Igen erős az Orosz Haditengerészet Földközi-tengeri jelenléte

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
MZ: Hamár... akkor mért erölteted a légitranszportot, főleg, hogy ilyen hosszú és nem épp barátságos az útvonal. Tengeri vonalon ehez képest ~nincs kockázat és szállítókapacitásban össze se lehet hasonlítani a kettőt.

Teszem hozzá én nem értem, ill nem látom azt a mértet ami miatt megérné egy határaiktól igencsak messze lévő polgárháborúba belekeveredni.

Amúgy én most se keverném ide az US/NATOt... imo nem érdekeltek egyik oldalon sem, sött nem lepne meg ha több szempontból is de jobban örülnének ha az Irán barát de szekuláris Asszad rendszer a helyén maradna.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Dudi:

Lehet, hogy hülye ötletet írtam, de ez szokatlan manőver az oroszok esetében. Ha mindegyik flotta odaér Szíria közelébe az elég komoly tűzerőt jelent haditengerészeti szinten is, vagy tévedek? Voltaképpen ez egy eléggé ütős csapat lesz, ha odaér.

Boki:

Kösz az infót! A mostani orosz bejelentés így megadja majd a találkozó alaphangulatát, biztos ami biztos. Én úgy látom, hogy az oroszok lépéskényszerbe kerültek Szíria kapcsán.

 
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<!--[if gte mso 9]>-->

Normal
0


21


false
false
false

HU
X-NONE
X-NONE













MicrosoftInternetExplorer4















<!--[if gte mso 9]>-->











































































































































<!--[if gte mso 10]>-->

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normál táblázat";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
text-align:justify;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}


Boki:

Van igazságod abban, amit írsz, nem kizárt. A kerülőutas ötletet tekintsétek csak pillanatnyi elmezavarnak :D. Bár a meglepetés ereje..., meg a kreativitás!

Fade:

Én nem erőltetem, csak jeleztem: órák alatt jelentősebb erők vethetőek be, mint 4-5 partraszálló hajóval. Ja, a hajók előtte hetekig utaznak odafelé. Meg azért is erőltetném, mert elég jó kis alakulataik vannak ilyen téren, bár tudom, esélytelenek.
US/NATO vagy EU? A kérdés nem mellékes!
Lehet, hogy Washington jobban örülne Asszad maradásának, de eddig ezt a nem erősítették meg. Ellenben annyit mondtak ma is, hogy Asszadnak nincs helye a mostani helyén. US KüM. ;D
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
nekerdezz: "Iván elzárja a gázcsapot." Már Ukrajna esetén kiderült, hogy ez irtózatos öngól.

"Hetek alatt ellehet látni a tálibokat olyan eszközökkel amelyekkel véres katonai támadásokat tudnak végre hajtani kivonulni szándékozó NATO államok csapatainak."

Egyrészről nem, másrészről, mért lőnének maguknak ekkora öngólt? US/NATO hidegháború befejezése óta nem fegyverzi, támogatja a Szu illetve mostmár Oroszo ellenes isztánokat. Ez kölcsönös ezért is volt anno balhé a kornet HB eset. ha Oroszok felrúgják akkor annyi van, hogy NATOnak van még ~1éve Afganisztánban, Oroszországnak viszont rakás isztánja van ahonnan nem 5 de még 20év múlva se akarnak kivonulni.

Tetszik nem a hidegháborúnak vége.

 
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Bocs Mindenkinek, soha többé nem teszek ilyet!

Galád módon word használat áll a hátterében, de sürgősen leszokom róla! Még egyszer elnézést a kellemetlen zagyvaságért , nem poén volt, hanem tök komoly.
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Szvsz az oroszok inkább csak a kikőtőjüket akarják biztosítani, komolyan beavatkozni nem fognak.

A kormányerők nem hiszem, hogy nagyon támadnának rájuk, a felkelők pedig messze vannak attól, hogy elég nehézfegyverzetet szedjenek össze ahhoz, hogy az oroszokat támadhassák.

Egyébként meg elég lenne egy tucat jobb féle T-80, meg néhány tucat Kornet és Metisz ahhoz, hogy kb bármilyen szóbajöhető közvetlen szárazföldi támadást elhárítsanak legyen az kormánypárti, vagy felkelő. Ha Asszad képes lenne egyszerre több száz harckocsit harcba vetni, akkor a felkelést már rég leverték volna.

Az esetleges tüzérségi csapásokat meg el lehetne hárítani mondjuk 2 tüzérségi radarral meg 4-5 BM-30 -al, a légvédelem biztosításához pedig elég lenne kb 2-2 Tunguszka és Buk, nem hiszem, hogy a szíriai légierő túl jó állapotban lenne jelenleg.

A legnagyobb veszélyt a szír rakéta sorozatvetők jelentik, ezekből elég néhány darab is ahhoz, hogy hazavágják az orosz kikötőt, mielőtt viszonozhatnák a tüzet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Fade igen de azóta van egy bizonyos Csendes óceán és kina felé írányuló gáz és olaj vezeték.

Eu államok meg nem éppen a legjobb formájukba vannak.

 

Tálibos gondolat menetem sajnos hülyeség, igazad van.

De majd akiknek a dolga meglépik a következő sakk lépést.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
mz: Első: A miértre még mindig nem adtál választ. Minek csinálnák?  Mert egyszerűen én nem látok olyan okot rá ami miatt ez hude megérné nekik. Az nem győzelem, hogy elbukják a legtöbb arab állammal való fegyverüzletüket.

"órák alatt jelentősebb erők vethetőek be, mint 4-5 partraszálló hajóval"

Komolyan mondom nem hiszem el ennyire abszurd dolgokat komolyan mondasz. Számolj már.

"Meg azért is erőltetném, mert elég jó kis alakulataik vannak ilyen téren..." és? Talán nekik derogál hajóval menni?

"bár tudom, esélytelenek." Ha megkérhetnélek ne képzelj és ne adj olyan dolgokat a számba amiket nem mondtam.

"Lehet, hogy Washington jobban örülne Asszad maradásának, de eddig ezt a nem erősítették meg."

De mégis mit vársz? Három igencsak komoly térségbeli szövetségese is Aszad bukásában érdekelt. Olyan kispájás/szegény országok mint Töröko, SzA, UAE.... A legtöbb amit megtehet, hogy nem száll be a buliba.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
"Fade igen de azóta van egy bizonyos Csendes óceán és kina felé írányuló gáz és olaj vezeték."

A két vezetékrendszer nem ér össze, de ha összeérne se az van, hogy akkor bele is lehet pumpálni 3* annyit.

Magyarán amit nem adsz el az EUnak azt nem tudod eladni Kínának.

"Eu államok meg nem éppen a legjobb formájukba vannak."

Ettől még irtózatos öngól lenne, ami csak a spot piac, másodlagos források keresésére ingerelné KKEt. És már az Ukrajnai csapelzárás is elindított olyan folyamatokat ami nincs épp az Oroszok inyére. Még az e területen imho tök inkompletens MO mint stabil Orosz gázexport piac is próbál diverzifikálni, spot piachoz hozzájutni.

Még1ok: Oroszo legnagyobb export partnere az EU. Ha pedig EUban válság van csökken a gáz, olaj.... fogyasztás. Ez mért jó Oroszoknak?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Fade ez senkinek se jó. De én ezt arra írtam ha NATO megprobálna kereszbe tenni az oroszoknak. Háború annak jó aki ma elől van viszont az már gazdasága leszálló ágba van.

Oroszok akkor is vesztenek ha Szíriaba Eu bábja lesz akkor már mehet a közelkeleti gáz Europába.

A múlt és a jövő az oroszokért. SZU maradt annyiuk ,hogy a köztes állapotott átvészeljék.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Eu ma még!

http://www.youtube.com/watch?v=YJst7312vDg Demján Sándor úr elég érdekesen beszél EU jövőjéről. Ő azért lehet többet tud mint mi.

 

Még valami oroszoknál nem ketye a demográfiai bomba. Putinék időben hatástalanitották ... stb.
 

oroszos

New Member
2011. augusztus 22.
27
0
1
Nem gondolom hogy az oroszok támadólag szeretnének fellépni. Ink arra tippelek hogy azok a hajók csak elrettenteni vannak ott.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fade:

“órák alatt jelentősebb erők vethetőek be, mint 4-5 partraszálló hajóval”

"Komolyan mondom nem hiszem el ennyire abszurd dolgokat komolyan mondasz. Számolj már."

Hiszen tudod, hogy én abszurditásokban gondolkodom. Továbbra is azt állítom, hogy az orosz légideszant erők jóval nagyobb erőket képesek átdobni, mint az a pár deszanthajó, ami odament.  Nem azért, mert derogál nekik hajóval menni, erről szó sincs.  Szaúd-Arábia illetve az EAE kirakat hadsereg, voltaképpen az USA diszkont lerakatai a térségben, a nagy mennyiségű fegyverzetet ezen magánállamok költségére tárolja ott Amerika.
A miértekre nem adtam választ. Az elmúlt években pár ezerszer már megtettem, de akkor ismét és röviden: az USA és az USA-t irányító elit végső célja Oroszország bekerítése, kispadra ültetése majd demokratikus feldarabolása, mivel Moszkva az egyetlen, aki per pillanat még akadályt jelent az Új Amerikai Évszázad (Paul Wolfowitz könyve) céljainak elérésében. A mesterségesen generált pénzügyi válság kényszerhelyzetbe hozza a világot és az USA-t is, aki egy nagy háború kirobbantásában érdekelt. Szíria megdöntése után irány Irán!

http://temi.repubblica.it/UserFiles/limes-heartland/Image/Maps/map_the_centro_asian_500.gif

Bocs öregem, de a Bush csapat ezt már tíz éve nyíltan meghirdette, Wolfowitz úr pedig a kilencvenes évek közepén írt egy szép kis tanulmányt arról, hogyan lehet a XXI. szd. is az USA évszázada. Elárulom a lényegét: hódító háborúkkal. Az, hogy éppen ki az elnöki adminisztráció vezetője lényegtelen, az USA-t irányító elit ugyanaz. Az érdekeik is ugyanazok.

 
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Az Orosz tengerészgyalogság létszáma meg sem közelíti a VDV létszámát így a VDV sokkal nagyobb erőt jelent mint a Tengerészgyalogság és a légi szállító kapacitás is nagyobb annál amit az az 5 hajó képvisel.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Ekkora távolságra kizárólag légiszállítással szinte lehetetlen komoly nehézfegyverzetet szállítani! A VDV BMD-i nem ellenfelei még egy T-72-nek sem! Tüzérség? Kégvédelem? Szintén inkább hajóval szállítható! A legénységet valóban át lehet dobni órák alatt de a felszerelést ,municiót, ellátmányt szintén hajóval célszerű szállítani!
 

oroszos

New Member
2011. augusztus 22.
27
0
1
Egyetértek Montezumával. Ez valószínűleg tényleg így van. De Irán azért szerintem elég nagy falat, elég ha csak a méretére gondolunk. Egy ilyen nagy ország felügyeléséhez sok katona kell. Ezenkívül szerintem a kormány leverése után itt is lennének ellenálló csapatok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
<a title="chimera profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/chimera/">chimera</a>

A BMD-k nem véletlen olyan gyenge páncélzatúak viszont erős fegyverzetűek.Minden olyan dolog lég úton is szállítható amire a VDV-nek szüksége!