1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

India

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - boki által indítva @ 2013. szeptember 20..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Szó sem volt gyíkemberekről :D .

tonyo likes this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

Vagy csak ez volt kéznél.

3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Pedig lehet benne valami. Nem gyíkemberek. Inkább valami mások :D
    Megj: Ha tényleg lenne egy valamivel fejletebb civilizáció,civilizációk csak úgy hagynának egy "értékesebb" bolygót elhamvadni. Vagy a "civilizált" lakói a végsőkig kifosztanák il leélnék.

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én vettem hat babkonzervet.

ghostrider, jOkA, Nemerson and 2 others like this.
  5. Python

Python Well-Known Member

6. jani22

jani22 Well-Known Member

Ja kérem ez a feszültségkeltés, meg kellene oldani a 3 fázisú átalakítást, oszt mehetnél a gerinchálózatba. :D
    :)

fip7 and zeal like this.
  7. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Az indiai miniszterelnök beszélt Putyinnal telefonon. Biztos nem arról mint amit itt írnak.

8. kacsacsor

Egy indiai bizonyíték. Ha JF-17-ről nem indítható, akkor F-16 -nak kellett ott lennie.

fishbed, szegcsab, Python and 2 others like this.
  9. kacsacsor

Pakisztán holnap reggel visszaadja az elfogott indiai pilótát. Lehet, hogy ezzel lezárul az ügy.
    Minden külső fél ebbe az irányba nyomja az érintetteket.

szegcsab, jani22, plushun and 4 others like this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez így van, de hogy aztán ez csak egy ellőtt rakéta ami nem talált, az a rakéta ami leszedte a fix mig 21 et, a másik szu30?--at, vagy egy leesett paki F16 ról van, na azt ki tudja?

fip7, svajcibeka and blitzkrieg like this.
  11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Egy világháború volt két felvonásban.
    Az uralkodók egymásnak könyörögtek, hogy ne mozgósítsanak, de közben mind tudta, hogy aki később mozgósít az veszít. A háború négy hétre volt tervezve. Persze így mindenki mozgósított, aztán már maguktól alakultak a dolgok.

12. emel

emel Well-Known Member

Szerintem ez egy elindított és nagy valószínűséggel betalált AMRAAM rakéta maradványa (ez találhatta el a MiG-21-et - vagy a Szu-30-at?). Ha egy F-16-al együtt zuhant volna le, akkor már lenne fotó az F-16 roncsról is, abból jóval több maradt volna meg azon a környéken, ahol ezt megtalálták.

blitzkrieg and zsolti like this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ebben szinte biztos vagyok és voltam én is, HA tényleg lenne hozzá az indusoknak ehhez az AMRAAM-hoz tartozó lelőtt trófea F-16 roncsa is, már régen telekürtölték volna vele a világot.
    Viszont kizárni ezt sem tudom, de ettől még persze az a valószínű amit TE is leírtál most, ebben egyet értünk.

14. Python

Python Well-Known Member

Egy nappal azután, hogy kölcsönös légicsapásokkal új szintre lépett az indiai-pakisztáni konfliktus, Narendra Modi indiai kormányfő videószózatot intézett a több mint 1,3 milliárdos országhoz: "Barátaim, amikor az ellenség megpróbálja megrendíteni Indiát, és terrortámadást követ el [a területén], akkor ezzel céljuk részben megakasztani az ország fejlődését. Ezzel szemben minden indiainak sziklaszilárdan és egységesen fel kell vennie a harcot."
    Harcba szólította 1 milliárd 300 milliós népét az indiai miniszterelnök

Indiában jelenleg kampányidőszak van, így a pakisztáni gesztus nem tűnik elegendőnek. Korábban az amerikai külügyminisztérium közvetített, de ott most akkora a káosz, hogy a mai napig nincs kinevezve Dél- és Közép-Ázsiáért Felelős Államtitkár. Washington geopolitikai szövetségese kedvében jár, amellyel Pakisztánt és Kínát is üti.
    Megnyugtató, hogy a pakisztáni miniszterelnök ma szabadon bocsátja az elfogott indiai pilótát, ez azonban Újdelhit nem elégíti ki. Egyrészt választási kampányidőszak van (áprilisban és májusban lesznek több lépcsőben az általános választások), és a hindu nacionalista kormány el akarja terelni saját gyenge gazdasági teljesítményéről a figyelmet. Másrészt Indiának ebben a friss vitában bizony igaza van.
    Egymásnak ugrott a két atomhatalom: megbékél-e India?

blitzkrieg, fishbed and szegcsab like this.
  15. Python

Python Well-Known Member

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az a sajnálatos, hogy mikor kirobbant ez az egész, én a Pakiktól féltem, még le is írtam talán hogy India első embere, Modi szerintem épeszű, és a pakikban láttam inkább a problémát, hisz csak muszlim ország...

Erre pár nap eltelik, Pakisztán teljesen korrektül(legalább is kifelé nekem most úgy tűnik) reagálja le a helyzetet, és Modi játsza a vadembert...

Hihetetlen nekem az Indiai hozzáállás, ezeket sem az eszéért szeretheti senki, na!

blitzkrieg likes this.
  17. misinator

misinator Well-Known Member

Ugyanúgy, mint szinte minden - hatalmak közötti konfliktusban mindenképp - konfliktusban, itt is mindenki megéri a pénzét.
    Legyen az a szíriai, ukrajnai, venezuelai stb., stb. konfliktus, megérik a pénzüket a szemben álló felek, azok titkosszolgálatai, erőszakszervezetei, hatalomaspiráns személyei, társadalmi tömörülései, a külső hatalmak befolyásvágya.
    Mindenki hatalmat akar, meg hasznot.
    Persze vannak a hasznos hülyék is még, akiknek idealizmusát, naivitást, az előbbiek szintén felhasználják.
    Akik leginkább a szenvedő áldozatai a konfliktusoknak, azok az egyszerű emberek, akik egyszerűen csak élni, túlélni szeretnének (akár sorkatonaként).
    Aki meg qurvának áll, ne csodálkozzon, ha megszekszualizálják. (pl. a konfliktusba belebukó politikusok)
    Szerintem.

blitzkrieg and zsolti like this.
  18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezzel csak egyet érteni lehet, viszont eddig a kifelé leadott nyilatkozatok engem mondom azért döbbentenek meg, mert pont az a korrektebb/normálisabban reagáló fél, akitől tartottam, Moditól meg több nagy interjút is végignéztem angolul, nem rövideket is, és eddig az volt a benyomásom hogy egyébként korrekt, értelmes vezető.

Erre most úgy viselkedik hogy az isten mentesen meg minket az ilyen hülyéktől, akik a saját országukat tüzelik fel miközben ő bombázott át elsőnek, és épp küldik vissza az amúgy teljesen korrektül kezelt pilótáját a pakik. EGY barom, nincs mit szépíteni rajta.

19. emel

emel Well-Known Member

Szerintem lehet is tőlük félni, van miért. Mivel is kezdődött a balhé: egy muszlim terrorista szervezet indiai-Kasmírban robbantással majd 50 indiai katonát(rendőrt?) ölt meg. A szervezet bázisai paki-Kasmírban vannak, vagyis Pakisztán mint ország támogatja a terrorizmust - ha másképp nem is, de időnként másfelé néz mint kellene! A pakik akkor lettek volna korrektek, ha az önkéntes robbantók táborait minél sűrűbb szögesdróttal meg aknamezővel kerítik be, és aki öngyilkolni akar az próbáljon kijönni onnan! A jelenlegi helyzetben mit tehet India:
    - tiltakozik - ez tudjuk hogy pont semmit se ér, a terrorista ettől csak röhög a markába és felbátorodik!!
    - katonai büntetőakció a la Izrael - és az indusok pont ezt tették. Az más kérdés hogy az "indiánok" nem olyan profik mint az izraeli légierő, de közel sincs ebben olyan gyakorlatuk - hogy sajnos vagy szerencsére, azon lehet elgondolkozni. Viszont szerintem az az ország aki ebben nem az indiai oldalt támogatja az a terrorizmust támogatja, lehet választani politikus uraim!!

20. zsolti

zsolti Well-Known Member

NA veled viszont legtöbbször egyet szoktam érteni(és ez a családban nem mindenkire igaz ugye :p), most nem!
    Teljesen jogos amit írsz, a pakik nyilván sárosak abban hogy legalább is nem kellő alapossággal csapnak oda a terror gyanús elemeknek.
    Volt valóban egy felháborító támadás, igen.
    Viszont erre SZERINTEM nem lehet az a válasz, hogy akkor reguláris haderővel átbombázok a szomszéd ország(aki amúgy mellesleg szintén atomhatalom) területére, és pláne nem jó omen mikor az a pár nap pofozkodás után békülne, kezet nyújt, visszaadja nagyjából sértetlenül egy pilótámat, hergelni a saját milliárd feletti lakosságom.

Ez nem a jó irány!

Egy helyes válasz mondjuk a saját besúgó hálózat erősítése a térségben, fokozott rendőri/antiterror intézkedések bevezetése, NE adj isten egy hasonló válasz, csak hogy tudják a pakik hogy hol lakik az úristen/allah!

De ez kreténség, kreténség a javából az indiaiak részéről.

Szerintem.

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása