Il-76 Candid / Il-476 / Il-78 Midas (Iljusin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Egyszer pár éve láttam egy képet vagy piros fehér vagy kék fehér IL-76-ról amire fel volt festve a magyar ék a függõleges vezérsíkra, és valósnak tūnt a kép! Errõl tud valaki valamit hogy linek volt a tulajdonában?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
A-50_Mainstay_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Ma lezuhant a laoszi légiero egyik repulogépe.
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_17/Lezuhant-a-laoszi-legierok-repulogepe-8255/

A lezuhant gép egy An-76 volt melyet az Ukrán állami repulogépgyárto vállalat harkovi uzemében gyártottak és 2009 októberében adtak át Laosznak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Elkészult az IL-76MD- 90A elso szériapéldánya (01-03) . A lefestés után kezdodnek a szárazfoldi majd a repulési tesztek. Átadását év végén tervezik.
1244681_original.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Lefestették a gépet. Szerintem kaphatott volna szebb színeket....
IL-76MD-90A_140708_01.jpg

IL-76MD-90A_140708_01.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Mindíg is viccesnek tartottam, hogy a civil AEROFLOT gépeken rajtahagyták a gépágyúkat:)))
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azok a gépágyúk vagy 40 éve csak dipólszórók. Állítólag. Egy F15ös ellen úgy se használnának.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Persze, ez még régen volt, de akkor is viccesek voltak a civilre festett gépek gépágyúval a végükön.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Vigyáznak a rakományra, te sem szeretnéd ha eltérítenék az eBay-ről legalább 150 Forintért rendelt tojásszeletelődet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Vajon meg lehetne oldani, hogy CIWS-ként működjön az a gépágyú, mondjuk nagyobb űrméretben és AHEAD lőszerrel?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Vajon meg lehetne oldani, hogy CIWS-ként működjön az a gépágyú, mondjuk nagyobb űrméretben és AHEAD lőszerrel?

Elméletileg igen, csak szerintem nem orosz ipari technológiával, és persze rohadt drága lenne!! A másik nagy kérdés, hogy az AHEAD lőszer milyen kisebb kaliberbe férne bele, illetve maga a gép milyen nagy kaliberig bírná ki a fegyver reakció-nyomatékát úgy szilárdságilag, mind a kormányzási és iránytartási nyomatékot befolyásoló tényezőt.
ML
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Jó kérdés, a gépben eredetileg két 23mm GSh-23L gépágyú van. Gőzöm sincs ha a két fegyvert egyszerre használják, mekkora a nyomatéka és mondjuk mennyi egy 35 mm gépágyúnak?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Jó kérdés, a gépben eredetileg két 23mm GSh-23L gépágyú van. Gőzöm sincs ha a két fegyvert egyszerre használják, mekkora a nyomatéka és mondjuk mennyi egy 35 mm gépágyúnak?

A lőfegyverek reakcióereje rendkívül rövid ideig hat, tizedmásodpercekre, viszont ütésszerűen, hatalmas "rúgásokkal", ezért hatalmas a mechanikus terhelés, a GS-23-nál emlékeim szerint több tonna a reakcióerő!! Igaz, hogy ikercsövű, viszont a két cső felváltva "durrant", mindig csak az egyik (minden Gast-rendszerű fegyver így működik). Egy 35 mm-es puska szerintem már sokkal magasabb nagyságrend, semmilyen légi harceszközt nem ismerek, amibe 30 mm fölötti tűzfegyvert forgótoronyba építettek volna be , szerintem ez a hatalmas elfordító reakció-nyomaték miatt van. Már az Apache-nál is meg kellett oldani, hogy ha a 30-as gépágyúval bármilyen szögben oldalra kitérítve lőnek, akkor a kormányvezérlő automatika ellene dolgozik a fegyver reakció-nyomatékának, különben elforgatná az egész gépet.
ML
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Igen, de kettő van belőle, az pedíg összeadódik. Végül is szerintem simán megoldható 30 mm is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Igen, de kettő van belőle, az pedíg összeadódik. Végül is szerintem simán megoldható 30 mm is.
30-as szerintem is belefér, annál nagyobb már nem hiszem, hogy megoldható. Kérdés, hogy mennyiből jönne ki, vagyis megérné-e az árát, mennyivel drágítaná meg a gépet, és milyen hatékony lenne? Ráadásul rakéta ellen már elég szegényes lenne, és melyik vadásznak nincs manapság rakétája?!
ML
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ha abból indulunk ki, hogy OICW fegyverek esetében 20 mm is megoldották az időzített gyújtót, 30 mm sem lehet gond. Szerintem nem maga az ágyú és a lőszer a gyenge pont, hanem az elektronika. Mekkora radarra van szükség, hogy egy közeledő rakétát időben észleljen? Hátrány, vagy előny egy ilyen radar? Ha más nem, a kisugárzása is elég, hogy valamit rávezessenek. Mondjuk egy szállítógép önmagában is elég nagy, az észlelhetőségén ez már amúgy sem ronthat túl sokat.
???
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Mondjuk a gyári 23 mm-s gépágyúhoz is fejleszthetnek "okos" lőszereket. Akkor nem kell átalakítani a szerkezeten semmit.
A változás az elektronikában lenne igen mélyreható.

Szerintem lehet értelme egy ilyen rendszernek, elsősorban nagyobb méretű rakétákkal szemben.