[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
De, abszolút.
Csak előtte hogy értelme legyen egy ilyen kategóriájú gépnek lenne még egy pár dolog:
  • még két század használt C/D
  • korszerűsítési program
  • fegyverzet

Legnagyobb marhasag lenne a budgetet huszeves designt képviselő C/D-kre kolteni, ez mondjuk Afrikan kivul teljesen illogikus. Kidobott penz, 15 ev mulva ugyanott allnank, csak haromszor annyi elavult géppel, kb mint 2000-ben voltunk a MiGekkel.

Ha ezek már megvannak akkor pl. ott vannak az A319 ek.
Azoknak a tetejére egy ilyen radar pont megfelelő lenne.
Haha, egyreszt kicsit több egy Globaleye, mint egy radar, másrészt jo kurva draga lenne egy A319est jaratni fel napokat a levegőben egy Global 6000 vagy akar egy Falcon helyett...

Nekünk nem kéne venni ebből a globai eyeből 2-3 db -ot?

Dehogynem! Konkrétan game changer lehet.
Nem véletlenül szajkozom, hogy 2 szazad E/F (28-30 gep) plusz 2 Globaleye pont a fele lenne a finnek tenderere leadott Saab ajanlatnak, azaz $4-5B kozott megallna, ami "véletlenül" pont az az összeg (1300 milliard HUF), ami kapcsan Harangozó hoborgott tavaly nyáron, hogy ekkora egyetlen teteles beszerzesre kapott felhatalmazast a kormány és hogy az 15 evre előre lesz betablazva.... az osszev csak kicsuszott a szajan az ATVs interjuban, gyorsan el is harapta, de adasba ment. :)
 
M

molnibalage

Guest
Nekem az maradt meg egy előadásból hogy 2300-2500dollár/m3, vagy teljesen rosszul emlékszem? Mert ha jó az emlékezetem akkor azért nem olcsó játék ez, szemben a normál vasbeton 150-200 dolláros árával szemben.
Egy bunkerhez néhány száz m3 kell. Legyen mondjuk 500.
Ahhoz, hogy egy 30-40 millás gépet megvédeni, amit nem tudsz pótolni egy 2 millás objektummal szerintem megéri. Vagy pl. a fegyverzetüket...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 032
10 065
113
Egy bunkerhez néhány száz m3 kell. Legyen mondjuk 500.
Ahhoz, hogy egy 30-40 millás gépet megvédeni, amit nem tudsz pótolni egy 2 millás objektummal szerintem megéri. Vagy pl. a fegyverzetüket...
Nyilván, és ha jól sikerül a betonozás kiszolgálja a következő gépet is. Csak jeleztem hogy nem olyan olcsó, kell 14 darab az már 28millió dollár betonban...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Egy bunkerhez néhány száz m3 kell. Legyen mondjuk 500.
Ahhoz, hogy egy 30-40 millás gépet megvédeni, amit nem tudsz pótolni egy 2 millás objektummal szerintem megéri. Vagy pl. a fegyverzetüket...
E szerint a 2019 es cikk szerint az UHPC beton ára elérheti a $2000-$3000 yard3-ot vagyis $1529 - $2293 m3 magyarán 500m3 rel számolva az anyag klts. még a drágább verzióval sem haladja meg az $1,146 milliót. Munkabér, NER adó, stb...vel együtt sem lehet több mint $3millió / bunker.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

kamm

Guest
Rendeltek már lőszert.

Alapvetően a harckocsik számában is fel kellene mennünk 120-150db-ra. Az lenne ideális, a költségvetésünkhöz.

Igy igaz. Ha viszont lenne még penz, akkor viszont az idealis a duplaja lenne, 300 körül, ennyiben igazat adok Molninak, az ukranok miatt ez muszáj lenne.

Na akkor most ehhez a számhoz viszonyíts a 14db gépet.
A 14 gep mindenkeppen röhejes, azt mindannyian tudjuk.
Egy tizmillios orszag, a mi folyamatosan zuros konyekunkon, meg modern gepbol is illene legalabb 50 jol felszerelt gep.
A budget limitalt, ezert is mondogatom a 2 szazad E/Fet, mert akkor lenne mondjuk 40-45 gep korul, ketharmada vadonatuj es a legmodernebb EWvel meg Meteorral, ez meg kifizetheto.


Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy milyen betonfedezéket képzelsz el! :rolleyes:

avusmtb_2_02.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Nyilván, és ha jól sikerül a betonozás kiszolgálja a következő gépet is. Csak jeleztem hogy nem olyan olcsó, kell 14 darab az már 28millió dollár betonban...
De, ez olcsó. Egyetlen használt gép árából megvéded az összeset.
Eg másik új gép árából felfegyverzed a mai összes gépet tonnányi SDB-vel és amit akarsz.

Ha meg a mai mellé vennél két új gépet, akkor ugyanúgy semmi nem védi azokat és néhány jólirányzott CBU-s ATACM elcsapná őket, mert a könnyőszerk védelmi értéke 0.
 
K

kamm

Guest
Az már nagyon nagy baj, ha ilyen közelre kerülnének a kecskeméti reptérhez.
Azt már korábban (hónapokkal) is írtam, hogy hiába véded meg a gépeket bunkerrel, ha a strip ott van védtelenül. Lesznek gépeink, de nem fognak tudni felszállni... Job done!
Mondjuk pont a Gripen felszall akar a mellette levo autoutrol is, egyik nagy előnye ez is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 848
113
miért lőné két M1-es vagy két F35 egymást...

Mert egy nem tudja.

Nekem az maradt meg egy előadásból hogy 2300-2500dollár/m3, vagy teljesen rosszul emlékszem? Mert ha jó az emlékezetem akkor azért nem olcsó játék ez, szemben a normál vasbeton 150-200 dolláros árával szemben.

Ahogy Balázs is írta, egy árából megvéded mindet.


Ezt a NER-ezést csak te tolod, de úgy, mintha fizetnének érte.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 010
11 833
113
Addig, amíg nincs megoldva a reptér C-RAM és ABM védelme, még a jelenlegi Gripenjeinket sem tudjuk tisztességesen felfegyverezni, ne is álmodjunk új repülőgépekről!
A Kiskunlacházára való áttelepítést vagy 2 éve javasoltam a haderőfejlesztésnek, nagyjából tojtak rá.
 
  • Dühítő
Reactions: Király Fika
M

molnibalage

Guest
Addig, amíg nincs megoldva a reptér C-RAM és ABM védelme, még a jelenlegi Gripenjeinket sem tudjuk tisztességesen felfegyverezni, ne is álmodjunk új repülőgépekről!
A Kiskunlacházára való áttelepítést vagy 2 éve javasoltam a haderőfejlesztésnek, nagyjából tojtak rá.
Mert ez is rossz ötlet?
Te miért települnél át egy 30+ éve halott reptérre, ahol kb. semmi nincs? Az ottani betonfedezékek már régen nem jók semmire.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 327
13 648
113
Addig, amíg nincs megoldva a reptér C-RAM és ABM védelme, még a jelenlegi Gripenjeinket sem tudjuk tisztességesen felfegyverezni, ne is álmodjunk új repülőgépekről!
A Kiskunlacházára való áttelepítést vagy 2 éve javasoltam a haderőfejlesztésnek, nagyjából tojtak rá.

-Lacháza szar helyen van, egyszer átrepülsz fölötte és megérted, ugyanaz a baja, mint Tökölnek, bár nem annyira, az tény. Túl lakott a környék, még a dugattyús gépeket is alig viselik - ha te odateszel egy rakat alacsony kétáramúsági fokú gázturbinát zajongani...;
-Teljesen fel kéne újítani, gyakorlatilag minden porcikáját. Fullra;
-köcsög birkák ott legelnek :D

Viszont gyönyörű helyen van, az tény. Talán csak Sármellék ilyen király!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Addig, amíg nincs megoldva a reptér C-RAM és ABM védelme, még a jelenlegi Gripenjeinket sem tudjuk tisztességesen felfegyverezni, ne is álmodjunk új repülőgépekről!
A Kiskunlacházára való áttelepítést vagy 2 éve javasoltam a haderőfejlesztésnek, nagyjából tojtak rá.
Félre tetszik beszélni. Semmi féle "haderőfejlesztés" nevű intézmény nem létezik és nem is létezett. Van Haderőtervezési Csoportfőnökség, de ők pusztán ajánlásokat tesznek, és nem amatőrökkel beszélgetnek. A beszerzésekért Marót úr és csapata felel. Lacháza, úgy mint Tököl teljesen lerobbant infrastruktúrával rendelkezik. Ha nem hiszed, járj utána.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Ha betonfedezékekbe kerülnének a gépek, akkor a kifutópályát, gurulóutakat mi menti meg attól, hogy használhatatlanná tegyék?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha betonfedezékekbe kerülnének a gépek, akkor a kifutópályát, gurulóutakat mi menti meg attól, hogy használhatatlanná tegyék?
A kifutópálya támadásával a támadó csak órákra (max. egy napra ha késleltetett gyújtóval is dobtak bombákat...) tudja kikapcsolni az adott repteret.
Jó ötlet egy támadó bevetés előtt így elintézni egy repteret, de ettől még reptéren tárolt gépek megmaradnak
A Skyshield simán képes szubszonikus bombák lelövésére is.

Valaki nagyon rá van cuppanva a Skyshieldre....:)

Drónok és rakéták ellen OK a Skyshield, de egy gravitációs bombával nem vagyok meggyőződve hogy elbánik. A kis 3 grammos repeszek (vagy a még kisebb 0.1 grammosak) lehet hogy átütik egy bomba acél burkát, de nem hiszem hogy felrobbantanák azt (ma már igen stabil robbanó anyagok keverékeket használnak...).
Egy futópálya rombolásra kitalált bombának meg 100% hogy fenék gyújtója van, ahhoz meg nagy szerencse kell hogy a repesz a bomba acél testén áthatolva még a gyújtóban is kárt tegyen
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and zulu