[HUN] Vadászgépek beszerzése 2021 után?

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
3 704
6 259
113
En leginkabb sirnek, tekintve a sokkal jobb Gripen E/F opciot...
Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a döntés.
A C/D darabszám növelését sem tartom kizártnak, akár 24 darabig.
F-35 vagy E/F az összes lóvét elvinné, vagy a nagy részét. Ezt meg egyszer nem követik el szerintem.

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
14 975
21 188
113
Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a döntés.
A C/D darabszám növelését sem tartom kizártnak, akár 24 darabig.
F-35 vagy E/F az összes lóvét elvinné, vagy a nagy részét. Ezt meg egyszer nem követik el szerintem.

En valtig alliltom, hogy mivel a jelenlegi szazad marad es azert az mar messze nem lesz versenykepes a kovetkezo 30 evben, igy szerintem lesz legalabb egy E/F szazad, de lehet, hogy ketto, valamint egy ponton upgradelik a jelenlegi gepeket is (AESA radar stb.) Ossze lovet nem a vasarlas viszi el, hanem a fenntartas - es abban a gripen fele-harmadaert repul, kulonosen az amerikaiak extra infrastrukturalis es szemelyzeti beruhazaasokat kovetelo igenyeivel.
(Oszinten szolva nekem mar tavaly nyaron is megutotte a szemem, hogy max 180x (!) 120C AMRAAMot engedelyeztettek a jelenlegi 14 gephez, ami melle jott az idei rendelesnel 60x ER a NASAMS inditokhoz.)

• Tetszik
Reactions: alfa74 and rappali_

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
14 975
21 188
113
Az Eurofighter Typhoon rendelésuk sokkal jobban kéne hogy aggasztjon. ;):rolleyes:

Hat, ha mondjuk megszunne a Saab, akkor inkabb EF Tr3 valasztanek, mint F-15EX-et... :D

Amcsi gépnek most amúgy is végleg lottek. :cool:

Ketlem, hogy egy magyar nyomulas eseten a LM ne tudna odahatni, de ahhoz valami eszement osszeget kellene kolteni, de amugy egyetertek. A Biden-fele tanacsadoi kornek nincs erdekeben megbillenteni az egyensulyt Kozep-Europaban. Nyugaton nincs semmifele 'lingering' feszultseg, Kozep-Europaban mindig van, ezt 150 eve tudjuk. :D

• Tetszik
Reactions: rappali_

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
1 996
6 035
113
Az hogy az F-15E drágább mint az F-35 nem hiszem hogy nagyon vigasztalná a szépreményű F-35 üzemeltetőket.
Mindenesetre nyilvánvaló hogy az F-15 (valamennyi modell) sem futott be óriási karriert az export piacokon...Izrael, Sz.A, Szingapúr, Korea...mind olyan országok akiknél van bőven fedezet drága gépekre és vagy jelenleg is hadban állnak, vagy erősen készülnek egy valószínűsíthető komolyabb konfliktusr

Milyen lobbi erőt?
Hogy adják olcsóbban a Gripent?
(Ami még mindig egy p-vel írandó...)
Valahová azért jó lenne eladni azokat a gripeneket, és ehhez a svédeknek egyre több plussz juttatást kell adni (ahogy a nemzetközi ületekből ez le jön). Ha egyre több plusszt tudsz egy üzletnél kiharcolni, mert tudod hogy az eladónak nagyon kell az üzlet akkor ezt nagyon jó alku pozíciónak hívják. Ez jobb kifejezés erre a helyzetre mint amit írtam. És igen arra gondolok,hogy olcsóbban adják, hozzanak hozzá gyárat, nagyjavító üzemet, felszerelést, fegyvereket ect. ect.

• Tetszik
Reactions: rappali_

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
41 079
60 643
113
Valahová azért jó lenne eladni azokat a gripeneket, és ehhez a svédeknek egyre több plussz juttatást kell adni (ahogy a nemzetközi ületekből ez le jön). Ha egyre több plusszt tudsz egy üzletnél kiharcolni, mert tudod hogy az eladónak nagyon kell az üzlet akkor ezt nagyon jó alku pozíciónak hívják. Ez jobb kifejezés erre a helyzetre mint amit írtam. És igen arra gondolok,hogy olcsóbban adják, hozzanak hozzá gyárat, nagyjavító üzemet, felszerelést, fegyvereket ect. ect.
Ha nincs pénzed F-35A-t venni, akkor semmit nem segít ez.

Ezek a gépek is úgy érkeztek, hogy iszonyat hosszú lízing idő és gazdasági ellentételezés volt
Semmit nem lehet tenni emögé a blöff mögé.

Mert 14 db F-35A-ra cserélni a 14 db Gripent szinte semmi értelme, 28 db-ra végképp nincs pénz.
De a Gripen flotta lassú növelésé viszont észszerű lehet. De itt meg hol releváns, hogy mi van az F-35A-val?

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
1 996
6 035
113
Ha nincs pénzed F-35A-t venni, akkor semmit nem segít ez.

Ezek a gépek is úgy érkeztek, hogy iszonyat hosszú lízing idő és gazdasági ellentételezés volt
Semmit nem lehet tenni emögé a blöff mögé.

Mert 14 db F-35A-ra cserélni a 14 db Gripent szinte semmi értelme, 28 db-ra végképp nincs pénz.
De a Gripen flotta lassú növelésé viszont észszerű lehet. De itt meg hol releváns, hogy mi van az F-35A-val?
Nem volt szó az f-35 ről nem értem miről írsz. Arról volt szó, hogy a finn tenderen is elbukott a gripen és így már csak mi és a csehek maradtunk lehetőségnek. Ezért lehet egy jobb deal-t összehozni. Vagy arra gondolsz, hogy a politikai helyzet miatt a svédek nálunk biztosra mennek ezért nem is adnának nagyobb engedményt, mert tudják mi sose vennénk ami cuccot? (lehetne ez f 16 is ugyebár)

• Vicces
Reactions: formosa1

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
41 079
60 643
113
Nem volt szó az f-35 ről nem értem miről írsz. Arról volt szó, hogy a finn tenderen is elbukott a gripen és így már csak mi és a csehek maradtunk lehetőségnek. Ezért lehet egy jobb deal-t összehozni. Vagy arra gondolsz, hogy a politikai helyzet miatt a svédek nálunk biztosra mennek ezért nem is adnának nagyobb engedményt, mert tudják mi sose vennénk ami cuccot? (lehetne ez f 16 is ugyebár)
Ha nincs más választási lehetőséged, akkor nincs alkupozíciód.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
15 337
18 883
113
gripen flotta bővítése szükséges.
de előrre látóan szüksége. (én a 2 üllésesek bővítésére szavaznék...)
ha lessz a jövőben 5 gen ami ha nem ugrunk egyből 6 genre akkor bizony lessz.
ahhoz nem árt ha van egy olcsón üzemelő típus a rendszerben. ami ha kisegítő feladatokat is látna el a jövőben lenne szerepe.) POD ok hordozása. légirendész. kiképzés. légifölény kivívásának segítése rakétahordozóként. légifölény kivívása esetén bombázgatás.
ez adná is hogy egy teljes század nem kellene gripenből bővítésre. hisz 1. lépcsős feladatra már kifutó típussá vállna. (tehát egy kiképző harc biztosító harc kiszolgáló század jelentene áthidaló megpldást.) és a késöbbiekben is hasznos maradna. (kb mint amit molni az usa cvn ekről hiányól csunya kis repüllő)

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
15 337
18 883
113
az hogy erre a kategoriára mennyire lennénk kiszolgáltatva? T50 hürjet boeing-saab... Gripen ezekközül a leg harcra ermettebb. de nem az egyetlen megoldás... 5 gen mellé még akár egy jobb hangsebesség alatti is játszhatna ilyen ligába. POD hordozónak korlátozottan meg rakétahordozónak. de kis léptékben POD hordozónak egy hangsebesség alatti is megfelelhetne.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
1 996
6 035
113
Ha nincs más választási lehetőséged, akkor nincs alkupozíciód.
De van választásunk, és nem lettem volna meglepve, hogyha Trump marad ebből f 35 lett volna. Most más a helyzet, de egy ilyen ügy politikai és Orbán remek ebben a szakmában, úgy hogy a svédeknek nem olyan biztos a poziciójuk, pláne hogy a csehekkel közösen nyomulva óriási pofára esés is lehet nekik ebből. Tehát nagyon kell teperniük!