan veszed a rossz minőséget?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Az origo szerint ELSŐ LÉPÉSBEN ezek készülnek itt. Mi lesz még? FN?
Mondjuk a sajtótájékoztatón TEK-es parádézott AR-rel, gondolom, akkor itthon ezt inkább belügyi vonalon rendszeresíthetik.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 378
7 867
113
Hát nemigen mehet, főleg, hogy BR már gyártásban van itthon. Szóval max a TEK. (nekik meg van jobb)
Az AR verziók nemigen fognak szerintem hazai felhasználásra kerülni.
Mennyi időbe kerülne átalakítani a gépsort automata fegyverek gyártásához? Lehet hogy furán hangzik de egy konfliktusnál pl a közelben vagy nyugat eu ban sztem nem mindegy hogy fogunk e tudni gyártani bármilyen katonai célra alkalmas fegyvert.
Egyedül még a lőszergyártást hiányolom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 110
113
Mennyi időbe kerülne átalakítani a gépsort automata fegyverek gyártásához? Lehet hogy furán hangzik de egy konfliktusnál pl a közelben vagy nyugat eu ban sztem nem mindegy hogy fogunk e tudni gyártani bármilyen katonai célra alkalmas fegyvert.
Egyedül még a lőszergyártást hiányolom.
Nem értem a kérdést.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár