1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Zlin 242/143

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2017. március 24..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A Magyar Honvédség új kiképző és futárrepülőgépei

2. aquarell

aquarell Well-Known Member

Mèg egy képre sem futotta ? :)

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

v1.1 :)

marton and fishbed like this.
  5. Phoenix

Ott a videó, tegnap este posztoltuk. Körül kéne nézni, mielőtt vádaskodsz.

Pocok75 and R0kaúr like this.
  6. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

A háttérben a reptárba szállításra váró gépek (Hunter, Viggen, MiG-29, stb)... :eek:

7. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Ez itt a nagy baj szerintem, sokan azt sem tudják, hogy vannak hírek is és csak a forumra koncentrálnak, pedig az itt csak másodlagos. Emlékszem amikor még csak a hírekhez szóltunk hozzá, nem is voltak biztpol viták és anyázások! :(:confused:

arbalest likes this.
  8. ghostface

ghostface Well-Known Member

Igen! A BIZTPOL tehet mindenről! Meg a gyíkemberek és Orbán Viktor meg Vlagyimir Putyin!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

borisz, fip7 and tindalos like this.
  9. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

@ghostface Én nem azt mondtam, hogy a biztpol tehet mindenről, csak megjegyeztem, hogy egyesek még a főoldali híreket sem olvassák el, csak beböfögik ide a mondanivalójukat! Ennyi, bocsi az off-ért.
    ON Nagyon jó ez a szürke festés, nekem tetszik. Vagány kinézete van tőle. Kicsi, savanyú, de legalább a miénk! :D

10. rudi

rudi Well-Known Member

Életemben nem láttam még olyat hogy egy alapfokú kiképző gépet "low visibility" szürkére fessenek!
    Láttam már metál feketét, pirosat, sárgát kompozit gépek esetében fehéret - de világos rejtő szürkét még soha. :confused:
    Ez nem véletlen. Egy kiképző gépnél fontos hogy könnyen észre lehessen venni mind a földről, mind a levegőből.

Remélem ez csak valami ideiglenes állapot addig amíg valamelyik magyar műhelyben majd átfestik valamilyen "high visibility" színre.

fishbed likes this.
  11. blogen

blogen Well-Known Member

Igen gyakori a zöld/sárga színkombó, de nem ritka a szürke/sárga sem a világban. Néhány példa:

12. rudi

rudi Well-Known Member

Nem tudom észrevetted-e de az összes általad linkelt képen is rajta vannak azok a baromi nagy piros - narancssárga csíkok (szárnyvégen, légcsavar kúp, vezérsík vége, az egész motorház, belépő, oldalkormány, stb...) amik pontosan a láthatóság miatt kerültek oda.
    A felségjelzés pedig különösen nem low visibility egyiken sem...

13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nincs ezzel a festéssel semmi baj. Ne feledjük, felderítő és futárfeladatokat is szánnak neki, jelentsen bármit is a futárfeladat 2017-ben.
    1967-ben még okés volt...
    :)

fishbed, antigonosz and fip7 like this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

Ezek szerint nem vetted észre, hogy írtam is, hogy rajtuk van. Az mondjuk tényleg furcsa, hogy nincsenek egyezményes feltűnő színű jelzések, hogy nem harci gép. A szürke-narancssárga amúgy igen dizájnos színösszeállítás, majd talán becsíkozzák ezeket is, ha rájönnek, hogy ez így nem lesz jó!

15. Phoenix

Allesmornak igaza van. Nem szabad elfelejteni, hogy nem csak kiképzőgépként akarják őket használni, már a beszerzési kiírásban is meg lett jelölve a felderítő feladatkör, mint teljesítendő kitétel. A mostani helyzetben a határellenőrzés a Honvédség és a fegyveres erők fő feladata, melyre jók ezek az alacsony sebességű gépek, egy adott esetben FLIR-rel is felszerelve. Felderítéskor pedig jó, ha nem látják meg messziről a narancssárga vagy egyéb rikítóbb színeket.

fishbed likes this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

Remélem festenek rájuk valamit mert az alap kiképzőgépeknél a feltűnő festés nagyon nem dizájn elem.
    Csak hogy világos legyen mire gondolok: ezek a gépek repült idejük 90%-át a repülőtér körzetében, jellemzően az iskolakörön vagy a reptér közelében lévő műrepülő légtérben fogják tölteni. Sok esetben nem is egy, hanem több gép lesz egyszerre a levegőben ugyanabban a légtérben + ott lesz a reptér egyék forgalma.
    Fontos hogy ezeket a gépeket azonnal észre lehessen venni a földről, egymást is azonnal lássák, és a légtérben lévő más gépek pilótáinak is azonnal nyilvánvaló kell hogy legyen hogy egy kiképző géppel van dolguk.
    Végül pedig ha ne adj isten esetleg beüt a gebasz a kutató mentő szolgálatnak is egyszerűbb egy rikító színű gépet észrevenni a levegőből.
    A fentieket az egyszínű rejtő szürke szín egy szintén low visibility felségjelzésekkel hogy úgy mondjam nem segíti elő...

Sharid and blogen like this.
  17. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

A négyüléseseket akarjuk felderítésre használni, nem a kiképzőgépeket, vagy tévednék?
    (a gyár is ahhoz ajánlja a FLIRT talán)

18. rudi

rudi Well-Known Member

Azokat a gépeket először meg kéne venni :)
    Persze lehet hogy már megvették őket csak még nem érkeztek meg.
    Amiről beszélünk azok a szürke gépek biztos hogy nem fognak felderíteni, hacsak nem a pilóta két szép szemével.
    A felderítő változat így néz ki:

meg így

Nem tudom hallottad e már ezeknek a gépeknek a hangerejét? Még visszavett gázzal is kilóméterekről meghallani. A csendes nyári éjszaka a határon egy bokorban bujkáló migráns garantáltan sokkal hamarabb fogja meghallani a hangját, mint hogy észre venné a sárga festést.

fishbed likes this.
  19. marton

marton Well-Known Member

20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Épp ezért kellene a színes festés, úgy nem gyanús,mintha civil gép lenne. De ez a HM-ben nem így működik. Ez harci veréb lesz.

Ezen oldal megosztása