1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Iljusin Pak-Ta

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - boki által indítva @ 2014. március 19..

1. joker

joker Well-Known Member

Látványos, de elég értelmetlennek tűnik a felépítése.

2. Nightstalker

Nightstalker Member

A ket szarnyban levo hajtomunek hol a kiomloje? Ez az egesz nagyon latvanyos, de... Vannak fenntartasaim, es akkor finom voltam.

3. therob

therob Active Member

Ha megnézed a videót kiderül. Nem lenne ez rossz csak nagyon távolinak tűnik. Főleg az oroszoknak.

4. boki

boki Well-Known Member

Ez a scifi verzios szállítógép nem más mint egy versenyt megnyert fiatal orosz dizajnor munkája.:)

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

6. emel

emel Well-Known Member

Látszik, hogy kiváló grafikus, és hallott már valamit az aerodinamikáról, de még arról se túl sokat, a gépészetről, hajtómű-gázdinamikáról viszont semmit. 2oookm/ó sebesség ventilátoros hajtóművekkel (amiből kettő csak villanymotoros hajtású!) - hát ez tényleg sci-fi.

7. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Már az index is ír róla:
    http://index.hu/tech/2015/03/20/szuperszonikus_teherszallitot_tervez_oroszorszag/

8. emel

emel Well-Known Member

Van mit írni, szép is, nagy is, sci-fi is:)

9. ssvenom

ssvenom Member

Jo oke valoban sci-fi de meg kell hagyni jo a fantaziaja a tervezonek:)

10. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Komoly volna ha egyszer megvalósulna:

http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/tipusok/pakta/

"PAK TA: Az orosz hadsereg 7 órán belül képes lesz elérni a világ bármely pontját. Az orosz tervezők már dolgoznak a jövő szállítógépén. Ha a tervek valóra válnak, akkor a szállító flotta alkalmas lesz 400 darab Armata harckocsi 7 000 km-re történő elszállítására, ráadásul mindezt hiperszónikus sebességgel. A tervezők elképzelése szerint a PAK TA névre hallgató monstrum képes lesz 200 tonna teher szállítására, mindezt 2 000 km/h-t meghaladó sebességgel."

Hmmm, 10 perc alatt tényleg tele lenne Kijev Armatákkal :)

11. emel

emel Well-Known Member

Hát, valamikor nekem azt tanították, hogy a hiperszonikus sebességtartomány Mach 5-nél kezdődik, lehet, hogy újra kell tanulnom a nagysebességű aerodinamikát?! Vagy a gép sebessége a 2000km/h-t 2,5-szeresen "haladja meg", és akkor tényleg hiperszonikus?! Szóval "szakmai hír" anti-szakmai tálalásban.

12. fip7

fip7 Well-Known Member

Origon is lehozták. A képek szépek, és persze minden hozzászóló Oroszország szakértő. :)
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20150320-barhol-lecsaphat-az-orosz-hadsereg-a-vilagon.html

13. ksspsta

ksspsta New Member

Ez most komolyan mondod?</blockquote>

Már mit?
    A számokat a wikiről szedtem le kerekítve. Az An-12-őt az ugolok nebán ellenőriztem, ott le van írva, hogy 3gyárban mennyit gyártottak, ebből arra következtettem, hogy nagyjából helyesek a számok. De lehet mégse.

Nyilván nem vagyok akkora birka, hogy azt állítsam: a 30-40 év alatt legyártott összes szállító gépüket az oroszok tele tudták pakolni ejtőernyőssel és a levegőbe emelni egyszerre. A "6000"-re linkeltem a videót. Azt mondja: dvadcaty dva minute bülo valami "voszem tüszicsa parasutnyiki" meg "sto-pjatynadcaty boevoj teknik" akármi.... Sztem azt jelenti, hogy 22 perc alatt ledobtak 8000 ejtőernyőst meg 150 páncélozott járművet..

A szovjetek már a harmincas években ledobtak vmi 30 v. 40ezer ejtőernyőst egyszerre vmi gyakorlaton, ahol a németek előtt arcoskodtak vele. Tessék utána nézni.

Neeem, nem vagyok egy ruszki fan, félre ne értse senki. A számokra reagáltam.
    Teljesen tisztában vagyok vele, hogy amerikában a hetvenes évek végén körbe röhögték volna azt a repgépgyártót, amelyik ilyen Il-476-os szintű gépel indult volna vmi tenderen....Ami most az oroszok legjobb gépe, nem? Főleg a hajtómű miatt, mármint, hogy tán a mai napig nem voltak képesek kifejleszteni egy normális ventilátoros típust. Jó túlzok, de egyenlőre még nem a Ps-90-el repül a 320neo ;)..És nem csak a fogyasztás miatt. A red wings 204-es példája is mutatja, hogy nem vmi üzembiztos a cucc. De állítólag van olyan példány ami repült 40000? órát vmi Il-96on, ha nem tévedek...

Szal itt is megvan a 20év lemaradásuk, nem csak a pak-fa-nál... De sztem az orosz légierőben pont nem érdekel senkit, hogy mennyit fogyaszt egy szállító repülő. Meg, hogy hangos... :). Katonai gépeket nem korlátozzák emiatt. Akkor a B-52-es se repülhetne Európa fölött.

Tudom-tudom, az An-12-őt se lehet összehasonlítani a C-130-al, mivel előbbi tehertere nem túlnyomásos, így ejtőernyősökkel megpakolva nem naon illett 3000 felett repülni vele, ami persze hátrányosan érintette a hatótávot. Gondolom ezzel számoltak a stratégák, de valszeg az sem lett volna egészséges, ha 6-8000-en berepült volna kb 50 gép a Nato fölé a 70-80-as években. Bár a légv. rakéták lehet hamarabb elfogytak volna, mint a célok. :DDD

Meg tegnap leírtam, de elbaszódott, szal a szovjet szállító kapacitást nem kell összevetni az amcsiéval. A Nickell Grass az ékes példa, de sztem a szovjet légierőt nem is erre tervezték, hanem kontinentális alkalmazásra... Vajon miért nem lehet utántölteni az orosz szállító gépeket? Kb 200 kilométerenként van/volt egy reptér Európában...Elvégre az lett volna a "hadműveleti terület".

14. ksspsta

ksspsta New Member

https://www.youtube.com/watch?v=-ykg819U008

30 perc környékén látható, hogy abban az időben mások voltak a léptékek. Egy picit :DD
    Meg a "bevethetőségi arány"...

15. Eltorro

Eltorro New Member

Nem szoktam ilyet, de:
    Majdnem bevérzett a szemem ettől a "helyes"írástól.

16. ksspsta

ksspsta New Member

Akko' bocs :DDD

17. gigabiga

gigabiga Active Member

Így már értem, köszi.

18. gigabiga

gigabiga Active Member

Rosszul emlékszek?
    Mintha hiányozna néhány hozzászólás a topikból?

19. boki

boki Well-Known Member

Ígen. Reggel mikor ki akartam nyitni ezt a topikot 11 új hsz-szel eltuntek....

20. boki

boki Well-Known Member

«Global Industrial Design», 2014 Jekatyerinburg.
    A.N. Komarov a projekt megalkotója -"Nehéz katonai szállítógép" a Volga-Dnyeper cég számára.

Ezen oldal megosztása