[HUN] Unique Alpine TPG-3 mesterlövész fegyver

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Musk meg úrhajóval szállítana pár év múlva C-17 szerint.
Én meg azt tervezem, hogy ma este magamévá teszem a világszépét. Ezek is valószínűbbek, mint amit vizionálsz.
Te nem vagy tisztában azzal mit hadoválsz, a támadófegyverek betiltása (assault weapon-ban) alapvető programja az egykori mérsékelt demokratáknak is! Hat tagállamban és a szövetségi körzetben már betiltották:
California
Connecticut
DC
Maryland
Massachusetts
New Jersey
New York
Csak a kongresszus hiányzik nekik hozzá, de kerülőutakon már előtte lezúzhatják a piacot!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Musk meg úrhajóval szállítana pár év múlva C-17 szerint.
Én meg azt tervezem, hogy ma este magamévá teszem a világszépét. Ezek is valószínűbbek, mint amit vizionálsz.
Már amúgy elég sok államban a pisztolykaliberű karabélyforma fegyvereket is betiltották pont a múlt héten.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Megjegyzem, erre tényleg készülhettek jó ideje, mert az egesz UA weboldal a német, angol és olasz nyelvűek mellet beszél magyarul is, mindenhol pl: https://www.unique-alpine.com/hu/termekek

Ezt már több mint fél éve vagy régebben észrevette itt valaki... azóta kb. biztosra vettük hogy lesz valami, csak az volt a kérdés, mikor jelentik be.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Nekem nem teljesen világos ez a bejelentés.
A CZ fegyvereknél licencet vettünk, ezt világosan közölték is.
Más termékekre vegyesvállalat jön létre, itt erről nincs szó.
Akkor mi is ez? Bérgyártás és fejlesztési "együttműködés"? Vagy mi?
Kié az elkészült fegyver, ki lesz a forgalmazó?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Nekem nem teljesen világos ez a bejelentés.
A CZ fegyvereknél licencet vettünk, ezt világosan közölték is.
Más termékekre vegyesvállalat jön létre, itt erről nincs szó.
Akkor mi is ez? Bérgyártás és fejlesztési "együttműködés"? Vagy mi?
Kié az elkészült fegyver, ki lesz a forgalmazó?
Szerintem a UA fogja forgalmazni mi meg begyártunk nekik.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Szerintem a UA fogja forgalmazni mi meg begyártunk nekik.
Akkor legalább a kockázat és a felelősség is az övék, hogy hol és mennyit tudnak eladni belőle.
Az viszont meglep, hogy már most komoly(?) fejlesztési együttműködés van. Nem hallottam eddig semmi ilyesmiről.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 413
113
Szerintem a UA fogja forgalmazni mi meg begyártunk nekik.
Azzal még kiegészíteném, hogy olcsón...
Bár elvileg fejlesztői melóról is van szó.
Szerintem innen a harmadik világ is fog jó sokat kapni.
Mert ugye Arzenal márkanév alatt itthon gyártva nincs kitéve a német export tilalmaknak. Abból meg ugye van többfelé is.
Ha meg tényleg jó minőségű fegyverek készülnek az Arzenal üzemében, akkor el fog terjedni a hírük.
És a fegyverbuzik keresni fogják őket...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Akkor legalább a kockázat és a felelősség is az övék, hogy hol és mennyit tudnak eladni belőle.
Az viszont meglep, hogy már most komoly(?) fejlesztési együttműködés van. Nem hallottam eddig semmi ilyesmiről.
latest
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Hát nekem anno azt tanították, hogy fix cső és a lehető legkevesebb mozgó alkatrész a pontosság kulcsa, aki meg tanította többek közt a tek-nek is lőkiképzője.
A mobiltelefon se azért találták ki hogy 50 megapixeles fotókat készítsenek vele. Ezt a fejlődésnek szokták nevezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95
K

kamm

Guest
Azzal még kiegészíteném, hogy olcsón...
Bár elvileg fejlesztői melóról is van szó.
Szerintem innen a harmadik világ is fog jó sokat kapni.
Mert ugye Arzenal márkanév alatt itthon gyártva nincs kitéve a német export tilalmaknak. Abból meg ugye van többfelé is.
Ha meg tényleg jó minőségű fegyverek készülnek az Arzenal üzemében, akkor el fog terjedni a hírük.
És a fegyverbuzik keresni fogják őket...

Kulon piaca van a magyar AK-63Dknek ideat, en mar futottam bele fegyverbuziba, aki sort vett nekem, egy barban, amikor meghallotta, hogy az volt a szolgalati fegyverem katonakent és azt utána az ecsetelte, hogy hianyzik neki itt New Yorkban az otthoni jo kis birtokvegi lovoldozes hetvegen a magyar gyártmányú AKjaval... csak pislogtam. Tényleg nagy az Isten állatkertje.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mit tud az új mesterlövészfegyver

nx1-410906.jpg


A Unique Alpine TPG-3-as mesterlövészfegyverét eredetileg az Egyesült Államok különleges erőinek fejlesztette ki a vállalat a belga FN Herstallal közösen, ennek legmodernebb változatát, az NX-et fogják Magyarországon gyártani. A fegyver egyik legnagyobb különlegessége az, hogy többféle kaliberű és fajtájú lőszertípussal használható, képes többek közt a .338-as Lapua Magnum, a .308-as Winchester ás a .300-as Winchester Magnum és .338-as Norma Magnum lőszer tüzelésére is.

Mindössze egy perc elég ahhoz, hogy a különféle kaliberű lőszerek közt váltani tudjon a felhasználó, hiszen csak a csövet, a zárfejet és a tárat kell hozzá cserélnünk. Ez lehetővé teszi, hogy sokféle feladatot el tudjon látni a fegyvertípus, de magas fokú modularitásának köszönhetően katonai és rendőri felhasználás mellett akár sportfegyverként és vadászfegyverként is tud funkcionálni.

A TPG-3-as csőhossza 24-26 inch, attól függően, hogy milyen cső van a fegyveren, körülbelül 6,2-6,4 kilogrammot nyom. A fegyver hatásos lőtávolsága papíron 800-1000 méter, de adtak már le vele pontos találatot 2500 méterről is.

AR-10-es és AR-15-ös karabélyok is készülni fognak
Szintén újdonság, hogy a cseh fejlesztésű Bren 2-es gépkarabélyok mellett a populáris AR-10-es és AR-15-ös platformon alapuló kézifegyvereket is gyártani fogják a kiskunfélegyházi fegyvergyárban. Bár a platform alaptervei egészen a ’60-as évekbe nyúlnak vissza, az AR-család fejlesztése folyamatos, a mai napig készülnek olyan típusok, amelyek a legmodernebb fegyvergyártási innovációkat tartalmazzák.

Dimenzióiban a Magyarországon készülő AR-15-ös változat leginkább az M4-re hajaz, de félautomata, a civil piacra készült. Legnagyobb előnye, hogy magas fokon személyre szabható. A magyar fegyver sajátossága, hogy anyagminőségben és összeszerelésben a versenytársak előtti, nem lötyög, nem lóg, mint számos AR-típuson, a várható élettartama hosszabb, mint egy átlagos, a piacon elérhető AR-nek.

AR-15 NX.
nx2-410908.jpg


Közelebbi fotó egy AR-15 NX-ről
nx4-410916.jpg


AR-10 NX
nx2-410908.jpg


Elsősorban az üzleti potenciál miatt döntöttek egy AR-típus gyártása mellett: több száz országban használják az AR-platformot katonai és rendőri egységek és a félautomata változat az amerikai civil lakosság körében is rendkívül népszerű. Csak az Egyesült Államokban 5-10 millió AR-15-származék található.

A Magyarországon gyártott félautomata karabélyok AR-15 NX és AR-10 NX névre fognak hallgatni.

Már több AR-15-ös is elkészült Magyarországon, az összeszerelés és a fejlesztés folyamatos

Mi a különbség e között meg az Accuracy G22A2 között?
Van nálunk valami katonai mesterlövész suli?
 
K

kamm

Guest
Azzal még kiegészíteném, hogy olcsón...
Bár elvileg fejlesztői melóról is van szó.
Szerintem innen a harmadik világ is fog jó sokat kapni.
Mert ugye Arzenal márkanév alatt itthon gyártva nincs kitéve a német export tilalmaknak. Abból meg ugye van többfelé is.
Ha meg tényleg jó minőségű fegyverek készülnek az Arzenal üzemében, akkor el fog terjedni a hírük.
És a fegyverbuzik keresni fogják őket...

Ja és az "Arzenal" az igen jol hangzik markanevnek fegyerekhez, angolul van egy rejtett agresszív underlying hangzasa Z-vel irva, nagyon jó kampányt lehetne mögé tenni és tomegevel lehetne eladni ideat, ha a termékek jó minőségűek és tudasuak lesznek.